způsoby, jak pomoci rozprostřít syntetické látky v bundě po vyprání

Fleece je vlákno pro výplň bund a péřových bund. Věci z tohoto materiálu jsou levnější než zboží s přírodním plnivem, ale je tu jedno nepříjemné minus. sintepon v bundě po umytí, stočený do hrudek, které kazí vzhled výrobků. Tento problém lze vyřešit improvizovanými prostředky: vysavačem nebo popperem na koberce. Než začnete prát, musíte zjistit pružnost. Stačí na bundu položit těžký předmět: pokud promáčknutí zmizí po 5 minutách, praní doma jí příliš neublíží a syntetika bude načechraná.

Metoda ručního tkaní

Pokud předchozí způsob rozprostření shlukované izolace nepomohl, situace se napraví ručně. Tato metoda je časově náročná a vyžaduje péči a pozornost. Výhodou je, že nepotřebuje žádné nástroje ani materiály.

Metoda spočívá v tom, že každý kus izolace rozbijete prsty a rovnoměrně rozložíte syntetiku uvnitř bundy. Potíž je v tom, že se musí ovládat hmatem přes látku bundy. Zároveň vám umožní najít všechna místa, kde je výplň nahromaděná, rozprostřít ji a vyplnit prázdná místa.

Manuální metoda

Pokud nepomůže předchozí metoda vypouštění izolace, situace se napraví ručně. Tato metoda je časově náročná, vyžaduje péči a pozornost. Dobré na tom je, že k tomu nepotřebujete žádné nástroje ani materiály.

TIP 6: Jak prát a sušit péřové bundy

Metoda spočívá v tom, že každý kus izolace se rozbije prsty, čímž se syntetický materiál rovnoměrně rozprostře uvnitř bundy. Záludnost spočívá v tom, že se musíte dotknout látky bundy. Zároveň umožňuje najít všechna místa, kde je syntetika naskládána, urovnat je a doplnit prázdná místa.

READ  Kotel na tuhá paliva s plynulým přikládáním

Manuální metoda

Pokud předchozí metoda rozšíření plsti nepomůže, lze ji opravit ručně. Tato metoda je časově náročná a vyžaduje péči a pozornost. Dobré na tom je, že k tomu nepotřebujete žádné nástroje ani materiály.

Tato metoda spočívá v tom, že hrudku rozetřete prsty a rovnoměrně ji rozprostřete uvnitř bundy. Potíž je v tom, že se musí ovládat hmatem přes látku bundy. Současně umožňuje lokalizovat všechna spojená místa, roztáhnout je a vyplnit prázdná místa.

Jak vyprat bundu ze syntetiky?

Perte v režimu Syntetika nebo Jemné prádlo. Správná teplota a dodatečné opláchnutí jsou předem zvoleny. To umožňuje lepší absorpci zbytků čisticího prostředku z porézní izolace.

Je důležité vypnout odstřeďování a sušení. Tyto postupy mohou poškodit strukturu syntetické tkaniny a způsobit její shrnutí.

Správný prací cyklus nejenže svrchní oděv řádně vypere, ale také zabrání jeho poškození

Výměna stránek

Nejkrajnějším opatřením je výměna náplně. Po zakoupení péřové bundy ne každý ví, jak správně prát, a seznámit se s touto informací je až poté, co postup není úspěšný a skončil poškozením výrobku nebo zmačkáním výplně.

A někdy se všemi možnými technikami nepodaří rouno narovnat, když je shrnuté. Zbývá jen odnést oděv do krejčovství a vyměnit výplň.

Potěšení není levné, proto si vždy přečtěte rady výrobce ohledně praní peří a polstrování, abyste se vyhnuli tvorbě žmolků.

Pravidla pro syntetické tkaniny

Při správném používání vám fleece vydrží více než deset let. Vše záleží na tom, jak se vyznáte v povaze materiálu.

syntetické, vlákno, bundě, vyprání

První věc, na kterou byste si měli dát pozor při nákupu fleecových podložek, je etiketa, na které by mělo být uvedeno, jaký druh fleecu používáte, jak dlouho vydrží, jaký druh praní používáte atd.д.

Pak postupujte podle tipů, jak správně prát péřové oblečení ze syntetických tkanin. Při nákupu se také snažíme kupovat věci s dutým rounem, které jsou sice dražší, ale kvalitnější.

READ  Mohu se holit zastřihovačem bez nástavce?

Používejte ji správně a bude vám sloužit mnoho let. Nešetřete pracím prostředkem, není vhodný pro syntetické tkaniny. Správný přístup je nutný všude, i v případě textilu. Tweet

Výměna stránek

Poslední možností je vyměnit náplň. Po zakoupení péřové bundy ne každý ví, jak správně prát, a seznámit se s touto informací je až poté, co postup není úspěšný a skončil poškozením výrobku nebo zmačkáním výplně.

A někdy žádná metoda nepomůže izolaci narovnat, pokud je uvolněná. Jednoduše odneste oděv do podkroví, kde se vymění výplň.

Není to levná záležitost, proto si vždy ověřte rady výrobce ohledně praní svrchního oblečení, abyste se ujistili, že se peří a fleece neshrnou.

Jak obnovit syntetické polyesterové polstrování

Rozplést bundu, která je po vyprání svázaná v syntetickém vlákně, můžete různými způsoby, nejčastěji na základě mechanického přerozdělení vláken. Nástroje na záchranu oděvů najde každá hospodyňka doma.

K narovnání použijte vysavač

Postup není složitý, ale musíte si najít rovný povrch, na který můžete pečlivě položit mycí plochu. Pro dobrý efekt musí bunda zůstat vlhká.

K rozprostření pláště lze použít vysavač

  • Vyjměte kartáč z vakuové trubice.
  • Vakuujte postupně každou část svazku a rovnoměrně rozetřete náplň pomocí vakua.
  • Oděv nechte ležet, dokud důkladně neuschne.

Použití šlehače na koberce

Pokud máte doma tento staromódní spotřebič, je načase ho dobře využít.

Před sejmutím bundy je nutné ji pověsit na ramínka, předem protřepat a zapnout všechny zipy, knoflíky, knoflíky. Oblečení musí být předsušené, ale ne zcela suché.

Výsledku dosáhnete tak, že zavěšenou bundu jemně vyklepete, výrobek znovu ručně protřepete a necháte uschnout na ramínku.

Narovnejte vlastníma rukama

Nejzřejmějším způsobem je ruční „masáž“ bundy. Tato varianta je účinná, pokud jste pilní: musíte projít každý centimetr vláken a prsty je vrátit na místo. Po silném protřepání zkontrolujte výsledek. Některé segmenty mohou vyžadovat druhé ošetření.

syntetické, vlákno, bundě, vyprání

Použití napařovače

Tuto metodu si zamilují příznivci napařovačů, parních generátorů a žehliček s výkonnou parní funkcí. Pro rovnoměrnější rozvod páry používejte páru ze strany obložení spotřebiče a pohybujte s ní nahoru a dolů.

READ  Přístroj čerpá vodu, když je vypnutý

Zajímavé! Místo speciálního napařovače lze použít fén. Při profukování vlhkého výrobku dochází také k výparu. Vzduch musí být v tomto případě teplý nebo chladný, v žádném případě však horký.

Znovu vyprat

Řešením problému, jak syntézu v bundě po vyprání protřepat, vyrovnat a vyhladit, je její opětovné vyprání. Její pravidla:

  • Do mycího bubnu přidejte tři až pět tenisových míčků nebo ježků;
  • Používejte speciální šampon na syntetické bundy;
  • nastavte nejnižší možnou rychlost odstřeďování;
  • Ihned po vyprání bundu důkladně protřepejte v různých směrech.

Vezměte prosím na vědomí! Někdy je třeba prací cyklus opakovat vícekrát, abyste dosáhli nejlepších výsledků. Po každém praní je však třeba nechat oděv zcela uschnout a zkontrolovat výsledky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS