Výběr nejlepší metody depilace: shugaring, elektroepilace nebo fotoepilace

Existuje mnoho metod a prostředků pro boj proti růstu nežádoucích chloupků. Je tak snadné se v té rozmanitosti ztratit. Liší se cenou, délkou trvání, bolestivostí a snadností použití.

V tomto článku podrobně prozkoumáme podstatu a vlastnosti metod odstraňování chloupků, jako je elektroepilace, shugaring a fotoepilace, výhody a nevýhody jejich použití a pokusíme se zjistit, která epilace je lepší.

Laserová epilace nebo elektroepilace: výhody a nevýhody postupů

Krása obličeje a těla spočívá v přirozenosti, ale k dosažení dokonalosti potřebujete ještě jeden dotek. odstranit ošklivé chloupky, které kazí vzhled. Existují dva zákroky, které může provádět pouze vyškolený odborník v kosmetickém salonu: depilace a laserová epilace. Obě se provádějí pomocí speciálních zařízení, ale princip jejich práce je odlišný. Jaký postup zvolit: laserovou epilaci nebo elektroepilaci?? Odpovězme si podrobněji.

Princip laserové epilace

Laserová epilace funguje na stejném principu jako fotodepilace, je však lokálnější a selektivnější. Při laserové epilaci je potřebná oblast pokožky vystavena úzkému paprsku, a tak laser působí na vybraný typ chloupků, i když jejich barva odpovídá barvě pokožky. Typ laseru se volí individuálně a závisí na vlastnostech chloupků a jejich barvě. Během jednoho sezení se můžete zbavit více chloupků.

Kontraindikace

Než navštívíte kosmetičku, musíte se ujistit, zda si můžete nechat odstranit chloupky jakoukoli metodou. Existují kontraindikace fotoepilace:

rozdíl, mezi, laserovou
 • alergické kožní reakce na intenzivní světelný tok;
 • akutní onemocnění srdce a cév;
 • Některá chronická onemocnění (lichen planus, lupus erythematodes, sklerodermie, ekzém, vaskulitida, psoriáza);
 • herpes;
 • keloidní onemocnění;
 • onkologie;
 • helmintové infekce;
 • těhotenství a kojení.

Kontraindikace laserové epilace jsou do jisté míry podobné výše uvedeným. Existují však určité rozdíly:

 • cukrovka;
 • Blond, šedé nebo zrzavé vlasy;
 • tmavá pleť nebo nedávné opalování (v případě potřeby lze použít neodymový laser).

Jak vybírat stavební laser? Zelený nebo červený laser. rozdíly a jak vybírat.

Co je elektroepilace

Elektrickou epilaci nelze označit za novou metodu boje s chloupky, ale navzdory nástupu nových technologií je stále účinnou metodou odstraňování nežádoucího porostu.

Mechanismus provádění

Elektroepilace využívá elektrický proud k destrukci vlasového folikulu. Již naše matky a babičky ji používaly k odstranění chloupků z různých částí těla. Od té doby se změnilo jen málo, kromě toho, že bolest při zákroku přehlušují různé krémy a jiné léky.

Do vlasového folikulu se zavede tenká jehla, kterou projde elektrický výboj. Jehla se mnohokrát vpíchne do kůže a odstraní všechny viditelné chloupky. Jedná se o časově náročnou proceduru, která je však vhodná pro odstranění jakýchkoli chloupků z naprosto jakékoli pokožky.

Pocit bolesti při elektroepilaci závisí na typu kůže a operované oblasti.

Výhody elektroepilace

Pokud stará metoda není minulostí, má dostatek výhod, aby existovala i v dnešní době. Silné stránky:

 • Odstraňuje chloupky z jakékoli části pokožky (kromě krku);
 • Je mnohonásobně levnější než moderní metody odstraňování chloupků
 • Zákrok odstraňuje zarůstání chloupků do kůže;
 • maximální účinek, který může zbavit chloupků na celý život.
READ  Jak se připravit na hloubkovou laserovou epilaci bikin

Vyhodnotíme-li výše uvedené informace o elektroepilaci a laserové epilaci, můžeme dojít k závěru, že rozdíl spočívá nejen v principu fungování, ale také v tom, že elektroepilace je vhodná pro všechny dívky bez ohledu na barvu pleti nebo barvu vlasů, a je tak cenově dostupnější metodou epilace.

Zákrok je vhodný prakticky pro jakoukoli oblast, ale vzhledem k tomu, že se provádí na místě, často se používá ke korekci malých oblastí.

Nevýhody epilace elektrickým proudem

 • procedura vyžaduje velké množství času, který závisí nejen na množství vlasů, ale také na typu vlasů;
 • Některé typy depilace jsou velmi bolestivé a provádějí se pouze v anestezii;
 • K dosažení dokonale hladkých nohou je třeba provést několik operací;
 • Po zákroku potřebuje poškozená kůže čas na zotavení, během něhož je třeba ji ošetřovat speciálními krémy a chránit před přímým slunečním zářením;
 • Elektroepilace může způsobit nepředvídané kožní reakce (zarudnutí, svědění, otok, změna barvy, zjizvení).

Při pohledu na seznam nevýhod není příliš velká chuť tuto metodu používat, ale většina nežádoucích účinků se objevuje spíše kvůli nedopatření ze strany mistra než kvůli specifikům metody. Proto epilace nebo laserová epilace prováděná začátečníkem nebo v nehygienických podmínkách způsobuje velké problémy.

V tomto videu se dozvíte o mechanismu a kontraindikacích elektroepilace.

Laserová epilace je založena na metodě selektivní fototermolýzy. Laserová energie pohlcuje melaninové buňky obsažené ve vlasech a následně ji ve formě tepla přenáší do vlasového folikulu. Po ošetření je folikul buď zcela, nebo částečně zničen a ztrácí svou funkci produkovat nové vlasy.

Je důležité si uvědomit, že tento princip se nazývá selektivní. Je to dáno tím, že buňky v lidském těle mohou vnímat pouze světlo určité délky. Z toho je zřejmé, že pro ničení vlasových folikulů se používá jedna délka, ale k účinku na hemoglobin v krvi při koagulaci (odstranění) kapilár dochází při použití zcela jiné délky světelných paprsků.

Elektroepilace. vlastnosti, typy, výhody a nevýhody tohoto postupu

Elektroepilace je 100% spolehlivý způsob odstranění chloupků v jakékoli oblasti těla v kosmetickém salonu nebo na kosmetické klinice. Výsledkem je celoživotní. Tuto metodu odstraňování nežádoucích chloupků vynalezl oční lékař před více než 150 lety, když hledal účinný a rychlý způsob léčby zarůstajících řas. V průběhu let byla tato technika zdokonalena a použita v kosmetickém průmyslu, kde se stala velmi populární. Metoda si úspěšně udržuje přední pozice v hodnocení způsobů definitivního odstranění chloupků již více než jedno desetiletí, alternativa k ní zatím neexistuje.

Metoda epilace je založena na tom, že elektrický proud, a to i o nízkém napětí, může nevratně zničit, zabít životně důležité tělesné buňky. V tomto případě jsou zničeny vlasové folikuly, v nichž se nacházejí cibulky (kořínky) a z nichž vyrůstají vlasové stonky. Po krátkém ošetření elektrickým proudem se ve váčcích začnou tvořit chloupky, které vypadávají a jednoduše nedorůstají.

READ  Lze zmrazit zakysanou smetanu v mrazáku

Existují dva hlavní typy epilace, rozdíl mezi nimi spočívá v typu elektrod používaných při proceduře. Prvním typem je pinzeta, která používá malou rozdvojenou elektrodu, která uchopí každý chloupek jako pinzeta. Proud z pinzety prochází vlasovým stonkem, dosáhne folikulu a doslova ho odpaří, čímž nenávratně zničí kořínek. Na tomto místě už žádné chloupky neuvidíte.

Druhým typem je jehlová elektroepilace skrz vlasový stvol. Účinek je stejný jako u výše popsané techniky, ale technika se liší ve způsobu, jakým je elektrický impulz dopraven na místo určení. V tomto případě se do oblasti, kde se nachází kořínek chloupku, zavede speciální velmi malá jehla vyrobená z lékařské nebo jiné bezpečné slitiny. Jeho základní tloušťka je 0,8-1,25 mm., Tloušťka hrotu je 0,055-0,15 mm., Odpor a vodivost závisí na vlastnostech konkrétních jehel, které specialista používá. Folikul dostane elektrický šok a je zničen. Je tu ještě jeden drobný rozdíl. elektroepilace jehlou trvá kratší dobu než pinzeta. Zničit kořínek jednoho chloupku trvá 2 až 60 sekund, zatímco pinzetou 2 minuty.

rozdíl, mezi, laserovou

K dispozici jsou čtyři různé techniky elektroepilace jehlou:

Termolýza je poměrně stará technika, od které kosmetické kliniky a kosmetické salony upouštějí. Jedná se o metodu působení střídavého proudu, který prochází podél jehly, dosáhne folikulu a zničí jej. Akce je krátká, trvá jen několik vteřin, ale pro klienta je silná a bolestivá. Kromě toho existuje možnost popálení kůže, pokud je řemeslník nezkušený nebo nemá dostatečnou zručnost.

Blesk je zdokonalená varianta termolýzy. Princip je stejný, jen s tím rozdílem, že proud neprochází celou délkou jehly a nepůsobí na epidermální tkáň v okolí jehly, ale vychází pouze z hrotu jehly a působí pouze na kořínek vlasu. V souladu s tím se výrazně snižuje stupeň bolestivosti elektroepilace.

Elektrolýza. metoda spočívající v delším ošetření folikulů stejnosměrným proudem, který má nižší napětí než termolýza. Působení na každý nežádoucí prvek trvá 10-60 sekund, ale pocit není tak nepříjemný jako u výše uvedených metod.

V kosmetice se také často kombinují různé jehlové techniky. Tím se doba expozice zkrátí na 10 sekund a výrazně se sníží bolest a nepohodlí. Ať už kosmetička použije jakoukoli metodu, může navrhnout lokální anestetikum ke snížení citlivosti tkáně.

Elektroepilace vás nezbaví všech nežádoucích chloupků během jednoho sezení. Skutečnost, že pinzetou i jehlou lze zničit pouze ty cibulky, které jsou ve stavu anagenu, tedy v aktivní růstové fázi. Pro zjištění folikulu se kosmetička zaměří na část chloupku, která vystupuje nad povrch kůže, je jasně viditelná a má dostatečnou délku. Pokud je kořínek ve fázi telogenu, což znamená, že vlasový stvol neroste, folikul a kořínek v něm nelze lokalizovat a odumírá. Tato fáze může trvat až 2 měsíce. Jakmile se „odpočívající“ kořínky probudí, reaktivují a chloupky začnou znovu růst, je třeba epilaci opakovat. Ve vrstvách kůže jsou také podkožní vaky, ze kterých vlasy v zásadě nerostou, dokud existuje hlavní vegetace. Tyto prvky se aktivují, když si tělo uvědomí, že aktivní vlasové kořínky byly zničeny a že je třeba udělat něco, aby se ztráta nahradila. Z tohoto důvodu může trvat 2 až 10 elektroepilačních sezení, než se nežádoucích chloupků zbavíte trvale a úplně. Počet ošetření závisí na mnoha faktorech: individuální fyziologii, oblasti aplikace, vlastnostech vlasů (hustota, hustota a rychlost růstu), hladině hormonů atd.д.

READ  Čím natřít OSB desky na ulici

Před objednáním na elektroepilaci je nutné, aby nežádoucí chloupky, které mají být odstraněny, narostly alespoň o 3-5 milimetrů. Pokud jsou kratší, bude mít kosmetička potíže s nalezením folikulů, pokud jsou delší než 10 mm., Zasahují do.

Existuje řada kontraindikací pro elektroepilaci jakéhokoli druhu:

Onemocnění, poruchy integrity kůže v oblasti depilace.

Závažná chronická onemocnění nebo infekční a zánětlivá onemocnění v akutní fázi.

rozdíl, mezi, laserovou

Onemocnění CNS, problémy s duševním zdravím.

Zhoubné nádory jakékoliv lokalizace.

Cokoli, co souvisí s menstruačním cyklem u žen. kritické dny (práh bolesti je snížen), těhotenství, kojení (nežádoucí stres pro tělo).

Elektroepilace dává šanci po pouhých 6-12 měsících a 10-15 návštěvách kosmetičky získat naprosto hladkou pokožku prakticky na jakémkoli místě těla.

Metoda je jednoduchá a univerzální a lze ji použít u klientů jakéhokoli pohlaví a věku (od plnoletosti), s jakoukoli barvou pleti a charakteristikou vlasů.

Power-epilaci lze provést bezbolestně, s použitím lokálních anestetik nebo pinzety.

Každý vlasový stonek a kořínek se musí ošetřit zvlášť, což trvá dlouho. Prodlouží se doba trvání procedury, konečná cena procedury a/nebo počet návštěv u kosmetičky.

Pokud epilaci provádí nezkušený nebo nekvalifikovaný odborník, může dojít k popálení tkáně.

Po elektroepilaci se mohou objevit nežádoucí účinky, jako jsou ranky, puchýřky, zarůstající chloupky atd.д.

Navzdory univerzálnosti této metody se nedoporučuje pro odstraňování chloupků v oblastech těla, kde se v blízkosti kůže nacházejí lymfatické uzliny. Tato technika se nepoužívá k odstranění chloupků v nosních dírkách a ušních boltcích.

Dlouhá doba rehabilitace po každé depilaci. Obnova kůže může trvat 7-10 dní.

Jak dlouho trvá laserové ošetření nebo depilace??

Měli byste být připraveni na to, že v každém případě je celý průběh těchto procedur dostatečně dlouhý, ale v zájmu dlouhodobého účinku a výsledku stojí za to být trpělivý.

Laserová i elektroepilační léčba vyžaduje 1-1,5 roku na celý cyklus ošetření.

Proč to trvá tak dlouho? Je to dáno fyziologií, konkrétně cyklem růstu vlasů. Vlasový folikul může být zničen pouze ve fázi aktivního růstu, v anagenní fázi.

Ochlupení na těle je v této fázi současně od 15 do 40 %, v závislosti na oblasti růstu. Každý vlas se nachází v anagenní fázi až 1,5 roku.

Jaký je smysl každé z těchto metod odstraňování chloupků??

Laserová epilace působí na vlasové folikuly cíleným paprskem, melanin ve vlasech zachytí laser a přemění jej na teplo.

Tento proces ničí podkožní část vlasů.

Elektroepilace. je jedinou oficiálně uznávanou metodou trvalého odstranění nežádoucích chloupků.

Spočívá v použití jehlové elektrody, která vede nízkofrekvenční proud.

Proniká pod kůži do vlasového folikulu a ničí vlas zevnitř.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS