Co po laserové epilaci nemůžete dělat a co naopak ano??

Pomocí laserové epilace se lze trvale zbavit nežádoucího porostu na kterékoli části těla. Abyste maximalizovali pozitivní výsledky této techniky, je třeba se na ni před odstraněním chloupků řádně připravit a po odstranění chloupků zajistit náležitou péči. Co nelze po laserové epilaci provádět a jaká omezení je důležité striktně dodržovat, sdělte lékaři během první konzultace. Pacient by měl zodpovědně dodržovat všechna doporučení odborníka, jinak se zvyšuje riziko negativních postprocedurálních účinků, se kterými se mnohem hůře a déle bojuje.

Po laserové epilaci nesmí být pokožka vystavena zbytečnému stresu, protože v období rekonvalescence zůstává epidermis citlivá, náchylná k podráždění a zánětům. Po laserové epilaci je pokožka náchylnější k pigmentaci a citlivější na ostré sluneční paprsky. Proto se v prvních dvou třech týdnech po laserové epilaci nelze opalovat, navštěvovat solárium, být delší dobu pod přímým slunečním světlem. V létě byste měli před pobytem venku ošetřit pokožku opalovacím krémem s nejvyšším stupněm ochrany.

Koupání, sauna, bazén po laserové epilaci jsou přísně zakázány. Vystavení horké páře a chlorované vodě má rovněž nepříznivý vliv na kůži, způsobuje podráždění, hyperémii, otoky, olupování. Proto je lepší se těchto procedur vzdát během 1,5 až 2 týdnů.

Veškerá ošetření zahrnující vystavení kůže abrazivním částicím jsou zakázána:

Během laserové epilace je zakázáno odstraňovat dorůstající chloupky voskem nebo cukrovou pastou, protože tyto přípravky mají nepříznivý vliv na stav pokožky, poškozují ji a mohou vést k vážným komplikacím při další laserové epilaci.

Před laserovou epilací je povoleno opalování

Opalování se před laserovou epilací nedoporučuje, protože opalování způsobuje zesvětlení chloupků, které nejsou laserem ovlivněny. Laserová epilace na spálené kůži nejdříve 2 týdny po opalování. V jednotlivých případech odborníci doporučují zdržet se před zákrokem opalování až po dobu tří týdnů.

Mnoho pacientů se obává o bezpečnost opalování po laserové epilaci. Před sezením na přístroji LightSheer DUET vám odborníci sdělí, jak dlouho se můžete po laserové epilaci opalovat v závislosti na typu a stavu vaší pokožky, a poskytnou obecná doporučení ohledně péče o pokožku po zákroku. Obecná doporučení zahrnují:

slunce, laserové, epilaci, dlouhé
  • Ochrana před sluncem s vysokým ochranným faktorem SPF je nutností;
  • Použití hydratačních přípravků (pleťové vody, krémy, pleťové mléko);
  • První dva týdny po léčbě se vyhýbejte přímému slunečnímu záření.

Díky inovacím je laserová epilace opálené pokožky pomocí přístroje LightSheer DUET bezpečná a bezbolestná.

Postup

Všimněme si také, že v prvních dnech po laserové epilaci mohou být některé odumřelé chloupky vytlačeny na povrch kůže, což mnoho lidí vnímá jako zvýšený růst chloupků. Nebuďte znepokojeni: za několik týdnů tento jev ustane a všechny nové chloupky se odstraní během dalších depilací.

Zpětná vazba našich klientů

Dobrý den, koťata! S příchodem chladného a větrného počasí moje kůže doslova pláče. Někdy nefungují ani krémy a masky. Tehdy jsem se poprvé v životě rozhodla navštívit kosmetičku v @epilike. Miluju, když můžu jít dovnitř, lehnout si, na nic nemyslet a potom vyjít ven a vypadat super krásně. Absolvovala jsem hydratační ošetření, po kterém jsem měla obličej tak čistý, že jsem si ho ani nechtěla namazat podkladovou bází. Takže teď upřímně radím všem, kteří mají stejný problém, aby vyzkoušeli ️ Řekněte mi, jak bojujete se suchou pokožkou? ?

READ  Jak napustit vodu do žehličky tefal

Jak jsem dnes dostal epiliked ? ☝ viz „historie“ na instagramu ☝?✌ pospěšte si. video je k dispozici pouze 24 hodin

Děvčata, otázka, máte kosmetičku?? V mých 33 letech jsem ještě neměl trvalý A. Přiznávám, že kromě občasného čištění obličeje nedělám nic. O to zajímavější bylo dostat se na kliniku @epilike, když jsem byl požádán o testování léčby. Obecně se tento řetězec specializuje na laserovou epilaci, takže pokud jste se na ni chystali, doporučuji vám podívat se na jejich webové stránky. Takže, tvář. Začali jsme diagnostikou pomocí speciálního přístroje, který pořídil fotografie některých oblastí obličeje, a poté jsme pomocí speciálního programu vyhodnotili stav pokožky, její strukturu, hloubku vrásek, cévy a melanin. Takže se ukázalo, že v blízké budoucnosti se nemohu bát stařeckých skvrn, ale s cévní sítí není tak. a potřebuji nějaký krém s Vit C, abych zabránila vzniku cév na kůži. Každopádně diagnóza je skvělá věc, na základě diagnózy jsem také dostala doporučení pro další péči a hurá! Zjistili příčinu kožního problému, který mě trápil už dlouho. Poté jsem podstoupila ultrazvukové ošetření a omlazující program následné péče. Kliniky @epilike pracují na americké profesionální kosmetice HydroPeptide. Jedná se o kosmetické přípravky na bázi peptidů s regulačními vlastnostmi, které mohou ovlivnit proces stárnutí. Ošetření je velmi aktivní, například po nanesení řady na obličej se objeví pocit brnění a mravenčení v pokožce, který při vstřebávání ustupuje, což naznačuje, že peptidy působí. Měla jsem masku, sérum a krém. Netřeba dodávat, že z kliniky jsem se vylodila jako mladá 18letá dívka)) s jemnou pletí a zdravou pletí. Spokojený a šťastný.

Je opalování kompatibilní s laserovou epilací?

Před laserovou epilací i po ní je zakázáno vystavovat se přirozenému i umělému ultrafialovému záření. Opalování na pláži nebo v soláriu je zakázáno.

Kombinace slunečního záření a laserového záření může mít negativní vliv na pokožku. Mezi běžné nežádoucí účinky patří stařecké skvrny, spálení od slunce a jizvy. To vše souvisí s přecitlivělostí kůže.

Laserová epilace se nedoporučuje po soláriu po dobu delší než dva týdny. Stejnou dobu je třeba počkat i po odstranění nežádoucích chloupků. Pokožka si musí po laserovém nebo ultrafialovém záření odpočinout, zotavit se a přizpůsobit se negativním faktorům vnějšího prostředí. Kombinace obou tepelných ošetření může způsobit poškození zejména citlivé pokožky.

Účinky opalování po depilaci voskem

Laserová epilace a opalování nejsou kompatibilní. Epilace i opalování mají negativní vliv na pokožku. Buňky začnou ztrácet vlhkost a postupně odumírají, čímž se pokožka stává zranitelnou vůči všem vlivům prostředí. Regenerace horních vrstev pokožky po opalování i po laserové epilaci nějakou dobu trvá.

Kosmetici doporučují, abyste se po dobu čtrnácti dnů po depilaci vyhýbali jakýmkoli tepelným vlivům, včetně přirozeného nebo umělého ultrafialového světla. Pokožka je po ošetření zranitelná a je třeba o ni řádně pečovat a obnovovat ji, proto se nedoporučuje opalování.

V opačném případě hrozí vysoké riziko spálení, vzniku stařeckých skvrn a dokonce i zhoubných nádorů.

Proto je lepší počkat čtrnáct dní, dodržovat všechna doporučení kosmetičky a teprve poté se opalovat na pláži nebo v soláriu.

Opalování po depilaci voskem

Solárium používá UV lampy, které pronikají do horních vrstev epidermis a ničí buňky. Efekt je stejný jako opalování u moře.

V soláriu může dojít k popáleninám, stařeckým skvrnám a dokonce i k rakovině kůže.

Proto se doporučuje začít se sluněním od 5 minut a postupně dobu opalování prodlužovat bez vedlejších účinků.

Před léčbou i po ní je také třeba pečovat o své tělo. Po použití solária byste měli pokožku denně hydratovat, abyste obnovili rovnováhu vody a urychlili regeneraci buněk. Proto byste se po laserové epilaci neměli opalovat. Existuje vysoké riziko spálení od slunce a dalších kožních výrůstků. Na úplnou regeneraci tkáně je třeba počkat dva týdny.

Proč se před laserovou epilací nesmíte opalovat

Laserová epilace po opalování se nedoporučuje. Vlivem ultrafialového záření se kožní buňky vyčerpávají, ztrácejí vlhkost a vyžadují dlouhodobou rehabilitaci. Po opalování se doporučuje nanést na pokožku hydratační krém, který obnoví rovnováhu vody a zabrání vzniku vrásek. Trvá nejméně dva týdny, než se vaše pokožka po opalování plně zotaví, a teprve poté je možné provést jakýkoli postup odstraňování chloupků.

READ  Kolik ošetření laserovou epilací musíme absolvovat?

Pokud provedete laserovou epilaci ihned po opalování, hrozí velké riziko spálení kůže, pigmentových skvrn a jizev.

Pokožka je po vystavení UV záření traumatizovaná a není známo, jak může reagovat na opakované vystavení laseru. Mohou se objevit různé nežádoucí účinky, proto je lepší počkat alespoň dva týdny, než se buňky zcela zotaví.

Jak dlouho byste se neměli opalovat po laserové epilaci

Opalování po laserové epilaci doporučují kosmetologové až po dvou týdnech, dokud se buňky plně nezotaví. Na kůži nesmí být žádné zarudnutí, otok, pigmentové skvrny nebo novotvary neznámého původu. Vlivem laseru se mohou případné vady ještě zhoršit.

Po laserové epilaci můžete jít po dvou týdnech do solária. Solária využívají umělé laserové paprsky, které mají podobný účinek. Existuje proto také riziko popálenin a jizev, jakož i zhoubných novotvarů.

Je lepší poradit se s kosmetičkou nebo dermatologem, který odhadne stav pokožky a zvolí nejvhodnější dobu pro opalování po laserové epilaci.

slunce, laserové, epilaci, dlouhé

Jak dlouho byste se neměli opalovat před epilací?

Z jakého důvodu byste tedy měli na chvíli zapomenout na touhu získat krásné opálení před laserovou epilací?? Podstata této metody boje s nežádoucí vegetací spočívá v působení koncentrovaného světelného paprsku (laseru) na pigment melanin, který se nachází ve vlasovém folikulu. Tento pigment pohlcuje světlo, které na něj dopadá, a v důsledku toho je folikul zničen. V této souvislosti je laserová epilace nejúčinnější pro lidi se světlou pletí a tmavými chloupky. Pokud bude sezení prováděno na tmavé nebo opálené pokožce, bude proces odstraňování chloupků jednoduše neúčinný. Depilace voskem po opalování navíc může škodit pokožce, kterou je třeba více hydratovat. V některých případech může epilace po spálení způsobit silné podráždění a dokonce popáleniny! Kromě toho existuje riziko hyper- a hypopigmentace. Odborníci společnosti Lumenis proto doporučují 2-4 týdny před zákrokem nechodit na pláž a do solária. V tomto období nepoužívejte krémy a pleťové vody k umělému opalování.

Názor odborníka: laserová epilace není povolena dříve než dva týdny po spálení sluncem. Sezení po opalování může být neúčinné. Kromě toho může spálená kůže způsobit silné podráždění a dokonce i popáleniny. Specialista na laserovou epilaci: Askerova Vusala.

Základní doporučení pro oblasti těla

Kosmetici doporučují, abyste se na odstranění nežádoucích chloupků z určitých částí těla začali připravovat 1 až 1,5 měsíce předem:

1,5 měsíce před zákrokem je nutné se vzdát opalování, v létě používat ochranné krémy s nejvyšším stupněm ochrany. Měli byste také nenavštěvovat solárium. Měsíc před laserovou epilací není možné používat procedury jako shugaring, vaxing, depilace. K odstranění odrostlých chloupků by se měla používat pouze žiletka.

Dva týdny před zákrokem je vhodné neužívat určité skupiny léků: antimikrobiální, antibakteriální, hormonální atd. Skutečnost, že laserový paprsek zahřívá vlasový stvol, ničí žárovku a dříve užívané léky se hromadí v tkáních, včetně kůže. Pod vlivem vysokých teplot mohou některé látky obsažené v léku způsobit nepředvídatelnou reakci v podobě hyperpigmentace, podráždění, nebo dokonce snížit účinek zákroku. Pokud musíte tyto léky užívat nepřetržitě, měli byste se vždy poradit se svým lékařem.

READ  Chybějící stehy na šicím stroji způsobují, že stehy

Tři dny před depilací si chloupky oholte žiletkou. Během této doby vlasy stihnou trochu dorůst (až 2. 3 mm), což zajistí maximální účinnost sezení. Holení by se nemělo zanedbávat, protože příliš dlouhé chloupky mohou při epilaci způsobit nepříjemné pocity.

V den laserové epilace si dopřejte osvěžující sprchu bez mýdla, gelu nebo jiných hygienických prostředků. Po osprchování by se na pokožku neměly nanášet žádné krémy, pleťové vody, deodoranty apod.

To byla obecná pravidla, která pomohla odpovědět na otázku „jak se připravit na první laserovou epilaci„. A nyní se podívejme na přípravná doporučení týkající se konkrétních zón, které budou vystaveny laserovému ošetření.

Bikiny

Oblast bikin má velmi tenkou a jemnou pokožku, takže jediným způsobem, jak se snadno a bezbolestně zbavit nežádoucího porostu, je zvolit laserovou epilaci v oblasti bikin. Příprava na ošetření intimní oblasti zahrnuje dodržování výše uvedených pravidel, ale je zde ještě jedna důležitá nuance. pokud jste již dříve měli genitální herpes, 1,2. 2 týdny před zákrokem lékař doporučuje užívat antivirotika, která by měla pokračovat i další týden po zákroku.

Aby se minimalizovalo riziko nepříjemných pocitů při laserové epilaci, neměli byste zákrok podstupovat během menstruace. Menstruace totiž způsobuje zvýšenou citlivost pokožky, a proto ne všechny ženy snášejí ošetření bez bolesti.

Před odstraněním nežádoucích chloupků v den zákroku byste měli odmítnout jakoukoli péči o pleť a dekorativní kosmetiku. Kůže musí být naprosto čistá. Nezapomeňte, že před zákrokem je zakázáno provádět peeling, používat masky s různými kyselinami ve složení.

Nohy vyžadují pečlivější přípravu. Pět až sedm dní před epilací si nevytrhávejte chloupky epilátorem, voskem apod. Holení se doporučuje 2-4 dny před ošetřením.

Je zakázáno používat přípravky proti celulitidě nebo masážní procedury. Žádné depilační procedury pro pohmožděnou pokožku. Před zahájením zákroku musíte počkat, až modřiny zcela zmizí.

Užitečné video s odpověďmi na otázky o laserové epilaci

  • Opálené tělo vypadá krásně, svěže a upraveně. Zdůrazňuje siluetu, linie a dodává tělu štíhlý vzhled. Během opalování se zlepšuje nálada díky zvýšené produkci serotoninu, efedrinu, okysličení a vitaminu D v buňkách.
  • Bez ohledu na roční období opalování v soláriu prospívá pleti a pomáhá v boji proti akné, hlubokému akné a pupínkům. Tón se vyhlazuje, zlepšuje
  • Laserová epilace je dlouhý zákrok, po kterém trvá nejméně 2 týdny, než se zotavíte. Opalování se nedoporučuje, protože hrozí spálení a podráždění, zarudnutí a vysušení. Obzvláště důležité je také vědět, jak se na první depilaci připravit.
  • Pokud se chystáte na dovolenou, naplánujte si návštěvu salonu několik měsíců předem. Jinak se kožním problémům nevyhnete.
  • Při přírodním opalování dbejte na dodržování pravidel opalování a neporušujte svůj režim.
  • Před vstupem na pláž používejte přípravky s ochranou proti UV záření s minimálním stupněm 15.

Podívejte se na naše každodenní výběry nejlepších kosmetických produktů

| Denial of responsibility | Contacts |RSS