stinol, chladnička, mrazničkou, odmrazit, mrazničku

Jak rychle odmrazit dvoukomorovou chladničku Stinol. Vyžaduje chladnička se systémem odmrazování No Frost odmrazování?

Před popisem postupu odmrazování je třeba pochopit, proč je tento postup nutný. Pokud chladničku neodmrazíte, stane se rychle nepoužitelnou.

Bez ohledu na to, zda je vaše chladnička vybavena automatickým odmrazovacím systémem, musíte ji čas od času odmrazit ručně. Důvodem je kondenzace v prostoru chladničky, která se shromažďuje uvnitř trubek a na dílech. Právě kondenzace zvyšuje spotřebu energie a ovlivňuje výkon chladničky. Aby se prodloužila životnost spotřebiče, je nutné jej odmrazovat jednou za tři měsíce; pokud je chladnička vybavena systémem No Frost, provádí se odmrazování jednou za šest měsíců.

Jak často by se měla chladnička odmrazovat?

Jak správně odmrazovat chladničku s mrazničkou a jak často ji odmrazovat? Neexistují žádná přísná doporučení ohledně četnosti odmrazování. Zde záleží na doporučení výrobce. Starší spotřebiče je třeba častěji odmrazovat. Nové modely. například Liebherr, Stinol nebo Indesit. vyžadují odmrazování méně často.

Mrazicí oddíl vyžaduje při odmrazování zvláštní péči. Právě uvnitř mrazničky se hromadí led a při odmrazování z ní uniká voda. Odmrazení mrazicího oddílu trvá obvykle několik hodin.

Jak rychle odmrazit ledničku

Výrobci varují: Správné rozmrazování je přirozené. A trvá to nejméně 12 hodin. Pokud však spěcháte, můžete proces rozmrazování urychlit.

Pozor: působení horkého vzduchu může spotřebič poškodit. Náhlý pokles teploty může způsobit deformaci laminátu v prostoru pro cestující a dokonce i jeho prasknutí. A pokud to přeženete, trubky, kterými se chladivo přivádí, popraskají. Po rychlém odmrazení přestane chladnička namrzat a bude nutné zavolat servisního technika.

Před použitím techniky rychlého rozmrazování zvažte všechna rizika.

Používání fénu

Silnou vrstvu ledu lze rozpustit fénem.

 • Zapněte spotřebič a vystříkněte na mrazničku proud horkého vzduchu.
 • Fén držte správně. alespoň 20 cm od komory. Udržujte proud horkého vzduchu v pohybu a nesměřujte jej na gumové těsnění.
 • Led začne postupně praskat. Jemně odstrčte rozbitý led a odstraňte jej rukou.
READ  Jak ušít knoflíkovou dírku na stroji Janome

Varování: buďte opatrní. Dbejte na to, aby se do ventilátoru nedostala voda, a nikdy jej nedávejte do mrazničky. Mohlo by dojít ke zkratu spotřebiče. V lepším případě přijdete o fén, v horším o elektrický proud.

S ventilátorem

Pomalejší, ale bezpečnější metodou je rozmrazování pomocí ventilátoru.

 • Spotřebič umístěte před chladničku do vzdálenosti 0,5-1 m.
 • Nasměrujte proud vzduchu do komory. Ventilátor nasává do mrazničky vzduch o pokojové teplotě a vyfukuje studený vzduch ven. Odmrazování se urychlí 2 až 3krát.

Dbejte na to, aby se voda vytékající z chladničky nedostala do blízkosti kabelu ventilátoru. Nenechávejte spotřebič bez dozoru.

Pomocí mísy s horkou vodou

Je to velmi jednoduchý a levný způsob: vložte nádobu s vroucí vodou do mrazáku.

 • Naplňte vhodně velkou nádobu vroucí vodou.
 • Do mrazáku vložte dřevěnou nebo plastovou desku.
 • Položte horké nádobí na horní část mrazničky. Nikdy nepokládejte přímo na plast. teplotní rozdíl může způsobit jeho prasknutí.
 • Po vychladnutí vodu znovu ohřejte a vložte ji zpět.

Postup opakujte, dokud led nepraskne.

Další způsoby

Místo ventilátoru lze použít ohřívač. Ideální, pokud máte foukač, ale stačí i normální model.

Pánev s vroucí vodou lze nahradit běžnou ohřívací podložkou. Budete ji však muset vyměňovat mnohem častěji.

Pokud není mráz příliš velký, můžete jej setřít hadříkem namočeným v horké vodě. Tím se varný prostor rozmrazí a zároveň umyje.

To je důležité! Nikdy nerozbíjejte led ani ho neodlamujte rukama. Tím se poškodí stěny mrazničky a potrubí, ve kterém freon cirkuluje. V nejlepším případě budete muset systém znovu naplnit chladicí kapalinou. V nejhorším případě budete muset vyměnit poškozené díly. U drahých modelů Liebherr stojí taková oprava několik tisíc.

Jak dlouho trvá odmrazení chladničky?

Odmrazení chladničky trvá 3-10 hodin v závislosti na tloušťce ledu. Nejjednodušší je nechat spotřebič rozmrazit přes noc. Pokud potřebujete rychleji odmrazit chladničku, v tomto článku najdete několik osvědčených způsobů, jak proces odmrazování urychlit. Po skončení odmrazování se chladnička obvykle vyčistí, aby se zničily bakterie a odstranily případné nepříjemné pachy z chladničky.

Spotřebiče No Frost se při správné funkci nenamrazují, takže je není třeba odmrazovat. Pokud však zjistíte, že se na stěnách tvoří led, je pravděpodobné, že něco není v pořádku. V takovém případě vám nepomůže rozmrazování. budete potřebovat odbornou pomoc profesionálního rozmrazovače.

READ  Chladnička Bosch hlásí chybu alarmu Příčina

Rozmrazování je důležité, aby nedošlo k poškození spotřebiče. Pokud dodržíte několik jednoduchých pravidel a několik chytrých triků, je tento postup rychlý a snadný.

Rozmrazování se v zásadě skládá z následujících kroků:

 • Odpojení.
 • Přemísťování potravin.
 • Demontáž polic, mříží atd.
 • Čekání, rychlejší rozmrazování.
 • Oplachovací nádoby, držáky na vejce atd.
 • Otírání stěn.
 • Zapnutí, 30 minut čekání.
 • Uspořádání jídla.

Pro urychlení procesu rozmrazování je důležité nepoužívat nože ani jiné ostré předměty a nepoužívat fén. Používání těchto věcí může způsobit zranění a poškození spotřebiče.

Odmrazování chladničky s mrazničkou je snadné! Tajemství správného rozmrazování je jednoduché a ušetří spoustu času.

Musím chladničku No Frost odmrazovat?

„Bez námrazy“ znamená „bez námrazy na stěnách“, což je moderní technologie, která zabraňuje tvorbě ledu na stěnách varné komory. Chladničky s touto funkcí vyrábějí různí výrobci: Samsung, Stinol, Atlant, Bosch, Indesit a dokonce i nepříliš populární značka Pozis. K dispozici jsou modely No Frost single, double a side-by-side. Vestavěný ventilátor šíří proud studeného vzduchu nad varnou komorou, přičemž vlhkost kondenzuje na skryté výparníkové spirále, odtéká do odkapávací misky a vytváří páru. Na stěnách nejsou žádné zbytky námrazy.

Integrovaný ventilátor cirkuluje chladicí vzduch v celém vnitřním prostoru spotřebiče, přičemž vlhkost kondenzuje na skryté výparníkové spirále, odtéká do odkapávací misky a mění se v páru

U chladniček se systémem No Frost se nepředpokládá odmrazování. Pokud se ve spotřebiči začne tvořit led, je to známka poruchy. V takovém případě ruční odmrazování vyřeší problém pouze dočasně, takže je nutné přivolat servisního technika, aby problém opravil.

Doporučuje se alespoň jednou ročně důkladně vyčistit povrch spotřebiče, aby se zabránilo růstu bakterií.

Návod k obsluze

Chladnička Stinol STS 167 musí být umístěna mimo dosah zdrojů tepla a světla. Vzdálenost zadní stěny od ostatních objektů musí být nejméně 15 cm. Napájení zařízení je zajištěno připojením síťového kabelu do samostatné zásuvky. Pokud je spotřebič v provozu, pravidelně jej odpojte od sítě, vyjměte potraviny z přihrádek a počkejte, až led rozmrzne.

Stinol STS 167 se vyznačuje následujícími parametry:

 • výška. 167 cm
 • šířka. 60 cm
 • hloubka je 62 cm;
 • typ konstrukce. dvoukomorová se spodním mrazicím prostorem;
 • 278 l užitného prostoru;
 • Hladina hluku. 40 dB
 • Způsob odmrazování. odkapávání;
 • materiál pláště. plast;
 • rychlost mražení. 2 kg denně;
 • typ kompresoru. standardní;
 • ovládání. elektromechanické;
 • Typ chladiva. R600a;
 • třída energetické účinnosti. B.
READ  Jak naplnit radiátor v bytě vodou

Čištění chladničky s mrazničkou No Frost

Někteří uživatelé nevědí, zda je nutné chladničku No Frost odmrazovat? Často se stává, že když vidí, že se v přístroji tvoří led, začnou jej rozmrazovat. Poté by měl spotřebič nějakou dobu fungovat normálně. Proto se uznává, že spotřebiče se systémem No Frost vyžadují odmrazování. Podle odborníků však může námraza signalizovat, že se jedná o problém. Bez ohledu na to, jak často chladničku odmrazujete, závada sama nezmizí.

Nejčastěji je tvorba ledové krusty způsobena ucpaným odvodňovacím kanálem nebo poruchou odmrazovacího systému ve výparníku.

stinol, chladnička, mrazničkou, odmrazit, mrazničku

Jak často je třeba mýt a čistit

Spotřebiče není třeba násilně odmrazovat, ale pokud se dvířka často otevírají a na zadní stěně spotřebiče zůstává led a šmouhy, je nutné je odmrazit. Kvůli pravidelnému kolísání napětí v síti se na No Frost spotřebičích tvoří sněhové usazeniny, proto je jednou za 10-12 měsíců umyjte a vyčistěte. To je nutné k odstranění námrazy a udržení čistoty všech povrchů spotřebiče. Díky tomu zůstane buben čistý a zachová se kvalita spotřebiče.

Jak dlouho bychom měli počkat s opětovným spuštěním chladničky po čištění?

Nejlepší je nechat je v lednici rozmrazit po dobu 24 hodin. Pokud to není možné, lze spotřebič spustit 12 hodin po zahájení odmrazování. Tato doba je nutná ke snížení tlaku na píst kompresoru a cirkulační systém freonu. Pokud zapnete chladničku dříve, než je uvedeno, motor musí vynaložit značné úsilí, aby se rozběhl klikový hřídel, který otáčí pístem kompresoru. V takovém případě může dojít k poškození elektromotoru.

Na rozdíl od starších spotřebičů se moderní No Frost spotřebiče používají pohodlněji a nevyžadují časté odmrazování. Přesto vyžadují řádnou péči a neustálou kontrolu stavu komor a dalších částí. Každý uživatel by měl vědět, jak odmrazovat chladničku No Frost, aby byla co nejdéle v dobrém stavu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS