Často kladené otázky o laserové epilaci

Těhotenství a kojení jsou absolutní kontraindikací laserové epilace.

Laserová epilace vyžaduje plnoletost. Pacienti mladší 18 let (ale mladší 16 let) potřebují písemný souhlas rodiče nebo zákonného zástupce. Vyžádaná epilace se v tomto případě provádí za přítomnosti rodiče nebo zákonného zástupce.

Stručný popis

Přístroj je založen na působení laserového paprsku na vlasový folikul, který absorbuje melanin. Specifický kožní pigment a jeho deriváty. Melanin se vyskytuje v kůži, vlasech a je také barvivem duhovky.

Tento postup je jednou z nejlepších metod navrhovaných v kosmetologii k odstranění nežádoucí vegetace, která se vyznačuje maximální bezbolestností.

V případě přecitlivělosti kůže lze ošetřovanou oblast před ošetřením znecitlivět.

Důležité! Po ošetření jsou ošetřené oblasti mnohonásobně citlivější na UV záření.

Jak často se epilujete?

Největší vliv má laser v době, kdy je vlasový folikul ve fázi aktivního růstu. 5-20 % dospělých chloupků na těle, které všechny vypadnou po prvním ošetření. Zničené folikuly nejsou životaschopné, ale objeví se další chloupky. Proto není možné zbavit se všech chloupků během jednoho sezení.

Všechny vlasy rostou ve fázích, které se neshodují. Některé chloupky jsou ve fázi růstu a jiné jsou současně ve fázi spánku. Jednorázová expozice odstraňuje pouze aktivní chloupky, neaktivní chloupky zůstávají. Fáze spánku netrvá na různých částech těla stejně dlouho, takže každá oblast vyžaduje jiný počet sezení. Svou roli samozřejmě hraje i tloušťka, barva a počet vlasů. Výsledkem ošetření je hladká a přitažlivá pleť.

Jak funguje laserová epilace

Příprava na laserovou epilaci

Ve většině případů není třeba před laserovou epilací provádět žádné zvláštní úkony, ale pro dosažení maximálního účinku je třeba dodržovat jednoduchá doporučení. Takže:

3-4 týdny před laserovou epilací přestaňte vytrhávat a trhat chloupky jakýmikoliv metodami. Žádný mechanický epilátor, vosk, pinzeta, holení atd.д. Odstranění chloupků může přerušit jejich spojení s folikuly. To vede k tomu, že laser nemůže zahřát vlasové kořínky.

Neodbarvujte chloupky v oblasti epilace.Čím méně melaninu je v chloupcích, tím méně je laserová epilace účinná.

laserové, epilaci

Snažte se, aby vaše pokožka byla při zákroku bílá.2-4 týdny před zákrokem se vyhněte soláriu a slunečním lázním. Používejte opalovací krém s vysokou UV ochranou. Pokud máte přirozeně tmavou pleť, poraďte se se svým kosmetičkou.

READ  Jak nasadit plombu na plynoměr

Bezprostředně před zákrokem si očistěte pokožku v oblasti těla, která má být depilována. Neměly by se používat žádné podkladové báze, deodoranty ani jiné kosmetické přípravky;

Bezprostředně před ošetřením si očistěte pokožku v oblasti těla, která má být depilována. Neměly by se používat žádné podkladové báze, deodoranty ani jiné kosmetické přípravky;

Co se děje po ošetření?

Dlouholetá praxe prokázala účinnost laserové epilace. V současné době je nejbezpečnějším laserem pro odstraňování chloupků diodový laser. Na klinice BeBeauty se ošetření provádí moderním diodovým laserem korejské výroby.

Po 1 sezení je odstraněno nejméně 40 % folikulů v ošetřované oblasti. Vypadávání vlasů nezačíná okamžitě, ale až 14 dní po zákroku. Po 2-3 týdnech lze vyhodnotit vysokou kvalitu léčby;

Účinek přetrvává i při dalších ošetřeních a při každém novém ošetření je zničeno nejméně 15-20 % vlasových folikulů. Po 2 až 3 ošetřeních se růst chloupků zpomalí a mohou se znovu objevit neaktivní chloupky;

Po 6-7 ošetřeních je odstraněno až 90 % chloupků. Po 3 týdnech léčby je možné se těšit z výsledku a zhodnotit jeho kvalitu.

Kolik ošetření laserovou epilací potřebujete?

Voskování trvá až do úplného vypadávání chloupků. Počet a intervaly ošetření závisí na struktuře vlasů. Průměrná délka epilace v intervalu 4-6 týdnů je u žen 6-10 sezení a u mužů 8-12 sezení. Různé oblasti těla vyžadují různý počet ošetření.

Chloupky po sezení dlouho nerostou, ale laserová epilace je nezbytná, protože účinně působí na chloupky v aktivní fázi růstu.

Chloupky rostou cyklicky a není možné je zcela zachytit během jednoho sezení, protože ne všechny chloupky jsou v oblasti růstu současně. Aktivní chloupky jsou odstraněny během jednoho sezení, zatímco neaktivní chloupky dorůstají a jsou odstraněny během dalšího sezení.

Laserová epilace zaručuje dlouhotrvající účinek, ale vlasové folikuly mohou stále regenerovat. Doba regenerace folikulů je 1 až 8 let a během tohoto období není epilace nutná, ale záleží na individuálních tělesných vlastnostech. Hormonální pozadí má zásadní význam. Jednou za šest měsíců stačí k udržení účinku zákrok.

Důležité! Mezi odstraňováním chloupků cukrem, voskem, pinzetou nebo depilační pinzetou je třeba se vyhnout, protože narušují tento proces. Můžete použít žiletku.

Co se děje po epilaci?

Nežádoucí účinky jsou vzácné. Mírný otok a zarudnutí po dobu několika hodin po epilaci je normální reakcí pokožky. Při lehkém otoku použijte na pokožku přípravek Bepanten.

Pokud se doma obrátíte na nekvalifikovaného odborníka, vedlejší účinky mohou být závažné: popáleniny, alergická reakce, jizvy, světloplachost, zánět spojivek, modřiny.

READ  Proč nemůžete jít po laserové epilaci do sauny?

Objednejte se na ošetření nebo konzultaci. Zavolejte na číslo 7 (978) 608-77-65 nebo si vyberte službu níže.

Jak pečovat o pokožku po zákroku. Jak pečovat o pokožku po epilaci?

Pro úspěšnou adaptaci pokožky po zákroku byste měli dodržovat určitá pravidla. To si vyžádá úpravu péče o ošetřovanou oblast kůže.

 • Po epilaci musíme pokožku zklidnit. Proto byste se v prvních dnech měli vyvarovat používání kosmetických přípravků, aby nedošlo k podráždění pokožky. Vyvstává však logická otázka: jak ošetřovat pokožku po depilaci?? Po dobu nejméně pěti dnů by váš každodenní rituál měl zahrnovat aplikaci krémů (Panthenol, Pantoderm, Bepanthen). Ujistěte se, že mast není příliš silná nebo mastná, protože by mohla způsobit novou vyrážku na ošetřeném místě.
 • 3-5 dní po ošetření používejte opalovací krém s maximální ochranou.

Jak pečovat o pokožku po zákroku. Jak pečovat o pokožku po epilaci?

Pro zajištění úspěšného adaptačního období po epilaci je třeba dodržovat několik pravidel. To si vyžádá úpravu péče o ošetřovanou pokožku.

 • Po epilaci musíme pokožku zklidnit. Proto byste v prvních dnech neměli používat kosmetiku, aby nedošlo k podráždění pokožky. To však vyvolává logickou otázku: co dělat po odstranění chloupků?? Po dobu nejméně pěti dnů by váš každodenní rituál měl zahrnovat aplikaci krémů (Panthenol, Pantoderm, Bepanten). Ujistěte se, že mast není příliš silná nebo mastná, protože by mohla způsobit nové vyrážky na ošetřovaném místě.
 • 3-5 dní po ošetření používejte opalovací krém s maximální ochranou.

Základní pravidla po laserové epilaci

Tato pravidla lze zhruba rozdělit na doporučení a omezení týkající se péče o ošetřovanou oblast.

Doporučení

Vystavení laserovému záření způsobuje, že kožní tkáň ztrácí část své nezbytné vlhkosti. Proto by měla být pokožka hydratovaná a nasycená živinami obsaženými v kosmetických přípravcích. Pro péči v tomto období je lepší zvolit testované produkty, aby nedošlo k alergiím. několikrát denně nanášet na pokožku krém, pěnu nebo gel, aby se ošetřená oblast rychleji zotavila. Pokud jde o kontraindikace po laserové epilaci, nedoporučuje se používat přípravky obsahující alkohol. Protože tento prvek zhoršuje suchost vaší pokožky.

Po laserovém ošetření bude trvat několik týdnů, než chloupky zcela vypadnou. Pro dosažení konečného účinku je často zapotřebí více než jedno ošetření. Během této doby je možné odstranit chloupky pouze holením. Odstraňování pinzetou, voskem, cukrem nebo elektrickými epilačními přístroji by zničilo celkový efekt ošetření.

Po odstranění chloupků laserem potřebuje poškozená pokožka čas na regeneraci. Není vhodné vystavovat tělo vysokým teplotám, aby se metabolické procesy v podkožních tkáních vrátily do normálu. Mohly by způsobit negativní reakci poškozené pokožky. Při sprchování nebo koupeli dbejte na to, aby byla voda ve vaně mírně teplá nebo chladná.

READ  Mohu se po laserové epilaci osprchovat?

Toto téma je široce diskutováno a samozřejmě existují alternativní názory. Samozřejmě byste měli dodržovat určitá pravidla při vystavování se přímému slunečnímu záření a při používání solária. Vzhledem k tomu, že pokožka je již během laserového ošetření minimálně spálená, doporučuje se ji několik týdnů chránit před UV zářením. Následně je třeba na pokožku aplikovat opalovací krém na ochranu před spálením.

Omezení

 • Jiné metody odstraňování chloupků než holení;
 • Používejte kosmetické přípravky s agresivními vlastnostmi (krémy, peelingy, masky a peelingy, které narušují integritu epidermis);
 • sportování a namáhavé cvičení, které zvyšuje činnost potních žláz;
 • opalování na přímém slunci nebo v soláriu;
 • vystavení těla vysokým teplotám ve vaně, sprše nebo sauně.

Tato omezení jsou pouze dočasná.

Jizvy a strie laserové ošetření

Absolutní zákazy po laserové epilaci

Nedostatečná péče a zanedbání ochrany pokožky může vést k alergickým reakcím, hyperpigmentaci, folikulitidě a jizvení. Po odstranění chloupků nepoužívejte lubrikanty na bázi alkoholu:

 • Sprchujte se horkou vodou nebo se koupejte v horké vodě, navštěvujte bazény, sauny, saunování a koupání ve veřejných vodách;
 • Opalování, včetně použití solária a opalovacího krému;
 • Povolte vysokou fyzickou aktivitu, aby nedošlo k aktivaci potních žláz (pokud k tomu dojde, ošetřená místa laserem by měla být otřena chlorhexidinem);
 • Používejte krémy na bázi alkoholu;
 • Masírujte, drhněte nebo jinak agresivně ošetřujte pokožku;
 • Mezi laserovou epilací používejte metody epilace, které zahrnují vytrhávání chloupků: pinzetu, holení, depilaci voskem atd.

Pokud máte citlivou pokožku, je po ošetření přípustné mírné podráždění, otok a zarudnutí. Ke krátkodobým nežádoucím účinkům patří změna barvy kůže, výskyt pigmentových skvrn. Pokud příznaky přetrvávají i po několika dnech, je vhodné navštívit odborníka, aby se ujistil, že nedošlo ke komplikacím.

V síti studií „Laser House“ pracují zkušení řemeslníci, místnosti jsou vybaveny moderním zařízením, dodržování technických podmínek a hygienických podmínek je pečlivě kontrolováno. Nežádoucí následky po laserovém ošetření jsou proto velmi vzácné. Schůzku s námi si můžete naplánovat online, telefonicky nebo osobně.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS