Polymerní vosk pro depilaci. Co to je, co si koupit, jak to používat

Lidské vlasy chrání kůži před chladem, prachem, potem. Ale pro krásu ženského těla jsou nechtěnou vegetací. Lze je odstranit doma nebo v salonu pomocí polymerového depilačního vosku. S každým sezením jsou vlasy tenčí a jemnější a jejich růst se zpomaluje.

Polymerní vosk je hypoalergenní výrobek na syntetické bázi. Díky své pružné struktuře a nízkému bodu tání snadno a rychle odstraní nežádoucí chloupky.

tekutý, vosk, depilaci, používat

polymerní vosk obsahuje protizánětlivé a antihistaminické složky. Nemusíte používat proužky ani je aplikovat v přísném pořadí. Lze ji zpracovávat s olejem.

Polymerní vosk pro depilaci má mnoho výhod:

 • zabraňuje alergickým reakcím;
 • umožňuje odstranění nejkratších chloupků bez bolesti;
 • minimální bolest;
 • Má okamžitý peelingový účinek.

Kosmetici používají různé druhy vosku v závislosti na ošetřované oblasti:

Klasické horké taveniny při vystavení vysoké teplotě, aplikované směrem k růstu vlasů a odstraněné proti.

Výrobek se v práci používá v různých hustotách:

 • Průhledný (odstraňuje chmýří);
 • střední (zvládá všechny chloupky);
 • Hustý (určený k depilaci krátkých, tuhých a oholených chloupků).

Depilace voskem je velmi oblíbená, pouze v některých situacích je horší než shugaring nebo speciální zařízení.

tekutý, vosk, depilaci, používat

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice: Tablety s kyselinou hyaluronovou. Výhody, způsob užívání, recenze lékařů a účinnost.

návod k použití

Nejjednodušší způsob domácího voskování je použití studeného vosku. Navzdory tomu, že na každém balení proužků nebo na tubě je návod k použití, stojí za to dodržovat několik jednoduchých rad, aby depilace probíhala co nejpohodlněji. Pokud se rozhodnete pro první depilaci voskem, použijte levnou depilační proceduru. i tak budete potřebovat více vosku, než je potřeba, takže si to nevyčítejte.

V první řadě je depilace studeným voskem nejbolestivější procedura. Chloupky musí být navíc minimálně 4-7 mm dlouhé. Pokud je vosk příliš krátký, musíte počkat, pokud jsou chloupky příliš dlouhé, je třeba je zastřihnout.

Pět hodin předtím si dejte horkou koupel, abyste uvolnili póry, a použijte kávový peeling, abyste odstranili zrohovatělou kůži a uvolnili případné zarůstající chloupky.

Ošetřete pokožku antiseptickým přípravkem bez alkoholu a poté proveďte ošetření podle pokynů na obalu. Přebytečný vosk prakticky nelze smýt vodou a mýdlem. Použijte vatový tampon namočený v rostlinném oleji.

Použití studené depilace vyžaduje hodně času a je nepravděpodobné, že by bylo rychlé.

Při voskování horkým voskem nejprve vosk zahřejte na horká místa pomocí vodní lázně nebo mikrovlnné trouby. Poté vosk rychle a jemně rozetřete na kůži v rovnoměrné vrstvě pomocí špachtle na tak dlouho, jak je třeba, a nechte zcela vychladnout. Pak rychlým pohybem strhněte voskovou fólii uchopením za okraj. Zbylé chloupky odstraňte pinzetou. Vyčistěte a zklidněte pokožku pleťovým mlékem. Dávejte pozor, abyste nepřehnali vosk, abyste se nepopálili.

První postup by měl být svěřen profesionálnímu řemeslníkovi.

Hodnocení vosku pro depilaci

Voskování podle odborníků zaručuje odstranění nežádoucích chloupků a dlouhotrvající účinky.

DEPILFLAX slonová kost

Španělský výrobek doporučený odborníky pro intimní a choulostivé oblasti. Má zklidňující účinky a patří do kategorie horkých vosků. Složení nedráždí a zjemňuje pokožku díky kokosovému oleji. Vhodné pro všechny typy pleti. Prodává se ve čtvercích, balených po 1 kg a 500 g.

Po ošetření chloupků jakékoliv tvrdosti na jemné pokožce zůstává povrch hladký až po dobu jednoho měsíce. Výrobek je vhodný pro použití v salonu i v domácnosti. Jeho výhodou je vysoká kvalita, snadné použití na všechny oblasti pokožky a ekonomické použití.

BÍLÁ LINIE NATURA AZULENE

Prémiový italský výrobek nové generace. Dodává se v granulích, které se snadno rozpouštějí. Vosk má velkou účinnost. Granule se začínají tavit při teplotách nad 42 °C, což eliminuje možnost popálení.

Vhodné pro citlivou pokožku a těžko přístupná místa. Odstraňuje nadměrné tření o pokožku a pomalu tuhne, takže se dá rozetřít špachtlí bez větší zručnosti. Prodává se v baleních po 0,5 kg.

Depilace vosky Italwax

OBRAZ KRÁSY

Přírodní složení horkého vosku ze Španělska. Prodává se v různých hmotnostech. Vysoká cena díky svým vynikajícím vlastnostem, díky nimž může být použit na citlivé oblasti pokožky.

READ  Sůl do myčky nádobí, jak používat

Budete potřebovat speciální papír, který vosk udrží na místě a odstraní ho. Beauty Image zjemňuje a hydratuje pokožku. Tento přírodní produkt je v salonu žádaný. Pro čištění pleti se doporučuje použít značkový olej.

CRISTALINE

Italský výrobce domácího vosku. Mezi spotřebiteli je vždy žádaný a dodává se v granulích. Pružný a odstraňuje chloupky na nepříjemných místech. Změkčuje pokožku a snižuje bolestivost odstranění.

Neobsahuje konzervační látky a škodlivé látky, je zcela přírodní. Pelety se rychle taví a dlouho chladnou. Vhodné pro citlivou pokožku, snadno se s nimi pracuje. 1kg balení vydrží několik měsíců.

DEPILEVE

Vhodné pro intimní oblasti. Taví se při velmi nízké teplotě a dokáže odstranit chloupky všech tvrdostí. Nedráždí ani nevysušuje pokožku.

K dostání v kovových baleních po 400 g a 800 g v Itálii. Mimořádná hladkost a obnova po odstranění z pokožky, protože odumřelé zbytky kůže jdou s ní. Výsledek si vyhradí na měsíc.

FLORESAN HLOUBKOVÝ DEPILAČNÍ MED

Rozpočtová verze vosku v tuzemsku má dobré vlastnosti. Prodává se v kazetách obohacených o přírodní složky. Lze použít na všechny části těla a všechny tvrdosti chloupků. Vhodné pro domácí ošetření i ošetření v salonu. Dostatečně dlouhá pro několik aplikací.

Jedinečný francouzský výrobek na bázi vosku a oleje. Dodává se v 250 ml sklenicích, které vystačí na několik použití. Dodává se s praktickou špachtlí a 12 proužky pro opakované použití. Rychle působí a dobře se oplachuje.

Vhodné pro jakoukoli oblast a typ vlasů, lze použít doma. Díky jedinečnému složení a úspornosti si ji oblíbila velká část žen.

LADY CARAMEL

Snadno použitelný a levný ukrajinský výrobek je dodáván v deskách. Sada obsahuje 2 desky a ubrousky na čištění kůže a 16 proužků na jedno použití. Vosk se jednoduše zahřeje teplem rukou a nanese na pokožku. Odstraňuje se náhlým pohybem rukou proti růstu chloupků. Pokožka nesmí být mokrá po dobu až 10 hodin. Výsledky mohou trvat až 3 týdny.

Pokyny pro domácí depilaci obličeje

Voskování vyžaduje minimum materiálů a nástrojů: dřevěné špachtle při použití plechovkového a granulovaného vosku a obvazové pásky (bavlněné nebo papírové) pro materiály v kazetách a plechovkách. U granulované formulace nejsou potřeba žádné proužky. Kromě vosku si můžete zakoupit kompletní sadu, která obsahuje všechny potřebné nástroje.

Pro teplé přípravky budete potřebovat tavič vosku. Jedná se o speciální zařízení, které umožňuje zahřát materiál na požadovanou teplotu. K tomuto účelu lze použít vodní lázeň nebo mikrovlnnou troubu. U voskovače je však díky indikátorům teploty snazší sledovat stav ohřívaného materiálu.

 • určené k tavení vosku z fólií a plechovek;
 • ty, které se používají k ohřevu voskové kazety;
 • kombinované voskovače, které zahřívají oba typy vosku.

Pokud plánujete pravidelnou depilaci různými druhy vosku, je lepší si hned koupit kombinovaný vosk

Hotové proužky nevyžadují žádné další prostředky pro aplikaci nebo odstranění, takže jsou považovány za nejjednodušší způsob depilace.

Základním pravidlem pro správnou depilaci je nanášet vrstvu vosku ve směru růstu chloupků a odstraňovat ji v opačném směru. Tato technika se může zdát bolestivá, zejména při prvním sezení, ale jakmile si na ni zvyknete, nepříjemné pocity se zmírní. Při pravidelné depilaci jsou chloupky jemnější a při každé depilaci se snáze uvolňují, takže ošetření je pohodlnější.

Pravidla pro přípravu

Ať už si pro domácí ošetření zvolíte jakýkoli vosk, je důležité, abyste svou pokožku na ošetření řádně připravili. Především dbejte na délku chloupků v depilované oblasti: nesmí být příliš krátké. Pokud jste si předtím chloupky oholili nebo vytrhali, počkejte, až budou dlouhé asi 5 mm. To je optimální délka chloupků, než se pustíte do depilace (jinak se vosk neuchytí).

Před depilací voskem věnujte pozornost stavu pokožky: neměly by na ní být žádné léze, škrábance, znaménka ani záněty.

Před zahájením základního postupu je důležité dodržovat tato pravidla:

  Peeling obličeje proveďte alespoň 2 dny před plánovaným zákrokem. Hloubkové čištění pokožky a odstranění odumřelé kůže zajistí snadné odstranění chloupků při depilaci voskem.

Před aplikací vosku se ujistěte, zda na něj nemáte alergii. Den před plánovaným zákrokem naneste na zápěstí malé množství vosku a sledujte stav pokožky. Pokud se u vás objeví nežádoucí kožní reakce v podobě pálení, vyrážky, olupování, odmítněte jej používat.

Jak si depilovat obličej různými druhy vosku

Po splnění všech pravidel pro přípravu obličeje na nadcházející depilaci přejděte k hlavnímu úkonu. Vzhledem k tomu, že vaksin je poměrně bolestivý postup, zejména pokud se provádí poprvé, je žádoucí použít léky proti bolesti. Míra nepohodlí je dána individuálními faktory a liší se v závislosti na ošetřované oblasti: oblast horního rtu je citlivější než oblast mezi obočím.

READ  Beznámrazová chladnička - jak často ji mám odmrazovat?

Nejběžnějším anestetikem používaným při depilaci voskem je krém Emla, který obsahuje anestetický komplex (lidokain a prilokain). Krém by měl být nanesen na požadovanou oblast 1,5 hodiny před hlavním sezením a pro lepší vstřebání překryt malým kouskem potravinové fólie.

Pokud jste zvolili teplý vosk z kuliček nebo nádobky, postupujte podle pokynů pro správné voskování:

 • Předehřejte pryskyřici na přibližně 40 stupňů a zkontrolujte, zda není materiál příliš horký.
 • Uchopte špachtlí trochu gumy a rovnoměrně ji rozetřete po obličeji: na horní ret, abyste odstranili úponky, nebo na obočí, abyste upravili obočí. Nanášejte materiál ve směru růstu chloupků tak, abyste získali rovnoměrný pruh.

Bezprostředně po nanesení vosku se na vosk položí papírový nebo látkový proužek, který je třeba pečlivě vyhladit

Postup nanášení granulovaného vosku je stejný, jen k jeho odstranění nepotřebujete obvazové pásky. Po zahřátí kompozici rozetřete na povrch pomocí špachtle a vytvořte rovnoměrnou vrstvu. Snažte se ponechat malou vyčnívající oblast materiálu, kterou lze snadno vytáhnout a vrstvu odstranit. Tento typ vosku rychle tuhne, proto ho nenechávejte na pokožce déle než 15 sekund.

Jak se voskovat

  Připravte svou pokožku na depilaci koupelí. Roztavte vosk na požadovanou teplotu v kazetě nebo nádobě v přístroji na tavení vosku nebo nahřejte připravený proužek studeného materiálu v rukou. Příprava vosku trvá obvykle asi 30 minut;

Základní kroky po depilaci horkým, teplým i studeným voskem jsou stejné: dezinfekce pokožky, uzavření pórů kostkami ledu a kontrastní sprcha, nanesení hydratačního krému.

Co dělat a čeho se vyvarovat

Po depilaci voskem často zůstávají na ošetřeném místě kousky vosku. Obtížně se odstraňují obyčejnou vodou. k tomuto účelu se nejlépe hodí olejové utěrky dodávané s proužky. Pokud je v balení nenajdete, můžete použít obyčejné vatové tampony namočené v profesionálním nebo normálním slunečnicovém oleji.

Po odstranění zbytků vosku dodržujte pravidla další péče o pokožku:

 • Ihned naneste nejprve antiseptický krém a poté hydratační krém (použijte lehký krém nemastné konzistence).
 • Po dobu dvou dnů nepoužívejte deodoranty ani žádné přípravky na bázi alkoholu, které způsobují vysušení pokožky.
 • Těsné syntetické prádlo a přiléhavé oblečení nejsou pro podrážděnou pokožku tou nejlepší volbou, proto se jim po dobu 48 hodin vyhněte.
 • Po dobu dvou dnů nepoužívejte saunu, saunování, solárium ani těžké cvičení.
 • Peeling lze provádět až po 48 hodinách, aby nedošlo k nadměrnému poranění ošetřované oblasti. Exfoliace odumřelých částeček zabrání zarůstání chloupků.
 • Pravidelně používejte produkty určené ke zpomalení růstu chloupků.

Depilaci je vhodné provádět večer, aby si pokožka mohla během noci odpočinout a zregenerovat se.

Pravidelné používání krému na zpomalení růstu chloupků pomůže prodloužit interval mezi jednotlivými epilacemi

Nepříjemné důsledky

Při prvním domácím očkování je obtížné vyhnout se nežádoucím účinkům. K dosažení dokonalé techniky je třeba tuto dovednost zdokonalit, což vyžaduje čas. Nelekejte se, pokud se po sezení objeví zarudnutí nebo podráždění, protože je lze snadno ošetřit dodržováním správné péče o pleť. Jakmile se vám to podaří, budete moci v budoucnu depilovat jakýkoli povrch bez rizika špatné kožní reakce.

Nepřehlížejte následující nežádoucí účinky, které vyžadují včasnou léčbu:

  Známky zarudnutí nebo podráždění, které se mohou vyvinout v pupínky a puchýřky, pokud nejsou včas ošetřeny. Jejich výskyt je způsoben nesprávnou technikou nebo nedostatečnou dezinfekcí povrchu. K ošetření použijte čajovníkový olej, který jemně naneste na poškozené místo. Pomoci může také odvar z heřmánku, starý lidový lék. Mezi lékárenské přípravky patří levomecol, sintomycin, dexpanthenol a další masti.

Pro rychlou léčbu podráždění, zarudnutí nebo pupínků po depilaci voskem použijte mast Levomecol

Modřiny po orálním sexu by měly být varovným signálem. Může se jednat nejen o nesprávnou techniku, ale také o vaše cévy. V tomto případě je lepší tento typ depilace odmítnout a poradit se s lékařem.

Jak provádět depilaci horkým voskem

Vosk zahřejte podle pokynů na obalu. Nejrychlejší způsob je použít mikrovlnnou troubu, ale ujistěte se, že na sklenici není žádná fólie. Plná vosková nádobka by měla obvykle trvat 15-20 sekund. Konzistence vosku připraveného k použití by měla připomínat tekutý med.

Nezapomeňte zkontrolovat teplotu vosku tak, že si ho kápnete na zápěstí. Příliš horký vosk vás může popálit nebo příliš teplý vosk nepřilne správně.

READ  Chybové kódy elektrické trouby Samsung

Když má vosk správnou teplotu, ponořte do něj aplikátor a naneste tenkou vrstvu ve směru růstu chloupků.

Čím silnější chloupky rostou, tím silnější musí být vrstva vosku a tím bolestivější je ošetření.

Rychle položte pruh látky na vosk a uhlaďte jej ve směru růstu chloupků, přičemž ponechte volný spodní okraj, který můžete zatáhnout.

Po několika vteřinách, jakmile vosk ztvrdne, jemně zatáhněte a přitiskněte ruku pod proužek a pak prudce zatáhněte za látku proti růstu chloupků.

Nenechte se zlákat k pomalému a jemnému stahování. táhněte rychle a snažte se ji táhnout podél těla.

Pokud depilace horkým voskem splnila vaše očekávání a plánujete ji provádět pravidelně, má smysl pořídit si ohřívač na depilaci.

Nebudete muset běhat z koupelny do mikrovlnné trouby, abyste ohřáli studený vosk.

Toto video podrobně ukazuje, jak si sami navoskovat všechny nohy. Dozvíte se také, jak používat voskovač.

Výhody a nevýhody depilace voskem

Krása depilace voskem spočívá v tom, že nezanechává na pokožce oděrky jako holení. A chloupky, které mají tendenci časem vyrůstat, jsou s každou depilací jemnější a měkčí. Tato metoda odstranění nežádoucí vegetace nevyžaduje mnoho času a úsilí. pokud zvládnete techniku, například zbavit se vlasů na nohou nebude trvat déle než půl hodiny se všemi přípravnými postupy. Voskování má však dlouhodobý účinek, jehož délka samozřejmě závisí na individualitě každého člověka.

V průměru je třeba proceduru opakovat každý měsíc. během této doby chloupky obvykle dorostou na požadovanou velikost 3-4 mm.

Odstraňování chloupků voskem nejen v salonu, ale i doma, pokud je technika správně provedena, nezpůsobuje komplikace, a proto tato metoda získala mnoho pozitivních recenzí. Pokud nejste na vosk alergičtí, nebudete mít vedlejší účinky, jako je akné, svědění, zarudnutí a podráždění. Pokožka bude hladká a jemná, zejména pokud ji po zákroku hydratujete. Proto tuto techniku mohou používat nemocné a dokonce i těhotné ženy, pokud nezpůsobuje silné bolesti.

Nevýhod depilace voskem je jen několik. Mezi nimi. relativní bolestivost tahání vlasů, ale i zde vše závisí jak na individuálních vlastnostech těla, tak na správnosti postupu. Kromě toho je tato metoda obtížně proveditelná na krátkých vlasech ježka, takže musíte počkat, až trochu povyrostou. Vosk není vhodný pro osoby, které na něj mají alergickou reakci.

Recenze

Když už jsem byla unavená z celodenního holení nohou, depilace mi přišla jako dobrý nápad. Koupila jsem si sadu teplého vosku od společnosti Veet a zahájila proces. Jak se dalo očekávat, teplý vosk není ideální pro citlivé oblasti. může být bolestivý, pokud jde o chloupky v podpaží, bikinách nebo na obličeji. Na druhou stranu, chlupy na nohou jsou skvělé. Dívkám s vysokým prahem bolesti bych doporučila, aby si před výběrem tohoto typu depilace třikrát rozmyslely, zda se rozhodnou pro depilaci. Pokud dobře snášíte bolest, je teplý vosk tou správnou volbou.

Výsledkem je dokonale hladká a jemná pokožka. Účinek trvá asi 3-4 týdny, pokud pravidelně odstraňujete ojediněle vyrůstající chloupky pinzetou. Před dalším ošetřením musíte počkat, až všechny chloupky vyrostou. V opačném případě se odstraní pouze chloupky, které vyrostly, a doslova o týden později zbytek chloupků doroste. Zde je mírná nevýhoda. A také chci poznamenat, že i po prvním sezení vlasy rostou více měkké, ne pichlavé, jako po holení.

Coco1984

http://otzovik.com/review_39938.html

Recenze pro Veet teplý vosk

Nevýhody používání teplého vosku Vit: dorůstají chloupky až 5 mm, bolí to, jednotlivé chloupky zůstávají, není levný, slibované čtyři týdny hladkosti se nemusí dočkat. Ale na druhou stranu je pozitivní, že se smývá vodou, a to jak z kůže, tak z potřísněného oblečení, nebolí to víc než salonní shugaring a není tam mnohem víc chloupků než po shugaringu.

palmero

http://irecommend.ru/content/veet-teplyi-vosk-dlya-depilyatsia-vosk-li-ty-nedo-vosk-pere-pasta-dlya-shugaringa-sostav-pa

domácí shugaring je procházka růžovým sadem. Tento vosk bych nevyměnil za nic jiného! Za kompletní depilaci bikin jsem utratila asi 1/4 plechovky. Hladkost pokožky bude určitě až 10 dní) A pak budou chloupky růst tenčí a tenčí a budou se snadněji odstraňovat) Díky výrobci Veet a luk)

Sarry

http://irecommend.ru/content/teplyi-vosk-veet-salon-s-efirnymi-maslami-idealno-gladkoe-bikini-foto-ne-dlya-slabonervnykh

| Denial of responsibility | Contacts |RSS