Při jaké teplotě by se měl zapnout ventilátor na vozidle Datsun on-Do

Je někdo ve stejné situaci??Když stojím v hustém provozu bez klimatizace, teplota motoru vždy dosahuje 97-102 stupňů. Po zapnutí klimatizace se ochladí na 86 a zůstane tak i na dálnici! A bez klimatizace na dálnici vyskočí na 82-85, takže si žije vlastním životem! Co se děje v zimě?? Sníží se na 70? Budu si muset koupit plstěné boty!Tak jsem šel do prodejny. V odpovědi na mé otázky a stížnosti řekl, že je mechanik, který se podíval a poslouchal můj problém. Zde je výňatek z naší diskuse (řekl jsem mu, že tyto stroje mají prý dobré topení, a já mám sotva teplý vzduch a teplota ukazuje 102! Možná je to moje chyba?Možná termostat? Dostal jsem odpověď. topení je dobré, ale auto je BAD)))) tak jsem opravil auto.

Komentáře a názory 32 majitelů

V zimě teplota klesne na 76, a pokud ji zavřete, bude 85

Klimatizace se zapíná při 101-102 stupních. to je první rychlost, 108-110. druhá rychlost.Pokud je klimatizace zapnutá, ventilátor klimatizace běží nepřetržitě a fouká na hlavní chladič. V tomto případě teplota zřídkakdy dosáhne 90 stupňů, a to i za provozu.PS termostat se otevírá právě při 86 stupních.

V podstatě stejná situace. V zimě je v autě horko, ale teď v létě, když zapnu topení na maximum, je v něm jen trochu teplo. Počkejme opět na zimu. Teplota motoru 86-88 stupňů při jízdě. V provozu se ventilátor spustí při 100, přesně si to nepamatuji

Stejně. V zimě je v autě horko. Auto není sračka auto Přijde zima, tam bude problémy, pak se starat!

Možná změnili nastavení termostatu. Nevadilo by mi trochu zvýšit teplotu. Otevírám na 80 nebo možná 82, ale ne o moc víc.

ČTĚTE ZDE.LADA Granta Community Blog Přepracovaný termostat Granta 2190

BUBLS-64 bylo před 4 hodinami41 rok I drive a LADA 2112 1.7 WerewolfSaratovDlouho jsem se obával nízké teploty s termostatem Granta. Teplota se navzdory všem trikům udržela na 78 °C. Navzdory venkovní teplotě od 4 do.30, situace se nezměnila. Navzdory nízké teplotě motoru. uvnitř bylo velmi teplo. Ale zabíjení chuti motoru při nízkých teplotách.Obecně jsem se rozhodl vyměnit termostat z 85C na 92C. Četl jsem zde na D2, že to lidé mění na VERNET 4898.92 (92C), ale je třeba ji trochu upravit, protože má příliš malý průměr. Odmítl jsem tento podnik a hledal analogy odpovídající 100% termostatu 2190. A firmě VERNET nikdy nevěřil. Obecně lze říci, že po dlouhém hledání analogů nalezl termostat WAHLER 3091.92D (92C).Objednal jsem si ho a za pár dní mi přišla taková krabice.

ventilátor, datsun, on-do

Z termostatu vlastně potřebujeme pouze jeho termočlánek a pružinu. Tělo do koše. Rozřízněte kryt podle schématu a vyjměte termočlánek a pružinu.Uložit do alba

Dále vyjměte termostat z motoru, odšroubujte zadní kryt (3 šrouby).Vyjměte pružinu a termočlánek BEHR (85C) a nahraďte je pružinou a termočlánkem termostatu WAHLER. Upínací deska je stará deska od společnosti BEHR.Nasaďte zpět kryt a namontujte termostat na motor. V důsledku toho byste měli mít termočlánek BEHR a pružinu. Odložíme to na léto (pro jistotu).Uložit do alba

Teplota motoru nyní neklesá pod 88 °C.20), ale nepřehřívá se. Termostat otevře velký kruh přesně při 92C. Ihned jsem si všiml, že spotřeba paliva se snížila téměř o polovinu a motor běží plynuleji. Afrika vládne v kabině během sucha. Obecně je výsledek velmi šťastný a toto vylepšení vřele doporučuji všem majitelům termostatů Granto.Všechno to teplo a bobr ;)Čtěte zde!

Kontrola klimatu. tato možnost zajišťuje příjemné prostředí v prostoru pro cestující. Kromě toho existuje mnoho možností provozu tohoto systému, což výrazně zvyšuje jeho účinnost.

READ  Na kterou stranu mám ventilátor ve skříni umístit?

Ovládání klimatizace není k dispozici u všech modelů Datsun. Mají ji pouze verze Trust a Dream. V podstatě se do značné míry opakuje princip klimatizace, jediný rozdíl je v tom, že nemusíte neustále nastavovat teplotu. elektronika udělá vše za řidiče. Má také mírně upravenou konstrukci, která však nebrání rychlé orientaci.

Proč chladicí ventilátor chladiče?

Kapalinový chladicí systém znamená, že chladicí kapalina cirkuluje ve speciálních okruzích v motoru. První z nich je „malý“. je nutné chladicí kapalinu rychle ohřát a uvést ji na provozní teplotu. Druhý kruh je „velký“ a od „malého“ se liší tím, že obsahuje chladič, kde se přehřátá kapalina ochlazuje.

Kapalina se při průtoku chladičem účinněji ochlazuje, aby se zlepšilo proudění vzduchu při jízdě. Prochází voštinou chladiče a odvádí teplo, čímž účinněji snižuje teplotu chladicí kapaliny. Při jízdě nízkými otáčkami nebo při volnoběhu však proud vzduchu nestačí k účinnému chlazení chladiče. Chladicí kapalina je proto za chodu velmi horká, což může způsobit přehřátí motoru. Aby se tomu zabránilo, zapne se ventilátor chlazení chladiče, který směruje proud vzduchu k chladiči a ochlazuje jej.

Snímač ventilátoru Datsun (Datsun)

Snímač ventilátoru Datsun (Datsun) je tepelně citlivý prvek, uzavřený v pouzdře ze slitiny mědi. Tento kov je schopen vést teplo a rychle se ochlazovat. Je určen k montáži na spodní nebo horní část chladiče a je přímo závislý na modelu vozidla (Datsun).

Před výměnou snímače ventilátoru je nutné zkontrolovat jeho funkčnost. Pokud v provozním režimu není žádný signál pro zapnutí ventilátoru, je třeba jej vyměnit.

ventilátor, datsun, on-do

ECU pro Datsun (Datsun) snímač ventilátoru

V moderních systémech jsou informace o teplotě motoru přenášeny do řídicí jednotky. Je velmi důležité, aby snímač ventilátoru správně fungoval. Vstřikovací systémy, porucha snímače ventilátoru znamená, že systém pokračuje v nouzovém režimu.

Výběr snímače ventilátoru Datsun (Datsun) musí zohlednit všechny parametry. Mechanické senzory jsou konstrukčně jednoduché. Při silném zahřátí se deska může deformovat a ztratit svůj tvar. Kontakty v elektrickém systému mohou být zkratovány. Je možné, že snímač nefunguje, protože jsou přerušeny vodiče. Relé ovládá pohyb ventilátoru a pokud nefunguje, je třeba vyměnit čidlo.

Datsun on-DO (2015): Замена салонного фильтра

Instalace nového svítidla

V závislosti na modelu, značce vozu probíhá operace mírně odlišně. Fáze se však zásadně neliší. Výměna snímače ventilátoru probíhá ve většině případů následovně:

 • Nejprve se z chladiče odstraní chladicí kapalina. Důvodem je, že potrubí DWV je instalováno tak, že při demontáži se látka vylévá otvorem ven.
 • Odpojte také napájecí kabely od zařízení.
 • Poté pomocí klíče odšroubujte samotné zařízení.
 • Poté se jednotka vymění za novou. Za tímto účelem se namontuje na místo, kde je umístěn snímač podle návodu k obsluze.
 • Nakonec se chladicí kapalina vypustí zpět do chladiče. Kabely jsou připojeny k DVV.

Po výměně snímače by měl majitel vozidla zkontrolovat funkčnost zařízení. Současně kontrolují teplotu kapaliny a ujišťují se, že chladič funguje. Pokud se ventilátor otáčí, je zařízení vadné.

Jak a kde funguje čidlo spínače ventilátoru?

Snímač je založen na bimetalové destičce, která mění tvar s rostoucí teplotou. Když teplota chladicí kapaliny překročí hodnotu uvedenou na tělese snímače, bimetalová destička se ohne a kontakty snímače se uzavřou. Elektrický proud, který protéká přes kontakty snímače, zapíná výkonové relé, které ovládá motor ventilátoru.

senzor umístěný na straně chladiče. U některých modelů se nachází v horní části, u jiných uprostřed. Není těžké ji identifikovat. Vypadá jako velká mosazná matice se dvěma (méně často třemi) elektrickými dráty. Pokud se chystáte vyměnit snímač spínače ventilátoru, zvažte následující skutečnosti. Čím nižší je spouštěcí teplota, tím níže je čidlo umístěno vzhledem k hladině chladicí kapaliny. Senzory umístěné ve spodní části chladiče mají spínací teplotu max. 85 stupňů. Snímač teploty, nastavený uprostřed chladiče 90. 95 stupňů.

Ucpání vzduchu

není tajemstvím, že vzduchové uzávěry jsou příčinou nadměrného zahřívání kapaliny. Mohou být důsledkem chyby v systému proti zamrznutí nebo netěsnosti chladicího systému. V důsledku toho se kapalina zahřívá nerovnoměrně, což vede k nepravidelnému chodu ventilátoru s častým zapínáním a vypínáním, protože se do chladiče dostává teplejší kapalina.

Před opravou je třeba zkontrolovat, zda systém netěsní. Po jejich odstranění se pusťte do vyfukování mezer. K tomu budete potřebovat kompresor. Odšroubujte jednu z trubek chladicí kapaliny ze škrticí klapky. Pak je nutné připojit kompresor k hrdlu expanzní nádoby a vhánět do ní stlačený vzduch. Obvykle stačí pár minut, aby se vyfoukly všechny ucpávky.

ventilátor, datsun, on-do

Zkrat senzoru. Zkraty snímačů jsou poměrně časté. V takovém případě ventilátor buď běží nepřetržitě, nebo se zapne podstatně dříve. Při tomto podezření je třeba sledovat dobu zapnutí ventilátoru a porovnat teplotu zapnutí se standardní teplotou. Pokud se ukáže, že teplota je nižší, stačí vyměnit čidlo a vše se vrátí do normálu.

READ  Slunce po laserové epilaci po jak dlouhé době

Zazimování. Mnoho motoristů v zimním období nasazuje na chladič speciální izolátory, které umožňují zkrátit dobu zahřívání vozu a šetří palivo. Během tání je však teplota vzduchu poměrně vysoká. Pokud máte izolátor, motor není dostatečně chlazen a ventilátor pracuje intenzivněji. Chcete-li odstranit příčinu, jednoduše odstraňte izolaci z chladiče.

Závěr. Chladicí systém vozu by měl být vždy v dobrém stavu. Řidič musí pečlivě sledovat stav systému. Zvláště důležité je hledat příčinu neustálého nebo častého chodu ventilátoru chlazení. Rozhodně se nejedná o fatální problém, ale jeho zanedbání může vést k závažným poruchám motoru.

Někdy se motoristé setkávají s tím, že ventilátor chlazení vozu VAZ 2114 je neustále v chodu. Příčiny tohoto jevu mohou být velmi různé a pro odstranění závady je důležité mít jasno v tom, co ji mohlo způsobit. Co způsobuje, že se ventilátor přestane vypínat, a jak to opravit, je předmětem dnešního článku.

Jak vyměnit chladič topení LADA Priora za klimatizaci

Jak již bylo zmíněno výše, může existovat mnoho důvodů, kvůli kterým přestal do kabiny proudit teplý vzduch, když je zapnuté topení, a to následující. Na začátek se krátce podívejme na konstrukční vlastnosti topného systému Priora a jeho hlavní prvky. Nejsou zde žádná zvlášť složitá elektronická zařízení. vše je provedeno zcela jednoduše, a proto spolehlivě. Topení modelu VAZ-2170 je kapalinové a je integrováno do chladicího systému motoru. Ve skutečnosti je zde klasické schéma, kdy se do interiéru vozu přivádí vyhřívaný popel a teplý vzduch. Hlavními prvky systému jsou:

 • chladič;
 • ventilátor;
 • 2 klapky, kterými je možné regulovat sílu proudu teplého vzduchu a jeho distribuci na zóny salonu.

Pro ty, kteří se s topnými systémy vozů VAZ setkali již dříve, zde vlastně není nic nového. Chladicí kapalina se ohřívá v chladiči a poté je teplý vzduch vháněn ventilátorem do prostoru pro cestující. Řidič může regulovat intenzitu proudění a rozdělit ji v prostoru pro cestující.

Je třeba také poznamenat, že Priora je k dispozici ve dvou různých konfiguracích. s klimatizací a bez ní. V prvním případě VAZ instaluje na 2170 jednotky Panasonic nebo HALLA. Mezitím se ukázalo, že automobily s klimatizací jsou výhodnější z hlediska servisu a oprav topného systému, protože přístup k jeho jednotkám je značně zjednodušen.

Zejména chladič již nevyžaduje demontáž krytu čelního skla. Kromě toho již není nutné demontovat ramena stěračů. Podtlakový posilovač brzd a topení není třeba demontovat. To vše ušetří spoustu času, takže všechny potřebné práce lze provést rychleji než na Prioru bez klimatizace. Ano, nemělo by to být obtížné.

K demontáži chladiče topení u vozu Priora s klimatizací budete potřebovat minimálně sadu nářadí. Měli byste si vzít zejména:

Po přípravě všeho potřebného můžete začít pracovat.

Nejprve je nutné odstranit gumové těsnění z překrytu čelního skla. je to nutné, abychom se dostali k potřebným uzlům. Dalším krokem je odstranění střední části zvukové izolace motorového prostoru. Za tímto účelem je nutné odstranit hadice z armatur. Je třeba poznamenat, že horní část protihlukové izolace v motorovém prostoru vozidla Priora je upevněna 3 samořeznými šrouby, spodní část 3 šrouby, 2 maticemi a podložkou. Některé spojovací prvky jsou obtížně přístupné, proto se doporučuje použít speciální nástavce.

Ventilátor topení

Jak již bylo řečeno, motor je u těchto ohřívačů umístěn vertikálně. Jedna část. Pokud je instalována klimatizace Panasonic, její elektromotor je umístěn na pravé straně topení (ve směru jízdy). Ale v systému Hallo na levé straně. Vedle chladiče. Motor klimatizace Halo je o něco menší než motor Panasonic.

Princip činnosti klimatizace

Na všech vozech vybavených těmito zařízeními je přibližně stejná sada jednotek. Obsahuje následující položky:

 • Ovládací skříňka.
 • Relé a pojistky.
 • Chladič klimatizace s ventilátorem.
 • Kompresor s elektrickou spojkou.
 • Výparník.
 • Hliníkové trubky pro připojení.
 • Senzory a vodiče.

Hlavní vlastností tohoto plynu je jeho schopnost snižovat teplotu při vysoké kompresi. Čím vyšší je tlak v systému, tím nižší je teplota odpařování. Taková zajímavá věc. Obecně platí, že kompresor po zapnutí vytváří tlak ve výparníku umístěném v tělese ohřívače, a to prostřednictvím sání vzduchu z motoru. Ohřátý plyn proudí zpětným potrubím do chladiče před hlavním výměníkem tepla v chladicím systému. A odtud pod tlakem zpět do výparníku. Klimatizace se zapíná z ovládacího panelu tlačítkem, které je umístěno v rukojeti režimů ohřevu.

READ  Ventilátor v domácnosti nefunguje Co dělat

Další poruchy spojené se systémem chlazení motoru, které vedou k jeho varu nebo přehřátí.

Když už jsme u toho tance, povím vám o dalších jednotkách, jejichž porucha může vést k selhání celého chladicího systému motoru.

ventilátor, datsun, on-do

Termostat chladicího systému nefunguje

Motor má dva okruhy chladicí kapaliny, tzv. malý a velký. Malý kruh je vnitřní topení a motor, velký kruh je topení, motor a chladič. Pokud se termostat porouchá, chladicí kapalina začne cirkulovat pouze v malém okruhu a motor se začne přehřívat. Termostat je to, co odděluje oba kruhy. Malý kruh umožňuje mnohem rychlejší zahřátí motoru a prostoru pro cestující. Po zahřátí motoru a zvýšení teploty na 80 stupňů se aktivuje termostat a spustí se vysoký okruh. chladicí kapalina v chladiči se ochlazuje a zabraňuje tak přehřátí motoru.

Diagnostika vadného termostatu Je možné, že prostě cítil samotný chladič, pokud je studený, a ukazatel teploty na přístrojové desce jde mimo stupnici, proto funguje pouze malý kruh a termostat by měl být vyměněn. Po opravě chladicího systému motoru se obnoví normální oběh chladicí kapaliny.

Ucpané kanály cirkulace chladicí kapaliny.

Tuto závadu je obtížné odhalit. Pokud jsou ucpané kanály chladiče chlazení motoru nebo chladiče topení v prostoru pro cestující, poznáte, že je prostor pro cestující špatně vyhřívaný a v případě chladiče chlazení se může zahřát například na polovinu. V případě ucpaných kanálů v samotném motoru bude velmi obtížné diagnostikovat, ale motor se bude přehřívat. Není co navrhovat, projevte vynalézavost a důvtip. Vodítkem může být následující bod

Čerpadlo pro čerpání chladicí kapaliny motoru nefunguje.

Obvykle se čerpadlo jen zasekne a rozvodový řemen se přetrhne. Osobně jsem se však setkal s poruchou, při které se čerpadlo otáčelo, ale motor se přehřál. Čerpadlo nemá po vyjmutí ani jednu lopatku. Čerpadlo se otáčelo, ale protože nemělo žádné lopatky, nedocházelo k čerpání ani k cirkulaci. Tuto skutečnost zohledněte při diagnostice chladicího systému motoru.

Každý spalovací motor potřebuje správné chlazení. Bez ní by se motor jednoduše přehřál a pohyblivé části by okamžitě selhaly. Motory moderních automobilů jsou vybaveny kapalinovým chladicím systémem, který zajišťuje stálou cirkulaci chladicí kapaliny (chladicí kapaliny), které se dosahuje díky provozu vodního čerpadla. Ať už je v motoru použita jakákoli chladicí kapalina, při delším zahřívání vždy dojde k varu. Aby se tomuto procesu zabránilo, používá se v chladicím systému chladič. Ventilátor chladiče je systém tenkých trubek se speciálními žebry, které zvětšují chladicí plochu.

Když je vozidlo v pohybu, proud vzduchu vstupuje do krytu chladiče a proudí mezi žaluziemi, aby ochladil kov. Teplota chladicí kapaliny tak bude postupně klesat.

Jednotka pod kapotou

Nachází se v motorovém prostoru vedle akumulátoru.

Umístění pojistkové skříňky pod kapotou vozu Datsun on-Do

Schéma pojistkové skříňky pod kapotou vozu Datsun on-Do (var.1)

Č. Na schématu Chráněný obvod
FF1 60 А Alternátor
FF2 60 А Generátor
FF3 30 А ventilátor chladiče
40 А Ventilátor chladiče (klimatizovaná nebo klimatizovaná verze)
FF4 40 А Řídicí jednotka ABS (ABS) / řídicí jednotka ESC
FF5 25 А Řídicí jednotka ABS / řídicí jednotka ESC
FF6 50 А Řídicí jednotka posilovače řízení (ESC)

Schéma pojistkové skříňky pod kapotou vozu Datsun on-Do (var.2)

Číslo obvodu Na schématu Chráněný obvod
FF1 50 А Vyhřívání čelního skla/vyhřívání čelního skla
FF2 60 А Generátor
FF3 60 А Alternátor
FF4 40 А Ventilátor chladiče, chladicí systém motoru
FF5 50 А Řídicí jednotka posilovače řízení (ESC)
FF6 40 А Řídicí jednotka ABS / řídicí jednotka ESC
| Denial of responsibility | Contacts |RSS