Nejlepší řešení. elektrické nebo vodní věšáky na ručníky

Pokud jde o volbu mezi elektrickým topným zařízením a zařízením na ústřední topení, vodu nebo plyn, naši lidé se přiklánějí k druhé možnosti. Stejně tak je to s koupelnovou cívkou: proč kupovat samostatnou položku, která bude mít kilowatty a zasáhne vaši peněženku, když se můžete napojit na společný, úspornější systém a na problém zapomenout?? Ale všechno se učí srovnáváním.

Vodní nebo elektrický vyhřívaný držák ručníků. co je lepší??

Vodní modely se připojují k systémům teplé vody nebo vytápění. Obvykle se jedná o univerzálního „hada“ s různým počtem odboček nebo schodů (počet příček se volí individuálně podle velikosti místnosti).

Horká voda, která protéká potrubím, odevzdává teplo do držáku ručníků a zahřívá koupelnu.

Při výběru ručníkového ohřívače vody byste měli věnovat pozornost maximálnímu tlaku, kterému může miniohřívač odolat. V případě nesprávné volby zařízení nelze vyloučit prasknutí potrubí v důsledku zvýšení tlaku v topném systému. Optimální hodnota je 7,5-10 atm.

Hlavní nevýhodou vodního sušáku na ručníky připojeného k topnému systému je, že mimo podzimní a zimní sezónu slouží jako věšák.

Z tohoto hlediska jsou vhodnější radiátory napájené ze sítě. Fungují ve všech ročních obdobích. Kromě toho nejsou tyto jednotky dotčeny:

K nevýhodám elektrických sušičů ručníků lze přičíst skutečnost, že zvyšují výši plateb za elektřinu.

Srovnáme-li elektrické analogy s vodními z hlediska teploty, kterou jsou schopny „vydat“, vítězí v tomto ohledu první. Jde o to, že vodní sušiče ručníků, které jsou určeny pro teplotu 100 °C, se zahřejí maximálně na 60-70 °C (v závislosti na teplotě vody v hlavní). Elektrické sušiče ručníků však zaručeně zahřejí na limity, které jsou uvedeny v technickém pase přístroje.

V posledních letech jsou stále oblíbenější kombinované věšáky na ručníky s přepínacím režimem. Jejich hlavní výhodou je optimalizace nákladů. Během topné sezóny fungují jako vodní. Po vypnutí topení se přepnou do elektrického režimu.

Instalace elektrických věšáků na ručníky je obvykle nutná, pokud není možné připojit vodní věšák k topnému systému. Zatímco klasický model lze bez problémů připojit k vytápěcímu systému, u elektrického modelu je to sporné, protože s sebou nese další náklady na elektřinu.

Nejideálnějším systémem, ke kterému lze připojit teplovodní držák ručníků, je smyčkový systém. Pokud tomu tak není, voda v potrubí stagnuje a studí, což pro nás znamená mnoho? že stanovené zařízení nebude vždy plně plnit svou funkci.

Bohužel se často stává, že podle plánu domu od stavebníka je ručníkový radiátor napojen na topný systém. To znamená, že když je topení vypnuté, nefunguje. Takový problém můžete vyřešit instalací elektrické verze. Ale co se stane potom?? V létě používejte elektrické topení a v zimě ohřívač vody? Nainstalujte dva sušáky ručníků najednou? Ne, protože právě pro takové situace existují kombinované modely.

Zvažte všechny kombinace vyhřívaných držáků ručníků.

 • Voda. Nejjednodušší a nejlevnější možnost. Nevznikají žádné dodatečné náklady, platíte pouze za teplou vodu nebo vytápění, bez ohledu na to, zda spotřebič používáte nebo zda ho vůbec máte. Pravda a úroveň ohřevu závisí na teplotě topného média. Jsou relativně levné, bezpečné a snadno se používají. Nevýhodou je, že během používání protéká celým systémem spotřebiče velké množství vody, což vede k rychlému znečištění. Jejich čištění je poměrně problematické. musí se odpojit od systému, což může způsobit určité potíže, zejména v zimě.
 • Elektrický. Tento typ sušiče ručníků má několik výhod: lze jej instalovat kdekoli, stačí zajistit přívod elektřiny. Má uzavřený okruh, který umožňuje použití mnoha různých materiálů pro spotřebič bez obav z jeho rychlého selhání. Obvykle má možnost nastavení teploty. Vyžadují však pravidelnou výměnu topného tělesa a jsou náchylné ke korozi chromovaných částí. Poměrně drahý provoz (ve srovnání s jinými možnostmi).
 • Kombinace. Kombinuje první a druhou možnost současně. Z hlediska účinnosti je to nejlepší varianta, protože v případě potřeby ji lze bez problémů používat i v létě a během topné sezóny nebudete mít žádné další náklady na provoz. Z nevýhod: zvýšená oxidace topného tělesa, protože v topné sezóně, kdy nepracuje, se stále neustále omývá horkou vodou. Často se také stává, že při vytápění majitelé triviálně zapomenou otevřít kohoutky, což přináší sousedům spoustu nepříjemností.
READ  Připojení ventilátoru klimatizace přímo bez kondenzátoru

V našem internetovém obchodě se sanitární keramikou Santechdetal si můžete zakoupit jakoukoli variantu sušáku ručníků online. Objednávka doručená přímo k vám domů!

Kombinované modely

Pokud se nemůžete rozhodnout, jaký sušák ručníků je lepší. elektrický nebo vodní, podívejte se na kombinované modely. Jsou drahé, ale můžete přepnout vytápění. V chladných obdobích je v koupelně k dispozici plnohodnotný radiátor, který udržuje teplý vzduch a mokré oblečení. Po skončení topné sezóny bude topné těleso vytápět místnost. Pokud je ručníkový radiátor připojen k přívodu teplé vody, nebude moci dlouho využívat elektrickou energii. Pokud plánujete delší odstávku, můžete chladicí kapalinu nahradit nemrznoucí směsí, aby se snížilo opotřebení topného tělesa.

„Suché“ držáky na ručníky jsou nejodolnější, protože v nich nedochází k destruktivnímu působení vlhkosti. Jsou obvykle dražší než vodní modely s topnými tělesy v kapalině. I při vypnutém napájení topné těleso oxiduje horkou vodou, což urychluje jeho selhání. U některých výrobků lze topné těleso vyjmout, ale vodu je třeba vypustit.

Dražice OKHE ONE 20 120 elektrický plochý ohřívač vody

Další slabinou kombinovaných jednotek je velké množství uzavíracích ventilů. Takový ručníkový chladič má více slabých míst, která mohou v případě tlakových rázů unikat. Proto obyvatelé přízemí, kteří dostávají hlavní ránu, je lepší zvolit výrobky s minimem spojů a švů.

Elektrické věšáky na ručníky: odhalení vlastností modelů

Princip fungování těchto zařízení je založen na připojení jednotek k elektrické síti 220 V. Současně:

Způsob vyhřívání ručníkových radiátorů? Dvěma způsoby: pomocí topného kabelu (přístroj se zahřívá operativně, ale bez vestavěného termostatu). ale nízká spotřeba energie a spolehlivost konstrukce) nebo topným tělesem (zařízení se zahřívá pomalu, spotřebovává hodně elektřiny, ale je zde termostat).

 • Vyšší (i když ne příliš vysoké) náklady na energie;
 • nutnost opatření pro bezpečnost provozu zařízení;
 • nižší emise tepla ve srovnání s prvním typem.
 • není možný žádný únik;
 • Nejsou závislé na vodovodní vodě ani na vytápění: sušička může běžet po celý rok;
 • Není strašidelné nechat přístroj zapnutý, pokud odcházíte z domu nebo na dovolenou;
 • Děti se na jednotce nemohou popálit.

Malé závěry

Je třeba poznamenat, že ne ve všech domech lze provést uzemňovací opatření, takže instalace těchto modelů držáků na ručníky není možná všude. Jsou zcela nevhodné pro vytápění vašeho domova. No a v dalších ohledech s nimi jistě není tolik starostí, instalace je možná na jakémkoli místě koupelny, jsou bezpečnější a spolehlivější.

Elektrický nebo vodní držák ručníků. co je lepší?

Který vyhřívaný držák ručníků je lepší vodní nebo elektrický?? Tato otázka často vyvstává při rekonstrukci koupelny nebo jednoduše při výměně tohoto topného tělesa. Odpověď na tuto otázku závisí na mnoha parametrech. V tomto článku vám mistr instalatér poradí, který typ sušiče ručníků je lepší instalovat: vodní nebo elektrický.

Proč potřebujete v koupelně věšák na ručníky?

Koupelny jsou notoricky známá vlhká místa. A kromě vany nebo sprchy je tato vlhkost velmi dobře podporována mokrými věcmi. Především věšák na ručníky. Proto se v této místnosti neobejdete bez dalšího zdroje tepla.

vodní, nebo, elektrický, držák, ručníků, který

Odsávací ventilátor jistě do jisté míry pomáhá problém vyřešit, ale oblečení nevysuší.

READ  Co je pro vaše vlasy horší: fén nebo kulma?

Nemluvě o takovém zdroji tepla, jako je ohřívač ručníků:

Tato cívka má mimo jiné estetickou funkci. Lze se setkat s efektními tvary, které snadno ozdobí jakoukoli holou stěnu v koupelně.

Původně tvarovaná konstrukce potrubí (spirály, žebříky) zabudovaná do teplovodního okruhu. Při průchodu sanitárním zařízením odevzdává část své tepelné energie. nic složitého. Držáky ručníků se instalují do topného systému nebo do systému teplé vody; o tom, co je pro vás vhodnější, rozhodnou místní podmínky.

 • Provozní náklady jako takové nejsou žádné, nemusíte nic dodatečně zapínat.
 • Spolehlivost. Ručníkový radiátor není nic jiného než důmyslná trubka; není co rozbít.
 • Nízká cena (pokud nejde o model VIP).
 • Špatná kvalita vody a rozpuštěný kyslík iniciují korozi kovu; životnost zařízení se snižuje.
 • „Závislý“ na ročním období (při instalaci v okruhu TUV) nebo na poskytovateli služeb (TUV). V tomto ohledu nejsou vodní sušáky ručníků pro bytové domy tou nejlepší volbou. Již v dubnu se vypíná centrální vytápění a v našich domech jsou trvalé problémy s teplou vodou: buď je její teplota nedostatečná, nebo není vůbec.
 • Nízká účinnost. Držák na ručníky není topné zařízení, proto jeho konstrukce nezajišťuje přítomnost žeber, velkých ploch pro lepší výměnu tepla. Vytápění zajišťuje pouze v koupelně, což je vzhledem k malé velikosti koupelny dostačující. Proto by se nemělo očekávat rychlé sušení prádla z vodního ohřívače ručníků. Pokud jsou v domě malé děti, měli byste pro plenky, spodní košilky a další drobné věci najít jinou možnost: rozložit je na radiátor, pověsit nad sporák apod.
 • Riziko úniku. Chybná instalace, silný vodní ráz v systému, špatná kvalita vody (agresivita). a louže na podlaze koupelny jsou zaručeny.
 • Obtížná instalace. Ne každý bere v úvahu, že ručníkový radiátor lze v případě závady kdykoli vyměnit, a to i během topného období.

Velká skupina spotřebičů s různým designem, úrovní automatizace, instalačními funkcemi a mnoha dalšími parametry.

Topná tělesa jsou tvořena elektrickými topnými články nebo topnými kabely.

 • Všestrannost použití. Elektrické sušáky ručníků lze instalovat v jakékoli místnosti. pro jejich provoz není nutné žádné připojení k rozvodu kapaliny.
 • Velký výběr: zařízení jsou stacionární i rotační, jednoduchá i skládací. V závislosti na modelu se montují na stěnu nebo se umísťují na podlahu.
 • Lze je kdykoli uvést do provozu. Stačí pouze položit přívodní vedení pro napájecí trimr, nainstalovat zásuvku (pokud je to nutné v místě, kde je instalován ručníkový radiátor). Tato zařízení patří do kategorie nízkopříkonových, a proto nepotřebují AB, RCD (nebo diferenciální automatiku).
 • „Nezávislost“ ze sezóny. Instalatérské práce lze zapnout na požádání.
 • Zvýšený výkon a možnost volby režimu; optimální teplota je nastavena termostatem.
 • Obtížně opravitelné.
 • Zvýšené bezpečnostní požadavky. Spotřebič je elektrický, a to mluví za vše Když je ohřívač ručníků v provozu, elektroměr „běží nahoru“. Intenzita závisí na typu a třídě přesnosti ručníkového radiátoru.
 • Cena vyšší než u vodního protějšku.

Elektricky vyhřívaný věšák na ručníky a věšák na ručníky s vodním ohřevem mají v podstatě stejné výhody a nevýhody. Existují však drobné rozdíly:

 • Především samozřejmě provoz ručníkového radiátoru, i když není v provozu systém vytápění nebo ohřevu vody. To je nejvýznamnější výhoda těchto zařízení.
 • Existuje však několik nevýhod. V první řadě je to samozřejmě zvýšená oxidace topného tělesa, které v zimě nepracuje, ale koupe se v horké vodě. U některých modelů ji lze samozřejmě odstranit, ale až po vypuštění vody. To neplatí pro ručníkové radiátory s takzvanými „suchými“ topnými tělesy, které lze vyjmout bez vypouštění vody. U těchto modelů však oxidace topného tělesa nepředstavuje problém a pro kombinované sušiče ručníků budou lepší volbou i přes jejich vysoký výkon a cenu.
 • Větší počet uzavíracích ventilů, které se používají při instalaci těchto sušičů ručníků, rovněž nepřispívá k jejich spolehlivosti. A chyby v provozu, kdy je topný systém již otevřený a máte uzavřené ventily, vám na popularitě u sousedů na stoupačce nepřidají.
READ  Trubky REHAU pro podlahové vytápění

Kombinované sušiče ručníků se používají jen velmi zřídka, protože jsou drahé a na našem trhu po nich není velká poptávka.

V příběhu. Jaké typy věšáků na ručníky jsou k dispozici?

V příběhu. Jak vybrat sušič ručníků

V příběhu. Proč je lepší elektrický držák ručníků

Jak vidíte, odpověď na otázku, zda elektrický nebo vodní držák ručníků, není tak jednoduchá. Měli byste se rozhodovat pouze podle svých přání a možností.

Snažili jsme se vám to co nejvíce usnadnit tím, že jsme vás upozornili na výhody a nevýhody jednotlivých typů výrobků. Doufáme, že vám naše tipy pomohou vybrat ideální ohřívač ručníků pro vaše potřeby.

TOP 10: Hodnocení nejlepších sušičů ručníků: Model 2022

Věšák na ručníky je v každé koupelně nezbytností. Je určen k sušení textilií, županů, ručníků a k regulaci nadměrné vlhkosti v místnosti. Pro mnoho lidí je však obtížné si vybrat, protože nabídka je velmi působivá a není snadné vybrat si něco konkrétního. Odborníci společnosti VENKON speciálně pro vás připravili seznam těchto zařízení. Víte, na co si dát pozor, a orientujete se v nabídce trhu.

Elektrický věšák na ručníky. výhody a nevýhody. Výhody a nevýhody vodních sušičů ručníků

Nezapomeňte také, že provozuschopnost vodních modelů závisí na instalaci, pokud je provedena nesprávně, ručníkový radiátor rychle selže.

Jednoduché jednookruhové (v podstatě vodní) sušiče ručníků (jinými slovy radiátory) představují elegantně vinuté trubky. v podobě cívky, žebříku apod., kterým protéká horká voda. Je to médium pro přenos tepla. Vodní věšáky na ručníky jsou napojeny buď na topný systém (ohřev je možný pouze v topné sezóně), nebo na systém zásobování teplou vodou (funguje po celý rok, s výjimkou každoročních preventivních nebo opravných prací).

Připojení k topnému systému není běžné: stoupačka topení málokdy prochází koupelnou, připojení k takovému systému vyžaduje úřední povolení (bez něj může mít neoprávněné připojení nepříjemné následky), tlak v topném systému obvykle neodpovídá pracovnímu tlaku ručníkového radiátoru (při složité konstrukci ručníkového radiátoru se nemusí zcela zahřát).

Pokud je připojujete k ústřednímu topení nebo vodovodu, měli byste mít na paměti, že voda z vodovodu obsahuje velké množství kyslíkových bublinek a speciálních odvápňovacích přísad, které velmi rychle způsobují korozi oceli. Abyste zabránili zničení ručníkového radiátoru, měli byste věnovat pozornost ručníkovým radiátorům z nerezové oceli.

Pokud jste si z nějakého důvodu vybrali vyhřívaný držák ručníků z běžné oceli, měli byste si pořídit dvouokruhový. Prvním okruhem bude protékat horká voda, zatímco druhým bude protékat technická nemrznoucí směs, která bude rozvádět teplo po celém ručníkovém radiátoru ohřívaném horkou vodou. Nemrznoucí směs cirkuluje ve svém okruhu volnou konvekcí (rozdíl teplot: v blízkosti topného tělesa. horké a v dostatečné vzdálenosti od něj. chladnější).

Někdy v druhém okruhu místo nemrznoucí kapaliny cirkuluje voda, což se nejlépe používá v individuálním domácím topném systému. A je špatné, že takový systém je buď nutné neustále udržovat v nemrznoucím stavu, nebo sloučit vodu na zimu. Jinak zamrzlá voda způsobí prasknutí potrubí.

Při instalaci vodních sušičů ručníků na potrubí ze stoupačky je nutné stanovit filtr čištění vody, aby sušič ručníků nebyl blokován jemnými částicemi. Před použitím spotřebiče nezapomeňte vypustit vzduchové bubliny, které se v něm nahromadily. Ohřívače ručníků mají pro tento účel speciální ventil, přesněji řečeno Maevského kohout. Ohřívače ručníků. Cívky nejsou takovým zařízením vybaveny: nejsou zde žádné vertikální kapsy, kde by se mohly shromažďovat bubliny.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS