Co znamenají odznaky na myčce nádobí Electrolux?

Myčka nádobí je sice stále myčkou nádobí, ale má trochu jinou funkci, než jsme zvyklí věřit my ostatní. Ikony na ovládacím panelu, který se nachází na přední straně nebo na horním okraji krytu, když je spotřebič otevřený, vás informují o tom, co myčka umí. jak nastavit programy, jak sušit atd. д. Podívejte se blíže, co tyto ikony na myčce znamenají.

Ovládací panel myčky nádobí je obvykle umístěn na horním víku, méně často na hlavním těle myčky a vzácněji na přední straně spotřebiče. Každý výrobce myček nádobí zavádí vlastní význam svých odznaků. jako příklad uveďme označení ikony nejvýkonnějších výrobců myček nádobí.

Společnost Bosch nyní vyrábí jedny z nejvýkonnějších myček nádobí v Evropě a nejdůležitějším přínosem je obrovské množství mycích programů a zavedení nových technologií pro úsporu energie a vody.

Na těchto jednotkách se zobrazují následující ikony:

 • pánev s podstavcem, 1. nasycený mycí režim, 115 minut, spotřeba 21 litrů;
 • šálek na podšálku (AUTO), 2. standardní režim, 140 minut, 19 l.;
 • úsporný režim (ECO), 3. velmi úsporné praní s mácháním, 50 minut, 140 minut, 14 l.;
 • šálek na stojanu na šálky a dvě šipky vpravo, 4. rychlé mytí, 30 minut, průtok cca 11 litrů.;
 • „Sprcha“ (kapky vody), 5. oplach pro přípravu na hlavní mycí procesy, 19-20 minut, 4 litry;
 • sklo. kořeněný mycí program, můžeme mýt sklo, faoru atd. д.;
 • \- s písmenem H, 6. nastavení času;
 • hodiny se šipkou směřující doprava, 7. zkrácení doby cyklu na polovinu;
 • ½, 8. program pro vyložení stroje do poloviny;
 • hrnec v pračce, 9. aktivace syté mycí zóny;
 • kojenecká láhev, 10. mytí při vysokých teplotách.

Umístění ovládacího panelu na myčku nádobí

V závislosti na modelu mohou být indikátory pod každým tlačítkem nebo na boku, některá tlačítka jsou při zapnutí podsvícená. V blízkosti tlačítka Start se nacházejí také hlavní ukazatele. kartáč. praní, END. konec cyklu, kohoutek. průtok vody, dvě šipky. ukazatel soli, a pokud je sněhová vločka nebo slunečno. zda není v systému žádný prostředek na máchání.

Myčka nádobí s vnějším přístrojovým panelem

U některých modelů je také vhodné znát účel hlavních tlačítek Start a Reset, která mohou indikovat spuštění stroje a provozní režim. Tlačítko pro spuštění režimu „START“, obklopené přídavným bubnem, při jeho pohybu se zvolí režim praní.

Většina ikon z myček Bosch se nachází v myčkách Siemens, protože společnost, která tyto typy spotřebičů vyrábí, je sjednocená. Bosch je střední třída a Siemens je prémiová třída.

Označení symbolů na myčkách nádobí jiných značek

Myčky nádobí jiných značek mají přibližně 70 % stejných znaků ve stejném výkladu jako myčky Bosch, ale některé rozdíly stojí za to znát:

 • Ariston: symbol pánve se třemi řádky. intenzivní mytí, symboly pánve se dvěma stojany. standardní režim;
 • Hansa: 3 v 1. mytí běžně znečištěného nádobí bez zaschlých zbytků jídla, černý hrnec s pokličkou. intenzivní mytí obzvláště znečištěného nádobí se zaschlými zbytky jídla;
 • Siemens. šálek a sklo se šipkami vpravo. extra rychlé mytí při 45 stupních, 30 minut.

Myčky Electrolux mají méně programů a jsou označeny jako typické pro myčky Ariston a Bosch. Další informace naleznete v návodu k myčce, kde jsou podrobně popsány jednotlivé provozní režimy.

Kontrolka myčky nádobí na myčce Bosch

Alarmy myčky nádobí Bosch. světelné nebo blikající kontrolky: kohoutek nebo kartáč, které signalizují problém/poruchu myčky:

Indikátor kohoutku v myčce nádobí Bosch svítí. Přívod vody do myčky se zastaví, můžete slyšet hučení.

 • Zkontrolujte, zda nebyl přerušen přívod vody do bytu a zda neklesl tlak vody. je požadováno minimálně 10 litrů za minutu.
 • Zapomněli jste zavřít vodovodní kohoutek.
 • Přívodní hadice vody je ohnutá nebo zalomená.
 • Filtr v přívodní hadici je ucpaný. vodu je třeba vypnout a stroj vyčistit.
 • Filtry uvnitř myčky jsou zanesené.
 • Vypouštěcí hadice je ucpaná nebo je ucpaný kryt myčky.

Na myčce Bosch bliká ukazatel průtoku vody/korbičky. Zkuste myčku vypnout tlačítkem Zap/Vyp a po několika minutách ji znovu zapnout.

Pokud kontrolka znovu bliká, jedná se o technický problém a je nutné zavolat opraváře.

Spotřebič myje, když kontrolka svítí, ale občas bliká:

Jak opravit myčku nádobí

Nebudeme se zabývat všemi problémy s pračkou. mohou jich být desítky. Pojďme se podívat, jak tyto typické ucpávky odstranit sami:

Vypouštěcí nebo sací okruh je ucpaný

Nejde jen o stroje Electrolux, ale o systémový problém.

Míra zaplnění trysek, hadic a filtrů nečistotami závisí na kvalitě vodovodní sítě. Čím horší je voda, tím rychleji se ucpávky objeví. Pokud máte v přívodu vody příliš mnoho minerálů, rychle se usazují na vnitřní straně filtru a způsobují jeho předčasné ucpání.

READ  Poloviční náplň myčky Bosch

V takovém případě není oprava stroje obtížná, i když se rozhodnete ji provést sami.

Důležité! Abyste se vyhnuli opakování této závady, nezapomeňte filtr čas od času vyjmout a vyčistit jej od nánosů.

Pokud je voda příliš tvrdá, ošetřete stroj co nejpečlivěji: zkontrolujte všechny prvky plnicího systému. filtry, konektory a hadice. Postupujte takto:

 • Uzavřete přívod vody do systému uzavřením trojcestného ventilu;
 • Odšroubujte hadici přívodu vody a sítko z kohoutku i z těla stroje;
 • vyjměte malý filtr odkapávací misky (umístěný v místě připojení hadice ke skříni spotřebiče);

Uživatelé často kombinují instalaci myčky s malým průtokovým filtrem na straně vodovodního kohoutku. Pokud je filtr nainstalován, je jediným místem, kde může dojít k jeho ucpání, filtr připevněný k tělu stroje.

Důležité! Pokud používáte různé změkčovače vody, jsou v tomto případě neúčinné, protože chrání pouze vnitřní části a nemají nic společného s filtry a hadicemi.

Nejčastěji dochází k ucpání odpadního filtru a vypouštěcí hadice a potrubí. Opraváři doporučují čištění alespoň dvakrát měsíčně, nebo každé 4 týdny, pokud je stroj intenzivně používán. Postup preventivní údržby, který je podrobně popsán v návodu k obsluze vašeho modelu, může zabránit ucpání.

 • Před vložením nádobí odstraňte všechny zbytky jídla;
 • Prací prostředky pro domácnost je třeba pečlivě vybírat, nejlépe od špičkových značek;
 • je vhodné zkontrolovat hladinu regenerační soli;
 • Po každém použití je nutné filtr zkontrolovat a vyčistit.

Vezměte prosím na vědomí! Zbývající části odvodňovacího systému lze vyčistit speciálními přípravky. Vyberte vhodnou kapalinu, přidejte ji do stroje, nechte stroj běžet naprázdno a ucpávky zmizí. Pokud to nefunguje, budete muset spotřebič rozebrat a přizvat odborného servisního technika.

Problémy s ohřevem vody

Závady, které způsobují, že se voda přestane ohřívat, se týkají ohřívače, čidel a dokonce i řídicí desky. Myčky nádobí Electrolux jsou „choulostivé“ spotřebiče, citlivé na napěťové špičky a přepětí, které jsou charakteristické pro ruskou elektrickou síť.

Pokud nemáte pojistkovou skříňku a regulátor, může se vaše myčka nádobí stát obětí dalšího nízkého nebo vysokého napětí. V lepším případě dojde pouze k přepálení pojistek, nebo při troše smůly k přepálení triaků v řídicí jednotce.

 • Částečně demontujte kryt;
 • Zkontrolujte topné těleso (topný článek), jeho kontakty a zapojení;
 • Zkontrolujte, zda modul není vadný, najděte vadný prvek a vyměňte jej za podobný (přepájejte desku plošných spojů).

Doporučujeme svěřit diagnostiku a veškeré opravy dobrému technikovi, zejména pokud vidíte ohmmetr a schémata zapojení poprvé. Vlastní zásah může být velmi nešťastný, a proto byste neměli riskovat své drahocenné vybavení.

rozluštění, ovládacího, panelu, myčky, electrolux

Pevný program nelze provést

Pokud myčka během mycího cyklu visí, neznepokojujte se. je to univerzální jev. Obnovení pomůže v 50 % případů. Postupujte takto:

Pokud se program nezavěšuje poprvé a je to systematické, může se jednat o výrobní vadu elektronické desky. Cena modulu často dosahuje poloviny ceny samotné myčky, takže bychom nedoporučovali, abyste ji demontovali sami. zejména pokud je ještě v záruce.

Nechte si myčku opravit v rámci záruky nebo se obraťte na renomovaného mechanika.

Nepropadejte panice, výše popsané případy jsou velmi vzácné. Pračka se sušičkou může zamrznout z řady jiných, časově méně náročných důvodů:

Za tyto problémy může také nestabilní elektrická síť. Před demontáží myčky je dobré zkontrolovat, zda je v domácnosti zavedena elektřina.

Porucha ovládacích prvků

Pokud se tento typ problému vyskytne, musí jej diagnostikovat a opravit kvalifikovaný technik. Pokud například nefunguje oběhové čerpadlo (chyba i50), může být příčinou samotné čerpadlo nebo může být vadný triak umístěný v řídicí jednotce. Triaku může také chybět signál generovaný procesorem. Podobné situace mohou nastat, pokud se zobrazí kódy i80 až iD0 a dojde k poruše snímačů nebo k poruše řídicí jednotky.

Řídicí jednotka myčky Electrolux

Uvedli jsme nejčastější poruchy myček nádobí Electrolux. Doufáme, že vám tento průvodce řešením problémů pomůže, abyste to zvládli sami.

Výběr správné myčky nádobí

Moderní myčky nádobí jsou cenově výhodné, prostorově úsporné a funkčně bohaté. Myjí nejen nádobí a příbory, ale také hrnce, pánve, křišťál a odnímatelné části kuchyňských spotřebičů. Po umytí v myčce bude nádobí zářivě čisté a mastnota a choroboplodné zárodky budou pryč.

Nejlepší výběry

Výběr myčky nádobí není snadný úkol. zejména pro uživatele, kteří ji používají poprvé. Z množství modelů, značek a funkcí se může zamotat hlava i tomu nejzkušenějšímu spotřebiteli. Pokud se však před návštěvou prodejny zorientujete, může být výběr myčky skutečným potěšením.

Rozměry a rozměry myčky nádobí

 • Plnohodnotná pračka, která dokáže vyprat až 12-16 souprav najednou a má největší rozměry. 60x60x85 cm.
 • Úzké řady. určené pro 6-9 souprav, široké pouhých 45 cm. Úzké myčky nádobí. obvykle jsou určeny pro menší rodiny se 2-4 osobami a spadají do střední cenové kategorie.
 • Kompaktní. umožňuje mytí až 4-5 sad nádobí najednou. S rozměry pouhých 45x55x45 cm se vejdou i do malých kuchyní, i když jejich účinnost čištění je nižší než u předchozích dvou typů.

Typ instalace

Všechny myčky nádobí lze rozdělit na dva základní typy: volně stojící a vestavné. Volně stojící a plně integrované modely se dělí do dvou kategorií.

 • Polozapuštěné modely mají otevřenou varnou desku, na rozdíl od zcela zapuštěných modelů, které mají varnou desku v horní části dveří.
 • V plně integrované myčce nádobí zůstává horní část otevřená. Díky tomu je možné spotřebič dokonale začlenit do interiéru tím, že se zakryje deskou. Díky konstrukci těchto strojů lze navíc dvířka skrýt za dekorativní panel, který je vyroben ze stejných materiálů jako zbytek kuchyňského nábytku.
 • Volně stojící pračky mají stejné technické vlastnosti jako vestavné pračky, ale stojí jen zlomek ceny a některé modely lze dokonce zabudovat později.
READ  Sůl do myčky nádobí, jak používat

Třídy praní, sušení a energie

Myčky nádobí se stejně jako ostatní kuchyňské spotřebiče dělí do tříd, které určují kvalitu mytí, kapacitu sušení a spotřebu energie. Čím vyšší jsou tyto hodnoty, tím lépe myčka myje, suší a šetří energii.

V souladu s evropskými normami má myčka nádobí 7 tříd účinnosti označených latinskými písmeny A-G.

 • Třída A. dokonalá čistota a kvalitní sušení nádobí. Myčky nádobí třídy C jsou nejúspornější ze všech myček. Spotřeba energie této třídy spotřebičů je pouze 0,8 až 1.05 kWh. Navíc šetří až o 30 % méně energie než kuchyňské spotřebiče nižší třídy. Až 15 litrů vody na jeden mycí cyklus ve srovnání s 60 litry na jeden mycí cyklus při stejném množství nádobí.
 • Třída B. nízké skvrny nebo skvrny na nádobí. Myčky nádobí třídy B jsou také úsporné, protože jejich spotřeba energie je mírná. od 1,5 % do 1,5 %.06 až 1.09 kW/h.
 • Třída C. přítomnost neumytých úlomků a kapek vody. Modely v této třídě mají nejvyšší spotřebu energie 1.1 až 1.49 kWh. V nabídce výrobců se však vyskytují jen zřídka.

Programy na mytí nádobí

Sada funkcí, kterou mají téměř všechny myčky nádobí:

 • Předmytí. oplachování potravin proudem studené vody;
 • Praní je standardní praní se speciálním pracím prostředkem;
 • Opláchnout. opláchnout umyté nádobí vodou;
 • Sušení horkým vzduchem. sušení nádobí horkým vzduchem.

Dražší pračky mají ještě více možností: intenzivní mytí při vysoké teplotě, program pro mytí křehkých předmětů při nízkých teplotách, rychlé mytí pro oplachování „čerstvého“ nádobí, režim poloviční náplně.

Sušení

Technologie sušení nádobí po mytí se také může lišit:

 • Kondenzační sušení. odpařuje vlhkost z povrchu umytého nádobí pomocí tepla generovaného strojem. Tento typ sušení je nejhospodárnější, ale nepraktický, protože vyžaduje čas. Skvrny od kapající vody mohou na nádobí zůstat i po zaschnutí.
 • Turbo sušení. dražší modely. V této verzi je nádobí poháněno ventilátorem a schne mnohem rychleji, aniž by na povrchu zanechalo stopy vody.

Připojení

Existují dvě možnosti připojení myčky k přívodu vody: studená nebo teplá voda. Všechny myčky nádobí musí být zpravidla připojeny ke studené vodě, která se během mycího cyklu ohřívá v integrované nádrži. Připojení přímo k horké vodě šetří energii, ale pokud myčku spustíte při nízké teplotě, může mytí nádobí trvat o něco déle.

Ochrana proti úniku

Funkce Aqua-Stop automaticky uzavře ventil na vodní hadici. Pokud se systém spustí, přebytečná voda odtéká do kanalizace. Ne všechny modely mají tento bezpečnostní prvek, a proto se vyplatí zkontrolovat, zda je v myčce přítomen, protože každý výrobce jej nazývá jinak.

rozluštění, ovládacího, panelu, myčky, electrolux

Filtry

V myčkách nádobí je řada filtrů. Jejich pravidelné čištění zajišťuje skvělý výsledek mytí beze šmouh a skvrn. Některé modely jsou vybaveny samočisticím filtrem, který rozmělní zbytky jídla a spláchne je do odtoku. Tím se zabrání ucpání odvodňovacího systému a prodlouží se životnost stroje. Samočisticí funkce navíc šetří vodu tím, že ji po přefiltrování znovu používá, a snižuje spotřebu energie potřebné k ohřevu vody.

Elektrické problémy s myčkami nádobí Electrolux

Elektrická část myčky vyžaduje zvláštní pozornost. Než se pustíte do oprav, ujistěte se, že jsou dveře řádně zavřené a že nejsou problémy s přívodem vody. Z bezpečnostních důvodů se opravy provádějí při vypnutém napájení.

Typické chyby myček nádobí Electrolux způsobené problémy s obvody jsou uvedeny níže

Kód i50 (5 bliknutí). zjištěna chyba triaku oběhového čerpadla. Možné příčiny: Přepětí v napájení;

přetížení signálem z řídicí desky.

Náprava: Provede se diagnostika řídicí desky;

Kód i80 (8 bliknutí). došlo k chybě v provozu externí paměťové jednotky. Možné příčiny: Chyba ve firmwaru;

Náprava: Vyměňte a přeflashujte řídicí modul.

Kód i90 (9 bliknutí). chybná detekce elektronické desky. Program není nainstalován. Možný důvod: poškozený firmware.

Náprava: Vyměňte elektronickou desku.

Kód iA0 (10 bliknutí). byla zjištěna chyba v provozu systému rozprašování vody. Možné příčiny: Nosník postřikovače se neotáčí;

nádobí není v zásobníku správně umístěno.

Náprava: Kontroluje se stohování nádobí;

je zjištěna a odstraněna příčina zablokování vahadla.

Kód iC0 (12 bliknutí). ztráta komunikace mezi ústřednou a elektronickou deskou. Možná příčina: závada elektronické desky.

Způsob nápravy: Výměna elektronické desky servisním technikem.

Obecně platí, že chybu myčky Electrolux mohou vyřešit všichni uživatelé, pokud se pozorně podívají na dekódování kódu. Aby stroj sloužil dlouho, je třeba dodržovat jednoduchá pravidla: nevkládat do násypky velmi znečištěné nádobí a včas vyčistit stroj od ucpání.

Značky na pračce

Mnoho žen na celém světě si možná velmi váží vynálezců automatické pračky.

Je to oblíbený a nejoblíbenější úkol každé hospodyňky, protože je časově nejnáročnější a nejsložitější. Na konci minulého století se u nás skutečně ne každá rodina mohla setkat i s obyčejnou pračkou.

Je velmi důležité koupit takové domácí spotřebiče, které vyperou všechny druhy prádla a mají obrovské množství režimů od nejsytějších až po velmi pikantní, aby se všechny problémy s osvěžováním prádla přenesly na pracovitého asistenta.

Moderní automatické pračky jsou skutečnými minipočítači, protože provádějí řadu přesných operací pro vážení prádla, dávkování pracích prostředků, různé prací procesy, dodatečné máchání, sušení, usnadnění žehlení a celou řadu hlavních i doplňkových funkcí, ve kterých se lze orientovat pouze pomocí speciálních schémat.

READ  Zmrazení odtoku na zimu v mrazáku

Jak si vybrat

Kouzlo technologie se poprvé objevilo na konci 19. století a od té doby si tento stroj do kuchyně pořizuje stále více hospodyněk. Před nákupem si přečtěte bezpečnostní pokyny pro spotřebič.

Nejprve zkontrolujte, zda není spotřebič poškozený, ať už uvnitř nebo zvenčí. Ty mohou nastat, pokud není spotřebič správně přepravován. Pokud zjistíte promáčkliny a vrypy, spotřebič nepřebírejte a nepodepisujte dodací list.

Instalace myčky bez pomoci není dobrý nápad. Nejlepší je zavolat odborníka a mít jistotu, že spotřebič bude fungovat bez přerušení. V příručkách k těmto spotřebičům Bosch, Ariston a Electrolux najdete spoustu informací o tom, jak provést připojení. Pokud tedy bude instalace prováděna ručně, je nutné si nejprve vše konkrétně přečíst.

Stroj je umístěn vodorovně a dokonale zajištěn, aby byl stabilní. Je zakázáno umisťovat je do místností s teplotou nula nebo nižší.

Vlastnosti značení plastového nádobí

Vždy věnujte pozornost označení na plastových nádobách. Pro laika jsou všechny druhy plastů „na jedno brdo“, ale mezitím ne každý materiál je vhodný pro styk s potravinami, ne každý vydrží teplo nebo extrémní teploty a rozhodně ne všechny nejsou zdraví nebezpečné.

Plastů je od 1 do 19, ale my se budeme zabývat prvními sedmi typy, které se používají pro výrobu obalů na potraviny:

 • PET (PETE). lahve na kuchyňský olej, pivo, filtrovanou nebo minerální vodu, sodovku. Nádoby jsou určeny pro jednorázové použití.
 • HDPE (celofán s vysokou hustotou a nízkým tlakem). používá se hlavně pro balení zakysaných mléčných výrobků. Recyklace se nedoporučuje, protože se z materiálu uvolňuje metanal.
 • PVC. známé jako obalový materiál pro lahve, sáčky, fólie. Nevhodné pro mastné a horké potraviny, nebezpečné pro emise vinylchloridu.
 • LDPE (vysokotlaký polyolefin). lze použít pro skladování chlazených předmětů. Odolnost proti nárazům, ale neodolá velmi nízkým teplotám (např. mrazu) nebo vysokým teplotám nad 100 °C.
 • PP (polypropylen). odolný vůči teplu, vydrží i vaření. Polypropylenové nádobí „snáší“ horké jídlo a vaření v mikrovlnné troubě, ale při kontaktu s tuky a alkoholem uvolňuje metanol.
 • PS (polystyren). vhodný pro chladné nápoje nebo zboží nevyžadující ohřev. Tento křehký plast se obvykle používá pro zásobníky na jedno použití.
 • Skupina OSTATNÍ zahrnuje ostatní plasty. U nádobí se jedná většinou o polykarbonát, který je pevný a odolný vůči vysokým i nízkým teplotám. Při nepřetržitém používání se mohou uvolňovat karcinogenní látky.

Jaké jsou ikony na myčce?

Mnoho lidí, kteří si koupili myčku nádobí, často neví, co znamenají symboly a ikony na tlačítkách, které jsou obvykle uvedeny v návodu k obsluze. Přesto je mnohem snazší se je naučit a zapamatovat si je předem, abyste nemuseli pokaždé nahlížet do příručky. Málokdy je intuitivní vědět, co které tlačítko dělá, ale špatná volba může nechtěně zničit vaše nádobí. Kvalitní nádobí je obvykle označeno štítkem, že je lze mýt v myčce.

Jak rozluštit symboly na panelu

Panely standardních myček nádobí jsou obvykle umístěny na přední straně a obsahují velké množství tlačítek pro volbu speciálních možností. Tlačítka jsou označena specifickým symbolem pro každou funkci: pomáhají majiteli rychle pochopit, co má v danou chvíli se spotřebičem dělat.

Každý symbol označuje jinou možnost a je doplněn piktogramem ve tvaru slunce, teploměru, hrnce, sklenice atd.д. Někteří výrobci přidávají na tlačítka myček nápisy, ale protože jsou obvykle v angličtině, někteří uživatelé mají problémy s jejich rozluštěním. V mnoha zařízeních znamenají piktogramy totéž, a proto je běžné, že se známá ikona objeví na zařízení jiné značky.

Počet ikon zcela závisí na značce, pod kterou je daný spotřebič vyráběn, a proto stojí za to podívat se blíže na ty nejoblíbenější.

Bosch

Nad tlačítky Start a Reset na myčkách různých značek Bosch výrobci uvádějí nápisy Start a Reset, hlavní tlačítka jsou označena speciálními symboly, z nichž nejběžnějším je třeba věnovat podrobnější pozornost:

 • Pánev na stojanu je program na mytí silně znečištěného nádobí, hrnců a pánví;
 • s označením Auto. mytí při 45-50 °C, vhodné pro veškeré nádobí a příbory;
 • Label Eco. úsporný program s 50 stupni a předmytím;
 • skleněné nádobí a hrnek na stojanu. myje nádobí při 45 stupních Celsia bez oplachování;
 • kapky vody. možnost předoplachování;
 • tlačítka s ikonami a., která vám pomohou zvolit správný čas programu;
 • Hodiny. zkrátí čas přesně na polovinu;
 • ½. poloviční zatížení nádobí;
 • kojenecká láhev. mytí při velmi vysoké teplotě s dodatečnou dezinfekcí nádobí.

Ariston

Myčky nádobí této značky se vyznačují jednoduššími funkcemi a nejpřehlednější sadou možností se snadno rozpoznatelnými symboly na tlačítkách myčky:

 • pánev se třemi pomlčkami. intenzivní mytí nádobí;
 • pánev na stojanu. standardní mytí;
 • Ekologický nápis. režim úspory vody;
 • Písmeno R v kruhu znamená rychlé praní a sušení;
 • tři vlnité proužky. namáčecí misky;
 • sklenice. namáčení choulostivého nádobí.

Ikony na standardních myčkách Asko jsou také velmi jednoduché a srozumitelné. Již po prvním použití přístroje snadno pochopíte jeho funkce, jejichž počet závisí na modelu konkrétního stroje a jeho ceně. Nejčastější ikony a symboly na panelu těchto strojů jsou následující:

rozluštění, ovládacího, panelu, myčky, electrolux
| Denial of responsibility | Contacts |RSS