Nejlepší prášky a tablety na bílé prádlo

5 nejlepších prášků a tablet na bílé prádlo

Pro bavlněný a syntetický papír

Pro bavlnu a syntetiku

Pro bavlnu a syntetiku

Pro bavlněný a syntetický papír

Pro bavlnu a syntetiku, len

5 nejlepších prášků a tablet na bílé prádlo

Výrobce: Chemical Flacer SAS, Itálie.

Tablety pro praní syntetických materiálů, bavlny v automatických pračkách.

 • koncentrát s enzymy;
 • bez kondicionéru;
 • Vlastnosti: lze používat při teplotách 30-95 °C, zabraňuje usazování vodního kamene v pračkách, zajišťuje snadné vyhlazení žehličkou.

Výrobce: Procter Gamble, Belgie a Lucembursko.

Prášek pro praní syntetických, bavlněných, bílých a světlých tkanin v automatických pračkách.

Prášek pro praní bílých a světlých syntetických a bavlněných tkanin v ručním i automatickém režimu.

 • bělidlem, enzymy;
 • bez kondicionéru;
 • Další informace: pro použití při 30-90 °C, obsahuje 15 % APAV, 5 % NAPA.

Prášek pro praní bílých a světlých syntetických a bavlněných tkanin v ručním i automatickém režimu.

Výrobce: Nefis Cosmetics, Rusko.

Prášek na praní bílých a lehkých syntetických vláken, lnu a bavlněných tkanin v automatickém i ručním režimu.

 • bělidlem, enzymy;
 • bez kondicionéru;
 • Extra: používá se při teplotě 30-95 °C, obsahuje 15 % APAV, 5 % EPHA.
 • obsahuje změkčovač vody;
 • Zabraňuje tvorbě vodního kamene v pračce;
 • Perte ve vodě libovolné tvrdosti;
 • neobsahuje fosfáty.

Bezpečnostní opatření

Při používání ručního mycího prostředku je třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože povrchově aktivní látky, které obsahuje, se mohou dostat do těla. Rizika můžete minimalizovat dvěma způsoby:

 • Abyste se vyhnuli vdechování výparů při nakládání výrobku, nesmí být zvednut vysoko a držen v blízkosti obličeje. Neměli byste ho do zásobníku nalít, ale zředit vodou a pak ho tam nalít;
 • Prádlo důkladně vypláchněte, jinak se částečky pracího prostředku, které zůstanou na povrchu, vstřebají kůží a dýchacími cestami.
READ  Jaký je rozdíl mezi plynovou a elektrickou troubou

Použití správného pracího prostředku je prvním předpokladem kvalitního praní. Pochopení jejich rozdílů vám pomůže udržet věci v čistotě a zachovat spotřebiče.

Výlet do železářství

Spustili jste první praní v pračce. Nejdříve navštivte dobré železářství a podívejte se, jaké čisticí prostředky mají v nabídce. Přestože se na pultech obchodů objevují jak gely, tak tekutiny na mytí nádobí, nejčastěji se objevují práškové čisticí prostředky. A není těžké se v nich splést.

Možná si všimnete toho na etiketě, ale neberte hned první balení, pokud se vám nelíbí název na etiketě. Nejprve si ji pečlivě prohlédněte. Můžete se podívat na etiketu, takže je dobré ji používat:

Důležité! Balení bude také označeno jako bílé, černé nebo barevné. Proto je nejlepší pořídit si všechna balení pracích prostředků, nejlépe v balení pro automatické pračky.

Pokud jde o prací prostředky pro ruční praní a praní v pračce, jsou velmi často určeny pro pračky typu aktivátor. Mohou však existovat výjimky. Pokud je na obalu návod, jak jej použít v automatu, můžete.

Důležité! Při používání pračky se vám mohou hodit také následující informace z našich publikací:

Lidové prostředky na mytí nádobí

Mýdlo na praní je nejjednodušší způsob, jak nahradit prací prášek

rozdíl, mezi, pracím, prostředkem

Pračky AEG s automatickým dávkováním

Naši předkové prali prádlo dokonale ručně bez pracího prostředku a často ve studené vodě. Existuje mnoho různých způsobů, jak vyčistit věci bez použití domácích chemikálií.

Brambory

Omývání bramborami dobře zachovává barvu.

Technologie výroby pracího prostředku vypadá následovně

 • Nastrouhejte 1,5 kg syrových brambor na jemném struhadle.
 • Nechte hmotu odstát a šťávu sceďte.
 • Kapalinu zřeďte horkou vodou (1 polévková lžíce.) a vyšlehejte ji do pěny.
 • Pěna se používá k mytí rukou.

Brambory lze použít při praní všech vlněných látek, ale ne bílých, protože mají tendenci později při žehlení žloutnout

Optické bělidlo je nepřítelem těla

Věci vypadají jen krátce bílé. Neperou se, dokud nejsou bílé, ale pokrývají látku svými drobnými částečkami jako prach, které se odrážejí v ultrafialovém světle a vytvářejí dojem čistoty a lesku, ale bohužel tato iluze se v umělém světle ztrácí. Toto bělidlo se z látky zcela nevypere a má stejně katastrofální následky při styku s pokožkou.

READ  Jaký je rozdíl mezi overlockem a šicím strojem?

Kyslíkové bělidlo může být vhodnou alternativou optického rozjasňovače. Je to zdaleka nejšetrnější a nejbezpečnější bělidlo na trhu pracích prostředků právě proto, že je založeno na perkarbonátu sodném, který se při kontaktu s prostředím rozkládá na sodu, kyslík a vodu, a proto je biologicky odbouratelný a opět hurá. nemá žádné negativní účinky. Mimochodem, dobře se oplachuje.

Teď už víme, že pokud vidíte optický zjasňovač ve složení prášku, nechte ho žít na polici v obchodě, ale ne v naší koupelně.

Bezpečnostní opatření

Při používání mýdla na ruce je třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože obsažené povrchově aktivní látky se mohou dostat do těla. Rizika lze minimalizovat dvěma způsoby:

 • Abyste se vyhnuli vdechování výparů a par vznikajících při nakládání spotřebiče, nesmí být spotřebič zvednutý příliš vysoko nebo držený příliš blízko obličeje. Neměli byste ji do zásobníku nalít, ale zředit vodou a pak ji tam nalít;
 • Prádlo poté důkladně vymáchejte, jinak se částečky pracího prostředku, které zůstaly na povrchu tkaniny, dostanou do těla přes kůži, dýchací cesty a do těla.

Použití správných prášků je prvním předpokladem pro kvalitní praní. Pochopení rozdílů vám pomůže udržovat věci v čistotě a udržovat spotřebiče v pořádku.

Rozdíl mezi automatickým a ručním pracím prostředkem?

Pokud omylem popletete nebo se nepozorně podíváte na obal a místo automatického pracího prostředku nalijete do pračky prostředek na ruční praní, nemusíte se ničeho obávat. Stroji se pravděpodobně nic nestane.

Nenechte se však unést a experiment opakujte. Vysoké množství pěny, které se nevyhnutelně vytvoří při použití pracího prostředku na ruční praní, „oklame“ automatický systém. Omylem zjistí hladinu vody. To způsobuje, že se topné těleso místo ve vodě soustruží, což může vést k výměně topného tělesa, motoru nebo elektronické řídicí jednotky.

READ  Rozdíl mezi ručním a jemným praním

Stručně řečeno, nejdražší části pračky je třeba opravit. Měli byste mít na paměti, že v mnoha případech odmítají vyměnit ložiska nebo buben, takže je nejlepší poslat pračku se sušičkou do servisního střediska. A s tím jsou spojeny další náklady na dopravu.

Pokud jste tedy udělali chybu a koupili jste si prášek na ruční praní (zpravidla se hodí i do praček s aktivátorem) nebo ve vašem obchodě není prací prostředek do pračky, je lepší prát špinavé prádlo ručně (jako byste se mu nechtěli vyhnout).

Rozdíl mezi automatickými a ručními pracími prášky?

Pro praní se používá jeden ze dvou hlavních typů automatických pracích prostředků. První je určen pro ruční praní a druhý se nazývá automatický prášek pro pračky. Obě jsou si pozoruhodně podobné. Ale to není tento případ. Zde je to, co vám chci říct o rozdílech mezi prášky.

Rozdíly mezi automatickými a ručními mycími prostředky

Každý mycí prostředek musí být používán v souladu s určením. Automatické tekuté prací prostředky a granule mají velmi nízký obsah pěny, jsou méně rozpustné a obsahují látky proti usazování vodního kamene. Mycí prostředky na ruční mytí jsou šetrnější k pokožce. Rychle se rozpouštějí, tvrdě pění a lépe „vytahují“ nečistoty.

Rozdělení pracích prostředků na dva druhy není pouhým marketingovým trikem. Zásadní rozdíl mezi automatickými pracími prášky a prášky na ruční praní je v intenzitě pěny. Intenzita pěny je na stroji mnohem nižší. To proto, aby pěna nevystupovala ze dveří a neucpávala hadice.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS