Lze skleněné nádoby sterilizovat v mikrovlnné troubě?

Mikrovlnná trouba umožňuje sterilizovat několik sklenic během několika minut. Použití spotřebiče není nijak omezeno, do varné skříňky můžete umístit skleněné nádoby a teplota mikrovlnného ohřevu je dostatečná k ničení bakterií.

Lze prázdné sklenice sterilizovat v mikrovlnné troubě?

Mikrovlnnou troubu lze použít k ošetření nádob bez potravin uvnitř. Nedoporučuje se však vkládat do komory zcela prázdné a suché sklenice. Chcete-li je sterilizovat, musíte do nich nalít trochu vody nebo vedle nich postavit samostatnou nádobu s tekutinou, aby se při působení záření mohla vytvořit horká pára.

Jak často by se měly lahve sterilizovat?

Pediatři doporučují sterilizovat láhev po každém krmení nebo před ním, abyste zajistili, že vaše dítě bude jíst vždy z čisté a vydezinfikované láhve. Měli byste to tedy dělat 5 až 6krát denně. Mělo by se provádět také v následujících případech:

Sterilizované nádoby by měly být uloženy v čisté plence nebo ručníku a vyjmuty těsně před krmením. Před přenesením odstříkaného mléka nebo přípravou mléka pro dítě si důkladně umyjte ruce.

Jak sterilizátor lahví funguje

Jak sterilizátor funguje. princip je stejný bez ohledu na cenu:

 • Do spotřebiče vložte všechny potřebné pomůcky pro dítě;
 • Nádoba je naplněna vodou;
 • Zavřete víko a stiskněte tlačítko zapnutí;
 • Pokud sterilizátor neumí sám ohřívat vodu, ale potřebuje dodatečný ohřev. vložte jej do mikrovlnné trouby.

Po zahřátí vody na páru se nádobí začne dezinfikovat. Sterilizátor nevyžaduje žádnou další péči: stačí pouze vyčistit části krytu a občas přístroj zbavit vodního kamene (například roztokem kyseliny citronové).

Který sterilizátor kojeneckých lahví je nejlepší pro kojenecké lahve. pohled na všechny druhy nástrojů

Existuje několik kategorií sterilizátorů, které lze rozdělit podle principu přístroje:

 • Pro mikrovlnnou troubu. snadno použitelná komora na kojenecké láhve. Samotná nádoba je ponořitelná do mikrovlnné trouby, protože nemá vlastní topné těleso. V závislosti na výkonu mikrovlnné trouby trvá tento postup 5 až 8 minut. Nevýhody. omezení velikosti mikrovlnné trouby a zákaz používání kovových spotřebičů při dezinfekci (jiskří a zkratují).
 • Parní dávkovač. skvělý pro domácí použití. Dostatečný výkon a produktivita, abyste mohli svému dítěti poskytnout čisté spotřebiče pro každé jídlo. Skládá se z: zásobníku, nádrže na vodu a ohřívače vody. Jedinou nevýhodou je relativně vysoká cena. Chcete však pro své děti dosáhnout co nejlepších výsledků? Pak se vyplatí připlatit si.
 • Sterilizace za studena. funguje jako samostatná jednotka a je vhodná pro cestování nebo dlouhé cesty, kdy ji jednoduše není kam zapojit. Ve speciální přihrádce je umístěna kojenecká láhev, do které se nalije dezinfekční prostředek. Použitý roztok se zlikviduje a předměty lze skladovat čisté až 24 hodin. Výrobci již dávno prokázali, že tekutina je pro děti naprosto bezpečná, ačkoli matky stále věří v opak. K čemu slouží studený sterilizátor na láhve: k uchovávání sterilizovaných nástrojů v nádobě nebo k jejich sterilizaci po hlavním nástroji?
 • Ultrafialové záření. ničí bakterie bez kapalin a roztoků. to je jeho hlavní výhoda. Sterilizace tímto způsobem je nejúčinnější pro 2021. Lze bezpečně používat v domácnosti i venku. Nevýhody. nejvyšší cena v segmentu.
READ  Chybové kódy elektrické trouby Samsung

Nikdo nemůže s jistotou říct, který sterilizátor je pro vaše dítě nejlepší. vše se dělá individuálně. Pro matky, které pracují po celou dobu nebo cestují, se poslední dvě možnosti osvědčily. Pokud chcete ušetřit, vyberte si mikrovlnnou troubu. Parní hrnec je klasickým a osvědčeným standardem kvality. Pokud si ho pořídíte, nikdy neuděláte chybu.

Jak vybrat sterilizátor

Tělo vašeho dítěte prvních šest měsíců neprodukuje protilátky, takže si „buduje“ imunitní systém na základě protilátek, které dostává z mateřského mléka. Je dobré zabezpečit život dítěte: pečlivým ošetřením nádobí zabráníte vniknutí bakterií do těla. Většina matek si raději koupí speciální přístroj, který usnadňuje dezinfekci. Který sterilizátor je nejlepší?? Existují dvě možnosti léčby:

Všechny sterilizační přístroje se liší způsobem ohřevu mezi elektrickým a mikrovlnným. Existuje univerzální alternativa, ale není častá.

Jsou napájeny ze sítě

Elektrické zařízení je zapojeno do zásuvky. Dodává se s nádobou na vodu, příslušenstvím a skleněnou nádobou.

Důležité! Všechny nádoby zůstanou sterilní ještě 3-6 hodin, pokud se neotevře víko.

Lahve Philips Avent usnadňují a zlepšují proces dezinfekce. Existují dvě úrovně léčby:

Tato metoda využívá cyklický program, který automaticky spustí proces. Přístroje jsou vybaveny systémem automatické diagnostiky, který zobrazuje informace na obrazovce. Uživatel je informován o stavu vody a o začátku a konci procesu. Elektrické sterilizační přístroje pojmou až 8 standardních lahví s úzkým hrdlem a 4 lahve se širokým hrdlem v závislosti na modelu.

Důležité! Sterilizujte nejen nádobí, ale i další předměty, se kterými dítě přichází do styku. Nejdůležitější je, aby předmět bez následků vydržel teplotu 100 °C.

Jak fungují parní sterilizátory

Nefungují samostatně, ale musí být umístěny v mikrovlnné troubě. Jsou to nádoby, do kterých se nalévá voda. Ukládají tam nejen nádobí, ale také všechny předměty, které odolávají vysokým teplotám. Myčka nádobí je umístěna ve varné skříni a výkon mikrovlnné trouby je nastaven na maximální výkon. Doba zpracování. 10 minut. Tyto jednotky pojmou 4 velké lahve a až 6 standardních lahví.

Hlavní výhodou je cena, je mnohem levnější než jeho elektrický protějšek. Potřebujete nebo nepotřebujete takové zařízení?? Sterilizace je tak pohodlnější. Parní přístroj je levný a jeho účinek je bezchybný. Musíte mít mikrovlnnou troubu. V opačném případě by bylo lepší koupit elektrický spotřebič.

Nevýhoda parních verzí: nelze do nich vkládat kovové předměty.

Parní sterilizátor pro mikrovlnné trouby je plastová nádoba, která se díky své kompaktní velikosti snadno vejde do prostoru mikrovlnné trouby. Nádoba má těsné víko s otvory, které umožňují únik páry. Jak sterilizovat v mikrovlnné troubě:

 • Umístěte nádobu s lahvemi dnem vzhůru.
 • Do nádoby nalijte 250 g filtrované vody.
 • Po uzavření víka vložte nádobu do prostoru mikrovlnné trouby.
 • Jak dlouho budou předměty v komoře uchovávány, závisí na výkonu mikrovlnné trouby:
 • 1,1 kW. 2 minuty;
 • 0,8-1,0 KW. 4 minuty
 • 0,5. 0,8 kW. 6 minut.

Po ošetření nemanipulujte s lahvičkami holýma rukama, protože byste se mohli popálit. Tato nádoba je vhodná k uchování sterilních dětských pokrmů po dobu několika hodin.

Ostatní typy

Univerzální. Univerzální ohřívač s funkcí parního vařiče, který umožňuje sterilizovat lahve a vařit zeleninu v páře v porcích až do 150 g.

READ  Jak vyčistit vnitřek mikrovlnné trouby před spálením

Ultrafialové záření. Ultrafialové modely napájené bateriemi. Bez vody. Maximální dezinfekce. Doba ošetření. 5 minut.

Studená metoda. Předměty, které vyžadují dezinfekci, se vloží do nádoby, naplní se speciální tekutinou a nechají se půl hodiny působit. Roztok se poté vypustí bočním otvorem a předměty v nádobě zůstanou sterilní po dobu 24 hodin. Většina moderních spotřebičů má indikátory, které zobrazují informace o roztoku a době skladování. Kapalina používaná ke sterilizaci je bezpečná a neškodná. Forma uvolňování. tablety nebo tekutina.

Důležité! Roztoky mají často specifický zápach, který může být pro děti nepříjemný.

Navzdory svým nevýhodám je tato metoda nepostradatelná v situacích, kdy nejsou k dispozici jiné možnosti. Zpětná vazba od uživatelů ukazuje, že „studené“ sterilizátory fungují stejně dobře.

Přehled modelů

Rodiče vybírají správnou jednotku na základě různých faktorů: zpětné vazby od známých, poptávky a hodnocení kvality, ceny nebo vlastní intuice. Z přístrojů dostupných na domácím trhu bychom rádi zmínili tři značky. Když se seznámíte s dostupnými možnostmi, budete vědět, jak vybrat správnou dezinfekční jednotku. Prozkoumejte nejlepší značky.

Pro vaření v mikrovlnné troubě. Kompatibilní s výrobky značky Dr. Brown’s. Velikost: průměr 30 cm, výška 17 cm. Bez obsahu BPA. Vyrobeno z bezpečných materiálů. Balíček obsahuje:

S tímto přístrojem můžete zapomenout na spálené prsty a špatnou náladu, dezinfekce nádobí se stane jednoduchým a bezpečným procesem. Doba zpracování závisí na výkonu mikrovlnné trouby. Kapacita. 4 láhve.

sterilizátor, mikrovlnné, trouby, funguje

Maman LS-B701

Levné zařízení od čínského výrobce. Snadná demontáž a montáž. Umístění kontejneru na dětské zboží. Kapacita pro 6 lahví. Vhodné pro mikrovlnné trouby s objemem varné komory 20 litrů a více.

Maman LS B302

Elektrický ekvivalent od stejného čínského výrobce. Jednoduchý design a snadné použití. Kompaktní design se snadno vejde do tašky nebo kufru, ideální na cesty. Skvěle se hodí pro napájení ze sítě, ať už jej používáte kdekoli. Pojme 3 láhve.

Avent SCF281

Přibližné police 4 položky. Proces trvá 2 minuty. Proces dezinfekce je co nejjednodušší. Lze vzít na cesty, ale ne bez mikrovlnné trouby.

Žebříček nejlepších výrobců

Dnešní trh nabízí spotřebitelům obrovský výběr: od standardních modelů až po nejpokročilejší parní stroje s rozsáhlými funkcemi. Lídry v kvalitě a oblíbenosti jsou:

 • Maman LS-B302. elektrický model, vyrobený v Číně. Kapacita 1-3 lahví s úzkým hrdlem. Ošetření trvá 15 minut. Jeden z nejlepších elektrických sterilizátorů lahví v cenově dostupné kategorii.
 • Tommee Tippee „Withdrawer to Nature“. cestovní sterilizátor lahví. Lze použít pro dezinfekci za studena i v mikrovlnné troubě. Vyrobeno v Anglii. Vybaveno těsným víkem se speciálním zámkem, který chrání předměty před patogenními bakteriemi. Čtyři prvky lze čistit současně.
 • Philips Avent SCF281. model s možností ohřevu v páře a v mikrovlnné troubě. Stroj pojme 4 klasické láhve. Ošetření trvá až 4 minuty v závislosti na výkonu mikrovlnné trouby. Předmět zůstane sterilní až 24 hodin po dezinfekci. Kompaktní rozměry z něj dělají nepostradatelný doplněk pro časté cestování.
 • Tefal BH 7300 je výkonný elektrický spotřebič s vysokým stupněm bezpečnosti. Vybaveno praktickým indikátorem kapaliny. Automatické vypnutí při překročení minimálního příkonu. Průměrná doba mytí 9 minut. Současně lze dezinfikovat až 6 lahví.
 • Tefal TD 4200. všestranný pomocník. Umožňuje dezinfikovat jednu láhev a současně ohřívat druhou láhev. Kompaktní rozměry a nízká hmotnost. Dvouplášťová konstrukce, díky níž je používání výrobku bezpečnější. Zvukové automatické vypnutí dává rodičům vědět, kdy je ohřev dokončen. Vestavěná zásuvka na další příslušenství.
 • Chicco. parní model pro dezinfekci v mikrovlnné troubě. Princip páry umožňuje čištění až čtyř prvků. Používejte speciální kleště, abyste se neopařili.
READ  Jak si vyrobit domácí troubu

Když se dítě narodí, je okamžitě vystaveno silným vlivům prostředí. Křehký organismus se s hrozbami prostředí vyrovnává pouze prostřednictvím imunitního systému. Pomůže, když se pečlivě dodržují základní hygienická opatření, jako je koupání, krmení a dezinfekce nádobí.

Příprava lahví ke sterilizaci

Kojenecké láhve musí být před sterilizací v mikrovlnné troubě připraveny. Konkrétně:

 • Odšroubujte savičky z víček, vyjměte je a vložte je samostatně.
 • Nádoby pečlivě umyjte pomocí soli, jedlé sody nebo komerčně dostupného speciálního čisticího prostředku s bezpečným složením.
 • Vyčistěte vnitřní stěny jemným párátkem.
 • Před sterilizací lahve několikrát opláchněte pod tekoucí vodou, abyste odstranili zbytky chemikálií.

Tip! Dudlíky a nástavce vždy důkladně opláchněte solí nebo jedlou sodou, protože na těchto prvcích se hromadí nejvíce nečistot.

Na co si dát pozor při výběru

Vyrobeno společností. Jednou z nejoblíbenějších značek sterilizátorů je Philips AVENT. Výrobce vyrábí modely s různými možnostmi. od jednoduchých až po pokročilé s dalšími funkcemi. Dále jsou to Chicco, Tommee Tippee, Munchkin. Nabízejí zařízení slušné kvality za rozumnou cenu. Levné modely jsou k dispozici od společností Kitfort a Maman. Jejich výrobky mají jednoduchý design, ale dlouhou životnost a snadno se používají.

Doba zpracování. U moderních mikrovlnných sterilizátorů trvá cyklus zpracování 2 až 10 minut. Optimální doba cyklu je 2 až 4 minuty. Zvažte také dobu uchování sterility při zavřeném víku. Nejpohodlnější možností je 24 hodin.

Kapacita. Na trhu jsou sterilizátory s kapacitou od 1 do 8 lahví. Zvolte objem podle konzumovaného jídla. Do větších modelů můžete kromě lahví umístit i odsávačku mateřského mléka, další dětské potřeby, hračky. Věnujte pozornost objemu a hrdlu láhve. Přednost by měly mít univerzální modely, které mohou sterilizovat různé tvary a velikosti lahví.

Další možnosti. Mezi užitečné doplňky patří funkce studené sterilizace, ukazatel hladiny vody a provozu.

Důležité! Výrobky nesmí obsahovat bisfenol A. Podle studie WHO je tento materiál potenciálně nebezpečný pro člověka.

Jak používat sterilizátor. nejprve si ho musíte správně koupit!

Všechny přístroje mají podobný způsob dezinfekce. Na nákup má však vliv několik pracovních faktorů, které by neměly být přehlíženy:

 • Maximální teplota systému by měla být alespoň 250 stupňů, jinak se manikúrní přístroje jednoduše nesterilizují;
 • montážní materiál. pouze kov nebo nehořlavý plast;
 • Gumové nožičky nebo jiné robustní upevnění rozhodně nejsou problémem, ale jsou užitečné pouze pro stabilitu zařízení.
sterilizátor, mikrovlnné, trouby, funguje

Nákup by se měl uskutečnit pouze ve specializovaných obchodech s manikúrním vybavením! Mají všechny licence a záruky kvality výrobku, což v běžných obchodních řetězcích nemusí být. Před zaplacením si zkontrolujte všechny dokumenty, záruku a podmínky vrácení zboží (pro jistotu).

To je vše! Rozebrali jsme základy používání kuličkového čističe manikúry a poskytli několik tipů pro nákup a péči. Pokud máte další tipy nebo doporučení, rádi si je přečteme v komentářích pod tímto článkem. Vše nejlepší a hodně štěstí!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS