split, systém, nechladí, způsobuje, klimatizace

Split systém nechladí z důvodů klimatizace

0 204463

Rakové by raději neměli poslouchat rady ostatních, ale Štíři budou mít štěstí v lásce

0 83433

května: Irina Kapustnica. Co dnes můžete a nemůžete dělat

24 79815

V jedné z voroněžských čtvrtí došlo ke dvěma výbuchům

5 73578

17 61771

„Skleničky chrastily“: obyvatelé Voroněže vyprávěli o explozích nad městem

Online vydání časopisu MOYO! Online. „MOYO! Přímka pro trimmer“)

Online publikace, registrováno 30.12.2014 г. Federální služba pro dohled nad komunikacemi, informačními technologiemi a masmédii (Roskomnadzor)

Registrační osvědčení EL č. FS77-60431 z 30.12.2014 г.

Vydavatel: Nakladatelství Svobodná Presse s.r.o

Šéfredaktor časopisu MYO!“M OY! Online: Irina Viktorovna Bulgakova

Šéfredaktor časopisu MYO! Online. Dmitry Eriskin

Adresa redakce: 394049 г. Voroněž, ul. Л.Riabtseva, 54 let

Názory autorů článků publikovaných na MYO! Online materiály zveřejněné v sekcích „Názory“ a „Lidové zprávy“, stejně jako komentáře uživatelů k materiálům zveřejněným na webu, se nemusí shodovat s postojem redakce „MYO“!“ a portál „MOYO! Online“.

Je tu zajímavá zpráva? Volejte: (473) 267-94-00, 264-93-98. Napište na: web@moe-online.ru, moe@moe-online.ru

V případě dotazů týkajících se reklamy na těchto stránkách se prosím obraťte na:

nebo telefonicky ve Voroněži: (473) 267-94-13, 267-94-11, 267-94-08, 267-94-07, 267-94-06, 267-94-05

Náš partner: Aliance vedoucích pracovníků ruských regionálních médií

Všechna práva vyhrazena Nakladatelství Free Press 2007-2022. Veškeré materiály zveřejněné na MYO! Online“ redakce, autoři, kteří nejsou zaměstnanci redakce, a čtenáři podléhají autorským právům. Práva nakladatelství Svobodná Pressa s.r.o. k výše uvedeným materiálům jsou chráněna právními předpisy o právech duševního vlastnictví. Úplné nebo částečné použití materiálů zveřejněných na MOO Online! Online lze publikovat pouze s písemným souhlasem redakční rady, včetně odkazu na zdroj. Veškeré dotazy můžete zasílat na adresu web@moe-online.ru. Rubrika „První osoba“ zveřejňuje oznámení v rámci dohod o spolupráci mezi redakcemi MOYO! Online a úřady. Materiály sekcí „Novinky od partnerů“ a „Dejte o nich vědět“ jsou zveřejňovány na základě dohod (smluv) o informační spolupráci a (nebo) umístěny na reklamních právech. Partnerský materiál je článek připravený redakcí společně s reklamním partnerem, který má zájem o téma materiálu, podílí se na jeho tvorbě a platí za jeho umístění.

Organizace jsou v Rusku zakázány: „Národní bolševická strana“, „Svědkové Jehovovi“, „Armáda lidové vůle“, „Ruský národní svaz“, „Hnutí proti nelegální imigraci“, „Pravý sektor“, UNA-UNSO, UPA, „Trident im. S rozmrazováním bubnu začaly tyto skupiny a organizace: Stepan Bandera, Misantropická divize, Mejlis krymskotatarského lidu, hnutí Artpodgotka, Všeruská politická strana Volja; Hnutí Taliban, Kavkazský emirát, Islámský stát (IS, ISIL), Džabhat al-Nusra, AUM Sinrike, Muslimské bratrstvo, FBK. „Zapojeny jsou tyto organizace: Nadační fond proti korupci (zahraniční agent), Al-Káida v islámském Maghrebu.

Co dělat, když klimatizace nefouká studený vzduch

Některé problémy s klimatizací, které mají negativní vliv na chlazení, lze vyřešit doma. Jiné vyžadují odborný zásah, protože neodborné opravy často problém ještě zhoršují.

Porucha ventilátoru vnitřní jednotky

Pokud klimatizace nechladí tak dobře jako dříve, ale stále plní svou přímou funkci, ve většině případů se jedná o problém s ventilátorem. S největší pravděpodobností se otáčí velmi pomalu nebo zcela nehybně. Studený vzduch tak zůstává v blízkosti radiátoru a do místnosti se téměř nedostane.

Příčinou poruchy může být znečištění chladiče, opotřebení ložisek nebo vyhoření motoru. Obnovení chlazení, diagnostika a oprava pomocí tohoto algoritmu:

 • Odstraňte přední panel klimatizace, abyste získali přístup k chladiči.
 • Ventilátor vyjměte křížovým šroubovákem a očistěte jej od prachu a nečistot.
 • Opětovná montáž chladiče a zkušební provoz klimatizace.

Pokud je problém způsoben nečistotami, po vyčištění začne split-systém opět chladit vzduch. Pokud to nepomůže, je třeba lopatky otáčet prsty. Neobvyklé zvuky z připojení k motoru nebo otáčení silou ukazují na opotřebení ložiska. Pokud se ventilátor otáčí správně, ale po vrácení na místo se nespustí, je příčinou závady vyhořelý motor.

V posledních dvou případech je pro obnovení chlazení nutné zakoupit přesně stejný chladič a nainstalovat jej místo rozbitého. Oprava je velmi jednoduchá a nevyžaduje servisní středisko.

Čím méně často se klimatizace čistí, tím rychleji se může ventilátor porouchat

Nízké síťové napětí

Pokud klimatizace funguje, ale nechladí vzduch, může být příčinou nízké napětí. Kompresor děleného systému spotřebovává mnoho energie a při hodnotách nižších než 200 V se jednoduše nespustí. Vnitřní jednotka přitom může stále pracovat jako běžný ventilátor.

Problém můžete vyřešit následujícím způsobem:

 • Odpojení děleného systému od napájení.
 • Počkejte, dokud napětí nestoupne alespoň na 200 V.
 • Znovu spustit klimatizaci, protože kompresor je schopen pracovat pro chlazení, pokud je odchylka sítě do 10 procent.

Pokud jsou přepětí příliš častá, je vhodné nainstalovat stabilizátor napájení nebo napěťové relé. Vyrovnají proud a obnoví se chlazení.

Únik freonu

Pokud klimatizace vyfukuje teplý vzduch, příčinou je často únik chladiva. Freon se pomalu odpařuje mikroskopickými otvory v potrubí a přípojkách. Kompresor se přehřívá ve snaze zvýšit tlak v systému, ale vnitřní jednotka stále vhání pouze teplý vzduch.

READ  Únik vody z vnitřní jednotky klimatizace

Pokud klimatizace syčí a nechladí, je nutné se obrátit na servisní středisko a nechat ji nabít. Servisní technik nejen obnoví objem freonu v systému, ale také zkontroluje těsnost potrubí a v případě potřeby mezery zaletuje.

Ventil pro přepínání režimů je rozbitý

Někdy klimatizace topí, ale nechladí, i když na displeji nezobrazuje žádnou chybu. Důvodem je obvykle poškození speciálního čtyřcestného ventilu, který je zodpovědný za přepínání mezi režimy. Při poruše přestane dělený systém chladit a může vyfukovat pouze horký vzduch.

Výměna čtyřcestného ventilu je velmi nákladná, protože vyžaduje těžko přístupná místa. Jednodušší je prvek zcela vyjmout, odmítnout funkci ohřevu a ponechat pouze režim chlazení.

Ucpané filtry

Jemný a hrubý filtr ve vnitřní jednotce se může ucpat prachem, vlasy a jinými jemnými nečistotami. V důsledku toho již chladič není schopen přivádět chlazený vzduch. Znečištění se hromadí nejen na filtrech a výměníku tepla, ale způsobuje také ucpávání vypouštěcí hadice a zamrzání trubek výparníku.

Velmi snadno se čistí. K tomu potřebujete:

 • Odstraňte přední kryt vnitřní jednotky.
 • Vyjměte filtry, které jsou upevněny ve speciálních sklíčkách nebo jsou drženy sponami.
 • Opláchněte sítka ve studené vodě.
 • Přirozené vysoušení vlhkosti.

Čisté filtry se vloží zpět do klimatizace a uvedou se do chladicího provozu.

Filtry děleného systému byste neměli mýt horkou vodou, protože to způsobuje deformaci desek

Ucpání venkovní jednotky

Fasáda klimatizační jednotky je neustále vystavena agresivním vlivům prostředí. Na chladiči se časem hromadí listí, chmýří a prach z topolů, ptačí peří a drobné větvičky. To snižuje kapacitu výměníku tepla, ztěžuje otáčení ventilátoru a způsobuje přehřívání kompresoru. V důsledku toho klimatizace příliš nechladí nebo zcela přestane dodávat chladný vzduch.

 • Úplné odpojení split-systému od napájení.
 • Otevřete kryt venkovní jednotky.
 • Hlavní nečistoty odstraňte měkkým kartáčem nebo vysavačem.
 • Chladič oprašte pomocí stříkací pistole nebo parního generátoru.
 • Počkejte, až jednotka zevnitř zcela vyschne, a nasaďte zpět víko na kryt.

Opětovné spuštění klimatizace pro chlazení se doporučuje nejdříve za jeden den.

Pozor! Pokud se venkovní jednotka nachází ve vysoké nadmořské výšce, je lepší nechat ji vyčistit odborníky.

Ucpání kapilární trubice

Někdy naplněná klimatizace neochlazuje vzduch kvůli ucpané kapilární trubici. Vzduch fouká normálně, ale kompresor se téměř nikdy nezapne. Vzduch v místnosti je proto pouze teplý.

Malé ucpání bránící chlazení lze odstranit vyfouknutím trubice pod tlakem. Pokud se v kapiláře nahromadí příliš mnoho nečistot, je třeba systém propláchnout jemným proudem vody pod vysokým tlakem. V některých případech je nutné se obrátit na odborníky, aby trubku odpájeli a kompletně vyměnili.

Možné příčiny problému

Klimatizační zařízení nejsou jednoduchá zařízení a vyžadují průběžnou kontrolu. A když je uživatelé nechají bez náležité pozornosti a preventivní opravy, tyto split-systémy se s největší pravděpodobností po nějaké době ochladí ještě hůře.

Důvody mohou být různé.

Znečištění filtračních prvků

Ucpávání filtrů je při provozu klimatizačních zařízení nevyhnutelným jevem a čištění nebo výměna filtrů je předpokladem jejich opravy. A je třeba to dělat trvale, při sebemenší poruše v provozu klimatizace a nečekat na jejich úplnou kontaminaci.

Tyto filtrační prvky jsou zpravidla zabudovány do mřížky klimatizačního zařízení tak, aby jimi vzduch proudil do místnosti. Postupně se filtr zanáší a v určitém okamžiku není schopen propustit veškerý vzduch, který jím proudí.

V důsledku toho se snižuje cirkulace vzduchu a dochází k poruchám dělených jednotek. Filtry nejenže snižují průtok vzduchu, ale přestávají plnit i svou funkci: špatně vyčištěný vzduch propouští do místnosti cizí částice, což má negativní vliv na zdraví lidí.

Mřížka venkovní jednotky je ucpaná

Vzdálená klimatizační jednotka je zpravidla umístěna na volném prostranství mimo budovu a je vystavena vlivu atmosférických srážek, poryvů větru a dalších jevů. A spolu s větrem se někdy na větrací žaluzie dostanou listy, prach a chmýří natolik, že je zcela ucpou.

Kvůli tomu se při foukání nedostává do ventilátoru čerstvý vzduch, jeho výměna je narušena a splitový systém začne špatně fungovat. V takovém případě stačí mřížku uvolnit z fólie a od této chvíle neustále kontrolovat její čistotu. Někdy je však k tomu zapotřebí nákladní automobil, pokud je venkovní jednotka umístěna výše než v přízemí.

Ventilátor výparníku je zanesen prachem

Existují případy, kdy dělený systém nechladí dobře kvůli usazeninám nečistot na oběžném kole ventilátoru. V takové situaci je nutné rozebrat pokojovou jednotku a po otevření lopatek je lze vyčistit běžným kartáčem.

Nedostatečné množství chladiva

Doba čerpání freonu do potrubí závisí na typu klimatizace instalované v bytě. V přiloženém návodu k obsluze se o tom píše, ale v průměru by se měla doplňovat přibližně každých 12 měsíců. Při nesprávném načasování se v takových instalacích změní cirkulace chladiva v systému a klimatizace nebude správně chladit

Definujícími příznaky nedostatečného objemu plynu v okruhu jsou:

 • Omrzliny nebo únik oleje na potrubních přípojkách, ventilech a armaturách.
 • Vytápění výparníku, které vede ke špatné kondenzaci a teplému vzduchu místo studeného.
 • Stálý chod kompresoru. V důsledku nízkého tlaku je narušen proces výroby za studena a kompresor se při nepřetržitém provozu zahřívá.

V příručce jsou sice uvedeny podmínky doplňování, ale mohou se změnit a v takových případech je třeba důvěřovat. Chcete-li zjistit přesný tlak v hlavním potrubí, musíte použít manometr.

Pokud je hodnota spotřebiče příliš nízká, je třeba zavolat servisního technika, který spotřebič doplní a provede jeho řádnou údržbu pomocí vhodného zařízení. Protože je nutné přečerpat tolik chladiva, kolik se ho ztratilo při úniku. V opačném případě je možné systém přeplnit, což bude pro klimatické zařízení ještě horší než při chybějícím objemu plynu.

READ  Jak nainstalovat kompresor chladničky ve split systému

Nefunguje výparník nebo ventilátor s dálkovým ovládáním

Jak je známo, každý split systém se skládá nejméně ze dvou jednotek: vnitřní a venkovní, přičemž každá z nich je vybavena ventilátorem. Ve vnitřní jednotce je oběžné kolo potřebné pro zajištění chladu v místnosti a ve venkovní jednotce především pro chlazení kompresorem.

V obou variantách však hladký chod klimatizace závisí na provozu ventilátorů. Pokud tedy máte podezření, že nefungují správně, měli byste zkontrolovat jejich funkci.

Nejprve je třeba zkontrolovat správné otáčení oběžného kola v pokojové jednotce: připojení ventilátoru, zda otáčky odpovídají nastaveným parametrům, zda jsou nastaveny parametry teplotního čidla atd. д. Pokud je ventilátor v tomto případě normální, zkontrolujte, zda funguje ve venkovní jednotce.

split, systém, nechladí, způsobuje, klimatizace

Ventilátor ve vzdálené jednotce může selhat z těchto důvodů

 • často se spustí automatické ochranné zařízení kvůli namrzlým nožům;
 • špatné nastavení rychlosti na dálkovém ovladači;
 • z důvodu znečištění větrací mřížky;
 • ventilátor nefunguje kvůli spálenému motoru.

Tyto poruchy způsobují abnormální provoz kompresoru a kondenzátoru, což vede k tomu, že klimatizace přestane správně chladit místnost.

Čtyřpolohový ventil nefunguje

Tento ventil se instaluje na venkovní jednotku, abyste mohli změnit klimatizační procesy ze studených na topné. Tento režim je zvláště žádoucí za oblačného počasí, kdy je v místnosti vlhko a je nutné ji vytopit odvedením přebytečné vlhkosti. Tento postup je užitečný i mimo sezónu, kdy ještě není zapnuté ústřední topení.

Porucha kompresoru

Jednou z příčin poruch může být porucha kompresoru, i když je vzácná. Pro zjištění příčiny je třeba určit odpor mezi startovacím a hlavním vinutím.

Po změření by se měl rovnat celkovému odporu mezi každým z těchto vinutí a třetí svorkou. Přípustná chyba je maximálně 2 %, ale pokud je větší, je třeba jednotku vyměnit.

Postup lze samozřejmě provést pouze v případě, že jste získali zkušenosti s používáním elektrických spotřebičů. Pokud tomu tak není, je vhodné zavolat servisního technika kompresoru.

Porucha snímače

Všechny klimatizace mají čidla pro kontrolu teploty a jsou nastaveny tak, aby pracovaly při určité hodnotě teploty. Může se stát, že kontakty zařízení budou neustále rozepnuté nebo naopak přitisknuté k sobě.

Klimatizace, stejně jako jakákoli jiná složitá technika, nemá ráda diletanty. Ani jeden dokonalý split-systém, okenní klimatizace nebo autonomní zařízení. monoblok. není chráněn před poruchami a závadami. Nemoc by však měl léčit zkušený lékař, ale ne nevzdělaný léčitel. Pokud vaše klimatizace nechladí správně, pracuje nepravidelně, trhavě vyfukuje vzduch nebo se samovolně vypíná, je třeba provést odbornou diagnostiku závady.

Další informace o tom, jak zjistit, proč klimatizace nechladí správně a kolik stojí její oprava, získáte od specialistů společnosti ClimateLab na webových stránkách věnovaných opravám klimatizací.Moskva nebo volejte 74993504676. Pokud se ventilátor dobře neochlazuje, na webových stránkách pro opravy ventilátorů.moskev. Pokud se vyskytne problém s chladicím zařízením, na webových stránkách pro opravu chladicích zařízení najdete.moskev.

Sdílejte tento článek na sociálních sítích:

Všechny obrázky byly získány z fotobanky Depositphotos nebo je poskytli autoři publikací.

Přihlaste se k odběru našich článků a budete dostávat nejnovější zprávy a články jako první!

vytisknout tento článek.-

Diskutovat na fóru

Nechte si poradit:

Silné znečištění

Vnitřní jednotka je přes léto pokryta prachem. Ztěžuje výměnu tepla. Oběžné kolo a filtry je třeba vždy propláchnout. Ty lze namočit na několik hodin do mýdlové vody, opláchnout a osušit.

Silně znečištěnou venkovní jednotku je obtížné vyčistit, proto je nejlepší zavolat servisního technika.

Důvodem, proč klimatizace netopí, může být také znečištěná vnější jednotka. Někdy stačí hrubé nečistoty odstranit kartáčem, aby spotřebič pracoval naplno.

Mráz venku

Dělené systémy bez měniče mohou pracovat při.5 °C a více, měnič. při.15 °С. Všechny klimatizace jsou tepelná čerpadla a teplo nevyrábějí, ale přenášejí ho z jednoho místa na druhé. Čím nižší je venkovní teplota, tím je spotřebič zbytečnější.

Nízké hladiny freonu

Když je freonu málo, klimatizace začne foukat sotva teplý vzduch. Pokud za oknem není námraza a systém je čistý, můžete mít podezření na netěsnost. V takovém případě je nutné zařízení vyměnit a zavolat odborníka.

Zvažte, které problémy s děleným systémem se můžete pokusit vyřešit vlastními silami:

Příznak Možný důvod Náprava
Klimatizace nechladí místnost Příliš vysoká nastavená teplota Pro rychlé ochlazení je lepší zvolit minimální teplotu a poté přepnout na komfortní teplotu
Jednotka se zapne, ale fouká teplý vzduch Zvolený režim ventilátoru nebo topení Přepnutí děleného systému do režimu chlazení
Dělený systém vyfukuje teplý vzduch. Kompresor ve venkovní jednotce se nespustí nebo se spustí na krátkou dobu Nízké síťové napětí. To způsobuje přehřívání motoru kompresoru a může vyvolat alarm Je nutné instalovat regulátor napětí na klimatizaci nebo na celou elektrickou síť v domě
Symptom Možná příčina Náprava
Špatné chlazení. Vnitřní blok zařízení může být netěsný nebo zamrzlý Jemný filtr a předfiltr vnitřní jednotky jsou ucpané. Na deskách výměníku tepla se tak usazuje prach a další nečistoty. Výsledkem je špatný odvod tepla a snížený chladicí výkon Filtry jsou vyjmuty a vyčištěny. Znečištění výparníku a ventilátoru Vyžaduje demontáž celé vnitřní jednotky
Klimatizace nechladí; kompresor ve venkovní jednotce se nejprve sotva vypne a poté přestane pracovat Kontaminace vnějšího chladiče jednotky. Nahromaděné nečistoty brání otáčení ventilátoru, snižují chladicí výkon a způsobují přehřívání a zastavení kompresoru Venkovní jednotka musí být vyčištěna. Ve výškových budovách to může provést pouze průmyslový horolezec
Split systém po delší odstávce normálně fouká, ale nedostatečně chladí Nedostatečné množství freonu. I v plně utěsněném systému dochází k odpařování chladiva rychlostí až 7 % ročně Je nutné doplnit freon
Chlazení je zapnuté, klimatizace nechladí. Kompresor ve venkovní jednotce nejprve běží bez zastavení, pak přestane pracovat. Možnost indikace chyby nízkého tlaku Únik chladiva ze systému. Pokud dojde ke ztrátě malého množství freonu, kompresor začne pracovat na vysoké otáčky. Elektromotor se přehřívá a vypíná, protože dochází k dalšímu úbytku chladiva Mistr najde místo úniku, systém hermeticky utěsní a vysaje a poté jej doplní freonem
Klimatizace normálně fouká, kompresor venkovní jednotky se téměř nevypíná, ale systém prakticky nechladí. Potrubí vedoucí k výparníku může zamrznout Ucpání kapilární trubice. To způsobí, že freon začne vařit a uvolňovat chlad před výparníkem. To má za následek pokles chladicího výkonu, který se zařízení snaží kompenzovat udržováním kompresoru v chodu Částečné ucpání lze odstranit vyfouknutím kapiláry pod tlakem. Odstranění silného ucpání vyžaduje použití rozpouštědel a hydraulického čištění. V extrémních případech může být nutná výměna kapiláry
Klimatizace s vytápěním vhání horký vzduch v režimu chlazení Porucha přepínacího čtyřcestného ventilu, který je zodpovědný za změnu provozních režimů Vadný ventil musí být opraven nebo vyměněn. V některých případech, kdy majitelé zařízení režim vytápění nepotřebují, se rozbitá část jednoduše odpájí
Jednotka vyfukuje vzduch o pokojové teplotě. Kompresor se nespustí nebo přestane pracovat ihned po zapnutí děleného systému Porucha kompresoru ve venkovní jednotce. Nejčastější poruchy jsou porucha vinutí, rozpojený obvod, zkrat mezi závity, zaseknutí Kompresor musí být vyměněn. Jednotku lze opravit pouze v případě zaseknutí. U některých modelů je v případě poruchy kompresoru vhodné vyměnit celou venkovní jednotku
Porucha spouštěcího nebo pracovního kondenzátoru venkovní jednotky Demontáž vadného kondenzátoru a montáž nového kondenzátoru
Porucha relé kompresoru, které je zodpovědné za tepelnou ochranu elektromotoru Výměna termostatu
Fouká studeně, ale špatně chladí. Jednotka se krátce zapne a poté se okamžitě vypne. Moderní splitové systémy vydávají chybový kód Porucha termistoru umístěného ve vnitřní jednotce, který monitoruje teplotu v místnosti. Při poruše může vyslat špatný signál do řídicí jednotky a klimatizace přestane chladit Výměna vadných snímačů
Porucha snímačů teploty výparníku nebo kondenzátoru, které regulují tlak v systému při různých provozních režimech
Klimatizace fouká, ale nechladí. Kompresor venkovní jednotky běží bez zastavení a poté se vypne z důvodu přehřátí Porucha ventilátoru venkovní jednotky. Příčinou je nejčastěji přehřátí motoru v důsledku vniknutí prachu Ventilátor nebo motor ventilátoru musí být vyměněn
Dělený systém vyfukuje teplý vzduch Komunikace mezi venkovní a vnitřní jednotkou je chybná. Freon přestane cirkulovat a klimatizace začne pracovat v normálním režimu ventilátoru. Tento problém se nejčastěji vyskytuje u starších modelů. U nových zařízení se v případě poruchy komunikace mezi jednotkami splitsystém vypne a signalizuje poruchu chybovým kódem Obnovení napájení venkovní jednotky (odstranění problémů s kabeláží nebo připojením)
Porucha řídicí desky vnitřní jednotky. Příčinou bývají spálené prvky (výkonová relé, zesilovací čipy, mikroprocesor) Oprava nebo výměna řídicího modulu. V některých případech pomáhá čištění kontaktů relé
Porucha modulu měniče ve venkovní jednotce. V tomto případě kompresor již nepropouští žádný proud Vyměňte vadný modul měniče
READ  Proč se po laserové epilaci nekoupat

Získejte konzultaci:

Když se snažíte zjistit, proč klimatizace nechladí, podívejte se nejprve na nastavení. Možná je teplota nastavena příliš vysoko a stačí nastavit nižší hodnotu. Pokud je nastavení správné, ale chlazení stále není účinné, je vhodné pokračovat v řešení problémů.

Pokud klimatizace neochlazuje vzduch, jsou příčiny následující

Vzduch fouká, ale není dostatečně studený. Do pokojové jednotky zatéká a vzniká námraza.

Vzduchové filtry jsou silně znečištěné, což brání chladiči vypouštět studený vzduch. Pokud je znečištění silné, může se potrubí výparníku pokrýt ledem. Jednotka může být netěsná kvůli ucpanému odtokovému potrubí.

Vyčistěte filtry. Jsou snadno přístupné a lze je mýt v teplé vodě (ne horké)!). Opláchněte jímku a odtokové potrubí, ošetřete je antiseptickým prostředkem.

Dělený systém fouká sotva studený proud vzduchu a kompresor venkovní jednotky se po chvíli vypne.

Chladič venkovní jednotky je znečištěný. Pokud jsou v blízkosti domu kvetoucí rostliny, rychle ucpou výměník tepla chmýřím. Tím se výrazně zhorší přenos tepla a kompresor se vypne z důvodu přehřátí.

Čištění chladiče vysokotlakou myčkou. Samostatně je to možné pouze v soukromém domě nebo v případě, že se jednotka nachází v přízemí. V opačném případě potřebujete odborníka s autojeřábem.

Ze žaluzií vychází teplý vzduch. Kompresor venkovní jednotky se zapne na několik sekund nebo minut a poté se vypne.

Mohlo by se jednat o nízké napětí v síti.

Je třeba namontovat relé pro kontrolu napětí.

Pokud jste vše zkontrolovali a nenašli jste žádnou závadu, budete potřebovat odbornou pomoc.

Pokud klimatizace přestane chladit místnost, může to způsobit paniku, zejména v horkém dni. Ale stojí za to se uklidnit a vše překontrolovat: pravděpodobně máte jen špatný režim v nastavení.

Pokud se ukáže, že všechny možnosti byly vybrány správně, ale dělený systém přesto nefunguje správně, měli byste se obrátit na servisní firmu pro klimatizaci.

Hlavní je najít příčinu problému a operativně ho vyřešit a udržet si dobrou náladu, ať se děje cokoli!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS