Top 10 nejlepších robotických vysavačů Xiaomi: Hodnocení 2021-2022 a jaký model vybrat s mokrým a suchým čištěním

Před několika lety patřily robotické vysavače do kategorie prémiových zařízení, ale dnes si takové zařízení může dovolit každý průměrný kupující. A ty nejmodernější nestojí více než 25. 30 tisíc.

Proto jsou robotické vysavače v dnešní době tak oblíbené. Xiaomi momentálně vede v počtu prodaných kusů. A jaké modely robotických vysavačů této značky jsou považovány za nejúspěšnější??

nejlepších modelů robotických vysavačů Xiaomi s mokrým čištěním

Podívejme se na modely, které se dostaly do našeho žebříčku. U každého zařízení je uvedena tabulka s hlavními technickými parametry, přehledem funkcí a klíčovými vlastnostmi. Také poznamenal výhody a nevýhody podle recenzí zákazníků na různých internetových stránkách.

Vakuový mop P STYTJ02YM (Mijia LDS)
Typ čištění mokrý, suchý
Sací výkon 2100 Pa
Kapacita baterie 3200 mAh
Oblast čištění 70 až 180 m2.м.
Provozní doba až 110 min.
Kapacita nádrže na vodu 200 ml.
Kapacita vakuového sáčku 550 ml. (300 ml). v kombinovaném modulu s nádrží na vodu)
Hluk 50-60 dB
Filtrační systém HEPA
Překonávání překážek 20 mm.
Rozměry 35 x 35 x 9.45 cm
Hmotnost 3.6 kg.

Model STYTJ02YM (druhý název Mijia LDS) byl navržen speciálně pro domácí trh v Číně. Žádná podpora ruštiny z výroby, ale to není problém. Čistič podporuje různé firmwary, včetně ruštiny. V případě potřeby lze snadno dodatečně namontovat.

Maximální sací výkon 2100 Pa. Snadno sbírá drobky z koberců, poměrně dobře vytírá různé podlahy. Díky svým kompaktním rozměrům vypadá nejen esteticky, ale lze jej také flexibilněji přemisťovat v bytech, soukromých domech nebo kancelářích.

Jeho výkon odsávání prachu, výkon stírání podlahy a průtok vody lze regulovat. S ručním čisticím mechanismem se vysavač pohybuje doprava a doleva, což zajišťuje lepší odstranění skvrn.

Vybavení modernizovanou laserovou navigací LDS. Vyznačuje se vyšší přesností, rychlostí a citlivostí. SLAM je zodpovědný za generování přesné mapy místnosti v reálném čase. 12 všesměrových senzorů dokáže detekovat a vyhnout se různým překážkám, včetně bariér o výšce až 2 cm.

Robotobzor na Pikaboo! Pojďme se navzájem poznat 😉 Porozumějme robotickým vysavačům Xiaomi!

Ahoj všichni! Sedím na Pikabu už asi 5 let a konečně jsem se rozhodl zaregistrovat. Pojďme se seznámit) Jmenuji se Alexander Myasoedov a jsem zakladatelem webových stránek robotobzor a YouTube kanálu ROBOTOBZOR.

Co pro vás mohu udělat?? S moderními domácími spotřebiči, jako jsou robotické vysavače, přicházím do styku už asi 5 let. V podstatě je testuji, porovnávám, vybírám nejlepší modely pro různé potřeby a sdílím zkušenosti související s tímto tématem. Pro svůj první uvítací příspěvek jsem pro vás připravil jeden z těchto tipů, abych si vyzkoušel, jak zajímavý bude pro publikum Picaboo.

Mnozí lidé jsou k tomuto typu technologie stále skeptičtí a mnozí jsou již léta šťastnými majiteli robotického vysavače. A ve skutečnosti hodně (ve skutečnosti, vytvořil názor na těchto gadgets) závisí na tom, jak „šťastný“ možnost si vyberete. To je tedy cílem mého projektu. Pomoc při výběru správného robotického vysavače pro vaše individuální podmínky a rozpočet.

robotický, vysavač, xiaomi, který

Pokud na toto téma přijde řeč, mohu vám nejen poradit s výběrem nejlepšího robota, ale také vám říci, jaké možnosti je lepší obejít, jak ušetřit peníze na koupi a jaké jsou způsoby klamání potenciálních kupujících, a jednoduše řečeno. prodávat drahou hračku nebo čínský šmejd s 2-3násobnou přirážkou. Mohu také psát krátké recenze testovaných produktů v čtivějším a výstižnějším formátu než technické články na recenzních webech (jako je ten můj). Například se chystá příchod nového Roborock S7 (pro ty, kteří jsou „v obraze“).

Od vás mi to bude víc než stačit. pomoc při rozvoji projektu, zejména kanálu YouTube. Abyste mohli dostávat aktualizace od velkých společností, potřebujete základnu odběratelů a pokrytí, a to se bohužel ještě nemohu „pochlubit“. Projekt má však obecně potenciál. Uvidíme, jakou sílu má Pikabu, slyšel jsem o tom:)

A nyní k věci. Pro začátek navrhuji pochopit, jaký robotický vysavač z rodiny Xiaomi je lepší zvolit. Proč Xiaomi? Protože patří k nejoblíbenějším na trhu a mnozí se budou zajímat především o výrobky této značky.

Skupina Xiaomi nyní zahrnuje dílčí značky jako Roborock, Dreame, Viomi, Mijia. Toto jsou 4 hlavní hráči na trhu robotických vysavačů, kteří jsou součástí ekosystému Xiaomi. Existuje také podznačka Roidmi, která je však známá pouze díky stejnojmenné novince Roidmi Eve Plus. A například značka Lydsto, do které Xiaomi v současné době také investuje.

READ  Jak vypnout režim ventilátoru na klimatizaci

Ale přesto řekl, že první 4 společnosti. to jsou ty, které jistě upoutají pozornost těch, kteří se rozhodnou pro robotický vysavač. Dovolte mi, abych se krátce zmínil o zkušenostech s výrobky jednotlivých značek.

Nejspolehlivější robotické vysavače bezpochyby vyrábí prémiová podznačka společnosti Xiaomi. společnost Roborock. Hlavní výhody robotů Roborock. jsou vysoká kvalita provedení, nejmodernější technologie a dostupnost spotřebního materiálu / náhradních dílů, a to jak na Aliexpressu, tak v místních obchodech, které tyto roboty prodávají. Robotické vysavače Roborock jsou však zároveň nejdražší. Pokud jde o kvalitu čištění, suché i mokré čištění je nadprůměrné. Zde je přímá rovnováha mezi tím, jak tito roboti vysávají a jak vytírají podlahu (nikoliv vytírají).

Mírně horší kvalita provedení, ale stále dobře sestavené robotické vysavače dílčích značek Viomi. Tyto roboty se specializují spíše na mokré čištění. Voda přitéká do stěrky ve větším množství při maximální hladině. Podlahy tak mohou být po průchodu robota opravdu mokré, pokud to potřebujete. Na rozdíl od robota Roborok se navíc roboti Viomi mohou pohybovat po trajektorii ve tvaru písmene Y, podobně jako poloterén, a pohybovat se tam a zpět, takže lépe drhnou nekomplikované nečistoty z podlahy. Pokud tedy dáváte přednost mokrému čištění. Vyberte si některého z řady robotů Viomi. Ale pozor, na kobercích sbírají odpadky hůř než Roborock, Dreame nebo Mijia. S výjimkou vlajkové lodi Viomi S9, v tomto robotu již zdokonalil design a to není čistit koberce horší. Roboti Viomi mají také nadprůměrnou cenu, ale nižší než Roborock.

Stejná úroveň kvality provedení jako u robotických vysavačů Viomi od společnosti Dreame. Jejich hlavním rysem je. vyšší sací výkon. Jsou výkonnější než Roborock, Mijia a Viomi, zejména nová vlajková loď Dreame Bot L10 Pro. Jeho výkon je téměř stejný jako u mnoha akumulátorových vertikutátorů. Mokré čištění na úrovni Roborock, t.е. Také horší než Viomi. Další důležitou výhodou robotů Dreame je. nejpříjemnější cenovku. Tito roboti jsou podle mého názoru nejlepší ve své cenové kategorii. Dreame F9 za 15000, Draeme D9 za 20000 a Dreame L10 Pro za 30000.

robotický, vysavač, xiaomi, který

A poslední z dílčích značek. je Mijia. Pokud se nepletu, vyrobili první robotický vysavač Xiaomi, legendární robotický vysavač Xiaomi Mi, který se postaral o rozruch na trhu robotických vysavačů. Tito roboti se také mohou pochlubit nejpříznivější cenou ve srovnání s Roborockem a Viomi. Cena je přibližně stejná jako u modelu Dreams. Tovární roboty Mijia (ne všechny) lze přeflashovat a nainstalovat kreativní hlasové balíčky, z nichž nejoblíbenější je „kožený vy-víte-kdo“. Mijia je k dispozici také ve většině oblíbených obchodních řetězců. Z hlediska kvality provedení jsou nejpříznivější pro rozpočet, kvalita odpovídá všem produktům Xiaomi, t.е. průměrný / nadprůměrný. Z hlediska kvality čištění jsou také standardní. Docela dobrý na koberce i tvrdé povrchy. A kvalita mokrého čištění je nižší než u Viomi a výkon je nižší než u Dreams. Dá se říci, že situace je podobná jako u Roborock. Myslím, že pokud si koupíte robotický vysavač společnosti Mijia, pouze již russified verze, nebo alespoň globální. S čínskými verzemi může být obtížné, vázané na oblast Číny, aplikace je dostatečně pomalá (t.к. běží na čínských serverech) a dochází k častým poruchám. V každém případě jsou však recenze většinou pozitivní a roboti jako Mijia 1C, G1 a vysavač LDS se ve své době stali bestsellery.

Roborock. nejspolehlivější, nejfunkčnější a nejdražší.

Viomi. nadprůměrná kvalita provedení, specializuje se spíše na mokré čištění, nadprůměrná cena.

Nejlepší robotický vysavač Xiaomi a proč stále doporučujete pořídit si vysavač Xiaomi?

Společnost Xiaomi se velmi vážně zabývá výběrem komponentů. Všimněte si, že existují velmi dobré motory od společnosti Nidec, jsou vysoce kvalitní a velmi odolné, ale ve skutečnosti je centrální jednotka, na které závisí, kolik let bude robotický vysavač sloužit naší domácnosti, a druhým bodem je samozřejmě situace s náhradními díly.

Tenhle, tenhle, tenhle, nebo možná tenhle, no tak! Nevěřte tomu, bez ohledu na barvu a specifikace, zde je přesně stejný kartáč. I modely, které jste si koupili před pěti lety, a ty, které vyšly nedávno, používají stejný kartáč.

Nebudete si lámat hlavu nad tím, kde koupit díly pro vysavač Xiaomi? Neexistují žádné problémy s náhradními díly Xiaomi to je přístup, který říká, že kluci koupit robot vysavač, i když za 10 let můžete snadno najít všechny díly, jsem velmi ohromen s ním.

Je mi líto, ale jsem ochoten kupovat spotřebiče od výrobců, kteří se starají o to, jak je budu opravovat, až vyprší záruka, a kdy po mně hypoteticky budou chtít, abych si koupil nový. Neexistuje společnost, která by byla spokojená, kdyby robotický vysavač mé maminky vydržel dalších pět až deset let. To je velmi dobrý postřeh!

READ  Beznámrazová chladnička - jak často ji mám odmrazovat?

Teoretickou část jsme probrali a nyní si projdeme specifika jednotlivých modelů a určíme, kdy je nejlepší zvolit model, který vám nejlépe vyhovuje. Věříte, že neexistují žádné nejlepší a nejhorší modely, 10 a 20 nejlepších robotických vysavačů? V našem článku vám neřekneme, kdo z těchto modelů je optimální.

Pokud chcete čistit bez koberců, jsou nejlepší modely pro mokré čištění

Mokré mopování je nejkontroverznější funkcí každého moderního robotického vysavače: někomu se líbí, někomu ne. Modely, které ji podporují, mají speciální „mop“, který se připevňuje na dno, a nádržku na vodu, která ji smáčí. Všechny tyto materiály by měly být odstraněny ihned po dokončení čištění.

Podle mých zkušeností je mokré čištění účinné pouze na zcela rovném povrchu. Lze použít na laminátové podlahy, linoleum, hladké dlaždice nebo broušené parkety. Pokud jsou na podlaze výrazné rýhy nebo koberce, nemá čištění smysl.

MiJia Zametací robot G1

 • typ čištění: suché a mokré;
 • Kapacita baterie: 2 500 mA⋅h;
 • délka čištění: až 90 minut;
 • doba nabíjení: 120 minut;
 • čisticí plocha: až 60 m²
 • typ zastávek: magnetický proužek;
 • Rozměry a hmotnost: 35 × 35 × 8,2 cm, 2,8 kg.

Cenově nejdostupnější robotický vysavač Xiaomi pro mokré čištění není špatnou volbou do malého bytu. Má základní funkce bez flexibility, ale i ty jsou pro naprostou většinu uživatelů více než dostačující. Jednoduše umístěte nádržku, mop a zapněte zařízení.

Jedná se o nejnižší robotický vysavač v tomto výběru. To je nesporná výhoda, protože bude moci vjet pod nábytek, pod který se jiné modely prostě nevejdou. Aby toho vývojáři dosáhli, museli do něj instalovat skromnou baterii, což je důvodem malé maximální čisticí plochy.

Koupit na Yandexu.na trhu za cenu od 9 989 €.

Koupit na AliExpress za pouhých 8 977 Kč.

Mi Robot Vacuum-Mop P

 • typ čištění: suché a mokré;
 • kapacita baterie: 3 200 mA⋅h;
 • Doba čištění: až 110 minut;
 • Doba nabíjení: 150 minut;
 • Úklidová plocha: až 180 m²;
 • typ omezovačů: virtuální zeď;
 • Rozměry a hmotnost: 35 × 35 × 9,45 cm, 3,6 kg.

Není to špatný model robotického vysavače Xiaomi, který jsem si osobně vybral pro svůj byt. Na rozdíl od svého předchůdce má tento větší čisticí plochu a celou řadu chytrých funkcí, které jsou k dispozici v mobilní aplikaci: výběr zón, virtuální stěny atd.

Navzdory poměrně velké udávané čisticí ploše ji kombinovaný režim současného vysávání a drhnutí podlahy snižuje více než o polovinu. Nicméně díky relativně malé baterii se gadget nabíjí dostatečně rychle, takže by to neměl být problém.

robotický, vysavač, xiaomi, který

Koupit na Yandexu.Tržiště za cenu od 30 391 Kč.

Koupit na AliExpress již za 19 000 Kč.

Novinky

Na trh se brzy dostane několik dalších slibných modelů.

robotický, vysavač, xiaomi, který

Za prvé se jedná o vylepšenou verzi modelu Roborock S7 s názvem Roborock T7S. Novinka by měla dostat systém rozpoznávání objektů, stejný jako Roborock S6MaxV.

Na druhém místě čekací listiny je Roborock G10. Další variace na téma Roborock S7, tentokrát se samočisticím hadříkem na mokré čištění.

Čekáme také na Viomi Alpha 2 Pro s vylepšenou navigací a samočisticí stanicí. Až se tito roboti dostanou do prodeje, určitě se s nimi seznámíme lépe, ale zatím si je zrekapitulujme.

Jak si vybrat robotický vysavač od společnosti Xiaomi?

Výběr robotického vysavače od čínského výrobce nebude problém, pokud víte, jaké parametry stojí za to sledovat podrobněji. Něco k zamyšlení:

 • typ zařízení.Společnost vyrábí zařízení pro suché čištění i univerzální modely s možností mokrého čištění. Druhá možnost je univerzální, ale stojí o něco více;
 • řídicí systém.Naprostá většina zařízení od společnosti Xiaomi má systém dálkového ovládání. Pro efektivní práci s touto technikou si uživatel musí stáhnout aplikaci do svého chytrého telefonu. to lze provést během několika sekund;
 • sací výkon.Klasické modely mají příkon v rozmezí 20-22 W, což je pro každodenní úklid zcela dostačující. Zařízení z prémiového segmentu jsou výkonnější. jejich výkon se pohybuje od 30 do 35 wattů;
 • životnost baterie.Doba provozu stroje je přímo závislá na kapacitě baterie. Čím vyšší hodnota, tím déle bude zařízení schopno pracovat v režimu offline bez nutnosti dobíjení;
 • další možnosti.Standardní sada programů je často doplněna automatickým návratem robota na základnu a hlasovým naváděním. Někdy jsou přístroje vybaveny vestavěnou kamerou a programem pro UV dezinfekci;
 • hladina akustického výkonu.Hluk vyšší než 65 dB může způsobit nepříjemné pocity. Zařízení představená touto značkou naštěstí fungují s minimálním zvukem.

Určit, který model robotického vysavače od čínského vývojáře Xiaomi je lepší koupit, pomůže podrobný přehled populárních zařízení s vysokými technickými vlastnostmi.

nejlepších robotických vysavačů Xiaomi

Xiaomi Mi Robot je nejstarší robotický vysavač v rodině, který byl uveden na trh v září 2016. A až do této chvíle je zařízení podle recenzí zákazníků jedním z nejlepších pro chemické čištění. Asistent se dokonale orientuje pomocí laserového dálkoměru, mapuje místnost a lze jej ovládat pomocí aplikace v chytrém telefonu. Je vybaven vysokokapacitní lithium-iontovou baterií s kapacitou 5200 mAh, která zajišťuje výdrž až 2,5 hodiny.

READ  Jak začít používat robotický vysavač Xiaomi

Vylepšená verze tohoto modelu, robotický vysavač Xiaomi Mijia 1S, byla vydána v dubnu 2019. Má vylepšený laserový dálkoměr a kameru s umělou inteligencí pro rozpoznávání obrazu, která asistentovi umožňuje rozpoznávat místnosti a dveře. Proto má zařízení možnost vyčistit určitou místnost. Spolu s procesorem Conrtex-A7 vytváří přesnou mapu a má pokročilý navigační algoritmus. Společnost tvrdí, že Xiaomi Mijia 1S poskytuje účinnější úklid, který je o 13 % lepší než u první generace Xiaomi Mi Robot, protože je vybaven motorem se sacím výkonem 2000 Pa. Umožňuje také uložení více karet do paměti, takže je ideální pro dvou- nebo třípatrové domy.

V srpnu 2019 společnost uvedla na trh první robotický vysavač Xiaomi Mijia STYJ02YM 2 v 1, který umí mýt a zametat, má silné sání. 2100 Pa a objemnou nádobu. 550 ml.

V říjnu byl představen nový levný robotický vysavač vybavený vizuálním senzorem (kamerou). Xiaomi MiJia 1C. Tento model má nejvýkonnější motor mezi modely, sací sílu 2500 Pa, schopnost provádět suché i mokré čištění a příznivou cenu. V roce 2020 jsem ho přidal do žebříčku nejlepších robotů do 15 tisíc. O nejvyšším žebříčku si přečtěte v jiném článku.

Název funkce Xiaomi Mi Robot Xiaomi MiJia 1S Xiaomi Mijia LDS (STYJ02YM) Xiaomi MiJi1 1C
Lithium-iontová baterie (mAh) 5200 5200 3200 2400
Pracovní doba (min) 150 150 110 40
Úklidová plocha (m2). м) 250 250 180 60
Sací výkon (Pa) 1800 2000 2100 2500
Navigace LDS Laser Laserový vizuální senzor LDS LDS Laser Vizuální senzor
Kartografie Podívejte se na stránky Ano Ano Ano
Zónové čištění Ano Ano Podívejte se na stránky Ne
Objem nádoby (ml) 420 420 550 600
Mokré čištění Ne Ne Ano Ano Ano
Nádrž na vodu (ml) Ne Ne 550 200
Filtr HEPA HEPA HEPA HEPA
Podpora hlasového asistenta Alexa / Google Home Ano Ne Ne Podívejte se na stránky
Virtuální hranice Ne Ano Ano ne
Úklid podle místnosti Ne Ano Podívejte se na stránky ne
Plánování úklidu v jedné místnosti Ne Ano K dispozici na adrese ne
Podpora více map Ne Ano Ano Ne
Senzory 12 14 12 15
Hladina hluku (dB) 68 68 72
Překonání prahových hodnot (mm) 15 20 20
Aplikace Mi Home Ano Podívejte se na Ano Ano Ano
Pokračování čištění po dobití Ano Ano Ano Ano Ano
Výška (cm) 9,6 9,6 9,4 8,15
Záruka (v měsících) 12 12 12 12
Datum uvedení na trh září 2016 duben 2019 srpen 2019 říjen 2019
Cena (.) 17-20 tis. 18-22 tis. 22K. 15-17k.
Kde koupit:
16-18 tisíc. 17-21k. 20-22 tis. 14-17 tis.
20 tis. 32 tis. 20k.
18k. 32k. 20 tisíc.

Xiaomi Mijia G1

Lidový model Xiaomi s lidskou cenovkou 13 tisíc korun. Mijia G1 je téměř úplnou kopií modelu Mijia 1C, ale má dva zásadní rozdíly:

 • Robot mapuje pomocí gyroskopu, takže není vhodný pro velké místnosti se složitým uspořádáním. Neexistuje žádná interaktivní interakce (žádné zakázané nastavení zóny, nelze odeslat do konkrétního bodu nebo zóny). pouze zobrazení závěrečné zprávy.
 • Chyby v navigaci mají kompenzovat dva koncové kartáče. Efektivita průchodu fotoaparátu Mijia G1 je jednou z nejlepších v nabídce výrobce.

Dalším důležitým bodem je, že vlhčení hadru vychází z nádržky uvnitř vakuového mopu P, což zvyšuje snadnost použití. Zařízení Mijia G1 vytírá podlahu i za sucha: zametá nečistoty pod pracovní jednotkou, pomocí turbokartáče zachycuje nečistoty ve vzduchovém kanálu a nasává je do prachové nádoby při tlaku 2200 Pa, poté odstraňuje povrchový prach vlhkým hadříkem.

Lze koupit za 15000!

Je mi 29 let. posledních 8 let jsem pracoval jako prodejce technologií u jednoho z největších prodejců, společnosti mvideo. Rozsáhlé zkušenosti s výběrem produktů a poradenstvím zákazníkům. Před dvěma lety jsem narazil na robotické vysavače a moc se mi to líbilo. Jednoho dne jsem si uvědomil, že chci vytvořit osobní webové stránky, které by čtenářům pomohly s výběrem robotického vysavače. Je to můj koníček. Veškerý obsah na těchto stránkách jsem napsala já osobně. Rady najdete na mé stránce na u.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS