Jaký strop je nejlepší v kuchyni: kuchyně s plynovou varnou deskou

Moderní plynové ohřívače vody mají jiný vzhled než starší zařízení: jsou menší a vypadají atraktivněji. Zároveň je jejich funkčnost přinejmenším stejně dobrá. A můžete najít modely nejen v bílé barvě, trh nabízí výrobky z nerezové oceli, s výkresy, s imitací jiných materiálů.

Požadavky na umístění

Přístroj nesmí být umístěn na libovolném místě, protože to je stanoveno příslušnými bezpečnostními předpisy:

 • Reproduktor nemůžete schovat do skříně, která neumožňuje cirkulaci vzduchu;
 • Je zakázáno zavěšovat zařízení nad plynový sporák, vzdálenost musí být větší než 10 cm;
 • K nejbližším skříňkám by mělo být více než 3 cm;
 • Musí být zajištěn přístup k potrubí;
 • Za topením by neměly být umístěny tapety, měly by být použity dlaždice nebo barva.
 • Uvnitř skříně, která nemá zadní stranu, víko ani dno. To umožňuje cirkulaci vzduchu a také instalaci inženýrských sítí. Nejlepší je vytvořit jednoduché dveře a pak je přístup volný.
 • V rohu kuchyně. Pokud jsou v přijatelné vzdálenosti skříně a reproduktor je zakrytý dveřmi, bude jednotka nenápadná.
 • Mezi skříněmi. Výška jednotek se zpravidla přizpůsobuje výšce plynového ohřívače. Vzdálenost od stropu nesmí být menší než 10 cm. Obecně je větší, protože je zde větší prostor pro inženýrské sítě.

Který strop použít

Plynová varná deska v kuchyni je méně náročná, ale stále vyžaduje použití tepelně odolných materiálů. Protože při vaření na otevřeném ohni vzniká velké množství tepla, které se hromadí pod stropem. Ne všechny technologie lze tedy použít. Například při použití sádrokartonové konstrukce se mohou objevit trhliny v oblasti spár mezi deskami. Plocha stropu, kde bude plynová varná deska instalována, musí být proto pečlivě ošetřena a vyztužena.

Napínané stropy jsou obecně vhodné i do kuchyní. Strop s žebrováním vytváří dokonale hladký a rovný povrch.

Strop v kuchyni můžete také dokončit pomocí omítky a barvy, jak je znázorněno na fotografii. Jedná se o bezpečné řešení, které je zároveň bezpečné proti požáru.

Stropy s ozubeným kolečkem jsou ideální také pro kuchyně s plynovou varnou deskou nebo plynovým kotlem. Odolává všem podmínkám a snadno se čistí: z povrchu lze snadno odstranit nečistoty.

Tapety, polystyrenové desky nebo plastové stropní desky nejsou v kuchyni ideální: mohou se rychle zničit a dokonce roztavit.

Existuje mnoho řešení. vyberte si to nejlepší

Dnešní stavební trh nabízí skutečně širokou škálu možností. Abyste dosáhli správného výsledku, musíte zvážit všechna pro a proti. Hlavní je zvážit bezpečnostní opatření, abyste se mohli nejen těšit z atraktivního stropu, ale také ho bezpečně používat.

Mohu mít v kuchyni s plynovou varnou deskou podhled?

Při instalaci PVC se tkanina zahřívá na 60-70 °C a teplota v místnosti se udržuje na minimálně 40 °C. Nejenže zvětšuje své lineární rozměry, ale je také poddajnější, takže okraje lze snadno zatáhnout a „zafixovat“ do montážních profilů. Po poklesu pokojové teploty na normální úroveň se fólie „smrští“ a roztáhne do ideálního stavu.

Teplota vzduchu do 40 °C je považována za normální pro plech, ale jedná se o průměrnou teplotu. v důsledku konvekce vzduchu je nižší u podlahy a vyšší u stropu. Proto může skutečně dosáhnout až 50 °C v horní části, aniž by došlo k viditelnému poškození „rovnoměrnosti“ povlaku. A aby se fólie opět prohnula, je třeba ji zahřát na stejných 60-70 °C.

Při instalaci podhledu se obvykle používají plynová topná tělesa s výkonem 30 nebo 50 kilowattů. V porovnání s elektrickými ohřívači jsou oblíbené pro svou autonomii a malé rozměry (bez tlakové lahve). Kromě toho deklarovaný výkon přesně odpovídá skutečnému výkonu a elektrické modely mají část energie vynaloženou na nucené vypouštění vzduchu. A dokonce i s takovou vážnou kapacitou, aby se zvýšila teplota na „pracovní“ potřebují 20-30 minut (v závislosti na velikosti místnosti).

strop, kuchyni, plynovou, varnou, deskou

Výkon jednoho plynového hořáku je přibližně 2 kW (průměrná hodnota v závislosti na výrobci a velikosti hořáku). Pokud se jedná o sporák, musíte přidat také troubu.

READ  Jak vypustit vzduch z hliníkového radiátoru

A v nejkrajnějším případě, v kuchyni s plynovou varnou deskou, kde jsou všechny hořáky zapnuté na plný výkon najednou, mluvíme o 10-12 kW. A to je třikrát až čtyřikrát méně než u horkovzdušné pistole.

Výkon elektrického sporáku je obvykle nižší než 10 kW, což platí i pro zahraniční značky. Domácí výrobci omezují tento výkon na 6 kW. Například Mechta 12-06 s celkovým nastavením 7.3 kW, což znamená maximální současný příkon 5,8 kW.

Lze v kuchyni s plynovou varnou deskou instalovat podhled?

Při instalaci PVC se tkanina zahřívá na 60-70 °C a teplota v místnosti se udržuje na minimálně 40 °C. Zvětšuje nejen své lineární rozměry, ale stává se také poddajnější, což umožňuje snadné zasunutí a „upevnění“ hran v montážních profilech. Jakmile teplota v místnosti klesne na normální hodnotu, fólie se „smrští“ a roztáhne do ideálního stavu.

Teplota vzduchu do 40 °C se považuje za normální pro povrch, ale jedná se o průměrnou hodnotu. kvůli konvekci vzduchu je nižší na podlaze a vyšší na stropě. Z tohoto důvodu může dosahovat teplot až 50 °C, aniž by to viditelně ovlivnilo „rovnoměrnost“ povlaku. Aby se fólie opět prohnula, musí se zahřát na stejnou teplotu 60-70 °C.

Při montáži podhledu profesionálové obvykle používají plynové pistole o výkonu 30 nebo 50 kilowattů. Jsou upřednostňovány před elektrickými modely kvůli své autonomii a malým rozměrům (bez válce). Navíc deklarovaný výkon je přesně stejný jako skutečný výkon, zatímco u elektrických modelů je část energie spotřebována na nucené přeplňování. I při tak vysokém výkonu trvá 20-30 minut, než se dosáhne „pracovní“ teploty (v závislosti na velikosti místnosti).

Výkon jednoho plynového hořáku je přibližně 2 kW (průměrná hodnota závisí na výrobci a velikosti hořáku). Pokud se jedná o sporák, je třeba přidat také troubu.

Výkon elektrického sporáku ve většině případů nepřesahuje 10 kW, což platí i pro zahraniční značky. Domácí výrobci jsou omezeni na 6 kW. Například Mechta 12-06 s celkovým hodnocením 7.3 kW, což znamená maximální současný příkon 5,8 kW.

Které podhledy do kuchyně je lepší zvolit?

Před výběrem plátna byste měli zvážit velikost, světlost, barvu a design kuchyně. Řídí se také cenou a kvalitou výrobku. Dobré povrchové úpravy nejsou nikdy levné.

Pokud žijete v malém bytě khrushchevka, nejvhodnější bude lesklý, rozšiřuje prostor. Malé kuchyni bude slušet i světlý matný strop, protože jej lze použít univerzálně.

Tmavé odstíny pro malé místnosti se nedoporučují.

V méně prostorných místnostech může odrazivý lesk stropu výrazně ovlivnit dojem z interiéru

V prostorné místnosti můžete nainstalovat víceúrovňové pokrytí. Chcete-li svůj design ozvláštnit, zkuste kombinovat PVC fólie v různých barevných paletách a také různé osvětlení. Nezapomeňte, že správné osvětlení může zakrýt všechny problémy v místnosti.

Jak vyzdobit strop v obývacím pokoji v kombinaci s kuchyní

Krása stropu je obzvláště důležitá, pokud je kuchyň spojena s obývacím pokojem nebo jinou místností. V takové situaci se vyplatí pečlivě promyslet návrh. Vzorované povrchy stropů nejsou v dnešní době tak vzácné, vzorky najdete v každém katalogu. Vzor může být jakýkoli, pokud si ho chcete přizpůsobit.

Abstrakce vyšla z módy. Trendem jsou krajiny, flóra a fauna, pohledy na velkoměsta a geometrické vzory

Můžete si pořídit podsvícený povrch, který v závislosti na barvě a jasu může strop zastínit nebo naopak prosytit. V každém případě je to velmi pohodlné.

Existuje ještě jeden typ stropního designu, který získává na popularitě. Jedná se o fotografický tisk. Tapety, ložní prádlo a tapety jsou v této sezóně novým trendem číslo jedna. Fototisk může proměnit prostor tím, že rozjasní design.

READ  Trubky REHAU pro podlahové vytápění

Vlastnosti kuchyňských napínacích stropů

Černý strop subjektivně zmenšuje prostor, ale v některých případech je nezbytným stylovým prvkem

Napínací stropy se do Ruska dostaly teprve nedávno, takže většina lidí stále nezná základní vlastnosti tohoto typu materiálu, stejně jako jeho výhody a nevýhody.

Vyzdvihněme hlavní výhody napínacích stropů:

 • Začněme životností: životnost je zpravidla delší než 15 let, ale někteří výrobci zaručují životnost 25 let. V každém případě je to více než hlavní alternativy.
 • Napínané stropy vám někdy mohou ušetřit peníze, pokud je strop ve špatném stavu. Maskuje nejen nedokonalosti starého stropu, ale může také skrýt elektroinstalaci, potrubí a vlnovky pod ním.
 • Takový strop výrazně zvyšuje akustický komfort v kuchyni, protože slouží jako vynikající zvukový izolátor.
 • rychlá instalace. Pro středně velkou kuchyni trvá tento proces přibližně 2 hodiny.
 • Jednoduché každodenní použití. Strop se velmi snadno čistí, stačí čisticí prostředek bez alkoholu a houbička.
 • Další důležitou výhodou je, že stropy neabsorbují pachy.

Instalace lustru má pozitivní vliv na životnost a vzhled stropu, protože se uprostřed neprohýbá

Jak vidíte, výhod napínaného stropu je mnoho, nemluvě o obrovské škále barev a typů povrchových úprav.

Nyní k hlavním nevýhodám:

 • Hlavní nevýhodou je samozřejmě strach z ostrých předmětů všeho druhu. Strop se může snadno prolomit i při lehkém kontaktu s povrchem, proto je třeba být velmi opatrný.
 • Tento typ stropu poměrně těžké na rozpočet y, jako technologie výroby a instalace je poměrně časově náročné. Nemusíte se však bát, že by peníze byly vyhozeny do větru, protože naprosto všichni výrobci poskytují na své výrobky záruku, která ve většině případů není kratší než 10 let.

Instalace napínacího stropu je složitý a časově náročný proces. Než experimentovat sami, je lepší obrátit se na profesionála a vyhnout se komplikacím ve všech fázích projektu, včetně procesu krájení.

Při pohledu na klady a zápory opět můžeme říci jednu věc. stropní podhled. vynikající volba pro kuchyň ve všech ohledech, dobře, vysoká cena je cena za krásu a pohodlí!

Jaký druh napínacího stropu se používá v kuchyni??

Seznam materiálů používaných jako základ pro tvorbu napínaných stropů se rozšiřuje a nabízí ještě více možností pro realizaci autorských designových nápadů bez újmy na funkčnosti konstrukce. Proto na otázku, zda můžete v kuchyni udělat podhled, bude určitě následovat kladná odpověď.

Ano, stropy, stejně jako jakýkoli jiný prvek povrchové úpravy má klady i zápory, ale obecně pro použití v kuchyňských místnostech s několika extrémními podmínkami jsou docela vhodné.

V kuchyních nabízíme obklady s napínanou povrchovou úpravou:

 • lesklý;
 • matný;
 • satén;
 • umělecké;
 • vinyl;
 • textil;
 • napínané podhledy s fototiskem a vzorem.

Lesklé stropy jsou k dispozici v široké škále barev a odstínů. Výrazný prvek. reflexní povrch, který umožňuje dosáhnout efektu vizuálního zvětšení prostoru.

Matné povrchy jsou ideální pro vytvoření klasického designu v tradičně zařízeném interiéru. Stejně jako lesklé povrchy jsou i matná plátna k dispozici v různých barvách a s nejméně viditelnými švy.

Saténové krásné napínané stropy mají stejné vlastnosti jako matné stropy. Nejčastější volbou pro kuchyně je bílá s jemným perleťovým leskem. Vlastnost tohoto stropu. ve schopnosti odrážet světlo, opět s optickým zvětšením prostoru kuchyně.

Panel s hvězdnou oblohou patří do kategorie uměleckých děl. Efektu oblohy je dosaženo pomocí optických vláken připojených k vnější straně výrobku. Tyto látky jsou mnohem krásnější a exkluzivnější než klasické varianty.

Dobrou volbou jsou vinylové kuchyňské podhledy. Výrobky jsou nejen krásné, ale také skutečně praktické, v případě potřeby zadrží vodu a zachovají tak interiér. Mají vinylové vzory kuchyní nějaké nevýhody?? Hlavní nevýhodou je, že není odolný proti mechanickému poškození. Plátna se snadno poškodí i při instalaci, nemluvě o provozu.

Textilní povrchy v kuchyni jsou pletené, bezešvé vzory na bázi impregnovaných polyesterových nebo polyuretanových přízí. Stropy jsou k dispozici v široké škále barev, včetně ornamentů. Pokud analyzujete recenze na tuto kategorii produktů, jsou převážně pozitivní

READ  Je hliníkové nádobí vhodné pro indukční varnou desku?

Jediné, co je třeba vzít v úvahu, je vysoká cena a omezené možnosti použití v závislosti na stylu místnosti

Stropy s fototiskem jsou speciální kategorií stropních pláten, která mohou vytvořit jedinečný, tematický design kuchyně. Při výběru fotografie, která se použije na strop, je třeba vzít v úvahu celkový designový směr bytu a kuchyně. Stejně krásné a originální na stropě tohoto typu budou vypadat tradiční ptáci a mraky a obrázky oblíbených domácích zvířat, kulinářských mistrovských děl, příbuzných a přátel.

Obecně lze říci, že všechny tyto typy napínacích stropů pro kuchyň. obrovské pole pro kreativitu s nekonečnými možnostmi realizace nápadů.

Co je v kuchyni, že není dobré instalovat podhled??

Kromě uvolňování fenolu je však třeba myslet i na praktičtější a reálnější věci, které mohou stát v cestě instalaci napínacího stropu. Nainstalovat ji budete moci i tak, ale jak dlouho ji budete používat, je jiná otázka.

To jsou věci, které mohou povrch stropu rychle poškodit:

Lze v kuchyni s plynovou varnou deskou instalovat podhled?? Plynový sporák kouří a dýmá, i když to pouhým okem nevidíte. Ale zhruba po roce bude mít váš strop docela nápadné žluté a lepkavé zbytky.

Saze nelze snadno odstranit a na napínací strop nelze tlačit, protože hrozí jeho roztažení a deformace.

V zásadě existuje východisko z této situace: často otírejte strop, dokud se na něm nevytvoří nesmazatelná vrstva sazí. Pokud však nejste připraveni nechat si stropy čistit alespoň jednou za tři měsíce, nepořizujte si je, protože bez čištění ztratí svůj vzhled již ve třetím roce.

Mám samozřejmě na mysli světlé odstíny, na kterých jsou jasně viditelné skvrny od sazí.

Totéž lze říci o plynovém sporáku. Kouř. Plynové spotřebiče a kotle samozřejmě nemají tak dlouhou životnost jako sporáky, ale. A pokud máte troubu i sporák, pak se strop zašpiní mnohem rychleji.

Například při pečení masa může být sprej velmi užitečný. Včetně stropu. Zpočátku je nevidíte, ale když se dostanete výš, jsou kapky velmi dobře viditelné.

A jak si možná pamatujete, není snadné je odstranit.

Pokud tedy nejste zvyklí používat víko, raději si tyto stropy nekupujte. Pro lidi s třímetrovými a vyššími stropy tato možnost nepřipadá v úvahu.

Pokud jste náhodou v kuchyni vášnivým pijákem, který dává přednost šampaňskému (velmi nepravděpodobné, ale nepravděpodobné)?), musíte si být vědomi všech rizik. Korek, který se zhoupl do napínací desky, zanechal díru. A zůstane s vámi navždy.

To jsou v podstatě všechny problémy, které mohou vzniknout, když máte v kuchyni napnutý strop.

A nyní si povíme něco o konkrétních materiálech a zjistíme, který stropní materiál je pro kuchyň vhodnější.

Napínací strop v kuchyni, jaký design zvolit?

Napínací strop v kuchyni s odhalenými trámy

Krása napínaných stropů spočívá v tom, že existuje mnoho variant, co lze udělat s tak obyčejným a obecně nenápadným předmětem, jako je strop Možností je nespočet.

Můžete si zvolit libovolnou barvu, zónování různými způsoby: spojování různobarevných tkanin, vytváření víceúrovňových struktur, rozdělení prostoru světelnými liniemi, kolejnicovými systémy, skupinami svítidel atd.д.

Dvoustupňové napínací stropy v kuchyni

Párování dvou barevných panelů v podobě vlny a obrysového stropního osvětlení

Kolejnicové systémy a skupina zavěšených svítidel na podhledu

strop, kuchyni, plynovou, varnou, deskou

Existuje mnoho způsobů osvětlení stropu: obrysový strop, plovoucí stropy, světelné linky, stropní osvětlení.

Protínající se světelné linie na podhledu

Osvětlení vznášejícího se stropu

Podsvícený lesklý strop s fototiskem

Možnost fototisku nebo přidání skryté římsy.

Fototisk na matný napínací strop

Doporučujeme vám, abyste se o různých typech stropů dozvěděli více a pak se rozhodli sami.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS