Který mixér vybrat: průvodce

Mixéry jsou zdánlivě jednoduché stroje, ale při výběru mixéru je těžké poznat, na co se zaměřit. Je to jednoduché: musíte si uvědomit, k čemu mixér potřebujete, a podle toho zvolit typ zařízení. A jaký model tedy zvolit? Podrobné vysvětlení všech funkcí.

V Evropě a Americe se tomu, čemu říkáme mixér, často říká jednoduše mixér. Vysvětlíme si to: mixér je něco, co seká a mixuje, zatímco mixér míchá, šlehá, a pokud je vybaven háky, hněte husté těsto. Ponorný mixér může mít šlehací nástavec, který nahradí stojanový mixér, ale stojanový mixér nemůže nahradit mixér.

Jak vybrat ponorný mixér

Hlavními technickými kritérii pro výběr nejlepšího spotřebiče jsou. Ten správný bude nepostradatelný pro každou hospodyňku.

Power

Moderní spotřebiče se vyznačují výkonem motoru, který se pohybuje mezi 150 a 1300 watty:

 • Krouhače s nízkým výkonem do 300 W se skvěle hodí na měkké potraviny, vařenou zeleninu, ovoce. K přípravě chutné bramborové kaše lze použít model s nízkou spotřebou energie;
 • Středně výkonné přístroje pracují v rozmezí 300 až 650 W, účinně zpracovávají maso a mražené přísady, ale získat homogenní mleté maso je nepravděpodobné. Takový přístroj dobře naseká pouze masné komponenty;
 • Výkonná technologie s výkonem od 700 W do 1300 W si poradí s naprosto jakýmkoli druhem potravin. mele zrnkovou kávu, mražené bobule, ořechy, čerstvé ovoce a zeleninu. Pomocí takového zařízení lze získat směsi požadované konzistence. Přístroj s příkonem více než 1 000 W si poradí i se silným těstem.

Užitečné na! Při výběru ponorných spotřebičů z hlediska výkonu je důležité zkontrolovat možnosti, které máte k dispozici. Nejmenší příkon postačuje pro přípravu dětské stravy, pyré a džemů. Pro drcení ledu, hnětení těsta a mletí pevných potravin byste měli používat mixér s příkonem vyšším než 1000 W.

Délka drátu

Abyste zajistili nepohodlí při mixování, je třeba zvážit délku kabelu. mixér máte při práci stále v ruce. Pokud je vodič krátký, lze použít prodlužovací kabel, ale proč se tím zabývat, když je jednodušší zvolit délku vodiče.

Rychlosti

Ponorný mixér má rozsah otáček 2 až 24. Optimální počet je 4-8 spínacích úrovní. Klíčovým požadavkem je zde speciální tlačítko pro plynulé nastavení rychlosti. Některé modely mají turbo režim, který není pro domácí použití příliš důležitý.

Hmotnost a hlučnost

Protože ponorný mixér je ruční přístroj, je třeba dávat přednost lehkým přístrojům, které příliš neunavují ruku. Pokud jde o zvuky při provozu, měli byste stroj koupit až po jeho kontrole.

rozdíl, mezi, ponorným, mixérem

Plastové

Moderní technologie umožňují výrobu vysoce kvalitních plastových dílů s dlouhou životností. Tento materiál neobsahuje žádné škodlivé složky a je zcela bezpečný pro lidské zdraví. Plastové pouzdro a trysky se snadno čistí a jednotlivé díly lze mýt v myčce nádobí. Nevýhodou plastových spotřebičů jsou teplotní omezení. Nedoporučuje se používat s příliš horkými produkty.

READ  Rozdíl mezi automatickým a ručním mytím

Kov

Spotřebiče z nerezové oceli mají dlouhou životnost. Při skartování tvrdých součástí nedochází ke zjevnému mechanickému poškození. Při neopatrném používání se kovové trysky a pouzdro nerozbijí při prudkých nárazech a pádech. Životnost vysoce kvalitní jednotky je delší než životnost plastové jednotky.

Plastové pouzdro Kovová tryska

Důležité! Před čištěním nezapomeňte odpojit elektrickou část od sítě a dodržujte bezpečnostní opatření. Neumývejte motorizované části pod vodou, protože by to mohlo zkrátit jejich životnost.

Pevná elektrická zásuvka

Většina kuchyňských spotřebičů je zapojena do zásuvky. Elektrický spotřebič je připojen dlouhou šňůrou, která je izolována od vlhkosti. Tyto spotřebiče používá většina majitelů domů.

Baterie

U některých modelů mixérů je možný samostatný provoz. Pokud potřebujete zpracovávat potraviny na místě, kde není možnost připojení k elektrické síti, měli byste zvolit spotřebič na baterie.

Přílohy

Moderní jednotky se dodávají s proměnlivým počtem trysek. Tento funkční přístroj si díky svému příslušenství poradí s různými možnostmi.

„Noha“

Dlouhý krájecí nástavec se zapuštěnými čepelemi je vyroben z plastu nebo kovu. Každá z nich má své výhody a nevýhody. Plastová „noha“ se může po připojení k vroucí vodě deformovat a při pádu prasknout. Kovová tryska se časem zabarví. Přednost by však stále měla kovová část. Délka a pohodlí hlavním kritériem pro zpracovávané potraviny.

Nástavec na šlehání

Tento nástavec je nutný pro šlehání a míchání všech druhů těsta a těst různé tloušťky. Dodává se v několika variantách:

Mísa na sekání

Pohodlná mísa se sekacími noži uvnitř a těsně uzavíratelným víkem. Může být doplněn jednokřídlým nožem nebo různými sekáčky na ledovou tříšť, drobné komponenty, plátky.

Chopper

Malá nádoba s vnitřním nožem na zrnkovou kávu, koření a drobné přísady.

Vakuové čerpadlo

Příslušenství, které odstraňuje vzduch z nádob. Součástí sady je jedna nebo dvě nádoby.

Příslušenství Použití mixéru Sekání zeleniny Vaření

Jeho princip fungování

Spotřebič seká potraviny pomocí integrovaných nožů, dokud nedosáhnou požadované konzistence. Ocelové nože si poradí i s ledem. pokud jsou pro něj určeny. a stroj má správný výkon.

Ponorné mixéry jsou vybaveny nástavcem na šlehání vajec a šlehačky na pečivo.

Jeho největší předností je přenosnost a skladnost. vařenou zeleninu s vývarem můžete nakrájet přímo v hrnci.

Stacionární

Zařízení typu miska. Na rozdíl od ponorných mixérů jsou určeny pro velké objemy produktů (minimálně 1 litr). Skládají se z mísy a podstavce s elektrickým kabelem. Uvnitř mísy se nachází elektromotor.

Čím je základna těžší, tím je mixér stabilnější. Podstavec musí mít pogumované nožičky, aby spotřebič při používání neklouzal po stole.

READ  Vosk v kazetách pro depilaci jak používat

Speciální funkce

Miska je opatřena víkem, které zabraňuje úniku potravin všemi směry. Lze s ním sekat maso, zeleninu, ovoce, bobuloviny, pyré, kaši, lámat led (pokud jsou nože ocelové).

Miska je odnímatelná, což usnadňuje její čištění. Aby mixér správně fungoval, je třeba jej zasunout do základny, dokud se nezastaví. měli byste slyšet cvaknutí.

Výhody a nevýhody

Výhody stacionárního mixéru:

 • Můžete připravit např. polévkové pyré pro celou rodinu najednou (maximální objem mísy 2 litry).
 • Není třeba držet jako ponorný mixér. Stačí přístroj spustit a po chvíli vypnout.
 • Džbán je vyroben z odolných materiálů, takže můžete pracovat s horkými potravinami a tekutinami.

Nevýhody stacionárního mixéru:

 • není vhodný pro ty, kteří si připravují pouze 1 šálek koktejlu nebo smoothie;
 • Zabírá místo na pracovní desce a do malé kuchyně se pravděpodobně nehodí;
 • Není tak funkční jako ponorný mixér. sada obvykle obsahuje několik typů nožů.

Hlavní rozdíly mezi ponorným mixérem a stacionárním mixérem

Princip fungování obou typů modelů je velmi jednoduchý. Elektromotor (zkratka ED) otáčí hřídelí, na níž jsou upevněny a otáčejí se nástavce, které sekají/šlehají potraviny v šálku. U stacionárních strojů je ED umístěn v robustním krytu, kde je umístěn pohon, pohár a další zařízení.

Ponorný mixér (vlevo) a stacionární mixér (vpravo)

Ponorné modely mají vnitřní rukojeť s motorem a patkou pro příslušenství. K dispozici je také hybridní provedení, tzv. kombinovaný mixér. Skvělá kombinace stacionárních a ponorných možností.

Poznámka! Funkčnost je dána především výkonem a rychlostí modelu.

Zařízení je vyrobeno s velkým rozsahem výkonu. od 200 do 2000 wattů. Modely s nízkým výkonem jsou schopny mlít pouze měkké potraviny, zatímco výkonné přístroje se používají k mletí tvrdých potravin. Je důležité si uvědomit rychlost otáčení, která závisí pouze na výkonu. Moderní mixéry jsou zpravidla vybaveny velkým počtem rychlostí (až 20) 17-35 tisíc otáček. rychlost.

Jaký mixér vybrat? Při zohlednění technických, funkčních a designových vlastností se malým rodinám doporučuje nákup ponorných mixérů. Robustnost, odolnost a praktičnost těchto spotřebičů je těžko překonatelná i při každodenním používání. Hlavními výhodami jsou jejich kompaktní rozměry a rychlé nasazení nástrojů.

Ponorný mixér je ideální pro malé rodiny

Hlavní rozdíly mezi stacionárními a ponornými modely jsou tři:

 • Výkon a funkčnost. Další nástavce nabízejí různé možnosti. Některé modely umí hníst těsto;
 • Rozměry. Ponorné modely jsou na rozdíl od stacionárních modelů menší a kompaktnější;
 • Komfort při provozu. Stacionární technika má stabilní pracovní polohu. Ponorné mixéry drží v ruce při různých kuchyňských operacích.

Pokud se jídlo připravuje v malém množství a není potřeba další výkon, může být ponorný mixér dostačující. Funkčnost přístroje je dostatečná pro rychlou přípravu pyré, omáček k masovým a rybím pokrmům, koktejlů, ovocných a zeleninových pyré, minutek, šlehačky, sladkých krémů, zmrzliny, tekutých těst na lívance, palačinek.

Kvalitní vybavení představuje značka Moulinex. zařízení této francouzské společnosti jsou robustní, odolná, spolehlivá. Zařízení Bosch se osvědčila díky své funkčnosti, odolnosti a dlouhé životnosti. Největší výhodou je, že přístroje jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů a jejich čepele jsou velmi ostré.

READ  Rozdíl mezi elektroepilací a laserovou epilací

Závěr a důsledky

Při porovnání obou typů mixérů je zřejmé, že každý z nich má určité výhody a nevýhody. Ponorné mixéry jsou z hlediska výkonu a rychlosti otáčení horší než stacionární mixéry. Pokud porovnáte ponorné a stacionární modely mixérů se stejnou kapacitou, zvítězí v takovém srovnání stacionární mixér, a to především kvůli snadnému používání.

Stacionární mixéry mají uzavřenou mixovací nádobu pro zpracování potravin, která zabraňuje rozstřikování přísad po kuchyni, což je výhoda. Výhodou ponorného mixéru oproti stacionárnímu mixéru je jeho schopnost pracovat v jakékoli nádobě, nejen ve speciální míse. Také plus ponorného mixéru lze nazvat značný počet různých vyměnitelných nástavců, které se prodávají s většinou modelů.

Proto by se kupující při rozhodování o koupi takového kuchyňského spotřebiče, jako je mixér, měl řídit vlastními požadavky na schopnosti a možnosti zařízení, vědět, jak často bude tento typ kuchyňského vybavení používat, v jakých objemech a co přesně má vařit, a podle toho si vybrat kuchyňského pomocníka.

Speciální funkce a způsob provozu

Přestože ponorné a stacionární mixéry plní podobné funkce, jejich princip činnosti a konstrukce se značně liší.

Ponorný nebo ruční mixér se skládá z dlouhé rukojeti s motorem uvnitř. Je vyroben z plastu nebo kovu a na spodní straně mixéru je připevněna nožová tryska nebo jiné příslušenství. Vzhledem k tomu, že tento druh spotřebiče musíte při práci držet v ruce, je důležité při výběru zohlednit jeho hmotnost. při dlouhodobé práci s těžkými spotřebiči by mohlo dojít k únavě končetin.

Kompaktní a ergonomický design jsou důležitými výhodami ponorných mixérů. Malé rozměry umožňují snadné skladování a mnoho modelů je vybaveno poutkem na zavěšení.

Co je ponorný mixér?? Výhody a nevýhody

Ponorný mixér je malý domácí spotřebič s rotujícími sekacími noži, které rozmělňují potraviny na hladkou a nadýchanou konzistenci. Lze ji vložit přímo do mísy s těstem nebo mletým masem. Odtud název ponorný mixér. Ten, který se ponoří do ingrediencí a poté je rozmixuje a rozmixuje. Hlavním úkolem přístroje je přeměnit pevné potraviny na pyré s lehkou homogenní konzistencí.

Mezi hlavní výhody ponorného mixéru patří možnost sekání potravin v jakékoli nádobě, ať už je to hrnec nebo mísa. Součástí přístroje jsou také různé nástavce, které plní funkci mixéru a sekáčku. Kompaktní rozměry zabírají minimum místa při skladování.

Například elektrické mixéry Leben se dodávají s několika nástavci: sekáčkem (pro rychlé sekání a mixování potravin) a šlehací metlou pro šlehání vajec a smetany.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS