Jak dlouho vydrží pračka. přehled režimů

Někdy vyvstává otázka, jak dlouho pračka se sušičkou vydrží? Doba trvání programů je obvykle uvedena v příručce, ale ne vždy je k dispozici. A použité stroje nemusí mít vůbec žádné dokumenty. Existují však některá obecná pravidla, která vám poskytnou alespoň přibližnou představu o tom, jak dlouho musí pračka běžet.

Během provozu prochází dávkovač několika fázemi. Cyklus se skládá z:

Tento cyklus se nezřídka provádí dvakrát nebo třikrát během jednoho pracího cyklu. To závisí na zvoleném režimu a programu.

Kromě základních 3 stupňů existují ještě další, které závisí také na délce praní v pračce se sušičkou: předpírka a extra máchání. Některé programy tyto kroky obsahují, jiné je vynechávají. Čas je také potřeba na ohřátí vody, její vypuštění a vytočení. Těchto dodatečných faktorů je celá řada, a proto stojí za to se jimi podrobněji zabývat.

Bližší pohled na provozní režimy automatické pračky LG

Pračka LG je vysoce funkční spotřebič. Jejím hlavním úkolem je kvalitní zpracování tkanin.

Za tímto účelem výrobce zabudoval mnoho režimů, z nichž každý je určen pro určitý typ tkaniny. Správný výběr vám přinese ty nejlepší výsledky.

Jaké jsou režimy pračky LG a jak je používat, si přečtěte v tomto článku.

Jaké jsou četné doplňky?

Režimy pračky LG lze snadno pochopit, stačí se podívat na přední panel. Zde vidíte knoflík ovladače, kolem kterého jsou v seznamu uspořádána slova hedvábí, bavlna, vlna atd.

Pokud je spotřebič vybaven dotykovým displejem, jsou tyto údaje uvedeny na displeji. Stačí spotřebič zapnout, vybrat požadovaný program a spustit jej.

Bavlna

Tento režim je ideální pro praní těžkých oděvů. Buben se rychle otáčí, aby bylo zajištěno důkladné vyčištění oděvů.

Ve výchozím nastavení je teplota vody nastavena na 90 stupňů. Rychlost odstřeďování je nastavena na 800 otáček za minutu. Doba cyklu je 1:30 až 2:00 hod.

Bavlna je jedním z univerzálních programů, které se často používají pro praní jemných oděvů. Teplotu vody a rychlost bubnu lze nastavit podle vlastního uvážení.

Bavlna Eco

Bavlna Eco je variantou varianty Bavlna. Používá se k ošetření předmětů ze silnějších tkanin, ale s lehkým znečištěním.

Výchozí nastavení jsou následující:

 • otáčky odstřeďování jsou nastaveny na 800 otáček za minutu;
 • teplota vody 40 nebo 60 stupňů (v závislosti na modelu pračky);
 • doba cyklu přibližně 2:17 minuty.

Při praní prádla ve studené vodě se doba praní zkrátí na 1:43.

Denní mytí

Tento program je vhodný pro oděvy z běžných tkanin, které nevyžadují jemné ošetření. Patří mezi ně: nylon, akryl, polyamid atd.

Přibližná doba mytí je 1:50 minuty. Ošetření studenou vodou zkracuje dobu mytí na 1:18 minuty.

Dětské oblečení

Program Dětské oblečení je určen pro dětské oblečení. Má následující vlastnosti:

 • Teplota vody 95 stupňů. Tím se účinně odstraní všechny bakterie a mikroby, které se mohou v tkanině usazovat. Minimální hodnoty, které lze nastavit, jsou 60 stupňů Celsia.
 • Funkce předmytí je ve výchozím nastavení povolena.
 • Rychlost otáčení lze nastavit na 400, 600 nebo 800 otáček za minutu (podle modelu).
 • Dlouhý cyklus máchání, který důkladně vypere prášek z vláken tkaniny. Pro tuto funkci je aktivována funkce Super Rinse.

Smíšené tkaniny

Možnost „Smíšené tkaniny“ je určena pro praní tmavého oblečení. Umožňuje šetrné zacházení s látkami, takže si zachovávají svou barevnou sílu a živost.

Maximální teplota vody pro tento program je 40 stupňů Celsia. Toto je výchozí nastavení. Otáčky cívky 600 nebo 800 otáček za minutu.

Přikrývka dolů

Program na praní velkých kusů textilií s různými náplněmi. Navzdory svému názvu se dá použít k praní polštářů, přehozů, potahů na pohovky a mnoha dalších věcí.

 • voda. 40 stupňů Celsia;
 • Předpírku a superpláchání nelze aktivovat;
 • Rychlost otáčení 400 nebo 800 otáček za minutu.

Program trvá 90-100 minut v závislosti na zvoleném nastavení.

READ  Chyba e 16 v pračce

Sportovní oblečení

Program Sportswear je vhodný pro péči o oblečení po tréninku. Je ideální pro použití, když chcete provést rychlé, ale účinné ošetření.

Tento program lze použít pro čištění membránových tkanin.

Delikátní

Jemné praní je šetrné k oděvům. Tento program používejte pro hedvábí, tyl a další jemné předměty. Výchozí teplota je 30 stupňů Celsia. Lze jej nastavit až na 40 stupňů (to je maximální nastavení).

Doba praní nepřesahuje 55 minut. Pod studenou vodou se smrští na 47 minut.

Vlna

Ačkoli se program nazývá „vlna“, lze jej použít i pro pletené výrobky. Tento program je ideální pro položky označené jako „ruční praní“.

V bubnu lze skladovat kašmír, pletené oděvy a další jemné prádlo.

Rychle 30

Tento program je ideální pro rychlé osvěžení lehce zašpiněných, ale odolných skvrn.

 • teplota vody. 30 stupňů Celsia;
 • Rychlost otáčení. 600 nebo 800 otáček za minutu.;
 • Při teplotě 30 stupňů Celsia trvá půl hodiny a při teplotě 40 stupňů Celsia 38 minut.

Intenzita 60

Program Intenzivní 60 je ideální pro praní prádla se středním stupněm znečištění. Spotřebič spotřebovává malé množství energie. Tento program je ideální pro smíšené tkaniny a bavlnu.

Výchozí nastavení jsou následující:

Pláchání a odstřeďování bez máchání

Nejsou zde žádné mycí programy ani dávkovače prášku. Voda je vždy studená. Program „máchání a odstřeďování“ trvá 18 minut, program „bez máchání“ trvá 13 minut. Rychlost otáčení lze nastavit na 800 nebo 1000 otáček za minutu.

Náš automatický mycí a oplachovací program

Hlavní rozdíly mezi automatickými pračkami a poloautomatickými pračkami jsou následující. Nemusíte ohřívat vodu zvlášť, abyste zkontrolovali teplotu, přidali vodu, propláchli atd. Pokud máte doma pračku LG s máchadlem, můžete se pyšnit tím, že vaše prádlo bude čisté a bude vyžadovat minimální úsilí. Dříve jste museli pracovat hlavně rukama a hlavou. tady je to naopak. Je dobré přečíst si příručku a pak jednat.

Automatická pračka, co to je? Mluvíme o moderní pračce, díky které je celý proces bezproblémový a šetří váš čas i námahu. Velmi podobný bubnovému poloautomatu s tím rozdílem, že se řídí předem nastaveným programem. Je dobré položit si ke každému tlačítku a ikoně na panelu otázku: co je to za ikonu? Koneckonců, není to tam napsáno pro nic za nic; každá ikona a označení označuje cyklus, který zahrnuje dobu a kvalitu praní a také pořadí máchání.

Z čeho se skládá celý cyklus

Cyklus se dokončí postupným praním, mácháním a odstřeďováním. Spotřebič umožňuje regulovat specifika těchto operací.

Kontrola čistoty vody

Tento režim je ideální pro dětské oblečení a pro domácnosti s alergiemi na prací prostředky. Přístroj zjistí, zda je prádlo dostatečně opláchnuté, nebo zda voda ještě není dostatečně čistá a obsahuje mýdlo. V případě potřeby lze provést dodatečné opláchnutí.

Bavlna 60 stupňů

V tomto režimu lze prát bavlnu a len. Doba praní. necelé 2 hodiny. Je ideální pro ložní prádlo, bílé znečištěné bavlněné látky a bílé tkaniny.

Bavlna 95 stupňů

Tato funkce simuluje účinek varu na bavlněné tkaniny. Praní tímto způsobem je časově náročné. spotřebič pracuje 2 hodiny.

Teplota ohřívané vody

Voda se čerpá ze studeného kohoutku a automaticky se ohřívá. Čím vyšší je teplota, tím déle stroj pracuje. Ohřev na 95 °C trvá 10-15 minut, provozní doba se prodlužuje v závislosti na nastavené teplotě.

Kontrola pěny

Nadměrné množství pěny neovlivňuje kvalitu praní, ale pouze zanáší oděvy zbytečným pracím prostředkem. Tento cyklus pračky se sušičkou odsává přebytečnou pěnu z odstřeďovacího cyklu a usazuje ji na oděvech.

režim, máchání, pračce, dlouho, vydrží

Syntetické

Toto nastavení je vhodné pro mytí spotřebičů s jakýmikoli syntetickými přísadami. Většina položek je šita ze smíšených látek. V závislosti na teplotě trvá praní od jedné a půl hodiny do jedné hodiny a 50 minut.

Symbol praní

Symbol mísy je základem pro ikonu mycího programu, další možnosti jsou reprezentovány dílčími ikonami:

 • normální praní/denní praní. umyvadlo se dvěma svislými linkami/dvě trička. určeno pro praní mírně až středně znečištěného prádla při teplotě 30-40 stupňů Celsia a intenzivním odstřeďování v bubnu,
 • předpírka. s jednou linkou. nutná, pokud je prádlo silně znečištěné a je třeba dalšího ošetření,
 • ruční mytí. umyvadlo s rukou ve vodě. určeno pro některé předměty, kde se doporučuje pouze ruční mytí, používají se nižší otáčky bubnu a nízká teplota,
 • rychlé/smíšené praní. miska s písmenem „r“ uvnitř nebo 3 různé kusy oblečení. pro každodenní osvěžení prádla při nízké teplotě a rychlejší době cyklu,
 • ve studené vodě. umyvadlo se sněhovou vločkou. pro praní tylu nebo jiných předmětů bez tepla a s nízkou intenzitou.

je zde další typ symbolu, který označuje typ tkaniny, a tedy i režim praní, protože otáčky bubnu a rychlost praní budou zvoleny pro všechny fáze, určitý teplotní rozsah

režim, máchání, pračce, dlouho, vydrží
 • bavlna. zobrazeno s nakresleným plodem bavlny,
 • Džíny. speciální program pro džínovinu s mírnou intenzitou a teplotou,
 • Syntetika. často znázorňovaná jako žárovka nebo ramínko. používá se pro syntetické a středně jemné tkaniny,
 • hedvábné/objemové tkaniny. symbol peří, šálu nebo květiny. velmi šetrný cyklus s nízkými otáčkami bubnu a nízkou teplotou, nízké otáčky odstřeďování,
 • Woollen. pro vlněné příze, také s minimální úpravou tkaniny.
READ  Jak odstranit plíseň z pračky

Ruční praní v pračce. jak dlouho to trvá??

Jedná se pouze o variaci na šetrný prací cyklus. Pokud je na štítku pračky obrázek ruky ponořené do vody, můžete je v pračce prát pouze v tomto režimu. Nebo ručně. Program vyžaduje mimořádně šetrné zacházení s co nejšetrnějším mechanickým působením. Teplota. 30 stupňů. Otáčky jsou minimální. 400 otáček za minutu. Doba trvání. přibližně jedna hodina.

Buben je naplněn na 50 %, takže se oblečení nemačká a pere správně. Nádrž je naplněna na maximální kapacitu. musí v ní být dostatek vody a místa. Pokud je k dispozici otáčení, je nastaveno na minimum. 350-500 otáček. V případě potřeby ji lze vypnout. Jemné a ruční režimy se používají nejen pro náladové látky. ty jsme uvedli v předchozí části. ale také pro oděvy s aplikacemi, výšivkami a dalšími ozdobami. Tyto programy jsou užitečné i pro obuv a svrchní oděvy. bundy, kabáty a péřové bundy lze prát v pračce.

Další programy

Tyto programy se používají méně často a jsou vyhrazeny pro určité tkaniny nebo oděvy.

Antibakteriální

V obou případech se oděvy ždímají při maximálních otáčkách odstřeďování.

Noc

Program určený pro osoby, jejichž spotřeba elektřiny a vody je v noci nižší než ve dne. Pračka pere syntetické a bavlněné oděvy v tichosti při 40 °C. Spotřebič vypouští a odstřeďuje prádlo až 8 hodin po ukončení hlavního procesu nebo na výzvu uživatele (stiskněte tlačítko „Start“). Provoz trvá 288 minut.

Dětské zboží

Tento program lze použít, když je třeba vyprat barevné a choulostivé předměty. Při ohřevu vody na pouhých 40 °C spotřebuje spotřebič větší množství vody a několik máchání navíc, aby z prádla zcela odstranil zbytky pracího prostředku. Délka. 116 minut.

Bílé položky

Tento program pere pouze světlé předměty při teplotě 60 °C a rychlosti odstřeďování 1 000 otáček za minutu.

Tmavší tkaniny

Tento program lze použít při praní tmavších předmětů. Maximální teplota vody 30 °C, rychlost odstřeďování 800 ot/min.

Nejjemnější prací program pro viskózu, krajky a jemné záclony. Bez odstřeďování, pouze 30 °C teplá voda, doba cyklu 55 minut.

Vlna

Při této teplotě lze prát kašmír a vlněné tkaniny. Teplota vody dosahuje 40 °C, buben se otáčí pomalou rychlostí, aby se zabránilo znehodnocení prádla. Při odstřeďování dosahuje rychlosti pouze 600 otáček za minutu. Cyklus trvá 55 minut.

Jak dlouho trvá odstřeďování pračky se sušičkou??

Pračka Indesit obsahuje hlavní a přídavný režim. Vysvětlení programů naleznete v návodu k obsluze spotřebiče a na panelu zásobníku prášku.

Základní

Programy pro praní bavlny, syntetiky, vlny a jemného prádla jsou zahrnuty v seznamu povinných režimů.

Bavlna

Výrobce zvolil 4 režimy praní bavlněných výrobků:

S namáčením. Pro silně znečištěné prádlo, které je třeba vybělit nebo ošetřit odstraňovačem skvrn. Doba cyklu je 150 minut a teplota vody je 90°.

V režimu „bavlna“ musí být buben naplněn na maximální kapacitu stanovenou výrobcem.

Syntetické

Syntetika se pere v jednom ze dvou pracích režimů:

Doporučuje se, aby byla naložena maximálně polovina objemu bubnu.

Vlna

Šetrný prací program pro vlnu a kašmír. Doba cyklu je 55 minut a teplota vody je 40 °C.

Před vložením oděvů zkontrolujte štítky, protože některé vlněné materiály lze prát pouze ve studené vodě nebo ručně.

Vhodné pro všechny jemné tkaniny, jemné tkaniny, membrány a chmýří (pokud není k dispozici vhodný program). Praní trvá 55 minut při teplotě 30 °C.

Neprobíhá žádné máchání ani odstřeďování, takže po skončení cyklu stačí žínku jemně otřít suchým ručníkem. Vlněné nebo jemné tkaniny nesmí vážit více než 1,5 kg.

Delikátní

Režim je obdobou předchozího programu. Zahřátí na 30 °C zajišťuje šetrné mytí, ale prodloužení cyklu na 80 minut vede k důkladnějšímu mytí.

Základní režimy mají obvykle přednost, ale u praček s elektronickým displejem (např. Indezit BWSA, NWSK) mohou být zařazeny až za speciální režimy.

Seznam standardních programů zahrnuje:

 • „Bílá bavlna s předmáčením“ (200 min)., teplota vody 90°)
 • „Bavlna 60º“ (190 min).);
 • „Bavlna 40º“ (175 min.).);
 • „Syntetika“. pouze pro výrazně barevné tkaniny (110 min)., 60°);
 • „Barevné látky“ (125 min)., 30°).

Pro každodenní praní přírodních a syntetických tkanin je vhodná funkce PushWash, kterou lze aktivovat samostatným tlačítkem. Prací cyklus trvá 50 minut, maximální náplň je 3 kg a teplota ohřevu vody je 30 °C.

READ  Pokud se pračka nevyprazdňuje

U některých modelů (např. WISL 105) jsou prací programy pro bavlnu, syntetiku, vlnu a hedvábí přidány k hlavnímu pracímu cyklu. Tato pračka má celkem 7 standardních programů. Speciální jsou pouze režimy rychlého čištění, praní sportovní obuvi a oděvů.

Pračka Indesit WIUN 105 má programy rozdělené do 3 kategorií: bavlna, syntetika a jemné prádlo. První kategorie zahrnuje 5 režimů:

 • „Předpírka. při 90 °C.
 • „Intenzivní“. při 90° (pro silně znečištěné světlé předměty).
 • „Normální praní. 60°.
 • „Jemné čištění“. při 40 °C.
 • „Praní barevných předmětů“. při 30 °C.

Režimy 6-9 jsou vhodné pro syntetické tkaniny. Intenzivní praní (6) probíhá při 60 °C, standardní praní (7) při 500 °C, jemné praní (8) při 40 °C a praní pro každodenní použití (9) při 30 °C. Pro jemné tkaniny jsou k dispozici dva programy: Vlna. 10 (při 40°) a Hedvábí. 11 (při 30°).

Více na

Sada speciálních režimů závisí na modelu pračky.

Džíny

Při častém praní v režimu „Bavlna“ se džínovina snadno shrnuje a roztahuje. Snižte teplotu na 40° a rychlost odstřeďování, abyste zabránili změně barvy a roztřepení. Doba cyklu je 70 minut.

Tmavé látky

Šetrné nastavení teploty (30º) chrání barvu černých a jiných tmavých předmětů. Prací cyklus trvá 80 minut.

Odstraňování pachů

Tato funkce pračky Indesit umožňuje osvěžit oblečení, aniž by se příliš zašpinilo.

Teplota a doba praní závisí na typu tkaniny:

Express 15 (Freshen Wash)

Režimy Express a Freshen jsou vhodné pro odstranění zatuchlého zápachu a lehkého znečištění čistého oblečení. První mycí program trvá 15 minut při 30 °C, druhý 20 minut. při 20 °C.

Sport (Sportovní oblečení)

Materiály používané pro sportovní oblečení mají zvláštní vlastnosti a vyžadují jemnější čištění než běžné syntetické materiály. Aktivují se programy „Sport“ a „Sport Intensive“ a voda se ohřeje na 30 °C. Doba cyklu 70-80 minut.

Sportovní obuv

Režim je vhodný pro čištění tenisek z látky a semiše. V jednom cyklu by měly být předzásobeny maximálně 2 páry obuvi. Délka praní je 60 minut a teplota 30º.

Peří / peří

Tento režim je určen pro praní:

Prací cyklus trvá 110 minut., „voda se ohřívá až na 30º. Použijte speciální plastové kuličky, aby se náplň nehromadila.

Při praní v režimech „ECO“ a „Jeans“ nesmí náplň bubnu překročit 2-2,5 kg.

Po těchto možnostech můžete vybrat z ikon Vyplachování, Otáčení, Vypouštění a dalších. Umožňují opravit existující program nebo ručně přepnout pračku v případě, že dojde k zaseknutí.

Další funkce

Na ovládacím panelu se nacházejí následující tlačítka pro další úpravy

 • „Poloviční zatížení“, „Snížené zatížení“.
 • „Studené praní“, „provoz 60º“ (program bez ohřevu nebo s omezením teploty vody).
 • „Extra praní“ (mimořádně pečlivé praní odolných nečistot).
 • „Eco time“ (režim úspory energie a vody při malém zatížení bubnu).
 • „Snížení rychlosti otáčení“.
 • „Extra oplachování (Extra Spulen).
 • „Spin off“.
 • „Snadné žehlení“.
 • „Vypouštěcí buben.
 • „Zpožděný start („Timer“).

Prací programy, Prací programy, Tabulka 2. Návod k obsluze VESTEL AWM 640

Pozor! Text v tomto dokumentu byl rozpoznán automaticky. Chcete-li zobrazit původní stránku, můžete použít režim „Originál“.

Středně znečištěné bavlněné a lněné tkaniny

Silně znečištěné bavlněné a lněné tkaniny

Skvrny na stabilně znečištěných bavlněných a lněných tkaninách

Barvené bavlněné a lněné tkaniny; tkaniny, které vyžadují šetrné praní

Barvené bavlněné, barvené a lněné tkaniny

Při teplotě 30 °C tento program zničí všechny

méně znečištěné zašpiněné lněné tkaniny a dětské oblečení

Barvené a barvené bavlněné tkaniny,

Bavlna / praní ve studené vodě

Lehce znečištěné skvrnité bavlněné, barvené a lněné tkaniny

Odložený start („Časovač“) Jak zkrátit prací cyklus?

Několik dalších tipů. Před vložením objemných, silně nasáklých věcí, jako je boloňská bunda, péřová bunda, polštář, do bubnu bych doporučoval je předem namočit, zejména pokud je pračka malá. Jde o to, že tyto předměty v suchém stavu zabírají celou dutinu bubnu, nenasáknou a žebra bubnu je nemíchají.

Chcete-li ušetřit energii, snažte se pračku co nejvíce zatěžovat. jistě uznáte, že je úspornější ji spustit třikrát týdně než každý den. Zároveň byste neměli pračku přetěžovat, protože by utrpěla kvalita praní. prádlo by se mělo v bubnu volně pohybovat.

Používejte kvalitní prací prostředky. prášky, gely a aviváže. aby bylo vaše prádlo bez poskvrnky. Špatný prací prostředek znamená nejen vyprané věci, ale také více skvrn, které je třeba odstranit opakovaným mácháním. Pokud chcete použít tekutý gel, jednoduše ho nalijte do bubnu spolu s prádlem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS