Podlahové vytápění pod křemennou vinylovou dlažbou. výhody a nevýhody kombinace

Podlahové dlaždice z PVC zná každý. Co to je?. Tento výrobek je vyroben z PVC, vinylu a speciálního plniva se změkčovadly. Navenek je PVC velmi podobné křemenným vinylovým deskám, protože má společnou chemickou strukturu. Rozdíl spočívá v tom, že do složení PVC byl přidán křemičitý písek, několik nových změkčovadel a byly odstraněny zdraví škodlivé fenolové pryskyřice a melanin. Vylepšení zlepšila strukturu kvality a učinila křemenný vinyl šetrným k životnímu prostředí.

Quartzvinylová podlaha je vhodná do místností, kde teploty neklesají na.30 °C a nestoupá na 60 °C. Dlaždice se skládají z několika vrstev o celkové tloušťce 2-4 mm. vrchní část je tvořena polyuretanem, který je nanesen na dekorativní nátěr a skleněná vlákna.

Složení výrobku je promyšlené, každá vrstva plní svou funkci:

 • základní PVC (spodní část, 20-40 %), vazby;
 • výztuhy ze skleněných vláken;
 • křemenný písek (60-80 %) s vinylem poskytuje tepelnou izolaci a zpevňuje
 • Dekorativní. vytváří texturu a vzor;
 • polyuretan (vrchní část). chrání a zabraňuje uklouznutí.

Materiál obsahuje také změkčovadla, mazadla, stabilizátory a přírodní barviva. Výrobce zařazuje výrobky do tříd 21. 44. Čím vyšší třída, tím lepší kvalita.

Nejlepší značky quartzvinylových podlah jsou StepClick, Art Tile, Finefloor, Armstrong, Vinilam, Wonderfull Vinul Floor. Hotový výrobek splňuje požadavky GOST.11529-8.

Křemenný vinyl pro dětské pokojeZdroj mnogopol.podle

Základní tvary dlaždic jsou čtvercové a obdélníkové, v různých barevných odstínech a vzorech, které se upevňují stavebními lepidly nebo zámky.

Vinylové dlaždice a podlahové vytápění. Může nebo nemůže?

Pokud se raději díváte, níže je video. Pod ním je podrobný text, který luští.

Instalace (křemenných) vinylových dlaždic na podlahové vytápění je velmi běžná. Někdy se objevuje řada otázek, na které je obtížné odpovědět v oficiálních pokynech. V tomto videu jsme se pokusili zachytit odpovědi na nejčastější z nich.

Úplně první odpověď je. Všechny vinylové dlaždice, bez ohledu na technologii (lVT, SPC, Rigid, lepené nebo lepené), lze pokládat na podlahové vytápění. A nyní podrobnosti.

Proč je v pokynech uvedena maximální teplota 27 nebo 28 stupňů?? Lze ji zahřát na vyšší teplotu?? Maximální teplota ohřevu vinylových dlaždic souvisí s hygienickými předpisy (SANPiN). Podle ruských předpisů nelze vytápět podlahy na vyšší teplotu. Není zdravé neustále chodit po horké podlaze a samotný materiál je neškodný. Existují testy, při kterých se dlaždice zahřívají na 65 stupňů nebo více a nic z nich nevychází. Т.е. pokud z toho či onoho důvodu potřebujete, aby se tato dlaždice zahřála na více než 27 stupňů. Teplo. Nevznikají žádné škodlivé emise. Na slunci je někdy přirozeně tepleji než 50 stupňů.

vinylové, dlaždice, quartz, podlahové, vytápění

Ekologie. Jak již bylo zmíněno, vinylové podlahové vytápění používejte bez problémů, nic by nemělo vyčnívat. Jedinou výjimkou je. musí to být kvalitní výrobek. Kvalitu by měly určovat laboratoře. Je zde otázka důvěry v certifikáty. Podle našich zkušeností věříme všem evropským a ruským výrobkům, jsou zde přísné kontroly. Výrobky z Číny jsou certifikovány mírně odlišně, což neznamená, že jsou špatné. S největší pravděpodobností s nimi není nic v nepořádku. Ale je tu trochu méně důvěryhodnosti.

Potřebujete prahové hodnoty?? U lepených dlaždic nejsou nikdy potřeba. Pokud používáte podlahové vytápění a máte dvě sousední místnosti, ve kterých se může teplota lišit (v jedné místnosti je podlahové vytápění a v druhé ne, nebo v jedné místnosti je podlahové vytápění a v druhé ne), určitě potřebujete práh. Pokud je teplota všude stejná, záleží na typu dlaždice a konkrétním výrobci. Nemohu popsat všechny situace. Ptejte se v komentářích nebo na WhatsAppu. https://wa.me/78462060530. Pokusíme se odpovědět.

Podložka Pro vinylové dlaždice neexistuje žádná speciální podložka pro podlahové vytápění. Můžete použít jakoukoli podložku určenou pro vinylové dlaždice. Je lepší hledat tloušťku 1 mm, bude zadržovat méně tepla. Pokud plánujete použít podlahové vytápění jako topný systém, položte na podlahu dlaždice. je ideální

Jaký druh podlahového vytápění lze použít s vinylovou dlažbou?? Stručně řečeno, předpisy povolují pouze podlahové vytápění zabudované do mazaniny. A podlahové vytápění položené na mazaninu nelze. Důvodem je nižší rovnoměrnost vytápění těchto podlahových topných systémů a určité bezpečnostní předpisy. V praxi je to však velmi časté. Například infračervené. V 95 % případů nedojde k žádnému poškození. Ve zbývajících 5 % se mohou švy rozpadat nebo mohou být dlaždice nakloněné. Obvykle k tomu vede komplex příčin (plocha pokládky, nerovnosti podlahy, tvrdá fixace dlaždic pod zátěží atd.п.). V tomto případě je to na vlastní nebezpečí.

READ  Nejzdravější způsob sušení vlasů

Nevýhody křemenných vinylových podlahových dlaždic

Pro výběr správné podlahy je důležité znát nevýhody PVC dlaždic, které se nám podařilo zjistit na základě studia informací výrobců, vědeckých výzkumů a zpětné vazby od zákazníků.

Přestože dlaždice obsahují křemenný písek, jedná se o umělý materiál, který může způsobovat alergie, zejména u dětí a chronických alergiků.

Někteří výrobci přidávají do ochranné vrstvy dlaždic ftaláty jako změkčovadla. soli, které se nevážou s molekulami polymeru, takže se neustále odpařují do okolního vzduchu. Prokázané negativní účinky ftalátů na reprodukční systém, játra a ledviny, jejich schopnost způsobovat astma, rakovinu a metabolické poruchy. Děti jsou nejvíce ohroženy. mohou se u nich vyvinout psycho-neurologické stavy spojené s rozptýlenou pozorností, nedostatkem sebekontroly, u chlapců může dojít k potlačení mužských pohlavních znaků.

Stabilizátory v PVC obkladech pomáhají zachovat jejich původní vlastnosti, nestárnou. Někteří výrobci ve své roli používají olovo a kadmium. těžké kovy, jejichž škodlivý účinek je dobře známý. Evropské značky přidávají zinek a vápník jako stabilizátory, jinak neprojdou certifikací. Čínští a korejští výrobci však volí levnější komponenty, a proto je pravděpodobné, že ve svých výrobcích používají těžké kovy.

Testováno spotřebiteli i námi. křemenná vinylová podlaha je statická a přitahuje prach.

Texturovaný povrch dlaždic se špatně čistí, nečistoty uvíznou v žilkách a mezi nerovnostmi.

Výrobky z PVC se rozkládají desítky let a při jejich rozkladu se uvolňují toxické sloučeniny chlóru, které jsou velmi šetrné k životnímu prostředí.

Ještě jedna vlastnost, kterou nelze přiřadit ke kladům a záporům. křemenné vinylové desky mají označení požárního nebezpečí. CM2-CM3 (lehce nebo středně hořlavé, středně hořlavé, středně toxické, s vysokou kouřotvorností). Vezměte prosím na vědomí, že PVC začíná při vystavení ohni uvolňovat toxický vinylchlorid a další sloučeniny, takže pokud dojde k požáru, musíte okamžitě opustit místnost s PVC podlahou.

Rozsah křemenných vinylových dlaždic

Instalace křemenných vinylových podlahových dlaždic v téměř každé místnosti. Hlavní je, aby byl kvalitní od renomovaného výrobce a aby teplota v místnosti nestoupla nad 30-35 0C.

Lze jej instalovat i na nevytápěné verandy a chladné balkony. Nemůže být poškozen mrazem. Odolává mrazům až do.20 0C, mírně křehne, ale nepraská.

Vinylové dlaždice Quartz se doporučují pro podlahy v koupelnách a kuchyních, kde je problém s vlhkostí. Křemenné vinylové podlahy se absolutně nebojí vlhkosti. Nebudou bobtnat v důsledku rozlití vody. Pokud jsou instalovány pomocí lepicí technologie, nemůže přes spáry proniknout ani kapka. Podklad z betonu nebo dřevěných desek je pod ním velmi dobře chráněn.

Pokládka podlahového vytápění pod křemenné a vinylové dlaždice. výhody a nevýhody kombinace

Křemen-vinylová dlažba je odolná podlahová krytina, která se skládá až ze 70 % z přírodních složek. písku a mušlí. Jejich pojivem je polyvinylchlorid. Díky této složce jsou dlaždice pružné, tuhé, biologicky odolné a odolné proti vlhkosti. PVC je samo o sobě chemicky neutrální a nepředstavuje žádnou hrozbu pro člověka ani životní prostředí.

 • Kombinace teplé a vinylové podlahy
 • Který typ je nejlepší?
 • Voda
 • Elektrický
 • Instalace podlahového vytápění
 • Výhody a nevýhody podlahového vytápění s křemennými vinylovými dlaždicemi

Kombinace podlahového vytápění a vinylu

Vinylová dlaždice Quartz je vícevrstvý materiál:

 • Nejspodnější vrstva je vinylová. Zajišťuje přilnavost dokončovacího materiálu k podkladu.
 • Vyztužující kostra se skládá ze skleněných vláken, která jsou stlačena při vysokých teplotách.
 • Říční písek a mušle ve směsi s vinylem tvoří odolný povlak odolný proti vlhkosti.
 • Další vrstvou je dekorativní vrstva. Navenek napodobuje přírodní materiál.
 • Přední ochranná vrstva se skládá z tenké průhledné polyuretanové fólie. Jeho tloušťka určuje trvanlivost dokončovacího materiálu.

Pokud si vyberete kvalitní materiál vyrobený v souladu s technologií, bude podlaha bezpečná. Lze jej použít v obývacích pokojích, ložnicích, dětských pokojích a nemocnicích. Výhodou tohoto typu podlahy je její nehořlavost a dielektrické vlastnosti.

Vezměte prosím na vědomí, že křemenný vinyl je drahý dokončovací materiál, takže bezohlední výrobci mohou šetřit na surovinách. Kupující by si měl dát pozor na nízkou cenu materiálu. Pokud se používá při vytápění, mohou se do místnosti dostat škodlivé látky.

Který typ je nejlepší?

Bez ohledu na typ podlahového vytápění jej nelze instalovat pod nábytek bez nožiček

Instalaci křemenných a vinylových dlaždic lze kombinovat s jakýmkoli podlahovým vytápěním. Je však třeba splnit několik předpokladů:

 • křemenný vinyl musí být položen na pevném podkladu;
 • Podlahové vytápění by nemělo způsobit, že teplota podlahového vytápění překročí 40 stupňů;
 • Systémy podlahového vytápění by neměly být pokládány pod nábytek bez nožiček, protože ohřátý vzduch by neměl kam odcházet.

Pokud je dlažba položena na lepicí maltu, nesmí být podlahové vytápění zapnuto dříve, než lepidlo vyschne. Při použití suché metody pokládky se zámkovými spoji lze systém podlahového vytápění instalovat ještě týž den.

Voda

Křemenné vinylové dlaždice se pokládají na podlahu s vodním ohřevem

Křemenné vinylové dlaždice se pokládají na podlahové vytápění s potěrem. Tato metoda zajišťuje rovnoměrný podklad pro povrchový materiál a zároveň chrání trubky s teplonosným médiem před mechanickými vlivy. Mínusem této metody je dlouhá doba schnutí potěru a náročná oprava systému. Z tohoto důvodu musí být vždy správně nainstalován a musí být použity vysoce kvalitní materiály.

READ  Co je No Frost v mrazicím prostoru

Princip vodní podlahy spočívá v pokládce obrysů ve tvaru „šneka“ nebo „serpentiny“. Ohřátá voda cirkuluje v potrubí a rovnoměrně vyzařuje teplo. aby veškerá tepelná energie mohla unikat vzhůru do místnosti, položí se na čistý a rovný betonový povrch fóliový materiál.

Elektrický

Schéma pokládky křemenného vinylového podlahového vytápění

V bytech se často instaluje elektrické podlahové vytápění, protože je obtížné získat povolení k teplovodnímu vytápění. Kabely zalité do potěru slouží jako nosič tepla. Monolitická betonová injektáž chrání kabely před mechanickým poškozením.

Musí být položen na předem čistý, opravený a rovný povrch. Kabely se položí na izolační fólii, připojí se k regulátoru teploty a otestují se. Teprve pak se vylije potěr.

Zvláštností instalace je, že elektrické podlahové vytápění se instaluje pouze do otevřených částí místnosti. Kabely nejsou umístěny v místech, kde se nachází nábytek. Nevýhoda je zřejmá. v takové místnosti nemůžete přeskládat nábytek, aniž byste ztratili účinnost elektrického vytápění.

Infračervené podlahové vytápění lze instalovat rychle. Je k dispozici jako film. Je položen na rovném povrchu a připojen k řídicí jednotce. Lze obkládat dlaždicemi. V tomto případě se montáž provádí za sucha s použitím zajišťovací hmoty.

Instalace podlahového vytápění

Pokládka smyčky podlahového vytápění na izolační materiál

Při instalaci podlahového vytápění pod podlahovou PVC dlažbu se používají potěrové trubky. Postup instalace je následující:

 • Betonový podklad se očistí od nečistot a v případě potřeby se na místě opraví.
 • Podlaha je vyrovnána samonivelační hmotou.
 • Izolační materiál se pokládá na podklad fólií směrem nahoru.
 • Obvod místnosti je upevněn tlumicí páskou.
 • Trubky se pokládají podle zvoleného schématu. „šnek“ nebo „had“. K upevnění obvodů použijte speciální plastové háčky. Alternativně mohou být trubky položeny přes výztužnou síť, ke které jsou připevněny plastovými opletkami.
 • Systém se připojí k rozdělovači, naplní vodou a otestuje se jeho funkčnost.
 • Potrubí se po předchozím vypnutí systému naplní potěrem. Lze jej zapnout pouze tehdy, když je malta zcela suchá.

Pokud není možné položit potěr, například na dřevěnou podlahu, pokládají se trubky nasucho. Do desky se vyřežou kanály pro trubky a po jejich položení se pod křemenné vinylové dlaždice položí hladký překližkový podklad.

Nevydává hluk

Stejně jako linoleum i křemenný vinyl pohlcuje nárazový hluk, protože je vícevrstvý a relativně měkký. Tato výhoda je důležitá zejména v kancelářích a různých veřejných zařízeních, kde lidé nosí obuv. Tato vlastnost je však důležitá i pro domácnosti, zejména pokud v nich žijí malé děti.

S fóry

„Z kladů podlahy. v dětském pokoji může skákat i slon, není tam žádný zvuk“.

Pokládka podlahového vytápění pod křemenné vinylové dlaždice. výhody a nevýhody kombinace

Křemenná vinylová dlažba je podlahová krytina s dlouhou životností, která se skládá ze 70 % z přírodních složek. písku a mušlí. pojivem je polyvinylchlorid. Díky této složce jsou dlaždice pružné, odolné, biologicky odbouratelné a voděodolné. Samotné PVC je chemicky neutrální a nepředstavuje žádné nebezpečí pro člověka ani životní prostředí.

Kombinace podlahového vytápění a vinylu

Vinylová dlaždice Quartz je vícevrstvý materiál:

 • Nejspodnější vrstva je vinylová vrstva. Zajišťuje přilnavost dokončovacího materiálu a podkladu.
 • Vyztužující vrstva se skládá ze skleněných vláken, která jsou zhutněna při vysokých teplotách.
 • Říční písek a písek z mušlí smíchaný s vinylem tvoří trvanlivý povlak odolný proti vlhkosti.
 • Další vrstva je dekorativní. Zvenčí napodobuje přírodní materiál.
 • ochranná přední vrstva je tvořena tenkou průhlednou polyuretanovou fólií. Jeho tloušťka určuje trvanlivost dokončovacího materiálu.

Pokud si vyberete kvalitní materiál, který je vyroben v souladu s technologií, bude podlahová krytina bezpečná. Lze jej použít v obývacích pokojích, ložnicích, dětských a zdravotnických zařízeních. Výhodou tohoto povlaku je jeho nehořlavost a dielektrické vlastnosti.

Mějte na paměti, že quartzvinyl patří do kategorie drahých dokončovacích materiálů, takže bezohlední výrobci mohou ušetřit na surovinách. Kupující by měl být upozorněn na nízkou cenu materiálu. Pokud se používá při vytápění, mohou se do místnosti dostat škodlivé látky.

Který typ je lepší zvolit?

Instalaci křemenných vinylových dlaždic lze kombinovat s jakýmkoli podlahovým vytápěním. Je však třeba dodržet několik výhrad:

 • křemenný vinyl musí být položen na pevném podkladu;
 • Podlahové vytápění by nemělo způsobit, že teplota podlahového vytápění překročí 40 stupňů;
 • Systém podlahového vytápění se nesmí instalovat pod nábytek bez nožiček, protože ohřátý vzduch by neměl kam odcházet.

Pokud jsou dlaždice položeny na lepicí maltu, nesmí být podlahové vytápění zapnuto dříve, než lepidlo zaschne. Při použití suché metody pokládky dlaždic se zámkovými spárami lze podlahové vytápění zapnout ještě týž den.

Voda

Křemenné vinylové dlaždice se pokládají na teplovodní podlahu, instalují se do mazaniny. Tato metoda poskytuje hladký podklad pro dokončovací materiál a zároveň chrání trubky chladicí kapalinou před mechanickými vlivy. Nevýhodou této metody je dlouhá doba schnutí potěru a obtížná oprava systému. Proto musí být instalace provedena správně a s použitím kvalitních materiálů.

READ  Jak dlouhá musí být smyčka podlahového vytápění?

Princip podlahového vytápění spočívá v pokládce okruhů ve tvaru šneka nebo serpentiny. Ohřátá voda cirkuluje v potrubí a rovnoměrně odevzdává teplo. Na čistou a rovnou betonovou podlahu se položí fólie, která předává veškerou tepelnou energii směrem nahoru do místnosti.

Elektrický

Elektrické podlahové vytápění se častěji instaluje v bytech, protože je pro ně obtížné získat povolení k ohřevu vody. Kabely naplněné potěrem se používají jako teplonosná látka. Beton zalitý na místě bezpečně chrání kabely před mechanickým poškozením.

Dlažba by se měla pokládat na předem očištěný, opravený a rovný povrch. Kabely se položí na izolační fólii, připojí se k regulátoru teploty a zkontroluje se, zda systém funguje. Teprve potom se vylije potěr.

Zvláštností instalace je, že elektrické podlahové vytápění lze instalovat pouze v otevřených částech místnosti. Kabely nejsou umístěny v místech, kde se nachází nábytek. Nevýhoda je zřejmá: v takové místnosti lze jen stěží přestavět nábytek, aniž by se snížila účinnost elektrického vytápění.

Infračervené podlahové vytápění lze instalovat rychle. Je k dispozici jako fólie. Je položen na rovném povrchu a připojen k řídicí jednotce. Obklad lze položit na vrchní část. V tomto případě se instalace provádí suchou cestou pomocí uzamykatelného spoje.

Montáž podlahového vytápění

Při instalaci podlahového vytápění pod podlahu z PVC dlaždic se používají trubky uložené v potěru. Postup instalace je následující:

 • Odstranění nečistot z betonového podkladu a případná lokální oprava.
 • Podlaha se vyrovnává samonivelačními hmotami.
 • Na podklad se položí izolační materiál s vrstvou fólie směrem nahoru.
 • Připevněte tlumicí pás po obvodu místnosti.
 • Trubky pokládejte podle zvoleného schématu. „šnek“ nebo „hadovitě“. K upevnění obvodů se používají speciální plastové háčky. Trubky můžete také položit na výztužnou síť, ke které jsou připevněny plastovými opletkami.
 • Systém se připojí k rozdělovači, naplní vodou a zkontroluje se jeho správná funkce.
 • Před vypnutím systému se potrubí vyplní potěrem. Lze jej uvést do provozu až po úplném zaschnutí malty.

Pokud není možné položit potěr, např. na dřevěný podklad, lze potrubí položit suchou metodou. Do promenády se vyříznou kanály pro trubky a po jejich položení se nainstaluje rovný překližkový podklad pro křemenné vinylové dlaždice.

Výhody a nevýhody podlahového vytápění s křemennými vinylovými dlaždicemi

Křemen-vinylové dlaždice jsou moderním povrchovým materiálem, který nabízí následující výhody:

 • Vícevrstvé. Každá vrstva je vyrobena z ekologicky šetrných a nezávadných surovin. Podlahové vytápění při vytápění nevypouští žádné látky škodlivé pro životní prostředí.
 • Odolnost vůči vlhkosti. Je univerzální a lze jej použít v místnostech s vysokou vlhkostí. Je to praktické, protože elektrické podlahové vytápění se často instaluje v koupelnách.
 • Odolnost proti opotřebení. V porovnání s laminátovou podlahou splňuje tato podlaha třídu 32.
 • Praktičnost. Povlak se snadno udržuje, neabsorbuje nečistoty a lze jej čistit jednoduchými čisticími prostředky.
 • Požární odolnost. materiál nehoří a nepodporuje plameny, takže jej lze použít v místnostech s vysokými požadavky na požární bezpečnost.
 • Vysoká tepelná vodivost. Systém s touto povrchovou úpravou rovnoměrně vytápí místnost.
 • Zvukově izolační vlastnosti. Vícevrstvá struktura pohlcuje nárazové vlny a hluk až o 19 dB.
 • Opravitelnost. Jednotlivý prvek lze snadno vyjmout a nahradit novým. Není třeba volat dodavatele. Během provozu elektrického podlahového vytápění může být nutné vyměnit část kabelu. podlaha může být po dobu opravy demontována a po skončení opravy opět složena.

Několik obecných tipů

Při instalaci podlahového vytápění s následnou povrchovou úpravou výrobku je třeba dodržovat některá doporučení.

Například na pěnové materiály nelze položit vinyl.

Teplota vytápění podlahového vytápění pokrytého vinylovou podložkou nesmí překročit 40 stupňů Celsia!

Tam, kde se používá podlahové vytápění, by neměly být koberce nebo nábytek bez nožiček, které by bránily volnému proudění ohřátého vzduchu.

Tento poslední bod vyvolává otázku, zda je podlahové vytápění skutečně nutné v místech, kde je podlahová krytina, která je sama o sobě výrazně teplejší než nejteplejší dřevo? Nemluvě o dalších dnes známých nátěrech.

Samotná podlaha je teplá. Vytváří příjemný hmatový pocit bez nutnosti dalšího ohřevu. Můžete na něj položit koberec i jakýkoli nábytek, aniž byste se obávali poškození topného systému. A pokud nemá smysl přidávat další izolaci, nemusíte hledat jiné možnosti. a zároveň za ně připlácet?

vinylové, dlaždice, quartz, podlahové, vytápění

Vinylová podlaha je vhodná pro pokládku na jakýkoli systém podlahového vytápění. Odolává všem druhům tepelných vlivů a namáhání.

Systém podlahového vytápění pod křemenným vinylem

Praktičtí spotřebitelé již ocenili výhody nové podlahové krytiny. Poptávka po křemenném vinylovém laminátu je plně odůvodněna jeho nespornými výhodami. Relativně nový materiál v sobě spojuje praktičnost, snadnou instalaci a atraktivní design, který imituje strukturu různých druhů dřeva nebo přírodního kamene. Kombinuje křemenný vinylový laminát s podlahovým vytápěním, které je oblíbené v soukromých domech i městských bytech.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS