Rohové kuchyně, design malé kuchyně s rohovým dřezem

Rohové uspořádání kuchyně je často vhodným řešením pro malé nebo nepravidelně tvarované místnosti. Toto uspořádání nábytkových skříněk umožňuje funkčně využít každý centimetr kuchyňské plochy a rozdělit ji na zóny pro různé účely.

Rohové uspořádání je tvořeno dvěma segmenty jednotky, které vytvářejí pohodlnou pracovní desku. Někdy se do rohu umístí umyvadlo nebo se roh vytvoří kolmým spojením dvou jednotek.

Vhodné pro

Rohové kuchyně jsou ideální pro malé byty a studia o maximální velikosti 10 metrů čtverečních. м. Skvěle vypadají také v prostorných bytech, které jsou doplněny samostatnými „ostrůvky“ nebo dalšími částmi nábytku, vytvořenými pro ukládání nádobí nebo potravin.

Tento formát kuchyně není vhodný pro místnosti se složitou architekturou, výklenky a četnými výstupky. Také pro kuchyně s příliš malým prostorem.

Výhody a nevýhody rohových kuchyní

Výhod je mnohem více než nevýhod:

 • Možnost použití v místnostech různých velikostí.
 • Prostorově úsporné rohové uspořádání pracovních desek.
 • K ukládání potravin nebo nádobí lze instalovat otočné jednotky.
 • Dostatek místa pro velké spotřebiče.
 • Účinné územní plánování.
 • Prostor pro snídaňový bar, který lze použít také jako snídaňový stůl nebo pracovní plochu.

Toto uspořádání má několik nevýhod. Nelze jej použít zejména v úzkých místnostech a místnostech s četnými výklenky a výstupky. Kromě toho bude pravděpodobně nutné objednat kuchyňskou linku jednotlivě, což je mnohem dražší než nábytek standardních rozměrů.

Tipy pro plánování rohové kuchyně, která je zábavná a pohodlná

Dostávejte denně nejčtenější článek do své schránky. Připojte se k nám na u a u.

Obrovská nabídka spotřebičů i do té nejmenší kuchyně. a v neposlední řadě praktická a atraktivní volba. Praxe ukazuje, že rohové nábytkové stěny jsou zdaleka nejoblíbenější, a to z dobrého důvodu: racionální využití rohů dodává kuchyni pocit většího prostoru a funkčnosti. Než se však vydáte na nákup zbrusu nové sady, možná byste měli znát několik praktických tipů pro návrháře.

Moderní rohové skříně, které vám pomohou vytvořit praktický a stylový interiér.

Instalace rohové kuchyňské linky nebo kuchyňské linky ve tvaru písmene L je považována za nejuniverzálnější a oboustranně výhodnou variantu. Nejenže lze využívat dvě stěny najednou, ale těžko přístupný roh se aktivně podílí na zajištění dostatečného úložného prostoru a dokonce i na zvětšení řezací nebo pracovní plochy. A také umožňuje vytvořit pověstný ergonomický trojúhelník s lednicí, dřezem a sporákem na dosah, což ženám v domácnosti usnadňuje práci. Tento druh kuchyňského nábytku je však třeba správně vybrat a nainstalovat, proto autoři Novate.Ru vyzvedli 5 tipů pro návrháře, kteří vás v takto zodpovědné záležitosti rozhodně nenechají udělat chybu.

Plné využití rohu

Vyberte si rohové skříně s výsuvnými zásuvkami a výsuvnými systémy. |

Velmi často se stává, že je k dispozici rohová skříňka, ale není o moc užitečnější než dříve bez ní. V zadním rohu se většinou usazuje prach a harampádí, protože je těžko přístupný. Při výběru modulového systému proto věnujte zvláštní pozornost jeho funkčnosti, protože dnešní nábytkářský průmysl dosáhl v této oblasti působivých úspěchů.

Rohové skříně a skříňky by měly být přednostně navrženy s plně výsuvnými systémy, jako jsou zásuvky, vícepodlažní karusely, výsuvné police nebo koše. Usnadňují inteligentnější zaplnění rohového prostoru a usnadňují kdykoli najít to, co potřebujete.

Otevřené police mohou také vyplnit prázdné rohy a zvětšit prostor. |

Pokud jde o výklopné rohové skříňky, je nejlepší je vyměnit za otevřené police, pokud je vaše kuchyně velká nebo se v ní málo vaří. Je to velmi atraktivní a „vzdušnější“, ale pochopitelně ne příliš praktické. Pokud vám tato možnost vůbec nevyhovuje, budete se muset smířit s tím, že málo používané příbory a spotřebiče uložíte do vzdáleného rohu.

Správná geometrie modulu

To je velmi důležitá otázka, pokud jde o praktičnost a bezpečnost. Pokud plánujete umístit dřez nebo pracovní desku do rohu, zvolte lichoběžníkový modul. Nevýhodou, na kterou zákazníci upozorňují v první řadě, je, že zabírá více místa, ale pár centimetrů místa nic neušetří, ale praktičnost a pohodlí bude mnohem větší.

čím blíže je dřez umístěn k okraji pracovní desky, tím pohodlnější je mytí nádobí. |

Jediná rada, pokud se rozhodnete instalovat dřez v této oblasti, neřežte ho hluboko, abyste nemuseli mýt nádobí s nataženýma rukama nebo na něj dosáhnout, protože to způsobí trvalé nepohodlí.

Důležité! Pro takovou skříňku můžete zvolit lichoběžníkový dřez se „sušícími křídly“.

Nad dřezem je lepší instalovat skříňku s otevřenými policemi nebo zvedacím mechanismem. |

Nástěnná jednotka musí mít samozřejmě stejný tvar jako základní jednotka, ale to není problém. je prostornější. Pokud si můžete vybrat, upřednostněte modely s otevřenými policemi nebo se zásuvkami otevíranými nahoru. Zvláštní pozornost pak věnujte účinnému kování a upevňovacím systémům.

READ  Myčka bzučí a nevyprazdňuje se

Šířka skříňky a její zkosené rohy šetří místo

Dobře se podařilo zkombinovat šířku pracovní desky s hloubkou samotných skříněk. U tohoto modelu je zachována šířka strany, na které je umístěn hlavní varný a přípravný prostor, 60 cm. (pokud je to možné), ale šířka druhé části soupravy může být obětována ve prospěch většího prostoru pro jídelní kout a snadného pohybu.

Hlavní chyby, které je lepší nedělat při výběru rohové kuchyňské sestavy

Jednou denně obdržíte jeden z nejčtenějších článků do své schránky. Připojte se k nám na u a

K uspořádání kuchyňského prostoru je třeba přistupovat velmi zodpovědně, protože sebemenší chyba může nejen zkazit náladu na mnoho let, ale také vyprázdnit rodinný rozpočet. Nesprávně umístěné vybavení, spotřebiče nebo dřezy budou při vaření nebo organizaci jídla působit nepříjemnosti, což znamená, že hospodyně a domácnosti budou brzy ze všeho otrávené. Abyste se tomuto scénáři vyhnuli, musíte znát základní chyby, kterých se dopouštíte v honbě za krásou, módou nebo domnělým pohodlím. Tehdy je levnější poučit se z chyb a omylů druhých.

Instalace rohového dřezu

Mnoho lidí si myslí, že instalace umyvadla do rohu je skvělý způsob, jak ušetřit místo a zužitkovat slepý prostor. Radost z tohoto řešení se však velmi rychle vytrácí kvůli problémům, které vznikají při používání, zejména pokud jste se rozhodli vytvořit v příborníku zkosený roh. Nejenže se při mytí nádobí budete muset natáhnout ke dřezu, ale také si zcela zakryjete světlo. Tento problém lze snadno vyřešit instalací dodatečného osvětlení v prostoru, ale bolesti zad se nezbavíte. Neustále si také musíte dávat pozor na horní skříňky, do kterých můžete snadno narazit hlavou při sebemenším nepřesném pohybu.

Sporák/vařič není na svém místě

Hlavními chybami při umísťování topných spotřebičů je jejich umístění vedle lednice, blízko skříňky, nedodržení správné vzdálenosti od digestoře, někdy upevnění skříněk nad nimi nebo umístění vedle dřezu, zejména rohového. Zatímco v prvních případech může dojít pouze k poškození spotřebičů nebo nábytku, v druhých případech je ohrožena bezpečnost a dokonce i životy jejich majitelů. Nejhorší, co se může stát, jsou popáleniny při náhodném kontaktu s horkými povrchy nebo od páry z vroucí vody/olejových skvrn. Je také možné, že stříkající voda uhasí plameny a způsobí únik plynu nebo v případě elektrické varné desky zkrat.

Dodržujte optimální vzdálenost mezi varnou deskou a ostatním zařízením, a to i v malých prostorách.

Řešení: Umístěte odsavač par podle pokynů (to závisí na výkonu a konfiguraci zařízení, výšce majitelů a samotné varné desce). Mezi velké moduly, ledničku, dřez a sporák je lepší umístit nízkou skříňku, úzké výsuvné police, malé koše s nákladem, držáky na lahve. díky tomu je okolí méně přeplněné a bezpečnější.

Ergonomie je nejdůležitější

Kuchyně musí být navržena tak, aby se osoba, která nejčastěji vaří, cítila pohodlně a komfortně při používání potřebných nábytkových modulů, dřezu, lednice a sporáku. Je jen málo lidí, kteří by neslyšeli o pravidle pracovního trojúhelníku v kuchyni. Toto pravidlo prokazatelně usnadňuje život hospodyňkám. Vzhledem k tomu, že hlavními „protagonisty“ varné zóny jsou chladnička, dřez a varná deska, měly by být umístěny v optimální vzdálenosti a v určitém pořadí, aby nedocházelo ke zbytečným pohybům a aby se zabránilo překážkám.

varná, deska, rohu, rohové, kuchyně

Výpočet a zábavná fakta: Studie ukázaly, že žena v domácnosti stráví u dřezu přibližně 60 procent času stráveného vařením. Tato zóna by proto měla být umístěna v co nejpohodlnější poloze. Optimální poloha od tohoto vrcholu trojúhelníku k chladničce je 1,3-2 m, ale je lepší instalovat varnou desku ve vztahu k dřezu ve vzdálenosti 1,3-1,8 m, přičemž je třeba mít na paměti, že vzdálenost mezi krajními rohy by neměla překročit 3-4 m. Tyto výpočty platí pro kuchyně plné velikosti.

Příliš masivní kování

V poslední době jsou v módě větší úchytky, a to jak na zásuvkách, tak na dveřích skříní a skříněk. Praktičnost těchto kování je bezpochyby mnohem pohodlnější, ale pokud to samotná velikost místnosti umožňuje, umístěte nábytkové kování dostatečně daleko od kuchyně, aby se při každém pohybu nedrželo svých vyčnívajících částí. Velké úchyty také zabraňují neobvyklému otevírání výsuvů a modulů zásuvek v rozích.

Tip od společnosti Novate.Poznámka: Pro menší kuchyně je nejlepší zvolit minimalistické kování. Pokud instalujete nábytkovou sestavu v moderním stylu, měli byste vynechat úchytky ve prospěch výklenků nebo samozavíracích čel, která úchytky nepotřebují.

Široké zásuvky a výsuvy

Při výběru nábytkové sestavy lidé obvykle hledají velké výsuvné zásuvky, které jsou žádané pro svou velkou úložnou kapacitu a praktičnost. Lehkým dotykem prodejce uvede mechanismus do pohybu a zásuvka se vysune a odhalí svůj obsah. Když je však takový nábytek nainstalován v kuchyni a naložen spoustou hrnců, pánví a sklenic, je velmi obtížné zásuvku vytáhnout. A když k tomu přidáte rohové uspořádání, zjistíte, že skládání masivních zásuvek a výsuvů bude opravdovou výzvou.

Měření

Jak integrovat varnou desku do pracovní desky vlastníma rukama?? V návodu je uvedeno, že je třeba začít s přípravou výřezu pro spotřebič. K tomu je třeba znát přesné rozměry zapuštěné desky. Všechny potřebné informace obvykle naleznete v pokynech. V tomto případě nemusíte nic vymýšlet. Pokud se však pokyny z nějakého důvodu ztratily, budete muset změřit. Je zapotřebí svinovací metr. Varnou desku je vhodné otočit dnem vzhůru. Pak změřte jeho délku a šířku podél vnitřního okraje.

V návodu k použití je uvedena minimální vzdálenost od okraje pracovní desky. Snižování se nedoporučuje, protože by to mohlo vést k nešťastné události. Toto číslo lze zvýšit pouze.

READ  Přetržení nitě v šicím stroji Racek

Projekty rohových kuchyní s fotografiemi

V tmavých tónech

V tomto projektu se projektantovi podařilo vměstnat do varného prostoru veškeré potřebné vybavení.

 • Velká varná deska.
 • Dvojitá chladnička.
 • Výkonný odsavač par.
 • Mikrovlnná trouba.
 • Myčka nádobí.
 • Kávovar.

Mezipatrové skříně pro další úložné prostory, které vyplňují prostor mezi horní rovinou a stropem. Jako jídelní stůl slouží velký obdélníkový ostrůvek s akcentní deskou, která je uprostřed rozdělena vložkou z epoxidové pryskyřice. Zbytek pokoje zabírá posezení s pohovkou a televizí.

Paleta je odvážná a nápadná. hodně černé a šedé. Achromaty jsou zředěny teplými texturami dřeva a zvýrazněnou zelenou barvou bylin.

Design rohové kuchyně s oknem

Standardní uspořádání malých místností: nábytek vlevo nebo vpravo od dveří, jídelní kout u okna. Autoři tohoto projektu se rozhodli pro něco jiného a umístili varnou zónu naproti vchodu. Díky tomuto řešení byl dřez instalován v blízkosti okna, takže je z něj při mytí nádobí výhled.

To však není jediný zajímavý prvek interiéru. Zákazníci si vyžádali jasně oranžovou lednici, která by se hodila k novému designu. Kontrastní tmavě modré kuchyňské spotřebiče byly spárovány s tmavě modrou sestavou. Aktivní kombinace byla vyvážena použitím dřevěného zrna a jednoduchých bílých obkladů na stěně a zástěře.

Územní plánování dlouhé místnosti

A tento projekt je příkladem toho, jak lze správným uspořádáním rozdělit podlouhlou obdélníkovou místnost do zón. Aby proporce v takové místnosti působily harmonicky, je důležité ji opticky rozdělit na zóny. V tomto případě jsou tři: kuchyňský kout, jídelní skupina a posezení.

Interiér je navržen v moderním stylu. Autor projektu zvolil neutrální barevné schéma, přičemž horní patro spotřebičů bylo bílé. To opticky odlehčilo zátěž, zejména v porovnání s tmavě šedým nábytkem a chromovanými spotřebiči. Výsledkem je elegantně řešená rohová kuchyň s lednicí a všemi potřebnými spotřebiči.

Jídelní kout je kolmý ke stěně. Funguje tedy také jako nástroj pro rozdělení místnosti na dvě části, a tím vyrovnává proporce.

Designové prvky rohové kuchyně

Roh kuchyně je nejpraktičtějším místem pro pracovní trojúhelník. Minimální pohyb mezi chladničkou, dřezem a varnou deskou.

Rohový s umyvadlem

Dřez je nejčastěji umístěn v rohu kuchyňské sestavy, díky čemuž je pracovní trojúhelník v rohové kuchyni ergonomičtější a funkčnější.

Nevýhoda umístění dřezu v rohu malé kuchyně může být nepohodlná, zejména pokud má někdo z domácnosti velkou sadu nádobí. V tomto případě nelze dosáhnout ostatních rohových prvků.

Vhodný je buď kulatý dřez, nebo rohový model s několika miskami.

Roh s pracovní plochou

Nejoblíbenějším a nejjednodušším řešením je umístění pracovní desky pro přípravu a krájení potravin. Pod pracovní deskou se nacházejí skříňky, které je třeba pečlivě promyslet. Výrobci kuchyní nabízejí také vestavná řešení, do kterých lze zasunout vícezásuvkové skříňky pro uložení hrnců, příborů a dalších drobných předmětů. Skříně lze otevřít různými způsoby: roztažením, ve tvaru harmoniky nebo přeložením na polovinu.

Chcete-li používat tuto kuchyň s pracovní plochou v rohu, musíte také myslet na pracovní trojúhelník. Existují dvě možnosti:

Umístění varné desky v rohu kuchyně

Taková možnost se na první pohled zdá být neuvěřitelně obtížně proveditelná, ale ne nemožná. Aby bylo možné umístit varnou desku do rohu kuchyně, bude nutné roh zkosit, čímž se z pracovní desky stane lichoběžník. Nejčastěji je však tento způsob uspořádání v malých kuchyních spíše nepohodlný, takže mnoho majitelů tuto možnost opouští.

Rohové úložné prostory

Tato možnost má také právo být, ale pro jeho realizaci bude muset kontaktovat profesionální designér, protože všechny konstrukční prvky budou muset být vyrobeny na zakázku.

Stejně jako v ostatních případech může být roh varné desky rovný nebo zkosený. V rohovém sloupku lze zabudovat různé prvky. a výklopné police a uzavřené skříňky nebo zásuvky.

Větrací potrubí

Často je takový konstrukční prvek překážkou pro uspořádání rohové kuchyně. Ale tak to vypadá jen na první pohled. V závislosti na tvaru a velikosti šachty lze prostor realističtěji ztvárnit rozmístěním nábytku kolem ní nebo po obou jejích stranách. Nebo můžete na jeho stěny zavěsit závěsné skříňky nebo otevřené police, čímž se z kanálu stane poměrně praktický kout.

Krabice mohou být úzké, široké, hluboké a nepravidelného tvaru. Hlavní je nestydět se za takovou nepříjemnost a nesnažit se ji všemi možnými způsoby skrýt. Není nic špatného na tom, když skříň v této oblasti „roztrhnete“ a umístíte ji na obě strany hřídele.

Rohová kuchyně: výhody a nevýhody

Výhody rohové kuchyně

Roh je ideálním základem pro ergonomický pracovní trojúhelník.

Jeden roh je plně začleněn do pracovní plochy a funkčně zapojen, takže je praktický a rozumný pro malé kuchyně.

Rohové skříňky jsou hluboké a prostorné a vy víte, že v kuchyni potřebujete dostatek úložného prostoru.

Nevýhody rohové kuchyně

Často je obtížné navrhnout rohový prvek, zejména pokud je místnost nerovná se stěnami a jakýmikoliv výstupky. To vše má tendenci zvyšovat náklady na projekt a nábytek.

V náhlavní soupravě pro malý kuchyňský kout raději rovnou a velmi kompaktní. Zde je tradičně umístěn dřez. Následně si majitelé často stěžují na nepohodlí při používání dřezu, protože před ním je velmi málo místa. To je obzvláště patrné, pokud má majitel velkou postavu.

Rohové kuchyně jsou nejběžnější, proto si mnoho lidí okamžitě objedná sestavu ve tvaru písmene L. Často není ani snaha „vyzkoušet“ jiné možnosti plánování. Rohová kuchyně však není tak univerzální, jak si lidé myslí. Například v úzké, podlouhlé kuchyni je mnohem praktičtější a pohodlnější paralelní uspořádání (dvojité řady skříněk podél protilehlých stěn). Vyplatí se zabírat celý roh v situaci, kdy je pracovní stěna dlouhá a sousední krátká, když se vše potřebné dokonale vejde na jednu stranu (lineární uspořádání)?? Proč přeplňovat už tak malý prostor?? Existuje několik možností uspořádání kuchyně. Před konečnou volbou stojí za to zvážit každou z nich. A pokud je rohové uspořádání nejsmysluplnější a nejergonomičtější, budiž.
READ  Jak zvýšit tlak v kotli

Rohová kuchyně podél dvou kolmých stěn

Kuchyňské linky jsou umístěny na obou stranách rohu. Jedná se o klasické uspořádání, které se nejčastěji označuje jako. Vhodné pro velké kuchyně, ale i pro velmi kompaktní kuchyně.

Rohová kuchyně s poloostrovem

Zde máte pouze jednu stranu nábytkového rohu podél stěny. Druhá je umístěna kolmo k ní, tj. napříč kuchyní.

Rohová kuchyně s poloostrovem se doporučuje pro velké obdélníkové místnosti. Poloostrov (volně stojící část skříně) rozděluje prostor na dvě části: pracovní a jídelní.

Toto uspořádání umožňuje řešit několik problémů najednou. Za prvé, majitelé získají rohovou kuchyň s ergonomickým trojúhelníkem a dostatečným počtem pracovních ploch. Zadruhé je dosaženo efektivního zónování velké místnosti. Kromě toho poloostrov často slouží jako barový pult.

Rohová kuchyně s barovým pultem

Taková sada má obvykle tvar písmene U. Jsou však možné různé varianty. pracovní deska může být umístěna nejen na okraji, ale i uprostřed (půdorys ve tvaru F).

V malé kuchyni by měl být bar plánován pouze v případě, že není záměrem vytvořit plnohodnotný jídelní kout. Teprve pak je to skutečně nutné a smysluplné.

Pracovní trojúhelník v rohové kuchyni

Chladnička, dřez a varná plocha tvoří vrchol ergonomického pracovního trojúhelníku. Nazveme-li náš trojúhelník ABC, pak se dno musí vždy nacházet v bodě B. Polohu chladničky a sporáku lze měnit.

varná, deska, rohu, rohové, kuchyně

V ideálním případě byste měli usilovat o to, aby byl trojúhelník přibližně rovnostranný. Pěkně provedené uspořádání rohové kuchyně.

Pořadí prvků na pracovní desce odpovídá pořadí vaření: vyjmout z lednice, umýt, nakrájet, uvařit.

Správné uspořádání rohové kuchyně z hlediska ergonomie

Pravidlo trojúhelníku samozřejmě nelze vždy dodržet. je třeba se přizpůsobit výchozím podmínkám. Pokud však máte obzvláště velkou kuchyň, měli byste se pokusit umístit hlavní prvky na obou stranách rohu.

varná, deska, rohu, rohové, kuchyně

Kuchyňský koutek

Vnitřní rohové skříňky mohou být rovné nebo zkosené. Co si vybrat?

Zkosený roh má mnoho výhod. Především je nekomplikovaný: stačí otevřít dveře a máte plný přístup do interiéru.

Žádné další „vycpávky“ u zásuvek a výsuvných prvků. Za druhé, zkosené rohové moduly jsou velmi prostorné. Zatřetí, před rohem je více místa.

Díky tomu je používání rohového dřezu nebo varné desky mnohem pohodlnější.

varná, deska, rohu, rohové, kuchyně

Pokud je zkosený modul příliš hluboký, má to své nevýhody. Například je obtížné dosáhnout na stěnu nad skříňkou, což ztěžuje čištění zástěry v této oblasti. Pokud se rozhodnete pro zkosenou verzi, dbejte na to, aby modul nebyl příliš hluboký.

Pravé úhly jsou vhodnější pro minimalistické kuchyně a kompaktní místnosti. Zkosené moduly zabírají více místa.

Modely, výrobci a ceny

Ceny rohových varných desek se velmi liší v závislosti na typu (plynové, elektrické nebo indukční), designu, tvaru, barvě, velikosti a dalších důležitých parametrech.

Mezi oblíbené varné desky, které jsou vhodné pro použití v rohové kuchyni, patří např.

 • Gefest CH 2120. plynová varná deska se 3 hořáky. Je k dispozici v několika barvách, má originální tvar a příznivou cenu.
 • Maunfeld MGHG.53.Model 19B je verze s plynovou nábojnicí, která stojí přibližně dvakrát tolik co její předchůdce;
 • VR TC 95 4I. indukční varná deska se čtyřmi hořáky stejného tvaru. Sklokeramická deska, a proto dražší než první model.
 • Výrobce kuchyňských spotřebičů Foster nabízí široký výběr kulatých a zaoblených varných desek. A model Quadra 7235042 stejné značky v nerezovém provedení je speciálně navržen pro rohovou instalaci bez zkosení a je vybaven 5 plynovými hořáky. Pravda, a cena takového neobvyklého zařízení má 6 číslic.

Čím složitější design a tvar, tím vyšší cena. V případě varné desky 450 je však zcela možné vyhnout se exotickým variantám a zaměřit se na klasický design, který vám ušetří peníze a umožní vám založit výběr na funkčnosti a dalších důležitých parametrech varné desky.

Vlastnosti umístění

@chameleon.kyjev.ua

Jakkoli atraktivně mohou rohové sporáky vypadat, při jejich instalaci je třeba zohlednit některé vlastnosti. Ve většině standardních bytů je v této oblasti odtok. Její přemístění není vždy praktické a v některých případech není zákonem povoleno. Instalace elektrického zařízení vyžaduje zvláštní pozornost, pokud je nutné umístit zásuvku v blízkosti. Modely s asymetrickými stranami, různými úkosy jsou vhodné pro různá uspořádání s ohledem na individuální design. Rovné boky se snadno montují a splývají s hranami pracovních desek a hladce se kombinují s nábytkem.

Zajímavé! Při použití rohových skříněk je vhodné umístit spotřebiče kolem okrajů varné desky.

Pro zajištění co největšího pohodlí se používají rohové varné desky různých tvarů:

 • Samostatné varné desky, které se montují na horní stranu jako překryvné desky.
 • Vestavné varné desky s troubou.
 • Podle počtu hořáků se vyrábí 2, 4, 5bodové zařízení.
 • S rovnými a vyřezávanými (pravoúhlými) liniemi na čelních stranách, jednotky s hladkými zvlněnými liniemi, oválné a kulaté tvary jsou obzvláště nádherné.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS