Nezávislé čištění automobilové klimatizace

Přítomnost klimatizace v autě není v dnešní době známkou vysoké prosperity. Dnes mají takové chladicí zařízení i velmi levné modely. Klimatizace výrazně zvyšuje komfort cestování i v nejteplejším ročním období, ale bohužel se majitelé vozidel vybavených těmito klimatizačními systémy někdy setkávají s tím, že se v interiéru vozu po zapnutí chlazení objeví extrémně nepříjemný zápach. Celý prostor je naplněn zápachem plísně nebo „mokrého psa“, jistě budete souhlasit, že dýchat takový vzduch by bylo velmi nepříjemné a také nebezpečné. Nepříjemný zápach je způsoben plísněmi v klimatizačním systému, které se mohou dostat do prostoru pro cestující a způsobit řadu onemocnění řidiče a jeho spolujezdců. Mnoho motoristů si po této situaci myslí, jak vyčistit klimatizaci v autě sami. Ti samí majitelé vozidel, kteří si právě pořídili vozidla s klimatizací, se ptají, jak často je třeba klimatizaci čistit.

Volkswagen Passat 1.9 TDI AHU 66 kW 1999 na DRIVE2

Na našem dvoře je módní propláchnout systém kondicionéru ředidlem 646 PŘED INSTALACÍ NOVÉHO KOMPRESORU.Také chci chladnější léto. A už jsem si koupil kompresor. Vypouštění freonu na stanici. Koupil jsem novou sušičku a sytič. Koupil jsem 3 litry rozpouštědla 646. Doporučuje se 4 nebo 5 litrů.Sundejte nárazník. Posilovač nárazníku. A zkuste sušičku odšroubovat.

jeho vyšroubováním se uvolní zbytkový tlak v systému.

Budeme potřebovat klíče 32, 30, 24. 24 kláves dokonce vypadá, že potřebuje 2. Možná jsem zapomněl číslo. Mějte na paměti, že potřebujete mít po ruce nástroj.

jedním klíčem držet odvlhčovač a druhým odšroubovat, tak je to navrženo. Trubky se snadno ohýbají. Šlo to těžko odšroubovat. Buďte opatrní. NIC NEROZBÍJEJTE.

starý nový odvlhčovač. Ten nový je o něco větší

Chladič se mi nepodařilo odšroubovat, i když jsem ho polil WD 40, tak jsem se rozhodl nic neporušit a celý ho sundal.

Myslím, že je jasné, že je třeba vyjmout vzduchový filtr a odšroubovat trubky od kompresoru klimatizace.

a podívejte se na naše potrubí. Na jedné straně jsou nečistoty a na druhé straně žádné. Proč?-Nevím.

A pak je zase na jedné straně černá a na druhé černá.ne. Mimochodem, jedná se o výparník klimatizace. Je to malý radiátor.

V garáži není místo, takže ho budeme mýt venku.

646 rozpouštědlo přilévejte přes konvičku, dokud se na druhé straně. Nechte ji 5 minut odstát. Mezitím do výparníku nalijeme 646. Nechte ho také zkysnout. A pak do ní vložíme foukačku a foukneme. Zde je první solvent z hlavního systému

Znovu vyperte. Teď už je to lepší.

To je dobrá věc.

rozpouštědlo prošlo sítkem. Na síťce nejsou žádné třísky, ale to je to, co mám

Výparník byl téměř čistý. Vše jsem naplnil rozpouštědlem a nechal přes noc působit. ráno začalo foukat.A pak odvlhčovač vydal toto

klamný výparník po nočním namáčení

a zbytek systému vypadal takto. Žádné nové rozpouštědlo jsem nekoupil. Ten starý se přes noc docela dobře usadil. Zelená barva je buď olej ze systému, nebo UV značka úniku.

hlavní systém po nočním namáčení. není špatný

Do výparníku jsem vložil plnicí a vypouštěcí trubky rozpouštědla.

a v 5:00 celý systém opustil.10 minut profukování vzduchu. Svázal zbraň tak, že se neustále sama odpaluje.

Mimochodem, neztraťte těsnění náhodou. Všechny jsem získal v dobrém stavu.Připojení kompresoru a doplňování paliva. Ale přesto chci torpédo sundat, dokud je freon vypuštěný. ale to je jiný příběh.

Ve společnosti

Pokud je chladič chladicí kapaliny motoru instalován v balení s jinými chladiči, je nepravděpodobné, že by jeho mytí bez demontáže přineslo požadovaný výsledek. Jde o to, že tryska po propláchnutí prvního výměníku tepla nevyhnutelně ztrácí výkon. a druhý chladič nelze účinně vyčistit. V tomto případě se můžete pokusit umýt chladiče z různých stran: kondenzátor klimatizace. zvenku a chladič chladicího systému. zevnitř. Ale ze zkušenosti vím, že někdy je mezi oběma výměníky tepla něco jako plstěná deka z topolového peří a jiných „materiálů“. Někdy se můžete trochu vyhnout demontáži mřížky chladiče (u těch vozů, kde je demontována odděleně od nárazníku). Umožňuje mytí výměníků bez demontáže. A pak nakloněním chladiče chlazení motoru a odpojením jeho horních držáků vyčistěte prostor mezi chladiči.

READ  Které kapsle jsou vhodné pro kávovary bialetti?

Chladič z obou stran namydlete autošamponem a důkladně omyjte. Pokud není k dispozici tekoucí voda, je možné se umýt i ve vhodné nádobě. V tomto případě bude proces trvat o něco déle a výsledek bude horší.

Chladič namydlete z obou stran autošamponem a důkladně opláchněte. Pokud není k dispozici tekoucí voda, můžete ji opláchnout ve vhodné nádobě. To bude trvat o něco déle a výsledek bude horší.

Pokračujte ve splachování, dokud nebude odtékající voda čistá. Stejným způsobem umyjte celý chladicí systém. Do expanzní nádoby přidávejte vodu, dokud se nevyplavou všechny nečistoty.

Pokračujte v oplachování, dokud voda nepoteče. Stejným způsobem umyjte celý chladicí systém. Do expanzní nádoby přidávejte vodu, dokud z ní nevystříknete všechny nečistoty.

Důkladně propláchněte vyjmutý chladič, opakovaně jej napusťte a vypusťte. Pokud jste použili dobrou chladicí kapalinu, není třeba používat žádný další prostředek na odstraňování vodního kamene.

Vyjměte chladič a důkladně jej zevnitř opláchněte, několikrát propláchněte a vypusťte vodu. Pokud jste použili kvalitní chladicí kapalinu, není nutné používat další odvápňovací prostředky.

Nejobtížnějším, ale nejúčinnějším způsobem čištění chladiče motoru je jeho úplná demontáž. Za tímto účelem je nutné odpojit a odstranit elektrický ventilátor spolu s krytem a také oddělit výměníky tepla motoru a klimatizace. S kondenzátorem klimatizace je to složitější: po jeho demontáži je třeba systém doplnit chladivem. Proto se kondenzátor jednoduše vymetá a myje, aniž by došlo k odtlakování klimatizačního systému. Proto doporučuji vyjmutý chladič motoru vyčistit nejen zvenku, ale také zevnitř. Pro zajištění absolutního úspěchu je nutné vypustit chladicí kapalinu ze systému a propláchnout všechny chladicí okruhy čistou vodou. Tím se zvýší účinnost práce ohřívače, protože se nečistoty hromadí i v jeho tepelném výměníku.

Paprsky světla proudící po celé ploše radiátoru. Pokud si na propláchnutí chladiče netroufnete, je docela možné, že dojde k jeho odstranění.

Paprsky světla prosvítající skrz radiátor. O tom, že práce byly provedeny profesionálně, svědčí následující skutečnosti.

Postup demontáže chladiče se u každého vozidla liší. Ve většině případů je nutné demontovat přední nárazník a mřížku chladiče a zespodu odstranit kryt motoru nebo plastové blatníky. Některá vozidla mají nosník nárazníku, který je přivařen k předním koncům bočnic, což ztěžuje přístup k chladičům. V jiných případech je možné jej odstranit odstraněním několika šroubů, což usnadňuje přístup k výměníkům tepla.

Pokud si na mytí radiátoru vlastními silami netroufáte, můžete tuto práci svěřit profesionálům. A policisté budou jednat podle celého programu. s odstraněním radiátoru, ale budou požadovat značnou částku peněz. Například majitel středně velkého crossoveru bude muset zaplatit asi 12 tisíc eur.

Neoficiální servisy specializující se na jednu značku vozu obvykle nabízejí o něco nižší ceny za své služby. Ještě cenově dostupnější nabídky garážových mistrů, ale kvalita se často rovná. Umytí vymontovaného chladiče v myčce stojí 100-300 eur.

Jak vyčistit skříňku přívodu vzduchu?

Ve většině vozů je třeba odstranit stěrače a demontovat plastový kryt, který se skládá ze dvou částí a je upevněn několika písty. Tuto činnost můžete provádět sami nebo v dílně.

Jednou ročně je vhodné vyčistit přívod vzduchu. A otvor ve štítu motorového prostoru, kterým je veden přívod vzduchu, je lepší utěsnit síťovinou (jako síť proti komárům). Tovární síťka je k dispozici pouze u některých prémiových nových vozů, například u vozů značky Toyota.

„Staromódní léky nejsou pro každého dost dobré.

Existují automobily, jejichž součásti chladicího systému jsou vyrobeny ze železných kovů. Ostatní jsou vyrobeny pouze z hliníkových slitin. Ve veteránech se můžete setkat s komponenty chladicího systému ze slitiny mědi. Všechny tyto systémy potřebují různé proplachy.

Nalévat do nich kyselinu (citronovou, mléko, ocet) nebo zásadu (sycené nápoje, žíravou sodu) je prostě nebezpečné. Dokonce i smíchání dvou nekompatibilních nemrznoucích směsí může vyřadit motor, chladiče (hlavní a topení) a dokonce i převodovku nebo mezichladič.

READ  Jak upravit vlasy pomocí fénu a kulatého hřebenu

Další tipy

Několik tipů, jak se vypořádat se znečištěním děleného systému s maximální účinností:

 • Preventivní čištění by se nemělo zanedbávat, i když se zdá, že je s chladicím systémem vše v pořádku. Odstraňování prachu, nahromaděných nečistot a mikroorganismů.
 • Nebojte se vyčistit potrubí klimatizace svého vozidla sami. Pokud si nejste jisti, můžete si na internetu najít video o tom, jak se takový postup provádí u konkrétního modelu vozu („Renault Duster“, „Kia RIO“ atd.).
 • Aby se chladicí systém předčasně neucpal, je třeba jej krátce před odstavením vozidla vypnout. Díky tomu se kapalina ze zařízení odpaří a v zařízení bude mnohem méně zárodků a nečistot.
 • Čistící postupy nebudou účinné, pokud kabinové filtry dosáhly konce své životnosti. Nezapomeňte ji včas vyměnit. Filtr chrání chladicí systém před vniknutím nečistot a jeho udržování v dobrém stavu prodlužuje životnost samotné klimatizace.

Je třeba vzít v úvahu, že než začnete sami čistit odtok klimatizace, měli byste si prostudovat návod k použití instalovaného zařízení. Ve většině případů je nutné jednotku částečně demontovat.

Někdy může nesprávné používání chladicího systému vést k předčasnému znečištění. Před spuštěním klimatizace je třeba si přečíst návod k jejímu správnému nastavení.

Vyplatí se používat profesionální

Propláchnutí trubek klimatizace je snadné provést vlastníma rukama. Pomůže však pouze v případě malého znečištění nebo při profylaxi.

Pokud je vůz dostatečně starý, dlouho zaparkovaný nebo pokud nebyla klimatizace čištěna několik sezón, je lepší svěřit ji odborníkům. Jsou vybaveny speciálním zařízením, které umožňuje hlubší a účinnější čištění.

Známky kontaminace

Klimatizace automobilu se časem začne zanášet prachem, což značně komplikuje chlazení vzduchu v prostoru vozidla. Jedním ze základních příznaků, které svědčí o nutnosti propláchnout klimatizační systém, je přítomnost nepříjemného zápachu, který se objevuje při zapnutí zařízení. Samotná vůně je vlhká, srovnatelná se zápachem mokrého oblečení, které dlouho leželo v pračce. Je třeba poznamenat, že takový zápach je zdraví nebezpečný, zejména pokud není včas odstraněn.

Po vypnutí motoru a deaktivaci klimatizace začne do potrubí systému proudit studený vzduch zvenčí, který obvykle není příliš čistý. Životní prostředí ve velkých městech není příliš příznivé. vzduch na ulici není příliš příznivý pro zdraví a v našem případě se mísí s prachem a nečistotami z motorového prostoru. Na výparníku se proto usazují všechny škodlivé látky, což následně vede k tvorbě plísní a různých bakterií. Další aktivace klimatizačního systému ve vašem voze tak bude mít za následek nepříjemný vlhký zápach v prostoru pro cestující.

Problém může spočívat nejen ve špíně a bahně, ale také v tom

 • třísky, které vznikají při používání kompresoru;
 • Nový systém je koncipován jako vhodná alternativa ke službě v bezpečnostních službách na Kamčatce a Čukotce;
 • Systém vyžaduje: nezanechávat žádné zbytky; nespalovat; nepoužívat použitý spotřební materiál, který může reagovat s freonem a jednoduše systém ucpat.

Proplachování klimatizace vozidla. Jak to dělá

Jestliže mycí kapaliny, které se prodávají v autoservisech, lze považovat za spíše podmíněně účinné, autoservisy používají k tomuto účelu profesionální přípravky. Všechny tyto kapaliny jsou certifikované a schválené výrobci a jsou kompatibilní se všemi klimatizačními systémy.

K mytí klimatizace se v autoservisech používají profesionální čisticí prostředky

Od proplachovací kapaliny systému se vyžaduje následující

 • musí dobře rozpouštět nečistoty;
 • být plně kompatibilní s komponentami systému;
 • nepředstavují zdravotní riziko;
 • rychle vyschnout;
 • nezanechávají stopy ani šmouhy
 • nezanechávají zbytky a nehoří.

K tomuto účelu se dříve používal dichlormethan R11, který byl však před několika lety zakázán pro své nepříznivé účinky na organismus. Společnost General Motors schvaluje používání chladiv R12, R134a, ale praxe ukázala, že zcela neodstraňují otěr a usazeniny nečistot. Nejběžnější splachovací kapalinou je HCFC. 141B nebo Dura Flush 141. Je naprosto bezpečný a schválený všemi výrobci vozidel.

A nyní se podívejme na algoritmus prací na proplachování klimatizace:

 • Chladivo je ze systému vypuštěno.
 • Systém je důkladně vyčištěn.
 • Kompresor je vyjmutý, zkontrolovaný a vadný.
 • Všechny součásti, které je třeba vyměnit nebo opláchnout, jsou odstraněny.
 • Připojte proplachovací jednotku, radiátory, trubky se propláchnou proplachovací směsí v obou směrech.
 • Komponenty se propláchnou vysušeným dusíkem rovněž v obou směrech.
 • Vymění se sušička filtru.
 • Systém je znovu sestaven.
 • Vysávání po dobu nejméně 120 minut.
 • Plnění systému olejem, chladicí kapalinou a barvivem.
READ  Termo taška s chladicí baterií Jak používat

Jedině tak získáte čistou a stoprocentně funkční klimatizaci.

Parkování ve tvaru rybí kosti: důležitá vysvětlení ruského soudu

Soud města Petrohradu dospěl k závěru, že parkování ve tvaru rybí kosti nebrání pohybu ostatních automobilů, uvádí Kommersant. Příběh začal v září 2015. Majitel vozu Citroen Nikolaj Peršin zaparkoval před obchodem se stavebním materiálem na Moskevské třídě v Petrohradě a zaparkoval auto šikmo k vozovce. Ne.

V nabídce Lexusu se objeví nový malý crossover

Exteriér konceptu UX byl odtajněn ještě před veřejnou premiérou, ačkoli japonská společnost se velmi snažila zabránit úniku informací. Přestože vystavený Lexus UX nemá středový sloupek karoserie (dveře se zřejmě otevírají proti směru jízdy) a obvyklá zpětná zrcátka (ta jsou nahrazena videokamerami), je pravděpodobnější, že se jedná o.

Policista v Tatarstánu pokutoval dopravní policisty za nezapnuté pásy

Policista Nurijev sepsal správní protokol na kolegy z ministerstva vnitra Tatarstánu, kteří přijeli do města na kontrolu. Policista celý proces natočil na video, které následně zveřejnil na sociálních sítích, informuje KP-Kazan. Jak se ukázalo, důvodem tak neobvyklé reakce policisty na jeho kolegy byla banální pomsta. Jde o to, že v předvečer konání.

Most na Krym: stavba na moři byla zahájena. Video

Делаем вентиляцию и кондиционер в квартире. #19

Předtím se podle krymského mostního infocentra stavělo pouze na pozemních úsecích. Na západním cípu ostrova Tuzla se zatloukají piloty, které budou podpírat pilíře, jež zvednou silniční část stavby nad hladinu. Základ každé z nich tvoří 12 trubkových pilot o průměru 1420 mm. Mezi.

V Rusku se objeví silnice pro bezpilotní automobily

Součástí rozsáhlého plánu na rozvoj bezpilotní dopravy má být výstavba speciálních silnic pro robotické automobily, píše Rossijskaja gazeta. Ministerstvo dopravy již v této souvislosti vytváří speciální meziresortní skupinu, uvedl Alexander Slavutsky, zástupce ředitele odboru rozvojových programů. Úřady budou muset revidovat normy pro navrhování takových silnic. Budou potřebovat zejména.

Castrol Edge představuje další díl světoznámých Titanium Trials #clonrival

Dva světoví závodníci se na trati setkají se svými nejsilnějšími soupeři. sami se sebou. Účastníci trénovali ve virtuální laboratoři Titanium na nejmodernějším virtuálním klonu a zaznamenali své nejrychlejší kolo. Taková extrémní jízda je výzvou pro řidičské dovednosti a techniku, která vám umožní překonat vlastní schopnosti.

FSB trestá účastníky závodu Gelendevagen

Potvrdily se tak informace o rozložení absolventů za Uralem. Podle MK je bývalým studentům Akademie FSB nabízena alternativa ke službě na Kamčatce a Čukotce, aby odešli z bezpečnostních služeb. Podle novin se téměř všichni účastníci závodu v Mercedesu třídy G rozhodli jet sloužit do regionů. Zároveň zůstávají.

Terminátor. kanalizační vůz za 1 milion eur

Upozorňuje se, že nové „superkanalizace“ budované v Londýně, které jsou součástí nové městské infrastruktury pro nakládání s odpady, mohou být místy hluboké až 100 metrů, a proto vyžadují těžkou specializovanou techniku pro údržbu kanalizační sítě. Do té doby byl dlouho nejpozoruhodnějším londýnským kanalizačním vozem Megatron, postavený na čtyřnápravovém podvozku Scania.

Rusové: alternativa k taxíkům v podobě pronájmu auta

„Auto“ se rozhodlo zjistit postoj Rusů k tomuto fenoménu a vyzpovídalo asi 25 tisíc obyvatel měst s milionem obyvatel. Ukázalo se, že dvě třetiny respondentů se domnívají, že sdílení automobilů by se mohlo stát alternativou k taxislužbě. Více než polovina motoristů není ochotna vyměnit svůj osobní vůz za pronajatý. Mimochodem, více než polovina z nich ví, co je carsharing.

V Rusku budou svolávány vozy Toyota a Lexus, které se zadrhávají

Podle oficiálního oznámení Rosstandartu má být staženo 7536 sedanů Toyota Camry a Lexus ES 200, které prodejci prodali od loňského jara (přesněji od 14. března 2015) do současnosti. 766 vozů Lexus a 6 770 vozů Toyota by mělo být odesláno do servisu. Důvodem stažení je ventil recirkulace výfukových plynů (EGR).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS