0 nejlepších robotických vysavačů s lidarem v roce 2021. Hodnocení nejlepších modelů pro střední a velké byty

Robotické vysavače s lidarem se lépe orientují v terénu než konkurenti s gyroskopy a panoramatickými kamerami. Laserový dálkoměr snímá okolí v okruhu 10 metrů a určuje souřadnice překážek s milimetrovou přesností. Jedná se o nejpřesnější a nejspolehlivější nástroj pro plánování úklidu v bytě, zejména pokud má mnoho místností a nábytku.

Jediná nevýhoda tohoto typu robotů. výška těla je asi 10 cm. Pokud tedy máte pod nábytkem místo, podívejte se na náš výběr nejlepších robotických vysavačů s laserovou navigací. Hodnocení zahrnuje modely v kategorii od 19 do 50 tisíc s různým designem a funkčností, takže si každý najde něco vhodného pro sebe.

Kompletní s

360 S5 se dodává v minimálním balení: robotický vysavač, dokovací stanice s adaptérem a příručka.

TROUVER obsahuje mop na mokré vytírání.

Mop P má však nejširší nabídku vybavení. Má druhou utěrku, náhradní koncový kartáč a samostatný modul pro kompletní čištění.

První místo za vybavení tedy obsadil Mop P, druhé TROUVER a třetí 360 S5.

Robotický vysavač: jak vybrat ten nejlepší pro vás?

Pro začátek je dobré si uvědomit, že nekupujete jen pojízdný pelíšek pro kočky, ale především čisticí zařízení. Abyste zajistili správnou kvalitu, podívejte se na našeho průvodce výběrem vysavače:

Pokud jde o výběr robotického vysavače v roce 2018 z hlediska navigace, nelze doporučit jediný způsob. Zkuste zvážit velikost a geometrii prostoru, který chcete vyčistit.

  Kolik místností plánujete uklidit, jednu nebo více?? Pokud kupujete robotický vysavač pro jednu místnost. například pro čištění koberce v předsíni. postačí vám levný model s optickým senzorem. Více místností by již vyžadovalo ultrazvukové, takže by vysavač mohl cestovat z místnosti do místnosti. Model Everybot RS500 je cenově výhodný a oba jsou dobře hodnoceny pro své kompaktní a lehké provedení:

Čištění a otisky

Výhodou robotů s lidarem je vysoká rychlost čištění a minimum kontaktů. ILIFE A11 funguje takto: pohybuje se velmi rychle v přímém směru a zpomalí o několik centimetrů před setkáním s překážkou. Dráha je víceméně optimální: na rozdíl od levných vysavačů tento nevykonává žádné další pohyby.

Výkon motoru je důležitý pro kvalitu. S motorem NIDEC japonské výroby, který poskytuje sací výkon až 4000 Pa. Upozorňujeme, že se jedná o nastavení maximálního výkonu, zatímco výchozí nastavení je nastaveno na minimum (režim Esau). U tvrdých podlah to stačí, ale pokud máte koberce, je lepší nainstalovat Standart hned. Stejně tak úroveň zvlhčení: experimentovali jsme a rozhodli jsme se pro střední úroveň.

Kompaktní nádoba na prach je praktičtější než u modelu A10S. Snadněji se vyprazdňuje: díky malým rozměrům se do koše vejde celý. A také skladování příslušenství je jednodušší. Neexistuje žádná objemná jednotka, která by se připevňovala na zadní stranu těla. Stírací podložka nezabírá mnoho místa; je zcela plochá. Koš lze umístit do libovolné skříně nebo na polici.

Kapacita baterie modelu A11 se oproti modelu A10S zvýšila: nyní má 5200 mAh oproti 2900 mAh. V našem případě to není tak podstatné: robot uklidí dvoupokojový byt za 24 minut., Hypoteticky je připraven vysávat 2 hodiny bez přestávky. Přepnuli jsme ji do úsporného režimu a najednou spotřebovala jen 20 % energie, takže 2 hodiny jsou docela reálné. Samozřejmě, že v reálném životě takovou autonomii sotva potřebuje: koneckonců objem nádoby na prach je relativně malý. Jde spíše o úsporu kapacity: zapnutím funkce Standart dosáhnete účinnějšího čištění. I po několika letech, kdy je baterie opotřebovaná, je její zbývající kapacita stále dostatečná.

robotický vysavač s lidarem nebo bez něj

Měli jsme robota bez mapy. Po bytě jsem se pohybovala chaoticky, úklid trvá dlouho. Mapa je rychlá a kvalitní, můžete se zaměřit na určitou oblast. Přešli jsme na jiný typ a jsme velmi spokojeni.

Myslím, že to stojí za příplatek a užít si kvalitu čištění. Nelze říci, že robot bez lidaru je špatný. Dobře.Robotický vysavač je rychlý a volný, ale otravně hloupý, jako slepé kotě, které se šťourá a sleduje cestu, kterou ještě nikdo neprošel.

READ  Je lepší si vlasy fénovat, nebo ne?

Lidar je ideální pro velké plochy. V mém malém bytě mi stačila ta jednoduchá. Válení a převalování. Přestěhovali jsme se do bytu se třemi ložnicemi, kde se ztrácí a může se zaseknout na jednom místě

Mám robota Xiaomi s mapou (černé kukátko), nic takového na vašich fotografiích není, neztrácí se, nešťourá se, mapa funguje, rychle, jde pod kuchyní, s lidarem by se tam nedostal. Kdo mi řekne, jaký je rozdíl mezi „s mapou“ a s lidarem, tomu poděkuji! Bez mapy si ji nepořizujte.

Galino, bylo mi řečeno, že vůbec nemá smysl si takový přístroj kupovat.Mapuje strop. Stále se bude zarývat do nábytku. Proto si musím vybrat mezi nejjednodušším a lidarem.

Natašo, ne, to si nemyslím, nebo je něco špatně s tvým stropem? Černý strop? Bez mapy, která je první, ji vůbec neberte. S mapou jezdí skvěle a vytváří skvělou mapu. Nešťourá se v nábytku, ale ví, kde je

Daria, Nevadí mi šťourat do nábytku))) Stejně jako mi bylo vysvětleno, že s fotoaparátem nemá smysl ji koupit. Každopádně mapa na stropě neodpovídá realitě a do nábytku se budete muset šťourat.)

Natašo, mám Mideu. Není připojen k aplikaci, zapínám ho, jen když jsem doma. Vyberte si nejjednodušší, odstraňte písek, vlasy, drobky pro hurá. K dispozici je dálkové ovládání. Ale neočekáváme od toho mnoho, můžeme se zavřít v určité místnosti pro kvalitní úklid. Pokud to mám změnit, tak na Smart

Natasha, vysavač Xiaomi s kamerou. Jsem s ním velmi spokojen. Rozhodoval jsem se mezi kamerou a lidarem. Obojí má své výhody i nevýhody.

Nataše, Polaris, známé jako Paula, jsou téměř 3 roky a provádí mokré vytírání a utírání prachu. Existuje „výška“ senzoru, pro nás relevantní. Dálkové ovládání s připojenými programy.

Natašo, mám Xiaomi f9 Dreame. Prostě skvělé zařízení. Skvěle čistí tvrdé povrchy i koberce.)

Mám druhý. Je to skvělé, žádné závady. Určitou oblast můžete odstranit pouhým umístěním tečky na mapě. a čistí obvod 1,5×1,5 metru. Pohodlné pro mě po procházce. Všichni přicházíme, svlékáme se, svlékáme se a já ho posílám rovnou k tomuto bodu u vchodu. Staví virtuální stěny a omezené oblasti jsou také velmi pohodlné. Není hloupý, absolutně, hlavní je správně používat

Mám první, bílý) Jsem s ním velmi spokojen. Kéž bych to mohl připojit k aplikaci, vůbec by to nestálo za to)) Najde tolik špíny, že jsem z toho v šoku

Navigační systém robotického vysavače: laser nebo kamera. co je lepší??

Je známo, že účinnost každého robotického vysavače přímo souvisí s tím, jak dobře „vidí“ své okolí, a je tedy schopen plánovat svou činnost v tomto prostředí.

Proto se firmy-výrobci robotů snaží neustále zlepšovat „vizáž“ nových modelů (více informací o novinkách. viz zde).

A v současné době existují dva z nich, tj. navigační systémy, které se používají v robotech spotřebitelské třídy: laserový a vizuální.

A v této souvislosti se nabízí otázka, která z nich je lepší? A abychom si na ni mohli odpovědět a následně vybrat nejvhodnější model domácí čističky, stačí si vzpomenout na to, co jsme se všichni učili ve škole v hodinách fyziky.

Robotický vysavač s řekněme laserovým naváděním v prostoru je naváděn daty z pulzního laserového skenovacího modulu, tzv. lidaru (nebo senzoru LDS).

Jedná se vlastně o miniaturní laserový dálkoměr, který rotující vysokou rychlostí (velmi vysokou rychlostí) nepřetržitě „skenuje“ okolní prostor v určených rovinách a na základě doby odrazu paprsků vypočítává vzdálenosti k překážkám a vestavěný počítač na základě těchto informací odhaduje relativní polohu zařízení a odhaduje trasu jeho pohybu.

A protože jednou z hlavních výhod lidaru je přesnost, předpokládá se, že robotické vysavače se mohou lépe orientovat v interiérech, a to i v úplné tmě.

Laserové polohovací systémy však mají nejméně dvě významné nevýhody. Za prvé, protože laserový paprsek je především paprsek, lidary (jakékoliv) mají neustálé problémy s detekcí „zrcadlových“ objektů (povrchů s vysokou odrazivostí). Může to být například francouzské okno, větší podlahové zrcadlo, váza nebo dokonce lakovaná noha stolu či židle.

Za druhé, pokud je domácí robot vybaven levným rotačním mechanismem s lidarem, nemusí dlouho vydržet.

READ  Jak vybrat elektrický kotel pro vytápění domácnosti

Robotický vysavač vybavený vizuálním naváděcím systémem se naopak na svět dívá doslova skrze objektiv kamery a vyhodnocuje své okolí čtením a zpracováním optických obrazů, což jsou v podstatě kombinace světelných bodů o různém jasu.

A protože optické snímky vypadají z různých úhlů různě a jsou analyzovány složitým algoritmem a vysokou rychlostí, má robotický vysavač dostatek dat k vytvoření přesné mapy místnosti a k její efektivní navigaci.

Nicméně, jak lze snadno uhodnout, ve tmě nebo při špatném osvětlení (např. pod postelí nebo pod skříní), kdy světlo nestačí kamera, robotický vysavač, vybavený pouze vizuálním navigačním systémem, jednoduše „oslepne“ a ztratí orientaci.

Toto je „olejomalba“. Otázka, který systém je lepší. laserový nebo vizuální. tedy není zcela správná. Každý z nich je lepší, ale pouze za určitých podmínek. Proto jsou špičkové robotické vysavače vybaveny kombinovanými systémy (lidar i kamera). Jsou dražší, ale svou práci odvádějí lépe.

Výhody robotického vysavače

Začněme tím, že se podíváme na výhody autonomních robotů:

 • Úspora času. Proaktivní vysávání trvá přibližně 60 minut na 100 čtverečních stop. м. Robotický vysavač vám ušetří čas. stačí stisknout tlačítko a on se postará o zbytek. Maximum času vám uvolní roboti se samočištěním, jako je Proscenic M7 Pro, Roomba S9 nebo Viomi S9. Sbírají odpadky do stacionárního koše, čímž vám ušetří starosti s neustálým vynášením odpadkového koše. Uživatel musí pouze pravidelně kontrolovat stav kartáčů.
 • Úspora energie. I když máte spoustu volného času, nezapomeňte, že úklid je fyzická práce a vyžaduje 150-250 kcal (na 100 m2). м.), a pokud jste obzvláště opatrní při odstraňování bakterií, můžete spálit i 500 kcal. Po skončení práce s dobrým vysavačem už není žádná pobídka k romantickému večeru, návštěvě skleničky nebo divadla. Nebylo by lepší nechat stroj dělat špinavou práci a soustředit se na důležitější věci??
 • Záruka čistoty. Moderní robot podporuje denní plánování, zatímco pokročilé modely jako Roborock S5 Max mohou dokonce naplánovat spuštění pro konkrétní místnost s určitým sacím výkonem a intenzitou stírání. Nikdy nemá vyšší moc, migrény ani špatnou náladu. zapne se podle plánu a udrží váš dům v čistotě.
 • Dobré čištění pod postelí. Roboti s lidarem se snadno dostanou do prostor o výšce 100 mm, minimální lišta pro robota s kamerou a gyroskopem je 80 mm a existují ultratenké modely, které jsou speciálně navrženy pro úklid v těžko přístupných místech. Například zařízení CleverClean SLIM-Series VRpro sbírá v mezerách vysokých až 32 mm. A právě na těchto místech se hromadí nejvíce prachu.
 • Méně alergenů. Většina moderních vysavačů má dvojitý nebo trojitý filtrační systém:
 • Sítko s jemnými oky, které zachytí hrubé částice a vlasy;
 • Pěnová podložka, která zadržuje prach;
 • Filtr HEPA zachytí částice o velikosti až 0,06 μm.

K dispozici jsou také originální cyklonové filtrační systémy, které jsou součástí nejnovějších modelů Chuwi. iLife A80 Pro, A10s a A80 plus. Takže už žádný jemný prach, pyl ani spory plísní.

robotický, vysavač, lidarem, nebo
 • Kontrola dění v domě. Mnoho modelů s vizuálním ovládáním má režim střežení. robota můžete ovládat na dálku a pomocí kamery, která je na něm nainstalována, zkontrolovat, zda je vše v pořádku, když není nikdo doma. Těmito funkcemi se mohou pochlubit Roborock S6 MaxV, Ecovacs Deebot OZMO T8 AiVi aWeissgauff Robowash Vision. Když zařízení LG R9Master zjistí aktivitu v domě, může odeslat obrázek pohybujícího se objektu do vašeho chytrého telefonu. Jistě, ve většině případů bude podezřelým objektem vaše kočka, ale v některých situacích může být bezpečnostní funkce velmi užitečná. Mimochodem, nezapomeňme na kočku. o kolik zábavnější bude její život s robotickým vysavačem!

Jak vidíte, roboti mají spoustu výhod, ale pokud jste již začali horečně prohledávat Aliexpress při hledání levných a chladných. zastavte to! Nevýhody takového nákupu jsme zatím nezvažovali.

nejlepších robotických vysavačů v prémiovém segmentu

Prémiový segment robotických vysavačů. toto jsou nejlepší vlastnosti robotických vysavačů v roce 2022 za 35 000 a více. Hlavními rysy tohoto segmentu jsou pokročilá navigace, nejčastěji založená na lidaru, a sofistikovaný software pro chytré telefony s možností sestavit mapu, nastavit virtuální stěny a vybrat čisticí zóny. Nejvyšší výkon a autonomie se obvykle pojí s.

 • Typ čištění: suché
 • Typ nádoby: na prach
 • kapacita zásobníku na prach: 0.4 л
 • vybavení: elektrický kartáč, boční kartáč
 • výdrž baterie až 75 min
 • ovládání smartphonu: ano
READ  Robotický vysavač Xiaomi Mi, který si vybrat

Na první pohled se Roomba i7 zdá být jednodušší, než ve skutečnosti je: diskrétní tmavě šedý puk, navíc silný. 92 mm, jeden koncový kartáč, žádné nástroje pro mokré čištění. Ale stačí robota otočit vzhůru nohama a dojem se okamžitě změní. Místo obvyklého turbokartáče jsou v robotu Roomba i7 umístěny dva silikonové válečky. Otáčejí se v opačných směrech a vytlačují vlas, čímž vytahují jemné nečistoty. Ještě větší dojem na vás udělá, když ho použijete při práci.

Neprojíždí po místnosti jen jako raketoplán, ale identifikuje silně znečištěná místa a několikrát je projede, dokud nedosáhne přijatelného výsledku (systém Dirt Detect). Panoramatická kamera snímá obrysy stropů a pomáhá rozdělit byt na místnosti, zatímco podlahový senzor se stará o přesnost nakreslených čar. Psí misky lze označit jako zakázaný prostor, aby Roomba i7 nestříkala vodu. 1800mAh baterie vydrží 75 minut provozu.

 • rozpozná znečištěné oblasti;
 • Pracovní jednotka s odsávacími válci;
 • vysoká kvalita provedení;
 • Koberec se středním vlasem lze účinně vyčistit;
 • uloží 10 map;
 • virtuální stěna v ceně.
 • baterie s nízkou spotřebou energie;
 • žádné mokré čištění;
 • Nejsou dodávány s žádnými nástroji pro údržbu;
 • Válce je třeba jednou ročně vyměnit z důvodu velkého opotřebení;
 • Často se zasekává o prahy nebo nohy sušičky;
 • omezená funkčnost aplikace.

Roomba i7 je značkový robot amerického výrobce. Z hlediska kvality suchého čištění předčí většinu čínských konkurentů, ale za Roombu řady 7 si budete muset připlatit až 52 tisíc A sada se samočisticí stanicí bude stát celých 75 tisíc. Na model 2019 s vizuální navigací je cena příliš vysoká. Proto se Roomba i7 nedostala výše než na 5. místo.

Genio Laser L800

Genio Laser L800 se zaslouženě umístil na prvním místě. Pod spodní částí vlajkové lodi Genio, stejně jako u modelu Roborock S7, se nachází žebrovaný válec, který je ideální pro čištění tvrdých povrchů. Ale aby robot mohl důkladně vyčistit koberec, na kterém spí pes, do krabice vložte turbo kartáč. Nástroje můžete kdykoli vyměnit, stejně jako pracovní moduly: pro kompletní suché čištění je vhodnější samostatná 500 ml prachovka, pro složitější čištění můžete umístit nádobu s prachovkou a nádržkou. Bezkartáčový motor dosahuje tlaku až 2700 Pa a vysává částice všech kalibrů, přičemž pro mokré čištění je k dispozici pohyb v režimu Y.

Dobrá navigace: Model Genio Laser L800 překonává překážky, vjede do každého zákoutí bytu a hladce klouže po černém koberci. Robot „vidí“ jakoukoli frekvenci sítě Wi-Fi (2,4 GHz a 5 GHz), takže se snadno připojí k chytrému telefonu. V aplikaci můžete vybrat místnosti, které chcete uklidit, nakreslit cílové a zakázané obdélníky, umístit virtuální stěny. Pro ty, kteří se nechtějí zabývat nastavením, připravil výrobce dálkové ovládání a magnetickou pásku. Na nákup multifunkčního robota by bylo třeba vynaložit 32 tisíc eur.

 • reprezentativní design;
 • širokou škálu zařízení;
 • vysoce kvalitní suché a mokré čištění;
 • snadná údržba;
 • mluví Aliciným hlasem;
 • samostatné ovládání pro konzervativní uživatele.
 • Pro zachování krásného vzhledu je třeba kryt často otírat vlhkým hadříkem;
 • se někdy zasekne na sušičce;
 • není dodáván s náhradním HEPA filtrem;
 • Obejde záclony (i když pro některé to může být výhoda).

je to nejuniverzálnější robot na trhu. Genio umožňuje nejen upravit nastavení v aplikaci jako Roborock S7, ale také nakonfigurovat samotný vysavač tak, aby vyhovoval každé místnosti. Má také vyšší výkon než předchozí model a při mokrém stírání můžete aktivovat režim oplachování. Genio Laser L800 zvládne všechny druhy úklidu, a to i pro ty, kteří nemají chytrý telefon nebo nemají rádi složitá nastavení. A vzhledem k mnoha funkcím je Genio Laser L800 také relativně levný. Pokud tedy potřebujete robota s lidarem, doporučujeme tento model.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS