Chcete si koupit vakuovou sušičku?

Nakládací objem řeziva, 100-110 m? Maximální topný výkon 440 kW. Standardní topný výkon, 225 kW.

Nakládací objem řeziva, 65-70 m? Maximální topný výkon, 300 kW. Standardní topný výkon, 160 kW.

Nakládací objem řeziva, 55-60 m? Maximální topný výkon, 240 kW. Standardní topný výkon, 135 kW.

Organizace vyrábí sušící jednotky pro sušení dřeva libovolných rozměrů, standardně i podle výkresů zákazníka (vakuové sušící termální lisy, konvekční sušící komory, vakuové sušící komory).

Výroba a instalace sušárenNegotsiant Engineering nabízí konvekční sušárny pro sušení řeziva a dřeva.Všechny součásti sušicí komory jsou vyrobeny z hliníku.

Vakuový lis ORMA VACUUM PLUS 29/14 vyrobený v Itálii. 2014 г.в. Lis ve velmi dobrém stavu, téměř nepoužívaný.Velikost stolu, mm. 2900×1400 Maximální velikost panelu, mm

Výkon: 250 kW. Určeno pro plochy do 6 250 m2.м. Automatická dodávka paliva, množství dřevního odpadu 3 m3/den. Zásobník na 1,5 m3 (lze zvětšit) Současně pracuje pro.

Sušicí komora na prodej.Komora je vyrobena z nerezové oceli s tepelnou izolací. Jsou instalována dvě topná tělesa o výkonu 1 kW a dmychadlo. Převedeno na sušení v mikrovlnné troubě. Má 2 vstupy pro mikrovlnné trouby. Může.

Sušicí komory LUKA jsou určeny k sušení dřeva s jednorázovým zatížením sušicí komory od 10 m. kostka. Naše komorové sušičky dřeva jsou vyráběny v Evropě.

AutoDry. Jedná se o konvekční sušicí komoru s automatizací, která pracuje v reálném čase se zpětnou vazbou. Moderní technologie měření vlhkosti sušícího prostředku.

Automatizace pračky se sušičkou funguje jako řídicí systém, ale s možností řídit cirkulaci, ohřev, zvlhčování a výměnu vzduchu podle předem nastavené technologie sušení.

Sušicí komory LUKA jsou určeny k sušení řeziva s jednorázovým naložením sušicí komory o délce 10 m. kostka.Naše sušárny dřeva pocházejí z Evropy.

Použitá sušárna dřeva eisenmann vnější rozměry 8780 hloubka, 7060 šířka a 6000 výška.Kapacita 100 m3

Italská konvekční sušárna, model ICD 50 A.Vnitřní rozměry 6,48 x 6,72 x 3,8 m. Rám z krabicových profilů z hliníkové slitiny. Stěny a střecha ze sendvičových panelů.

Na prodej dva AKC 30. Veškeré vybavení bylo nainstalováno, ale nebylo používáno. Technické údaje: Napájecí napětí 380 V 50Hz Ventilátor 2×0,55 KW Kompresor 6 KW Odlučovač vlhkosti.

Vakuové sušení dřeva

Zemědělské stroje, sušičky dřeva, vakuové sušičky dřeva. 10 metrů krychlových. М.

Vakuové sušení v autoklávu pro dřevo nebo tlakové nádoby

Dobrá kvalita, mikrovlnná sušička, Duotian vakuové dřevo

Dodáváno od výrobce. vakuová sušárna s vysokým vakuem. komerční automatický lyofilizátor s posuvnými dveřmi. lyofilizátor 380v

Vakuová sušička dřeva / Vakuová sušička dýh

Sušička dřeva, komora na sušení dřeva

Vysokofrekvenční automatická bubnová sušička dřeva. sušárna dřeva. sušárna, sušící pec

Bukové sušicí buňky s vysokofrekvenčním principem HFVD120-SA

Vakuová sušící komora pro tvrdé dřevo. 3-10 metrů krychlových

Vysokofrekvenční pec na dřevo

Ekologická čínská vakuová sušárna HF na dřevo

2 pece 60 m 3 způsob vytápění 60 m3 přímý prodej z výroby sušárna dřeva sušárna dřeva

Environmentální čínské vysokofrekvenční vakuové sušicí buňky na dřevo / vysokotlaké vakuové sušicí buňky na dřevo

Čína levnější tlak úspory dřevěné desky vakuové sušení komora ošetření s chemickou vodou

vakuová, sušička, dřevo

Energeticky účinná sušárna dřeva od výrobce, komora na sušení dřeva

Vysokofrekvenční vakuová sušárna dřeva. 1CBM Vakuová sušička, malá kapacita, přímý prodej ze závodu

30 KW jyc zařízení na sušení dřeva. vakuová sušárna dřeva

Vysokofrekvenční sušička dřeva HF RF, vakuová sušicí buňka na dřevo

WTGZ-3 HF Vysokofrekvenční vakuová sušička dřeva s rotujícím bubnem

Vysokofrekvenční vysoušeč dřeva, 10 cm3. M, Sušička dřeva, Vakuová sušící pec

Dřevo / pila / sušárna dřeva, sušárna dřeva. sušička dřeva

Sušička dřeva s tepelně modifikovanou sušicí buňkou

Objednávka z Číny, Autokláv pro tlakovou impregnaci, vakuová sušárna na dřevo

Sušárna dřeva s ohřívačem vody, sušárna dřeva pro různé druhy dřeva

Vakuová sušička dřeva / Vakuová sušička dřeva / Sušárna dýh cena na prodej

Velkokapacitní bezobslužná sušárna dřeva Dřevěná vakuová nádrž Nábytek Factory Machines

Vysokofrekvenční komorová vakuová sušící pec na dřevo SAGA

Elektrická sušící pec, měkký ocelový tunel s topným tělesem o teplotě 50 až 65 °C, délka 32 metrů

Vysokofrekvenční vakuová sušárna nábytku

10 m3 komora pro vakuové sušení dřeva na řezivo

Rychlá radiofrekvenční vakuová sušící komora pro kořenění dřeva

vakuová, sušička, dřevo

Nejprodávanější produkty na Alibaba, vakuová sušárna na dřevo. vysokofrekvenční pec na dřevo

READ  Jaké nádobí používat na sklokeramické varné desce

Nejlepší výkon, vakuová sušárna na dřevo, na prodej

Sušárna dřeva. Vysokofrekvenční vakuová sušička dřeva s bubnem

Hot Sale, přímý prodej z továrny, sušárna dřeva, vakuová sušárna dřeva, malá kapacita 1 cu. М

Vysokofrekvenční sušička dřeva, vakuová sušička pro všechny druhy dřeva, Hot Sale

100m3 sušárna dřeva, sušička dřeva pro různé druhy dřevěných zkušebních buněk

© 1999-2022 Alibaba.com. Všechna práva vyhrazena. 浙公网安备 33010002000092号 浙B2-20120091-4

Vakuové a lisové vakuové sušení dřeva

Mezi ruskými truhláři se již delší dobu diskutuje o způsobu sušení řeziva ve vakuu. Zájem o problém vznikl po zprávách v médiích o rostlinách vyrobených v Itálii a později o výrobcích WDE Maspell na našem trhu. O něco později zvládla výrobu podobných sušáren řada tuzemských firem: „Energia-Stavropol, MV-Impulse atd.

Zvýšená pozornost věnovaná těmto zařízením je vysvětlována tím, že jejich výrobci avizují sušení řeziva v nebývale krátkém čase. během 1 až 4 dnů v závislosti na druhu dřeva a tloušťce řeziva. a zároveň zaručují vysokou kvalitu výsledných desek nebo polotovarů. Taková doba sušení vyvolávala nedůvěru těch, kteří neměli možnost skutečně vyzkoušet kvalitu výrobků sušených v těchto pecích. Tyto pochybnosti nelze rozptýlit díky velmi špatným informacím, které poskytují výrobci zařízení pro vakuové sušení o podstatě procesu. Pokusme se zjistit.

Sušení řeziva za sníženého tlaku (obvykle rabs = 0,15-0,4 bar absolutního tlaku nebo rasr = 0,85-0,6 bar vakua, což odpovídá teplotě nasycení tnas = 54,0-75,9 °C) se vztahuje k t. н. vysokoteplotní sušení. K tomuto typu procesu dochází, když teplota dřeva tdr překročí teplotu nasycení vodní páry tnas při daném tlaku.

průběh vysokoteplotního sušení je intenzivnější než průběh nízkoteplotního sušení, kdy je teplota dřeva nižší než teplota nasycení (tnas = tkip, tkip je teplota varu). Rychlost vakuového sušení bez vad je 4-5krát vyšší než u konvekčního komorového sušení podle normy GOST. Například u dřevin z tvrdého dřeva (buk, javor, jasan, jilm atd.) je doba sušení při vysoké teplotě jen zlomkem běžné doby výroby.) standardní doba sušení v nízkoteplotním konvekčním režimu při tloušťce desek 50 mm je 12-14 dní; doba sušení v lisovně-vakuových jednotkách pro stejné druhy dřeva je tři až čtyři dny.

Vysokoteplotní sušení bylo v domácí literatuře popsáno již v roce 1957. Zde je několik informací z nauky o dřevě a teorie vysokoteplotního sušení.

„Voda se nachází ve dvou základních stavebních prvcích dřeva: v dutinách buněk a cév je to volná vlhkost a ve stěnách buněčných membrán hygroskopická nebo vázaná vlhkost. Při sušení vlhkého dřeva se nejprve zcela odstraní volná vlhkost v buňce a teprve poté, pod hranicí hygroskopičnosti (wpy), která je zároveň hranicí sušení, se začne z pláště dřeva odpařovat vázaná vlhkost. S klesajícím obsahem vázané vlhkosti dřeva dochází k jeho smršťování.

„Uvažujme případ sušení dřeva v neomezené deskové formě v plynném prostředí při teplotě ts 100 °C v surovém stavu (wn wpg). V mezistupni procesu byla z vnějších oblastí desky o tloušťce X odstraněna veškerá volná vlhkost. Vlhkost v těchto zónách kolísá od rovnováhy na povrchu až po bod nasycení uvnitř a má určitou průměrnou hodnotu wper.

vnitřní zóna o tloušťce (S. 2x) zůstává v této fázi vlhká a její vlhkost se blíží počáteční hodnotě. Teplota vnitřní zóny se udržuje na teplotě varu vody (tkip), zatímco v povrchových zónách a v mezní vrstvě postupně stoupá na ts. Na hranici zón dochází k odpařování volné vlhkosti, takže se hranice postupně prohlubuje.

Nejprve se dřevo vkládá do komory ve vrstvách s plochými topnými deskami, což zajišťuje rovnoměrný a intenzivní přenos tepla.

Druhá podmínka: povrchová teplota topných těles musí být vyšší než teplota nasycení (varu) při tlaku (vakuu), který se v zařízení vytvoří, a to z definice.

Třetí podmínka (není povinná pro atmosférická zařízení): V dutině komory se vytvoří snížený tlak ve srovnání s atmosférickým tlakem. Pokud je horní část komory vyrobena z pružné membrány (obvykle ze silikonové pryže), vzniká mezi vrstvami řeziva a topnými tělesy tlaková síla, která se vrstvu po vrstvě přenáší na kovovou konstrukci dna komory.

Tato upínací síla zajišťuje dokonalou rovinnost desek a dokonalý povrchový kontakt mezi řezivem a topnými tělesy, což je velmi důležité, pokud je přenos tepla mezi nimi veden vedením. Tato možnost vyžaduje přesnou kalibraci tloušťky řeziva, aby se zabránilo uvolnění desek proti topným tělesům.

Pro zajištění rovnoměrnosti přenosu tepla z topných těles na povrch desek bez jejich kalibrace je vhodné organizovat ohřev tepelným zářením přes malou mezeru mezi rovinou topných těles a řezivem, speciálně vytvořenou na úkor speciálních výstupků topných desek (takové výstupky jsou například v takových jednotkách, které vyrábí společnost „Energy-Stavropol“). Přenos tepla sáláním v ploché mezeře nezávisí na velikosti mezery a nevyhnutelném rozptylu tloušťky řeziva.

Jak bylo uvedeno výše, evakuace není pro vysokoteplotní sušení nezbytnou podmínkou, ale lisovací vakuová komora má nesporné výhody, například možnost snížit tlak, a tím i teplotu nasycení.

READ  Je pro indukční varnou desku vhodné běžné nádobí?

Za prvé, snížení teploty procesu snižuje tepelné ztráty v zařízení a minimalizuje změnu barvy dřeva během sušení. Za druhé, použití membránového lisu pomáhá dosáhnout dokonalé rovinnosti sušených desek a polotovarů. Za třetí, těsné upnutí topných těles a vrstev řeziva zajišťuje rovnoměrný přenos tepla během procesu sušení.

Pro sušení silných prken obtížně schnoucích dřevin (např. dubu) se používají zvláštní režimy pro vlhkostní podmínky nad a pod hranicí hygroskopičnosti. Tyto režimy zajišťují sušení dubových prken o tloušťce 50 mm bez vad během 6-8 dnů.

vakuová, sušička, dřevo

Proces lisování a vakuového sušení dřeva se realizuje v jednotkách 0,5 až 10 m 3. zajištění sedmi a půl otáček komor za měsíc pro 50 mm silné desky z tvrdého dřeva (doba sušení čtyři dny) a 15 otáček komor za měsíc pro desky z měkkého dřeva (doba sušení dva dny), 15 otáček komor za měsíc pro 30 mm silné desky z tvrdého dřeva (doba sušení dva dny) a 30 otáček komor za měsíc pro desky z měkkého dřeva (doba sušení 24 hodin).

Jak funguje vakuové sušení dřeva

Použití vakua uvnitř sušicí komory výrazně mění fyzikální charakter procesu přenosu tepla a hmoty dřeva. Sušení se provádí jako při konstantním vakuu 0.95 MPa a výpary vznikající z vlhkosti dřeva. Vzhledem k tomu, že se sušící prostředek pohybuje komorou přirozeně rychlostí až 0.3 m/sec žádné ventilátory, žádný zvlhčovací systém pro řezivo, žádný suchý/vlhký teploměr není nutný. Senzory vlhkosti řeziva kontrolují sušení. Například při sušení dubového řeziva z počáteční vlhkosti 65 % na zbytkovou vlhkost 6 % se získá výtěžnost přibližně 1,5 %. 6 %, vznikne přibližně 450 litrů vlhkosti. Pokud komoru zatížíme maximálně 12 m3 dubového dřeva o tloušťce 55 mm, dosáhne celková vlhkost 5 400 litrů.

Všechny společnosti vyrábějící vakuové sušicí komory jsou dnes certifikovány podle evropských norem. V těchto jednotkách lze současně sušit různé druhy dřeva.

 • 6 až 0 zbytková úroveň.5%
 • Kapacita zásobníku do 1 % rozdílu vlhkosti
 • Rozdíl tloušťky a délky desky ve vlhkosti max. 0.9 %.

Technické vlastnosti vakuové sušárny PRESS L3

Kapacita řeziva (v závislosti na tloušťce desek)

vakuová, sušička, dřevo

Topný výkon přídavného kotle

Maximální teplota tepelné kapaliny

Celková potřeba elektrické energie

Mechanizace mezi stroji

Vhodné pro podávání a příjem dřeva u vysokorychlostních čtyřstranných strojů (požadováno od 60 m/min)

Příjmová jednotka přijímá a drží desku, lamely s prstovým spojem nebo křížem lepené dřevo. Třídicí dopravník zajišťuje následné vysypání na třídicí ořezávací lince.

Třídicí zařízení má svařovaný silnostěnný kanálový rám. Kloubové hřídele, řetězové pohony. Zařízení pro tvorbu obalů má přípravek pro fixaci nastavení tloušťky desky. Zařízení na dodávku desek (výtahů) kus za kusem. Pásový dopravník nebo násypka pro sběr třísek

Náhradní díly od jiných výrobců

Celkový požadovaný elektrický výkon

Princip funkce vakuové sušicí komory

Lisovací a vakuové sušicí komory pracují pomocí podtlaku, který je navíc vynucen tlakem působícím na komín. Tlak je vytvářen speciální pryžovou membránou. Standardní vakuová sušící komora se skládá z následujících součástí:

 • Pracovní komora, ve které se nachází dřevo, které je třeba vysušit;
 • Speciální gumová membrána;
 • Gumový kompaktor;
 • Kovový rám;
 • Vodní čerpadlo;
 • Topné desky;
 • Vakuové čerpadlo;
 • Elektrické topení;
 • Tepelně izolační materiál;
 • Mikroprocesor;
 • Gumové trubky;
 • Senzory vlhkosti.

Mnoho vakuových sušiček je vybaveno integrovaným mikroprocesorem a ovládacím panelem. Pomocí této vakuové sušičky lze nastavit různé parametry sušení, regulovat vlhkost v komoře a nastavit tlak, který proces vyžaduje. Jakmile je program sušení předem nastaven, nastaví jej vakuová sušička sama s ohledem na vlhkost senzorového pole. Mikroprocesor vakuové sušičky lze připojit k počítači, což umožňuje ovládat proces na dálku.

Většina vakuových sušiček má kompaktní rozměry, takže jsou vhodné pro menší pracoviště. Tento přístroj je oblíbený zejména pro sušení cenných druhů dřeva. Vakuová lisovací sušárna se vyrábí na zakázku pro velké dřevozpracující podniky.

Lisovací a vakuové sušicí komory. princip a postup práce

Dřevo se používá v truhlářství a při výrobě nábytku. Vynikající přírodní materiál, který nemá alternativu, ale aby bylo dosaženo dobré kvality výrobku, musí být k výrobě použity vysoce kvalitní suroviny, a hlavně. suchý materiál. Surové, pryskyřičnaté dřevo se obtížně opracovává, například frézováním, broušením, lepením atd. pokud jsou nátěry naneseny na surové, neupravené dřevo, nejsou odolné a působí neesteticky. Kromě toho je vlhké dřevo méně stabilní než suché a je náchylné k deformacím a praskání. Proto musí dřevo před ošetřením projít určitým procesem přípravy. sušení.

Účinného sušení řeziva různých druhů dřeva se dosahuje pomocí vakuové sušící komory, což je nádoba z nerezové oceli. Řezivo se v komoře ukládá ve vrstvách střídavě s hliníkovými topnými deskami.

 • Komora
 • guma. membrána
 • Rám
 • Guma. těsnění
 • Dřevo
 • Ohřívač. desky
 • Hadice
 • Voda. čerpadlo
 • Ohřívač
 • Tepelná izolace
 • Vakuové čerpadlo
READ  Jak provádět depilaci voskem

Vodní čerpadlo zajišťuje cirkulaci vody uvnitř topných desek. Voda se ohřívá v kotli umístěném mimo komoru. Komora je uzavřena víkem. Těsnost je zajištěna speciální silikonovou membránou, která je konstrukčně předurčena a připevněna na víko komory.

Po vložení řeziva se pevně zavře víko a zapne se kapalinová vývěva, která z komory odčerpá vzduch. Když silikonová membrána vytvoří podtlak, přitlačí hromadu řeziva, která byla zahřátá deskami, ke dnu buňky silou až 10 000 kg/m2. To umožňuje zahřátí a sušení dřeva ve vakuu pod lisem.

Praktickým výsledkem tlakového sušení je omezení deformace nebo kroucení, které často doprovází jiné typy sušení. Při teplotách nad 80 °C dřevo plastizuje. Desky jsou po vysušení v lisu naprosto rovné, bez deformací a jiných zkreslení.

V závislosti na typu a tloušťce materiálu se zvolí vhodná teplota a režim sušení. Teplota sušení a vakuové zatížení jsou navrženy tak, aby odpařovaná vlhkost nevytvářela žádné koncentrace nebo napětí, které by mohly způsobit praskání dřeva. Program sušení nemění barvu řeziva, což je důležité pro vzácné dřevo.

Stlačení balíku desek a topných desek zajišťuje dobrý kontakt s topnými tělesy a dobrou výměnu tepla, což zvyšuje rychlost sušení řeziva na požadovaný stav (vlhkost nábytku 6 %). 8%). Vyšší rychlost sušení snižuje spotřebu energie, což zase snižuje náklady na hotový výrobek.

Aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků sušení, musí mít materiál co nejrovnoměrnější velikost a vlhkost a zároveň musí být dodrženy podmínky skladování. Sušicí komora s lisováním a vakuováním má nejkratší cyklus sušení ze všech ostatních metod sušení. Sušení borových desek o tloušťce 30 mm na vlhkost 6 % trvá 12 hodin. Pro srovnání, tradiční sušicí cykly pro jehličnany s postupným zahříváním, vyfukováním a ochlazováním trvají 10 až 20 dní v závislosti na požadované konečné vlhkosti a účelu materiálu.

Lisovací a vakuová sušárna řeší další důležitý problém jedle, borovice a dalších jehličnatých produktů. Takovým problémem je dlouhodobé uvolňování pryskyřic v hotových výrobcích, pokud jsou vyrobeny z materiálu, který nebyl ošetřen v sušící komoře ve vakuu. Pryskyřičné sloučeniny ve dřevě se skládají ze dvou hlavních složek.

terpentýnový olej. je to těkavá složka, která se odpařuje ve vakuu při teplotě přibližně 80 °C. Těžší část (kalafuna a jiné pryskyřice), která zůstane po odpaření terpentýnu, krystalizuje při pokojové teplotě. Krystalické vměstky již nejsou na povrchu dřeva přítomny a nepředstavují překážku při zpracování dřeva. Vakuově sušené dřevo má tedy mnoho výhod, které se objevují při práci s tímto typem dřeva.

Vakuová sušicí komora vyrobená z nerezové oceli má dlouhou životnost a dobrou ochranu proti korozi. Použití tohoto typu sušicí komory šetří energetické zdroje a snižuje výrobní náklady při vysoké kvalitě dřeva.

Nabízíme cenově dostupné a vysoce kvalitní řešení. Vakuová sušárna s lisem na červené dřevo!

Možnosti, popisy

Hliníkový ohřívač vody zajišťuje rovnoměrný přenos tepla na dřevo

Ovládací skříň řídí sušicí komoru. Horní část komory je vybavena vakuometrem a střední část regulátorem, tlačítky, spínači a kontrolkami. Tlačítko nouzového zastavení je umístěno na horní straně skříně. Konektory jsou umístěny ve spodní části zadní stěny. Digitální snímač tlaku instalovaný v rozváděči. Ostatní komponenty rozváděče (relé, stykače, napájení) jsou umístěny uvnitř ve střední a spodní části rozváděče.

Zařízení na sušení dřeva

V současné době existuje velké množství výrobců zařízení pro sušení dřeva, stejně jako velké množství typů sušících komor. Podívejme se na nejběžnější modely.

Kondenzační sušicí komory

Kondenzační sušící komora

Kondenzační sušicí komory jsou relativně novým typem zařízení. Mají nízkou spotřebu elektrické energie a jsou nepostradatelné v místech, kde je elektřina jedinou dostupnou formou energie. Mají však malý objem náplně, takže proces sušení trvá déle.

Vakuové sušičky a jejich fungování

Vakuové sušičky jsou dražší z hlediska nákladů a spotřeby elektrické energie. Hlavní výhodou tohoto typu sušičky je rychlý proces sušení. Mikroprocesorové řízení.

Vakuová sušárna dřeva. princip činnosti

Mikrovlnné sušičky na dřevo

Mikrovlnné sušičky jsou dostatečně mobilní, mají malé rozměry a nízkou spotřebu energie. Trpí však nízkým objemem nákladu. Možnost nerovnoměrného sušení. Kromě toho mohou v materiálu probíhat spalovací procesy.

Při výběru zařízení byste měli zohlednit klimatické podmínky daného regionu, zvážit oblast budoucího podnikání, cenu energetických zdrojů pro danou oblast a řídit se druhy vyráběných materiálů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS