Trubky REHAU RAUTHERM S pro instalaci podlahového vytápění

REHAU nabízí trubkový systém podlahového vytápění Rautherm S. Pro podlahové trubky s vodním vytápěním Rautherm S je použita technologie spojů pro potrubní systémy REHAU, založená na použití systému spojů s posuvným pouzdrem a speciálního nářadí. To umožňuje rychlou a kvalitní instalaci podlahového vytápění jakékoli složitosti a usnadňuje realizaci jakýchkoli projektů.

Vodní podlahové vytápění Rehau Rautherm S plně vyhovuje všem moderním koncepcím norem a požadavkům na komfortní zajištění lidských podmínek v budovách a obytných prostorech. Kromě potřebného komfortu umožňuje tento potrubní systém pro podlahové vytápění snížit tepelné ztráty a zvýšit energetickou účinnost celého topného systému.

Trubka podlahového vytápění REHAU Rautherm S zajišťuje komfortní ohřev vzduchu v místnosti, a proto ji nevysušuje a díky rovnoměrnému ohřevu vzduchu je vyloučena cirkulace prachu a růst mikroorganismů. Díky tomu se v domě žije pohodlně a zdravě. Jednoduché ovládání ovladačů usnadňuje nastavení a udržování příjemné atmosféry v místnosti.

Pohodlná instalace podlahového vytápění na polystyrenové rohože s vario klipy, díky rozsahu natočení 15° až 180° a rozteči pokládky 5 cm umožňuje instalovat podlahové vytápění na všechny povrchy. Rychlá instalace podlahového vytápění je zajištěna snadným zasunutím trubky do držáků a umožňuje instalaci jednou osobou. Rohože jsou vhodné pro pokládku s tekutým potěrem a odolávají vysokým povrchovým tlakům až 8000 kg/m2.

trubky, rehau, podlahové, vytápění

U systému podlahového vytápění REHAU Raufix s kolejnicemi lze 1 m dlouhé kolejnice pomocí sponek nekonečně prodlužovat na všechny strany, takže trubky podlahového vytápění lze pokládat na velké plochy a povrchy. Díky háčkům na spodní straně tyčí jsou trubky pevně ukotveny bez prokluzu, bezpečně a bez speciálního nářadí.

Systém instalace podlahového vytápění na armovací síť je univerzální, s upevněním trubky podlahového vytápění na podélné i příčné nadpraží sítě, a provádí se rychle bez ohledu na zvolenou izolaci pomocí otočných spon nebo plastových příchytek. Lze použít v násobcích 5 cm a více, na povrchy a plochy všech velikostí a v kombinaci s potěrem. RAUTHERM S má následující výhody:. trubky lze používat až do 90 °C (krátkodobě až do 100 °C). Dlouhodobá odolnost proti korozi a absence usazenin;. Vysoká chemická odolnost, včetně nemrznoucích směsí ve všech koncentracích;. Vysoká odolnost proti oděru a mechanickému poškození. Společnost ISAN vám nabízí všechny potřebné komponenty pro instalaci podlahového vytápění REHAU ze skladu. Jako autorizovaný partner společnosti REHAU vám garantujeme nejlepší ceny, poradenství a instalaci na jakékoliv úrovni.To vám ušetří čas, námahu i peníze, protože vám poskytne nejlepší systém podlahového vytápění ve své třídě, který se vyznačuje spolehlivostí, odolností a komfortem

Pozor na padělky a náhražky trubek REHAU RAUTHERM S levnými analogy.

REHAU RAUTITAN PINK 16

Aby vaše podlahové vytápění mělo dlouhou životnost a maximální užitek, je třeba zvolit především kvalitní materiály, především trubky. Trubka REHAU RAUTITAN PINK 16 je optimálním řešením. Lze jej použít v bytech, na jakémkoli podlaží, v soukromých domech, v průmyslových prostorách. bez omezení.

zesíťovaného polyethylenu s použitím výrobního procesu na bázi peroxidu, s povrchem ošetřeným kyslíkovou bariérou. Díky jedinečné výrobní technologii jsou tyto systémy ohřevu vody srovnatelné se svými protějšky:

 • schopnost provozu při trvale vysokých teplotách; možnost provozu při trvale vysokých teplotách. Hadice je určena pro ohřev do 90 °C, ale krátkodobý provoz je možný až do 110 °C.;
 • vysoká odolnost proti oděru a nárazu;
 • systém je pružný a elastický a při instalaci nedochází k žádnému ohýbání nebo ohybům;
 • je vysoce odolný proti korozi a tvorbě usazenin;
 • Doba instalace se při použití značkových spojovacích prvků ve srovnání se srovnatelnými systémy zkracuje čtyřikrát;
 • všechny výrobky splňují vysoké evropské požadavky na kvalitu a bezpečnost.

Topné systémy RAUTITAN PINK 16 se vyrábějí v různých průměrech od 16 mm do 50 mm a vyznačují se růžovou barvou. Dodává se v rovných délkách 6 m nebo ve svitcích, maximální délka hadice je 125 m.

READ  Vinylové dlaždice Quartz pro podlahové vytápění
Průměr v mm na 1 m
V cívkách
16 67
20 93
32 144
32 230
V 6metrových úsecích
63 750
40 396
25 160
50 519

Tato všestranná řada umožňuje zvolit správné hadice pro celý systém vytápění domu: jsou vedeny od radiátorů pomocí rozdělovacích prvků, které se připojí ke každému topnému okruhu.

„Rautherm S

Jedná se o specializovanou řadu navrženou společností speciálně pro podlahové vytápění. Charakteristickým znakem této trubky je materiál, ze kterého je vyrobena.

při jeho výrobě se používá polyethylen zesíťovaný peroxidem za vysokého tlaku. Jinými slovy, k zesíťování polyethylenu dochází na molekulární úrovni a jeho pokládání v úsecích bez povinného zesíťování obvodů. Trubky Rehau Rautherm S nemají v ohybech žádné třísky, praskliny ani jiné deformace. Díky všem svým vlastnostem jsou tyto trubky dokonale vhodné pro instalaci podlahového vytápění ve velkých prostorách, stejně jako pro instalaci na stěny a stropy.

Díky technologickým vlastnostem výroby je odolný vůči vysokým teplotám. výrobce uvádí 90 stupňů, ale krátkodobě je povoleno zvýšení teploty až na 110 stupňů. Poskytuje se 10letá záruka a uvádí se 50letá životnost. Další vlastností tohoto potrubí je prodloužení životnosti až na 100 let, pokud se voda ohřeje na 60 stupňů.

Systémy podlahového vytápění REHAU RAUTHERM

Pošlete informace o svém projektu: návrh nebo specifikaci a získejte exkluzivní nabídku!

Majitelům a stavebníkům venkovských domů a chalup pomůžeme s návrhem, odhadem a kompletní realizací inženýrských sítí pro vytápění, teplé podlahy, vodovod a kanalizaci.

Trubky REHAU RAUTHERM S jsou určeny pro systémy plošného vytápění. Jsou vyrobeny z osvědčeného ruského materiálu PE-Xa a splňují nejvyšší nároky na životnost a spolehlivost:

 • odolnost vůči vysokým teplotám a tlaku
 • odolné proti korozi a tvorbě vodního kamene
 • odolnost vůči nízkým teplotám (až do.50 °C), instalace do.10 °С
 • vysoká chemická odolnost (odolnost vůči všem koncentracím nemrznoucích směsí)
 • Vysoká odolnost proti oděru a mechanickému poškození
 • Paměť tvaru. schopnost obnovit původní tvar ztracený v důsledku mechanického namáhání zahřátím až na 130 °C s plným zachováním vlastností.

Trubky REHAU řady RAUTHERM S mají ve srovnání s růžovými trubkami RAUTITAN tenčí stěny, což je možné:

 • Zvýšení tepelného výkonu potrubí o 6 % při stejném vnějším průměru snížením tepelného odporu a zvětšením vnitřního povrchu, který absorbuje teplo z média (tato hodnota je silně závislá na tepelném odporu materiálu potrubí v celkovém tepelném odporu potěru nebo vrstvy omítky) :
 • Zvyšte průtočnou kapacitu potrubního systému o 20 % zvětšením dostupného průřezu, a tím i přenosu tepla o dalších 20 %. snížení specifických ztrát vody o 15 %
 • Zvýšení flexibility trubek a snížení minimálního poloměru ohybu na 5 průměrů ve srovnání s 8 průměry u trubek RAUTITAN pink, což usnadňuje pokládku. Kromě velikostí 17 x 2,0; 20 x 2,0; 25 x 2,3; 32 x 2,9 byla řada RAUTHERM S rozšířena o menší průměry 10 x 1,1; 14 x 1,3.
trubky, rehau, podlahové, vytápění

Instalace podlahového vytápění Rehau s upínacími rohožemi REHAU Varionova zajišťuje spolehlivé upevnění trubek REHAU RAUTHERM S a šetří čas. Celá plocha je sestavena ze standardních bloků, které se překrývají a spojují na spojovací čáře. Nezůstávají žádné zbytky. Každý následující řádek navazuje na předchozí. Technika připojení posuvným pouzdrem je pro provoz systému 100% spolehlivá:

Systémy podlahového vytápění REHAU RAUTHERM

Poskytněte informace o svém projektu: návrh nebo specifikace a získejte exkluzivní cenu!

Majitelům a stavebníkům venkovských domů a chalup pomůžeme navrhnout, odhadnout a dokončit inženýrské sítě pro vytápění, podlahové vytápění, zásobování vodou a kanalizaci.

Trubky REHAU RAUTHERM S jsou určeny pro systémy plošného vytápění. Jsou vyrobeny z v Rusku osvědčeného materiálu PE-Xa a splňují nejvyšší nároky na odolnost a spolehlivost:

 • Odolnost vůči vysokým teplotám a tlaku
 • Odolnost proti korozi a vodnímu kameni
 • odolnost vůči nízkým teplotám (až do.50 °C), instalace do.10 °С
 • vysoká chemická odolnost (absolutní odolnost vůči nemrznoucím kapalinám ve všech koncentracích)
 • vysoká odolnost proti oděru a mechanickému poškození
 • tvarová paměť. schopnost obnovit původní tvar ztracený v důsledku mechanického namáhání zahřátím až na 130 °C s plně zachovanými vlastnostmi.
trubky, rehau, podlahové, vytápění

Trubky REHAU řady RAUTHERM S mají ve srovnání s růžovými trubkami RAUTITAN tenčí stěnu, což umožňuje

 • Zvýšení tepelného výkonu potrubí o 6 % při stejném vnějším průměru snížením jeho tepelného odporu a zvětšením vnitřního povrchu, který absorbuje teplo z teplonosné látky (tato hodnota je silně závislá na tepelném odporu materiálu potrubí v celkovém tepelném odporu potěru nebo omítkové vrstvy) :
 • Zvýšení nosnosti potrubí o 20 % díky zvětšení průřezu pod napětím, a tím i tepelného výkonu o dalších 20 %. Snížení specifických hydraulických ztrát o 15 %
 • zvýšení flexibility vedení a snížení minimálního poloměru otáčení na 5 průměrů ve srovnání s 8 průměry u RAUTITAN pink, což zjednodušuje proces pokládky. Kromě standardních průměrů 17 x 2,0, 20 x 2,0, 25 x 2,3, 32 x 2,9 byla řada RAUTHERM S rozšířena o menší průměry 10 x 1,1, 14 x 1,3.
READ  Jaká je spotřeba potrubí pro podlahové vytápění

Instalace podlahového vytápění Rehau s upínacími rohožemi REHAU Varionova zajišťuje spolehlivé upevnění trubek REHAU RAUTHERM S a šetří čas. Celá plocha je sestavena z normalizovaných bloků, které se překrývají a zaklapávají do sebe v linii spojů. Žádný odpad nezůstává. každý další řádek navazuje na předchozí. Technika připojení posuvným pouzdrem je pro provoz systému stoprocentně spolehlivá:

Trubky Rehau Rautitan S (pro podlahové vytápění)

Funkční trubka Rehau Rautherm S se vyrábí pro podlahové a stropní vytápění. Vyrobeno ze zesíťovaného polyethylenu s koextrudovanou kyslíkovou bariérou.

Jak se dosahuje jedinečných vlastností trubek podlahového vytápění Rautherm S?

Zesíťování je proces spojování molekul v polyethylenu, který výrazně zlepšuje jeho fyzikální vlastnosti. Difuzní bariéra pro kyslík zcela obklopuje základní potrubí a zabraňuje pronikání kyslíku do systému přes potrubí. Ochrana výrazně snižuje riziko poškození železných součástí topného systému korozí. Potrubní bariéra Rautherm S je vysoce odolná proti oděru a nárazu a vydrží i obrábění na místě.

Hydraulické topné systémy s bezešvými trubkami rovnoměrně a efektivně rozvádějí energii cirkulací ohřáté vody sítí trubek instalovaných na podlahách, stěnách nebo stropech. Topný systém může být hlavním zdrojem vytápění nebo může fungovat v kombinaci s tradičním ústředním vytápěním, aby se zlepšila celková energetická účinnost a dosáhlo se ideální úrovně komfortu.

Proč jsou trubky ze zesítěného polyethylenu Rautherm S oblíbené ve stavebnictví??

Rovnoměrná distribuce tepla podlahovým vytápěním zajišťuje tepelnou pohodu při nízkých teplotách. Trubkový systém zajišťuje vysoký topný výkon v systémech podlahového vytápění. Rozložení teploty probíhá homogenně.

Forma plastového potrubí, kterým se v systému provádí v jedné linii. dvojité nebo trojité paralelní pokládání ve tvaru spirály.

Hlavní výhodou trubkového systému REHAU Rautherm S je úsporný a kontrolovaný způsob vytápění vašeho domu. podlahové vytápění jemně a rovnoměrně ohřívá vodu v potrubní síti:

 • Samostatné ovládání pro každou místnost zvyšuje komfort a snižuje náklady;
 • Trubky Rehau Rautherm S ze zesítěného polyethylenu eliminují horká místa nebo průvan, které vznikají u běžných radiátorů;
 • Snižuje množství aerosolového prachu, což přináší úlevu alergikům;
 • Uvolňuje prostor zabraný radiátory;
 • Snižuje spotřebu energie a pomáhá snižovat náklady na materiál;
 • Prakticky bezúdržbové potrubí s garantovanou životností 50 let.
 • Uvolňuje prostor na stěnách a podlaze. Skvělý způsob, jak udržet náklady na vytápění pod kontrolou a zároveň vytvořit teplý a pohodlný domov.

Potrubí PEXa s kyslíkovou bariérou, speciální mosazné a nerezové rozdělovací spojky nabízejí kompletní systém podlahového vytápění s automatickým připojením zařízení. Trubky podlahového vytápění Rautherm S představují funkční řešení pro mokré i suché systémy.

Topná trubka Rautherm S má výjimečné fyzikální vlastnosti. Lze je snadno a rychle instalovat na stávající podlahu nebo zabudovat do nové podlahy, ať už v jedné místnosti nebo v celém domě. Systém funguje na většině podlahových krytin, od keramické a kamenné dlažby až po dřevo, dřevěné konstrukce a koberce. Systémy podlahového vytápění s trubkami Rautherm S. jsou cenově dostupným, zdravým, pohodlným a ekonomickým řešením pro váš domov!

Měděné trubky pro podlahové vytápění

Měděné trubky pro podlahové vytápění jsou kombinací plastu a mědi, takže jsou velmi odolné a mají dlouhou životnost.

Velmi oblíbené pro tradiční topné systémy díky své spolehlivosti. jsou nejodolnější vůči mechanickému poškození.

READ  Jak správně naplnit kotel pro nepřímé vytápění

Charakteristické vlastnosti měděných trubek pro podlahové vytápění

 • Odolnost proti korozi
 • Vysoká tepelná vodivost
 • Hygienické
 • Difúzní těsnost
 • Spolehlivá hydroizolace
 • Pružné a tvárné. Uchovávání formulářů
 • Nízká roztažnost při zahřátí
 • Chování při vysokých teplotách. do 90 °C
 • Odolnost se zárukou až na 50 let
 • Nízká hmotnost
 • Odolnost proti chemikáliím, oděru a teplotám

Měděné trubky podlahového vytápění jsou nejodolnější na trhu. V porovnání s trubkami z kovového plastu nebo zesítěného polyethylenu.

Kombinace mědi a plastu je osvědčená. měď je vynikajícím vodičem tepla, zatímco plastový plášť spolehlivě chrání trubku před poškozením a funguje jako akustický izolátor.Odstraňujeme zbytečný hluk z podlahového vytápění. Cena měděných trubek pro podlahové vytápění je vyšší než u trubek z jiných materiálů.

Topné a vodovodní potrubí REHAU

Poskytněte nám informace o svém projektu: návrh nebo specifikace a získejte exkluzivní cenu!

Majitelům a stavebníkům venkovských domů a chalup pomůžeme navrhnout, odhadnout a dokončit vytápění, podlahové vytápění, vodovodní a kanalizační inženýrské sítě.

Společná akce společností Rehau a Kronos Group. dárek pro každého nového zákazníka:

Objednejte si u našich manažerů a získejte značkové ceny

Univerzální trubka RAUTITAN stabil od společnosti REHAU je určena pro použití v topných a vodovodních systémech. Jedná se o kovově-polymerovou trubku následující konstrukce: vnitřní vrstva ze zesíťovaného polyethylenu, pak vrstva lepidla, hliníkový plášť zabraňující difúzi kyslíku, pak opět vrstva lepidla a vnější vrstva z polyethylenu. V systémech zásobování pitnou vodou jsou trubky RAUTITAN stabil určeny k dopravě studené a teplé pitné vody s maximálním provozním tlakem 10 barů.Potrubí RAUTITAN stabil lze používat nepřetržitě při teplotě 70 °C a krátkodobě (nouzový provoz) i při teplotě 100 °C. V topných systémech lze RAUTITAN stabil použít jako přívodní potrubí při teplotě 95 °C s maximálním pracovním tlakem 10 barů. Pro krátkodobé (nouzové) použití při teplotách 100 °C. RAUTITAN stabil je nejvhodnější pro otevřené pokládání, t.к. snadné ohýbání a udržení tvaru.

Univerzální flexi potrubí RAUTITAN společnosti REHAU se používá v topných a vodovodních systémech. RAUTITAN flex je peroxidem zesítěná polyethylenová trubka s kyslíkovou bariérou z ethylenvinylalkoholu (EVAL). V systémech zásobování pitnou vodou jsou flexi trubky RAUTITAN určeny pro dopravu studené a teplé pitné vody s maximálním provozním tlakem 10 barů. RAUTITAN flex může být provozován nepřetržitě při teplotě 70 °C a krátkodobě (v nouzovém režimu) i při teplotě 110 °C. V topných systémech lze RAUTITAN flex použít jako přívodní potrubí s teplotou 95 °C a maximálním provozním tlakem 8 barů. Pro krátkodobé (nouzové) zásobování při teplotách 110 °C.

Růžové topné trubky REHAU RAUTITAN lze použít pouze v topných systémech. RAUTITAN pink je peroxidem zesítěná polyethylenová trubka s kyslíkovou bariérou z EVAL (ethylenvinylalkohol). V topných systémech lze RAUTITAN pink použít jako přívodní potrubí s teplotou 95 °C a maximálním provozním tlakem 9 barů. Pro krátkodobé (nouzové) napájení o teplotě 110 °C. Růžové trubky RAUTITAN se vyznačují vysokou pevností, trvanlivostí, odolností proti usazeninám a korozi. RAUTITAN růžový není vhodný pro instalace vodovodní vody.

Trubky REHAU RAUTITAN jsou určeny pro použití v rozvodech pitné vody. Materiál, peroxidem zesíťovaný polyethylen, je chuťově a pachově neutrální. Potrubí RAUTITAN společnosti REHAU je v systémech zásobování pitnou vodou určeno k přepravě studené a teplé pitné vody s maximálním provozním tlakem 10 barů. RAUTITAN jeho vodovodní potrubí lze používat při konstantní teplotě 70 °C, v případě špičkového zatížení krátkodobě až do 100 °C. Výrobky Rautitan His se výborně hodí pro instalace pitné vody, protože nemají žádné toxikologické ani fyziologické vlastnosti. Pitná voda v nich neztrácí své vlastnosti. Protože RAUTITAN His nemá kyslíkovou bariéru, není určen pro použití v topných systémech.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS