Mýty a pravdy o laserové epilaci

Depilace je odstranění chloupků nad povrchem kůže: tj. holení, pinzeta, chemická epilace, voskování, holení, elektrická depilace, nitění. Nežádoucí chloupky však rostou dál a je to celoživotní „boj“ a vysoké riziko zarůstání chloupků, posttraumatické pigmentace, zhrubnutí kůže a riziko sekundární infekce.

Mýtus nebo pravda, že všechny tyto metody zvyšují růst vlasů v dlouhodobém horizontu?

Vysvětlete prosím podrobněji příčiny zarůstání chloupků. A je ještě možné s tímto problémem bojovat doma??

Určitě!

Můžeme uvést přesný počet sezení potřebných k odstranění chloupků??

Natalia Grigorieva: Ne. Přesný počet sezení závisí na typu laserového záření, výkonu, velikosti světelné skvrny a chladicím systému konkrétního laseru (jak moc můžete zvýšit zahřívání folikulů, aniž by to pacienta bolelo a hrozilo popálení). Diodový laser LightSheer Duet odstraní tmavé chloupky za 4-6 sezení, světlé chloupky za 5-8 sezení.

Elena Nasatská: Ne. Alexandritový laser Candela GentleLase odstraní tmavé chloupky během 10 až 12 ošetření. Neodstraňuje světlé chloupky, ale zpomaluje jejich růst.

Carina Musaeva: Ne. Světelné metody a Elos-epilace odstraní tmavé chloupky za 6-8 sezení, světlé chloupky za 6-10 sezení. U hormonálně kontrolovaných oblastí, jako je brada, horní ret, bikiny a podpaží, může být zapotřebí více sezení. Laser odstraňuje chloupky, které jsou ve fázi aktivního růstu. Například na nohou je přibližně 20 % anagenních současně (což znamená, že budete potřebovat nejméně pět ošetření, abyste pokryli 100 %). Cyklus růstu vlasů závisí na různých faktorech: pohlaví, národnost, hormonální stav.

Chloupky je možné odstranit trvale?

Elena Nasatská: Ne. Vlasy budou pryč asi pět let, ale nemůžeme předpovědět, kdy dorostou. Stres, porod a hormonální léčba mohou zkrátit dobu těhotenství.

Natalia Grigorieva: Ne. Trvale odstraněny jsou pouze chloupky, jejichž folikuly byly zcela zničeny. Poškozené folikuly se za rok nebo dva zotaví a začnou produkovat vlasy stejné „kvality“. Po odstranění chloupků se může objevit několik chloupků, což je normální. Předpokládá se, že hormonální porucha by mohla celý průběh vykolejit, ale neexistuje o tom žádný výzkum. Z mé zkušenosti. je mýtus, že specialisté na depilaci voskem své zákazníky děsí.

Carina Musaeva: Ne. 5-20 % vlasů se může obnovit, ale dorostou jemné a slabé. Pro udržení stabilních výsledků se vyplatí provádět 1-2krát ročně kontrolní ošetření.

Vypadávání vlasů během léčby nebo bezprostředně po ní?

Natalia Grigorieva: Ano, pokud mluvíme o alexandritovém laseru a fotoepilaci. Fotoepilace a alexandritový laser využívají jako tepelný vodič vlasový stvol a špičku 1-2 mm nad povrchem kůže. Dává efekt „totální“ ztráty vlasů tady a teď, ale neznamená zničení vlasových folikulů. Ne. pokud jde o diodový laser. Diodový laser proniká hlouběji a nespálí vlasový stvol. Chloupky se před ošetřením oholí, poté dorostou a postupně se „vytlačí“. Na místech zůstávají lysiny.

READ  Jak vyrobit dvířka ke krbu

Carina Musaevaeva: Spálení vlasů při zákroku alexandritovým, neodymovým nebo multiplexním laserem. Pro ošetření elosovým nebo diodovým laserem musí být pokožka hladce oholená. tj. pacient odchází po ošetření jakýmkoli typem laseru s hladkou pokožkou. „Mrtvá“ jádra vypadnou do 10-20 dnů.

Elena Nasatská: Záleží také na oblasti. Během epilace alexandritovým laserem stávající chloupky vypadávají. Během 2-4 týdnů dorůstají terminální chloupky na nohou, rukou, v podpaží a v oblasti bikin, nakonec vypadávají a už se neobjevují. Nad horním rtem po zákroku nedorůstají žádné chloupky.

Lze tetování depilovat??

Natalia Grigorieva: Ne. Malá tetování však můžete přetřít speciální bílou tužkou a nemusíte se této oblasti vyhýbat.

Carina Musaeva: Ne. U laseru vypadá tetování jako Fitzpatrickův typ pleti 4-6. Dva chromofory (vlasový melanin a exogenní pigment tetování) spolu soupeří o absorpci světla. To může vést ke vzniku popálenin, keloidů a hypertrofických jizev.

Existuje kontraindikace pro blízké žíly??

Natalia Grigorieva: Ne. Světlo se nedostane do hloubky žil a nemá na ně negativní vliv.

Elena Nasatská: Ne. Jedinými kontraindikacemi jsou: flebitida (zánět žil), tromboflebitida a formy křečových žil, které vyžadují léčbu.

Carina Musaeva: Ne. Pozitivním vedlejším účinkem laserové epilace je odstranění kapilár. Světelná energie je absorbována hemoglobinem v krevních buňkách a stěnách cév, což způsobuje jejich zahřívání a rozpad. Plavidlo zmizí.

Laserová epilace je účinnější než fotopast-?

Natalia Grigorieva: Ano. Je vědecky prokázáno, že laserová epilace je metodou trvalého odstranění chloupků. Neexistují však žádné důkazy, které by potvrzovaly totéž u fotoepilace. Ve většině zemí se nepoužívá k odstraňování chloupků, ale pouze k léčbě pigmentových a cévních lézí.

Carina Musaeva: Ano. Laser je cílený paprsek světla, zatímco fotoepilace je rozptýlená. Poškozuje, ale nezabíjí folikuly navždy. Fotoepilace je bolestivější a časově náročnější.

Mohu podstoupit laserovou epilaci během těhotenství??

Natalia Grigorieva: Neměla bys. Studie účinků světelného záření na těhotné ženy nebyly provedeny. Ty, které teprve plánují otěhotnět, mohou podstoupit laserovou epilaci.

Elena Nasatskaya: Výrobce alexandritového laseru Candela oficiálně povoluje odstraňování chloupků od 12. týdne těhotenství na vzdálených místech (ne v oblasti bikin a břicha). Ale doporučuji zastavit postupy.

Nevýhody odstranění chloupků diodovým laserem

Při odstraňování chloupků se mohou vyskytnout nežádoucí účinky:

Zčervenání kůže v oblasti ošetření, které se objevuje na citlivé pokožce a po skončení sezení zmizí, nevyžaduje zvláštní ošetření. V případě silných potíží je možné oblast ošetřit pantenolem.

vliv, laserové, epilace

Nepříjemné pocity, pokud má klient nízký práh bolesti nebo pokud mají vlasy vysoký obsah melaninového pigmentu a tvrdou strukturu. V tomto případě se obvykle nabízí lokální anestezie moderními léky.

Vysoké náklady na inovativní vybavení neznamenají, že by postup odstranění chloupků diodovým laserem byl levnější. Cena za komplex je značná, protože jedno sezení nestačí k dosažení dlouhodobého efektu hladké pokožky.

Spící folikuly, které v budoucnu znovu vyrostou, nejsou při aktuálním sezení zničeny, proto se epilace ve vybrané oblasti několikrát opakuje.

Kolik ošetření laserovou epilací je potřeba??

Přesný počet ošetření závisí na typu vlasů. Před epilací je třeba provést diagnostiku, abyste věděli, kolik jich bude potřeba. V průměru 5-7 ošetření. Po každém ošetření je nutná přestávka 1,5 měsíce. Tato doba se postupně prodlužuje.

READ  Jak namontovat přední část myčky Bosch

Mnoho lidí zajímá, jak dlouho trvá odstranění chloupků diodovým laserem v oblasti bikin. Ve většině případů se růst zastaví po celém průběhu léčby. Kosmetička vám může doporučit epilaci jednou ročně jako preventivní opatření.

Pokud se ochlupení objeví před touto dobou, může to znamenat hormonální nerovnováhu.

Proč si mezi jednotlivými procedurami udělat přestávku

Laserová epilace není zázračný lék, který odstraní všechny nežádoucí chloupky najednou. K dosažení požadovaného výsledku budete potřebovat několik návštěv u kosmetičky a mezi nimi musí být přestávka, jejíž délka závisí na oblasti odstranění chloupků:

Vaše kosmetička vám sdělí více informací o počtu potřebných sezení a časovém odstupu mezi jednotlivými sezeními, protože ošetření se předepisují individuálně.

Laser pomáhá vypálit chloupky, jejichž zbytky do dvou týdnů opustí kůži a vypadnou.

Poté se začnou probouzet dříve neaktivní folikuly a objeví se nové vlasy. Lze je odstranit při další epilaci.

Podstata laserové epilace

Laserová epilace je lékařský zákrok. Metoda spočívá v působení laserové vlny na pigment melanin, který je ve vlasech přítomen a dodává jim barvu.

Melanin obsahuje dvě složky:

Poměr těchto frakcí určuje barvu vlasů. Pokud převládá eumelanin, budou mít vlasy tmavý odstín, pokud převládá feomelanin, budou mít světlý odstín.

V druhém případě (např. u zrzavých a blondýnek) se světlo odráží, místo aby bylo absorbováno, takže odstranění chloupků laserovou epilací není možné.

Chemické sloučeniny v kůži se začnou rozkládat v důsledku absorpce světla eumelaninem. Tento proces je způsoben vysokou teplotou. To znamená, že po zahřátí vlasového stonku se teplo přesměruje na kořínky a cibulky. Hromadění tepla vyvolává přetížení cév: vlasy přestávají být vyživovány. Postupně tak odumírají a vypadávají.

Laserové ošetření vlasových folikulů

Představte si způsob, jakým se oheň zapaluje lupou, kdy sluneční světlo směřuje do jednoho bodu a zahřívá a následně zapaluje hořlavý materiál. Laser funguje na stejném principu. V našem případě je slunečním světlem laserový paprsek a „hořlavinou“ je pigment melanin, který je zodpovědný za zbarvení vlasů. Paprsek pronikne do vlasového folikulu, zahřeje ho a způsobí vyblednutí chloupku.

Laser působí pouze na zralé vlasové folikuly, které mají v sobě uloženo dostatečné množství pigmentu, aby se staly vhodným cílem. Paprsek přitahuje „zralé“ vlasové folikuly, u nichž je největší pravděpodobnost, že budou zničeny.

Důležitý bod pro začátečníky! Pigmentace je především sytost barvy. Laser působí na tzv. tmavé buňky. „Vlasové jamky“, které jsou považovány za tmavé, jsou vyplněny poddruhem melaninu, eumelaninem. Právě tento typ pigmentu je příčinou široké škály přirozených barev vlasů od rezavé až po černou.

Je laserová epilace škodlivá pro albíny, „slámové blondýny“ a bělovlasé, kteří nemají ve vlasových buňkách eumelanin?? Ne, ošetření neuškodí, ale ani neprospěje, protože folikuly těchto typů vlasů nemají schopnost pohlcovat světlo. Naopak vlasové cibulky přírodních blondýnek jako by laserový paprsek chránily a bránily mu v průniku.

Když vlasové folikuly absorbují laserový paprsek, dochází k tepelné reakci: vlasový stvol se zahřívá a ničí buňky tzv. vlasové papily. Důsledkem je, že vlasy dlouho nerostou. v průměru přestanou růst na 5 až 7 let. Když se následně na některých místech ošetřované oblasti objeví jednotlivé chloupky, nebudou již tmavé a tuhé. Budou nahrazeny lehčím a měkčím peřím.

Mýty o laserové epilaci

Kolem laserové epilace panuje mnoho mýtů. Podívejme se na ty nejoblíbenější:

  • Postup je bolestivý. Většina laserů pokožku ochlazuje, což eliminuje nepříjemné pocity. Depilace voskem nebo epilátorem je mnohonásobně bolestivější.
  • Neodstraňuje chloupky trvale. Jednou ročně stačí k udržení efektu hladkosti.
  • Lze provést až po doručení. Po narození dítěte se samozřejmě změní hormonální hladiny a může se objevit růst chloupků, ale jakmile se hormony obnoví, chloupky samy vypadnou a ošetřené oblasti zůstanou hladké.
  • Způsobuje opětovný růst vlasů. Po zákroku zůstane na kůži malá skvrna, kterou však lze snadno odstranit peelingem. Protože je folikul zničen, zabraňuje dorůstání vlasů.
  • Před ošetřením musí být vlasy dlouhé. Optimální délka vlasů je 1 mm.
READ  Proč ne na slunci po laserové epilaci

Laserová epilace je účinný postup pro odstranění nežádoucích chloupků. Pro dosažení co nejlepších výsledků je třeba brát výběr salonu a kosmetičky vážně.

Síť salonů INFINITY má bohaté zkušenosti s laserovou epilací.

Ošetření se provádí na moderních přístrojích splňujících všechny bezpečnostní normy.

Specialisté mají vysokoškolské lékařské vzdělání a praxi ne kratší než 3 roky. Díky důvěře v salony INFINITY si každý klient může být jistý, že zákrok bude proveden bezpečně.

Bezpečnější techniky depilace během těhotenství

Během čekání na dítě odborníci doporučují používat šetrnější a bezpečnější metody odstraňování nežádoucích chloupků.

Na začátku těhotenství můžete použít žiletku. Hlavní výhodou metody je její bezbolestnost a bezpečnost pro plod. Existují však i nevýhody. Patří mezi ně podráždění a intenzivní růst chloupků. Nepoužívejte rovný holicí strojek, abyste nepoškodili pokožku. Speciální gely na holení pomáhají zlepšit skluz holicího strojku a snižují riziko vyrážek a zarudnutí. Po holení ošetřete pokožku antiseptickým přípravkem. Tím se sníží riziko infekce.

Nejbezpečnější způsob, jak se zbavit nežádoucích chloupků. Před použitím depilačního krému proveďte test citlivosti. Pokud máte alergickou reakci, tuto metodu nepoužívejte.

Ve druhém trimestru lze chloupky odstranit cukrovou pastou, voskem. Díky svému přírodnímu složení nemá žádné škodlivé účinky na dítě. Shugaring můžete používat pouze v případě, že jste ho používala před těhotenstvím.

Je zakázáno používat tuto metodu k odstranění chloupků v oblasti bikin. Tato oblast je během těhotenství velmi citlivá. Poškození může mít negativní vliv na matku a její dítě. Cukrování je vhodné k odstranění chloupků na končetinách, v podpaží a na obličeji.

Proč si klienti vybírají wellness centrum Veronika Herba:

Jedná se o centrum krásy, kde si můžete nechat ošetřit obličej nebo tělo za rozumnou cenu, a to ne u ledajaké kosmetičky, ale u jedné z nejlepších kosmetiček. Jedná se o zcela jinou, vyšší úroveň služeb!

Odbornou pomoc můžete získat kdykoli se vám to hodí. Centrum krásy je otevřeno každý víkend od 9:00 do 21:00. Hlavní je předem se s lékařem domluvit na datu a hodině schůzky.

Objednejte se ke kosmetičce na telefonním čísle 7 (495) 085-15-13 a uvidíte sami!

Masáž obličeje proti vráskám: 10 účinných technik

vliv, laserové, epilace

Rychlé a trvalé odstranění dvojité brady

Vitamíny na vlasy: brání proti vypadávání vlasů a podporují jejich růst

Pressoterapie: hubnutí bez námahy, diety nebo pilulek

Diabetická noha: příznaky, léčba a prevence

Biochemické vyšetření krve jako způsob sledování vašeho zdraví

| Denial of responsibility | Contacts |RSS