Šetrný prací prostředek

Pro jemné oděvy jsou zapotřebí speciální prací prostředky, protože běžné prací prostředky mohou vlákna tkaniny zničit. Nejlepší je použít speciální čisticí prostředek, který je k dispozici v tekuté nebo práškové formě. Tekuté gely jsou vhodnější, protože prášky se ve studené vodě špatně rozpouštějí. Aby výrobek splňoval všechny požadavky, je třeba při výběru toho, který vyhovuje vašim potřebám, vycházet z následujících kritérií:

 • Tekutina by měla být určena pouze pro vlnu a hedvábí;
 • Kvalitní výrobek neobsahuje konzervační látky, barviva ani enzymy;
 • Vůně musí být přírodní.

Většina výrobců má samostatnou řadu pracích prostředků pro jemné oděvy. Obvykle uvádějí, že se jedná o výrobek pro jemné tkaniny.

Praní na jemný cyklus?

Režim jemného praní zahrnuje následující body.

 • Skvrny od prádla při nižších otáčkách. buben pračky se otáčí pomaleji než obvykle.
 • Program spotřebovává více vody: je to nezbytné pro ochranu tkaniny před mechanickým poškozením a třením.
 • Praní se provádí při nízké teplotě, obvykle 30 až 40 stupňů Celsia.
 • Rychlost otáčení je nízká. 400-600 otáček za minutu, maximálně 800 otáček za minutu, a tato možnost je u některých modelů vypnutá. Oblečení musíte spřádat ručně.
 • Program má kratší dobu trvání, takže se doba praní zkrátí na 1-1 minutu.5 hodin.

Některé pračky mají místo šetrného cyklu jiný prací program. vlna, hedvábí, ruční praní. Existuje mnoho variant, proto se seznamte s návodem k použití vašeho spotřebiče. Výrobce v něm musí uvést, která z dostupných funkcí je vhodná pro které materiály.

Jak vybrat prací program?

Abyste si mohli vybrat správný program, musíte vědět, co to znamená. Umyvadlo je mezinárodní symbol, ale každý výrobce může mít vlastní systém symbolů. Tyto ikony jsou rozluštěny v návodu k použití, který je dodáván s pračkou. Pro případ, že tento přehled není k dispozici, jsme sestavili výběr oblíbených značek. Pomůže vám snadno najít správný režim na ovládacím panelu. Možnosti programu se mohou u různých modelů DM mírně lišit.

Německé značky

Německé značky používají různé nápovědy. štítky, symboly, obrázky. Malý slovníček pro německé majitele praček:

Bosch

Bosch používá mezinárodní symbol pro „šetrný cyklus“. příslovečné umyvadlo s dlaní. Program Wool je označen symbolickým míčem. Jemné látky. s květinou, hedvábné látky. s motýlem. Doba provozu. 40 minut při 30 °C. Spirála (nebo spirálový závit) je nastavitelná možnost otáčení.

Hansa

Modely značky jsou vybaveny ruským přístrojovým panelem, který zjednodušuje vyhledávání stejnojmenného programu. Výrobce doporučuje naplnit buben do 1/3, aby nedošlo k poškození tkaniny. Praní v pračce 1 hodinu a 25 minut ve studené vodě. Maximální rychlost 600 otáček za minutu je nastavitelná, lze ji přepsat.

Siemens

„Také společnost Siemens je spokojena s ruským textem, jasnými znaky. Z jemných tkanin. „Vlněné“, „Jemné plátno“, „Ženské“. Teplotní rozsah: chladno až 40 °C. Počet otáček až 800 a možnost přepisu. Čas. ¾ hodiny.

Švédská společnost Electrolux

Citlivé procesy jsou zastoupeny samostatným sektorem, aby se usnadnilo vyhledávání. Ikony jsou totožné.

READ  Rozdíl mezi ponorným a ručním mixérem

Existují ruské a německé nápisy. záleží na modelu. Teplota. „studená“ 40 °C, bez otáčení. 55-56 minut. Možnost předmáčení, extra máchání a odstřeďování až do 1000 otáček za minutu.

Korejské značky

Piktogramy korejských výrobců jsou také poměrně jasné. Jména mohou být v angličtině:

Samsung

Buben jemně pulzuje prádlo po dobu přibližně 50 minut. Nastavení parametrů cyklu je označeno samostatným sektorem.

Šetrný proces trvá asi 56 minut, t°. 30, 40, studená voda. K dispozici je možnost dodatečného oplachování, která šetří čas a umožňuje vypouštění vody. Maximální nosnost: 1,5 kg.

Italský SM

Šetrný ke všem typům tkanin.

Indesit

„Řada Indesit CM není k dispozici v manuálním režimu, ale má samostatný panel pro šetrné programy. Maximální teplota. 40 °C, po dobu 55 minut, bez odstřeďování.

Ariston

„Hedvábí/záclony“, „Vlna“. 55 minut bez odstřeďování, standardní teplotní rozsah. Některé modely jsou vybaveny šetrným sušením.

Hotpoint-Ariston

30 °C, bez odstřeďování, 1 kg na zátěž.

Ostatní výrobci

Vybaveno ruským rozhraním, šetrné ošetření všech citlivých tkanin.

Rozjasní 1 kg „neposlušného“ oblečení za čtvrt hodiny. Podle potřeby upravte další nastavení.

Při jaké teplotě v pračce?

Praní v pračce musí probíhat správně:

 • Příprava oděvu na praní (kontrola roztržených nebo potřísněných míst).
 • Zapíná všechny knoflíky, zipy atd.д.
 • Obrátí oděv naruby.
 • Umístění položek do bubnu.
 • Naplňte speciální přihrádku pracím prostředkem vhodným pro syntetiku.
 • Nastavte režim na „jemné“ nebo „syntetické“ nebo „ruční praní“.
 • Úprava nastavení teploty (nesmí překročit 60 °C, nejlépe 40 °C).
 • Rychlost otáčení je nastavena na minimum.
 • Spuštění praní.

Teplotu v pračce nastavte na vyšší než 40 °C, pouze pokud je to uvedeno na štítku oděvu.

Výběr pracího prostředku musí zohledňovat choulostivost umělých tkanin. Nejlepší volbou je používat prací prostředky určené pro syntetické tkaniny, vlnu nebo hedvábí.

Použití pracího prostředku ve formě gelu je vhodnější než ve formě prášku.

Zjistěte, jak a co můžete se syntetickými materiály v pračce dělat

Jemné (ruční praní) v pračce

Téměř všechny moderní pračky jsou speciálně navrženy pro praní různých tkanin a mají řadu programů. Jeden z těchto specializovaných programů se nazývá jemné praní. Režim jemného praní je mezi uživateli praček velmi oblíbený, protože umožňuje šetrné praní jemných oděvů.

 • V první řadě se vždy používá velké množství vody, aby se minimalizovalo tření mezi tkaninami, když jsou v bubnu. Pomáhá také lépe vymývat prací prostředek a změkčovadlo.
 • Teplotní rozsah pro praní jemných oděvů by nikdy neměl překročit 30 stupňů Celsia a velmi zřídka může dosáhnout 40 stupňů Celsia. Pomáhá prodloužit životnost sytých barev.
 • Jemné praní a jeho speciální funkce zahrnují pomalý a hlavně šetrný pohyb bubnu a odstřeďování prádla buď zcela chybí, nebo probíhá při minimálních otáčkách.
mezi, ručním, jemným, praním

Všechny tyto šetrné prací procesy zajišťují, že se vaše oblečení nevytahá a neztratí svůj dekor.

Mimochodem, všechna specifika šetrného praní jsou uvedena v návodu k pračce.

Na dnešním trhu lze zakoupit pračky různých výrobců, proto je obtížné zvyknout si na jinou značku při používání zařízení určitého výrobce. Ikony na ovládacím panelu jsou obzvláště užitečné. informují vás o zvoleném režimu praní.

Nejčastěji se pamatují ikony, které se používají neustále. Někteří výrobci předepisují označení režimu u každého symbolu, jiní navíc připojují k návodu speciální nálepky, na kterých jsou uvedeny všechny potřebné znaky. Výrobci jsou povinni uvést v návodu k použití všechny informace o spotřebiči. Co dělat, když nemáte po ruce návod k obsluze??

 • Například pračky Bosch mají jen málo speciálních kódů programů a všechny modely mají stejný odznak. Všechny dostupné programy jsou rozděleny do různých sektorů. Výrazná ikona umožňuje volit z různých variant programů, tj. režimů s různými teplotami. Proto je vždy možné individuálně zvolit rychlost odstřeďování nebo další funkce pro praní.
 • A zde je výrobce Samsung Ikony na pračkách se staly zcela zbytečnými, a to vše proto, že se tvůrci rozhodli vytvořit pohodlnou navigaci. Malé piktogramy na stylových strojích Samsung jsou určeny výhradně k označení standardních programů. Názvy těchto programů jsou nejlepší, protože si člověk nemusí pamatovat žádná označení.
 • U zařízení od výrobce Zanussi je za výběr programů zodpovědné kolo. Posouváním se můžete zastavit na požadovaném režimu praní při určité teplotě. A jednotlivá tlačítka aktivují další, neméně důležité mycí funkce.
READ  Jak z ručního mlýnku na maso udělat elektrický mlýnek na maso

Při pohledu do koše na špinavé prádlo a třídění oděvů je nutné oddělené nastavení pro oděvy s objemným střihem.Plisování, kamínky, plisé, flitry a volánky. Jemné tkaniny, jako je šifon, gipur, krajka, organza a satén, je třeba prát šetrně. Také ostatní hedvábí a vlna vyžadují druhý pohled. Mezi měkké tkaniny patří také oblečení s nestálými vzory, nestálými barvami, příliš světlé tkaniny, termoprádlo, mikrovlákna a membrány.

Chcete-li zjistit, zda oděv vyžaduje šetrné praní, podívejte se na etiketu, kde najdete informace o správném zacházení s oděvem. Pokud žádné nemáte k dispozici, můžete se spolehnout na vlastní instinkt, ale pamatujte, že jemné tkaniny nepřežijí praní při teplotách nad 30-40 stupňů, při použití běžného univerzálního prášku a po maximálním odstředění.

Většina oděvních materiálů vyžaduje jemné praní a šetrné zacházení. Choulostivé předměty by se měly prát pouze v ruce. Moderní technologie však vytvořily skvělou alternativu k ručnímu praní. jemnou pračku.

Chcete-li prát opravdu šetrně, musíte přesně vědět, jak prát choulostivé oděvy v pračce:

 • Nejprve je třeba zjistit, s jakými problémy se můžete při praní oděvů setkat. Jemné prádlo je třeba prát šetrně, aby nedošlo k poškození tkaniny.
 • Za druhé, všechny jemné tkaniny by měly být barevně odděleny.
 • Za třetí, před zahájením praní se ujistěte, že jste vybrali správný prací cyklus.
 • Za čtvrté, používejte pouze kvalitní značku změkčovadla tkanin a v malém množství.
 • Za páté, všechny existující skvrny na jemném prádle by měly být odstraněny odstraňovačem skvrn.
 • Za šesté, jemné prádlo by se nemělo míchat s jinými předměty.
 • Za sedmé: Choulostivé tkaniny se nesmí sušit v pračce.
 • A konečně. každý jemný oděv se může kdykoli rozpadnout.
 • Před praním vždy rozdělte oblečení na barevné a bílé. Dále je třeba hlídat dobu namáčení, protože příliš dlouhé namáčení ve vodě způsobí, že oděv ztratí svůj původní atraktivní tvar. Obecně platí, že všechny jemné tkaniny nevydrží praní při teplotách vyšších než 30-40 °C.
 • Pokud používáte pračku k praní jemných tkanin, zvolte nejkratší dobu praní.
 • Při ručním praní jemných oděvů to nepřehánějte. Silné tření nejen poškozuje strukturu tkaniny, ale také ničí celkový vzhled.
 • Prádlo z jemných tkanin není třeba prát, ale lze je dále ždímat a sušit v pračce.

Jemné praní se může u různých značek praček lišit. patří mezi ně jemné praní, ruční praní, jemné praní a šetrné praní. Specializovaný režim je přizpůsoben pro hedvábné nebo vlněné oděvy. Ať už to ale nazvete jakkoli, obecné zásady péče o jemné tkaniny ve vašem šatníku jsou stejné.

 • Sáčky do pračky Rozmanitost Pokyny pro výběr Správné použití Recenze Jak si vyrobit vlastní tyl Speciální.
 • Výměna topného tělesa v pračce Jak se dostat k topnému tělesu Jak vyjmout topné těleso Instalace topného tělesa Topné těleso v pračce je prvek, který je zodpovědný za.
 • Dvířka pračky se nezamykají Typy poškození Jak vyměnit rukojeť dvířek?? Všechny moderní modely praček mají funkci automatického zamykání dveří.
 • Houbové šrouby na pračce Co jsou zač a jak vypadají?? Co z toho plyne? Kde hledat? Jak odstranit? Co se stane, když.
READ  Domácí styling krátkých vlasů pomocí fénu

Co dělat, když v pračce není žádný jemný program?

Někdy výrobci upouštějí od šetrného cyklu a domnívají se, že program na vlnu a ruční praní jsou dostačující. Zjistěte v návodu k obsluze pračky, jaké teploty a otáčky bubnu se používají pro výše uvedené režimy. Pokud žádná z nich nevyhovuje, můžete nastavení upravit ručně:

 • Nastavte teplotu ohřevu vody na 30 °C;
 • Zapněte extra máchání;
 • Nastavte nižší rychlost odstřeďování nebo ji zcela vypněte;
 • Když dáváte věci do bubnu, vložte je předem do speciálního sáčku.

Jemné praní v pračce vylučuje režim sušení.

LiveInternetLiveInternet

-Rubriky

 • astrologie (2133)
 • chiromantie (264)
 • zvukové knihy (150)
 • aforismus (22)
 • videa (12)
 • video (46)
 • pletení (460)
 • (223)
 • tipy pro zahradničení (765)
 • děti (127)
 • pro děti (95)
 • zimní konzervy (1192)
 • zdraví (13294)
 • celebrity (70)
 • zajímavé (2949)
 • historie (9)
 • kalendář (12)
 • kino (2383)
 • kuchařství (3356)
 • kuchařství (11289)
 • rady pro vaření (354)
 • magie (4792)
 • modlitba (875)
 • hudba (315)
 • multicooker (324)
 • kreslené vtipy (152)
 • potřeby (663)
 • numerologie (639)
 • pozitivní (340)
 • praktické rady (2194)
 • prázdninový stůl (720)
 • znamení (432)
 • podobenství (676)
 • Televizní program (28)
 • psychologie (1241)
 • zábava (64)
 • řemesla (349)
 • simoron (215)
 • kniha snů (177)
 • odkaz (58)
 • poezie (882)
 • kvíz (92)
 • péče o sebe sama (3118)
 • feng-šuej (380)
 • flash disk (18)
 • aranžování květin (364)
 • etiketa (1)
 • humor (1141)
 • právní pomoc (144)

-Citátový sešit

Placičky z kuřecích řízků jsou nadýchané a šíleně chutné. Takové koláče budou mít význam.

mezi, ručním, jemným, praním

Já: Pane, mohu se Tě na něco zeptat? Bůh: Samozřejmě! Já: Proč jsi toho tolik pustil dovnitř?

Rozdíl mezi předpřítomným a minulým časem

Jak podávat drahé krabí tyčinky. Tento pokrm bude ozdobou každé hostiny (nóbl recept).

Italská pečená ryba se zeleninou. nejjemnější ryba, která se rozplývá na jazyku! pro další 4 porce:.

Netušila jsem, že to bude chutnat tak dobře. Sníst vše a chtít ještě! Spojte vše do jednoho.

Jemnosti

Choulostivé předměty a jemné tkaniny se perou při 30 0 C po dobu 40-60 minut. Ruční funkce netrvá déle než 57 minut. Automatické pračky potřebují ke zpracování vlny přibližně hodinu. Kvalitní praní velkých předmětů trvá hodinu a půl.

Program Daily Wash. Režim určený pro syntetické předměty bez silného znečištění. Pro zachování barev by teplota vody během pracího cyklu neměla překročit 40 °C. Cyklus trvá jednu hodinu (60 minut).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS