Žebříkový vodní sušák ručníků s bočním připojením

Dnes nebo před mnoha lety, když byl dodán nový dům, byl na místo, kde byl podle plánu vyžadován sušák na ručníky, umístěn nejjednodušší sušák ve tvaru U nebo M z černé nebo v lepším případě pozinkované trubky. A všechny tyto sušáky ručníků byly připojeny z boku.

Když se pak na trhu objevily sušáky na ručníky z nerezové oceli, začaly se instalovat, ale byly to stejné modely P a M, stejné boční připojení.

Později však někdo přišel s nápadem, že by se daly vyrobit i žebříkové věšáky na ručníky s bočním připojením. A okamžitě rozšířila nabídku sušáků na ručníky, protože instalace boční verze je jednodušší a rychlejší než instalace klasického žebříku na ručníky umístěného dole. Ano, a při opravách a přestavbě starého bytu je připojení takového sušiče ručníků ke stávajícím bočním zásuvkám mnohem levnější, t.к. není třeba nic znovu svařovat, předělávat, upravovat atd.д. atd.п.

Výhodou těchto modelů je zejména to, že je lze připojit ke stranám ve tvaru schodiště, což je jednodušší a snadněji se s nimi manipuluje. To výrazně zvyšuje tepelný výkon sušičky ručníků a její funkčnost. esteticky vítězí nad standardními bočními modely, protože tvar jejich příčníků může být velmi rozmanitý. Т.к. Boční žebříkový sušák na ručníky se vysouvá do výšky, nikoli do šířky, jako je tomu u modelů Foxtrot, takže jej lze umístit i do nejužších příček a na místa, kam by se jiný model nevešel.

Výběr kvalitního držáku ručníků s bočním připojením

při výběru vodního sušáku na ručníky je třeba znát několik informací. Nejoptimálnějším typem z těch, které jsou dnes nabízeny na trhu, je sušák na ručníky s bočním připojením. Snadno se instaluje a jeho tepelný výkon je příjemným překvapením pro každého uživatele. Abyste zabránili úniku vody, neměli byste věšet těžké předměty k sušení.

 • Před zakoupením ručníkového radiátoru je třeba změřit průměr přívodních trubek. Pokud si zakoupíte jednotku s nižší hodnotou, způsobí to problémy s cirkulací vody v systému. Optimální průměr ve většině případů. Můžete si koupit výrobek o průměru až 22 mm, ale existují výjimky.
 • Porovnejte tlak v systému, ke kterému plánujete spotřebič připojit, s tlakem, pro který je nový spotřebič určen. Jeho tlak musí být nejméně 6 atmosfér.
 • Přítomnost vrstvy niklu zvyšuje životnost a odolnost výrobku proti korozi. Vyhnete se také rezavým stopám na oblečení. Moderní trh nabízí širokou škálu materiálů. Může být vyroben z nerezové nebo pozinkované oceli, chromované mosazi nebo plastu. Nejlepší možností ze všech je držák na ručníky z nerezové oceli. Téměř všechny výrobky (z kovu) jsou potaženy lesklou chromovou vrstvou a důkladně vyleštěny.
 • Konfigurace má také velký vliv na odvod tepla. Velikost koupelny přímo souvisí s velikostí sušičky. Například pokud plocha místnosti není větší než 6-7 čtverců, je zcela vhodné instalovat zařízení s několika třemi kroky. S rostoucí velikostí místnosti samozřejmě roste i délka potrubí a počet schodů. Výrobci nabízejí mnoho variant výrobků různých tvarů a velikostí. Mezi nejoblíbenější patří:
 • žebřík;
 • serpentiny;
 • lire;
 • Provedení U nebo M.

Tloušťka stěny musí být nejméně 1,5 mm. Díky tomu nebudete muset o rok nebo dva později provádět opravy v bytě kvůli netěsnosti sušáku na ručníky. Vezměte prosím na vědomí, že průvodní dokumentace je součástí jednotky. V přítomnosti instrukce, s podrobným popisem schématu připojení na straně, není vyloučeno, že varianta, bude moci nainstalovat zařízení vlastníma rukama, aniž by se uchýlil k odborníkovi. Držák na ručníky vyžaduje péči!

Vodní žebřík na ručníky s bočním připojením na vodu v internetovém obchodě Vencon skladem v široké nabídce (98 položek dnes, 19 ks dnes).03.2022). Můžeme si koupit žebřík vodní sušáky ručníků s bočním připojením vody s dodávkou po celé Ukrajině (Kyjev, Oděsa, Charkov, Dnipro, Záporoží, Lvov, Krivoj Rog, Nikolajev, Mariupol, Vinnica, Cherson, Černigov, Poltava, Čerkasy, Chmelnickij, Černivci, Žitomir, Sumy, Rivne, Ivano-Frankivsk, Kropivnickij, Luck, Užhorod a další.) nebo si ji vyzvedněte sami v Kyjevě. Pozor, prodáváme také vodní žebřík na ručníky s bočním připojením vody s instalací „Pod klíčem“ jako na předměstí (Irpen, Gostomel, Boryspil, Vyšgorod, Vyšné, Bucha). Záruku na vodní žebřík sušičů ručníků s boční přípojkou vody poskytuje výrobce.

Náš ceník nabízí žebříkové vodní věšáky na ručníky s bočním připojením na vodu s cenami od 1 761 UAH. až 5 410 UAH. Průměrná cena žebříku na sušení ručníků s bočním připojením vody je 3 423 UAH. Doporučujeme věnovat pozornost nejlevnějším věšákům na ručníky s bočními přípojkami vody: Paladii Classic 550×500/4 2m 1/2 RS152, Laris Classic P6 400×600 b / n 1/2″ mc 500, Laris Classic P6 450×600 b / n 1/2″ mc 500.

Nejoblíbenější vodní žebřík na ručníky s bočním připojením vody v 2022 modelech Mario Classic 700×550/600 b/P 1″, Mario Praktik 700×550/600 b/P 1/2″ bez nátěru, Paladii Classic 550×500/4 2m 1/2 ÐØ152.

Nejprve se obraťte na naše odborníky, kteří vědí vše o žebříkových sušácích ručníků s bočním připojením na vodu (kontaktujte nás telefonicky nebo přes messenger). Na našich stránkách najdete také návody, popisy a hodnocení zákazníků pro žebřík na ručníky s bočním připojením na vodu

Vodní věšáky na ručníky s bočním připojením

Záruka 120 měsíců.

Výška: 352 mm, šířka: 500 mm, velikost přípojky: 1″, materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 60 měsíců.

Výška: 400 mm, Šířka: 600 mm, Materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 120 měsíců.

Výška: 700 mm, Šířka: 500 mm, Materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 120 měsíců.

Výška: 500 mm, šířka: 600 mm, velikost připojení: 1″“, materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 12 měsíců.

Výška: 532 mm, šířka: 500 mm, velikost připojení: 1″“, materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 60 měsíců.

Výška: 500 mm, šířka: 400 mm, velikost přípojky: 1“, materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 36 měsíců.

Výška: 500 mm, Šířka: 500 mm, Velikost připojení: 1″, Materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 36 měsíců.

Výška: 500 mm, Šířka: 600 mm, Velikost připojení: 1“, Materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 36 měsíců.

Výška: 600 mm, šířka: 400 mm, velikost přípojky: 1″, materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 36 měsíců.

Výška: 600 mm, šířka: 500 mm, velikost přípojky: 1″, materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 36 měsíců.

Výška: 600 mm, šířka: 600 mm, velikost přípojky: 1“, materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 36 měsíců.

Výška: 500 mm, šířka: 500 mm, velikost připojení: 1″“, materiál: nerezová ocel. ocel

READ  Sůl do myčky nádobí, jak používat

Záruka 36 měsíců.

Výška: 500 mm, šířka: 600 mm, velikost připojení: 1″“, materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 36 měsíců.

Výška: 500 mm, šířka: 700 mm, velikost přípojky: 1“, materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 36 měsíců.

Výška: 500 mm, Šířka: 800 mm, Velikost připojení: 1“, Materiál: nerezová ocel. nerezová ocel

Záruka 36 měsíců.

Výška: 600 mm, šířka: 400 mm, velikost přípojky: 1“, materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 36 měsíců.

Výška: 600 mm, Šířka: 500 mm, Velikost připojení: 1“, Materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 36 měsíců.

Výška: 600 mm, šířka: 600 mm, velikost přípojky: 1“, materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 36 měsíců.

Výška: 600 mm, šířka: 700 mm, velikost připojení: 1″“, materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 36 měsíců.

Výška: 600 mm, Šířka: 800 mm, Velikost připojení: 1“, Materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 36 měsíců.

Výška: 500 mm, Šířka: 500 mm, Velikost připojení: 3/4“, Materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 36 měsíců ocel.

Výška: 500 mm, Šířka: 600 mm, Velikost připojení: 3/4“, Materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 36 měsíců.

Výška: 600 mm, Šířka: 600 mm, Velikost připojení: 3/4“, Materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 36 měsíců.

Výška: 320 mm, šířka: 500 mm, velikost připojení: 1″“, materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 36 měsíců.

Výška: 320 mm, šířka: 600 mm, velikost přípojky: 1″“, materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 36 měsíců.

Výška: 320 mm, šířka: 600 mm, velikost přípojky: 1“, materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 36 měsíců.

Výška: 500 mm, šířka: 400 mm, velikost přípojky: 1“, materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 36 měsíců.

Výška: 500 mm, Šířka: 500 mm, Velikost připojení: 1“, Materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 36 měsíců.

Výška: 500 mm, šířka: 600 mm, velikost přípojky: 1“, materiál: nerezová ocel. ocel

Záruka 36 měsíců.

Vodní věšáky na ručníky

Jedná se o nejběžnější typ vyhřívaného držáku ručníků do koupelny. Sušák na vodní ručníky je od 60. let minulého století součástí každého městského bytu. Vodní věšáky na ručníky do koupelny se stále používají navzdory pokroku v koupelnové technice. Díky cenové výhodnosti a velkému množství modelů jsou stále oblíbené.

Vodní držák ručníků: jak vybrat ten správný?

Před výběrem ohřívače vody je třeba vzít v úvahu několik parametrů:

 • Typ připojení potrubí.
 • Velikost koupelny a požadovaná kapacita sušičky.
 • Tvar sušičky.
 • Výkonný materiál.
 • Design.
 • Náklady.

Typ napájení a připojení

K dispozici jsou koupelnové vysoušeče pro spodní nebo boční montáž. Volba závisí na tom, jak jsou v koupelně položeny trubky.

 • Držák ručníků se spodním připojením je navržen tak, aby přívodní a vratné potrubí vedlo pod úrovní sušáku. Přívod vody je vertikální. Proto musí být jeho provozní tlak nejméně 1,5 %. 2,5 atm.
 • Boční sušička musí být instalována v jedné linii s přívodním potrubím vody. Směr proudění je vodorovný, požadavky na výšku nejsou tak náročné.

Velikost koupelny a minimální kapacita sušičky

Vzhledem k vyšší vlhkosti a vyšším nárokům na komfort ve sprše musí mít sušák na ručníky, vodní nebo jiný vyhřívaný sušák na ručníky správný tepelný výkon. Na každý metr čtvereční podlahové plochy v koupelně s výškou stropu 2,70 m je potřeba 120-140 wattů tepelné energie (v chladnějších ročních obdobích).

Množství tepla závisí na teplotě teplonosné látky. Tepelný výkon je uveden v technickém listu při teplotě 70 °C. Pokud je vaše teplonosné médium teplejší nebo chladnější, je třeba provést korekci teploty.

Pokud se výška místnosti liší od standardní výšky, provedou se ve výpočtech také korekce.

A to nejdůležitější: protože voda má velmi vysokou tepelnou kapacitu, vodní sušička ručníků i při malém výkonu účinně zahřívá prostor a nejen suší ručníky.

Tvar sušičky a její konfigurace

V závislosti na tom, kam budete sušičku instalovat, je třeba zvolit také její tvar.

K dispozici jsou vodní věšáky na ručníky:

 • S policemi (studenými a teplými);
 • Otočné stránky. To je vhodné zejména v případě, že je v koupelně málo místa;
 • Rohové stránky. Nejvhodnější v nejchladnějším koutě koupelny.
 • Montáž na strop. Vzácné, ale běžné jsou ručníkové radiátory namontované na spojnici stropu a stěny.

Rozlišuje se podle místa:

Výběr samozřejmě závisí na volném místě na stěně. Zajímavé je, že někteří výrobci vyrábějí sušičky, které lze namontovat jak vertikálně, tak horizontálně.

Stavební materiál

 • Vodou vyhřívané věšáky na ručníky z nerezové oceli. Nejprodávanější produkty. Spolehlivé, s dobrým tepelným výkonem, snadná instalace, relativně levné. Ale citlivé na vodní rázy a kvalitu chladicí kapaliny.
 • Sušičky vody z mosazi. Také poměrně populární. Odolnost vůči korozi, relativně nízká cena (při podobných technických vlastnostech stojí mosazný svitek přibližně dvakrát tolik co ocelový).
 • Vodou vyhřívané měděné věšáky na ručníky. mají velmi vysoký tepelný výkon, spolehlivost a nenáročnost na chladicí kapalinu. Je však podstatně dražší než mosazné a ocelové modely. Častěji se nabízí možnost instalace přídavného topného tělesa a regulátoru teploty jako volitelné příslušenství.
 • Hliníkové sušičky. V ekonomickém segmentu nejsou téměř žádné. Ale široce dostupné mezi značkovými modely.

Vzhled a design

V závislosti na stylu interiéru a preferencích kupujícího si můžete vybrat jednu ze standardních verzí nebo designový model.

 • Běžné standardní tvary. jsou schodišťové a serpentinové (ve tvaru S, M, U).
 • Mezi nejoblíbenější barvy patří. Lakované bronzem nebo zlatem, leštěným ocelovým povrchem a klasickými smalty v černé nebo bílé barvě.
 • Designový věšák na ručníky může být v retro nebo high-tech stylu, s různými tvary. Barvu lze také přizpůsobit. Takový vyhřívaný držák ručníků. není jen funkční součástí koupelny, ale také jedinečným doplňkem.

Chcete-li si koupit vodní sušák na ručníky, Kyjev je pravděpodobně jedním z nejlepších míst. Sídlí zde pobočky většiny domácích i zahraničních výrobců sanitárních zařízení. Mnohé z nich však mají pobočky i ve velkých regionálních centrech. Například Charkov, Lvov, Oděsa, Záporoží, Dněpropetrovsk (Dnipro).

vodorovný, vodní, držák, ručníků

Vodní věšák na ručníky si můžete zakoupit v našem internetovém obchodě. Sídlíme v Kyjevě, ale zboží dodáváme do všech částí Ukrajiny. Budeme rádi, když nás kontaktujete a zanecháte nám férovou zpětnou vazbu na stránkách našeho webu!

Potřebujete poradit, jak vybrat správné vodní držáky ručníků ?

Pokud jste nenašli odpověď na svou otázku nebo potřebujete odbornou radu:

Pro vaše pohodlí si můžete objednat zpětnou vazbu a naši odborníci vám zavolají zpět a pomohou vám!

Svůj dotaz nám můžete zaslat také poštou:

Okamžitě vybereme zařízení vhodné pro vaše potřeby!

Náš online obchod. je součástí velkého specializovaného velkoobchodu pro komerční, občanské a soukromé stavební projekty a průmyslové a výrobní závody.

Název produktu Cena
Mario Classic 600x430x400 | žebřík 6 vodních sušáků na ručníky 1 869.00 GRN
Vodní vyhřívaný držák ručníků Mario Foxtrot 530x500x500 2 302.00 GRN
Vodní sušák na ručníky Mario Foxtrot 530x600x500 2 608.00 GRN
Mario Classic 500x430x400 | žebřík 5 vodních sušáků na ručníky 2 052.00 GRN
Mario Foxtrot vodní sušák na ručníky 530x700x500 2 933.00 CHRN

Vodní věšáky na ručníky s dodáním na Ukrajinu

V internetovém obchodě PROFIMANN.COM.UA si můžete koupit vodní sušáky na ručníky od 1209 UAH. V části katalogu je široký výběr, více než 200 názvů zboží pro organizaci vytápění a zásobování vodou.

READ  Kolik měsíčně zaplatíte za elektrický držák ručníků

Na stránkách produktu v kategorii Vodní sušáky ručníků naleznete podrobný popis, vlastnosti, návody, nákresy, fotografie a videa a také recenze kupujících.

Nakupujte online Vodní sušáky ručníků v internetovém obchodě PROFIMANN s doručením po celé Ukrajině: Kyjev, Oděsa, Charkov, Černigov, Chmelnický, Čerkasy, Krivoj Rog, Cherson, Luck, Rivne, Záporoží, Poltava, Ivano-Frankovsk, Černivci, Žitomir, Lvov, Kremenčug, Sumy, Užhorod, Ternopol, Nikolajev, Kropivnický (Kirovograd), Vinnica, Dněpr (Dněpropetrovsk), Mariupol. Rádi vás uvidíme mezi našimi stálými zákazníky!

Náš internetový obchod Epicenter nabízí široký sortiment věšáků na ručníky s bočním připojením a vyhříváním vodou v Charkově. Celá řada těchto produktů zahrnuje 41 jednotek s konkurenceschopnými cenami od 1032 do 18215 UAH. Na webu jsou také vždy aktivní sezónní nabídky a výprodeje, výhodné slevy a jedinečné propagační kódy, takže v Epicentru můžete vždy koupit levné vodní držáky ručníků s bočním připojením. Na webu se můžete dozvědět aktuální cenu, vybrat si vhodnou barvu, tvar, velikost a prostudovat další důležité technické vlastnosti. Na stránce produktu si můžete prohlédnout fotografie a přečíst si recenze od kupujících v Charkově. Všechny prezentované produkty mají certifikáty kvality a oficiální záruku výrobce, takže jsou spolehlivé a trvanlivé. Internetový obchod Epicentre nabízí možnost nákupu na splátky nebo na úvěr. Můžete také doručit na adresu v Charkovské oblasti: Chuguev, Pivdennoe, Pervomaysky, Merefa, Lyubotin, Lozovaya, Kupyansk, Krasnograd, Izyum, Zmiev, Dergachi, Volchansk, Valki, Bogoduhov, Barvenkovo, Balakleya, a také zdarma vyzvednout z obchodů umístěných na adresách. Charkov, ul. 9-A, Geroev Truda Ave. Gagarinova ulice, 352. Dalším komfortem pro naše zákazníky je možnost získat zboží zdarma vyzvednutím v zákaznickém centru, které se nachází na adrese: Kyjev, Pr. Grigorenko, 40

Ceny vodních držáků na ručníky s bočním připojením v Charkově

V roce 2022 v Epicentru často nakupují

Věšáky na ručníky s bočním připojením můžete zakoupit v Epicentru online a v našich nákupních centrech:

Vodní vyhřívaný držák ručníků: vlastnosti a výhody

Aby vodní sušák ručníků úspěšně plnil své funkce, je připojen k teplovodnímu potrubí nebo topení. Umožňuje získat levný nosič tepla a co nejvíce zjednodušit provoz topného zařízení. Nabízíme výběr modelů vyhřívaných držáků ručníků s bočním a spodním připojením, které určuje, odkud bude teplá voda přitékat. To nemá vliv na účinnost zařízení. Hlavní výhody sušáků ručníků z nerezové oceli nebo mosazi jsou tyto

 • funkčnost zajišťuje sušení prádla, vytápění místnosti, zdobení interiéru;
 • není závislý na elektřině, nemusíte se obávat úrazu elektrickým proudem;
 • snadné připojení je důležité zvolit správné místo a instalaci zvládne každý instalatér;
 • Nízké náklady na údržbu a dlouhá životnost;
 • sušička může mít klasický tvar cívky nebo žebříku.

Držák na ručníky s policí a bočním připojením

Jako příklad lze uvést připojení vyhřívaného držáku ručníků RFT vlevo 500, šířka 500, výška 800 mm.

Objednání věšáku na ručníky (doba výroby 1-3 dny)

 • Ručníkové radiátory s bočním připojením lze objednat s rozměry podle připojení, jak je uvedeno v tabulce, nebo podle osy bočního připojení od 300 do 1100 mm (v případě potřeby). Se standardní šířkou a výškou, k ceně od tabulky 600
 • Pokud se konstrukce ručníkového radiátoru příliš nezmění, je možné vyrobit výrobek s jinými rozměry, než jsou standardní: Připojení x š x v mm bude stát přibližně stejně jako další (větší) velikost, t.к. se považuje za nestandardní.
 • FT ultra lze dodat také se svislými připojovacími koleny. Lze vyrobit jakékoli lešení nebo lešení řady ultra ultra s bočním připojením, ale pouze po konzultaci s projektantem výrobce.
 • Pokud má být vyhřívaný držák ručníků připojen k zásobníku TUV na stejné stěně jako samotný radiátor, lze pro estetičtější vzhled přivařit zpět na stěnu (nemá vliv na cenu). Diagonální připojení s přivařenými spojovacími maticemi (cena vč. velikost).

Držák ručníků s bočním připojením

Středová vzdálenost (mm): 500 ; Typ: vodní ; Tvar: ve tvaru M ; Materiál: nerezová ocel ; Barva: chrom ; Připojení: boční ; Police: ne ; Pracovní tlak (atm): 25 ; Další popis : Tepelný výkon (Qwt);

Středová vzdálenost (mm): 500 ; Typ: vodní ; Tvar: žebřík ; Materiál: nerezová ocel ; Připojení: chrom ; Připojení: boční ; Zásobník: ano ; Pracovní tlak (atm): 10 ; Další popis : tlak při zkoušce 35 atm;

Středová vzdálenost (mm): 500 ; Typ: vodní ; Forma: žebřík ; Materiál: nerezová ocel ; Barva: chrom ; Připojení: boční ; Palivový element: levý ; Police: ano ; Pracovní tlak (atm): 15 ;

Středová vzdálenost (mm): 500 ; Typ: vodní ; Tvar: ve tvaru PM ; Materiál: nerezová ocel ; Barva: chrom ; Připojení: boční ; Police: ano ; Pracovní tlak (atm): 10 ; Průměr připojení: 1 1/4″ ;

Přikrmování včelstev vodou. Předjarní příkrm vodou.

Středová vzdálenost (mm): 500 ; Typ: vodní ; Tvar: ve tvaru M ; Materiál: nerezová ocel ; Barva: chrom ; Připojení: boční ; Police: ne ; Pracovní tlak (atm): 25 ; Průměr připojení: 1″ ;

Středová vzdálenost (mm): 500 ; Typ: vodní ; Tvar: žebřík ; Materiál: nerezová ocel ; Barva: chrom ; Připojení: boční ; Police: ne ; Pracovní tlak (atm): 15 ; Průměr připojení: 1″ ;

Středová vzdálenost (mm): 500 ; Typ: vodní ; Tvar: žebřík ; Materiál: nerezová ocel ; Barva: chrom ; Připojení: pravé ; Zásobník: ano ; Pracovní tlak (atm): 25 ; Průměr připojení: 1″ ;

Středová vzdálenost (mm): 500 ; Typ: vodní ; Tvar: ve tvaru M ; Materiál: nerezová ocel ; Barva: chrom ; Připojení: boční ; Spoje: ne ; Pracovní tlak (atm): 25 ; Další popis : Tepelný výkon (Qwt) ;

Středová vzdálenost (mm): 500 ; Typ: Vodní ; Tvar: MF-tvarovaný ; Materiál: nerezová ocel ; Barva: chrom ; Připojení: boční ; Police: ne ; Pracovní tlak (atm): 10 ; Průměr připojení: 1″ ;

Středová vzdálenost (mm): 500 ; Typ: vodní ; Tvar: ve tvaru PM ; Materiál: nerezová ocel ; Barva: chrom ; Připojení: boční ; Police: ano ; Pracovní tlak (atm): 9 ; Průměr připojení: 1″ ;

Středová vzdálenost (mm): 500 ; Typ: vodní ; Forma: žebřík ; Materiál: nerezová ocel ; Barva: chrom ; Připojení: boční ; Topné těleso: pravé ; Police: ano ; Pracovní tlak (atm): 15 ;

Osová vzdálenost (mm): 500 ; Typ: vodní ; Tvar: žebřík ; Materiál: nerezová ocel ; Barva: chrom ; Připojení: boční ; Police: ne ; Pracovní tlak (atm): 8 ; Další popis : Při výrobě držáků na ručníky Dvin používá speciální potravinářskou nerezovou ocel třídy AISI304. Každý držák na ručníky, který vyrábí. Vyhovuje zkušebnímu tlaku 40 atmosfér;! ;

Středová vzdálenost (mm): 500 ; Typ: vodní ; Tvar: ve tvaru PM ; Materiál: nerezová ocel ; Barva: chrom ; Připojení: boční ; Police: ano ; Pracovní tlak (atm): 10 ; Objem (m³): 0.058 ;

Středová vzdálenost (mm): 500 ; Typ: vodní ; Tvar: žebřík ; Materiál: nerezová ocel ; Barva: chrom ; Připojení: pravé ; Zásobník: ano ; Pracovní tlak (atm): 15 ; Průměr připojení: 1″ ;

Osová vzdálenost (mm): 500 ; Typ: vodní ; Forma: žebřík ; Materiál: nerezová ocel ; Barva: chrom ; Připojení: boční ; Police: ano ; Pracovní tlak (atm): 8 ; Další popis : Při výrobě držáků na ručníky Dvin používá speciální potravinářskou nerezovou ocel třídy AISI304. Každý držák na ručníky, který se vyrábí. Vyhovuje zkušebnímu tlaku 40 atmosfér! ;

Středová vzdálenost (mm): 600 ; Typ: vodní ; Tvar: ve tvaru PM ; Materiál: nerezová ocel ; Barva: chrom ; Připojení: boční ; Pracovní tlak (atm): 10 ; Další popis : tlak při zkoušce 35 atm; možné provedení s dlouhým a krátkým závitem ; Průměr připojení: 1″ ;

Středová vzdálenost (mm): 500 ; Typ: vodní ; Tvar: ve tvaru M ; Materiál: nerezová ocel ; Barva: chrom ; Připojení: boční ; Police: ano ; Pracovní tlak (atm): 10 ; Průměr připojení: 1 1/4″ ;

Středová vzdálenost (mm): 500 ; Typ: vodní ; Forma: žebřík ; Materiál: nerezová ocel ; Barva: chrom ; Připojení: boční ; Ohřev: levý ; Police: ano ; Pracovní tlak (atm): 15 ;

READ  Co je pro vaše vlasy horší: fén nebo kulma?

Středová vzdálenost (mm): 500 ; Typ: vodní ; Forma: žebřík ; Materiál: nerezová ocel ; Barva: chrom ; Připojení: boční ; Palivový element: levý ; Police: ano ; Pracovní tlak (atm): 15 ;

Osová vzdálenost (mm): 500 ; Typ: vodní ; Tvar: ve tvaru PC ; Materiál: nerezová ocel ; Barva: chrom ; Připojení: boční ; Police: ano ; Pracovní tlak (atm): 8 ; Další popis : Při výrobě držáků na ručníky Dvin používá speciální potravinářskou nerezovou ocel třídy AISI304. Každý vydaný sušák na ručníky. projít tlakovou zkouškou na 40 atmosfér! ;

Dobré řešení pro koupelnu

Dnešní koupelna je vybavena vyhřívaným věšákem na ručníky. Lze ji použít nejen k sušení ručníků a jiných vlhkých látek, ale také k vytvoření mikroklimatu v místnosti. Díky ohřevu na určitou teplotu se zrcadla nemlží a na kohoutcích se neusazuje kondenzát. Většina z nich je vyrobena z nerezové oceli, ale existují i držáky na ručníky z neželezných kovů. Kovové trubky odolávají vysokému tlaku a teplotám horké vody až sto stupňů a mají dobrý tepelný výkon. Povrchy držáků na ručníky mohou být lakované nebo chromované. Ta je estetičtější, spolehlivější a pohodlnější.

Věšáky na ručníky jsou k dispozici jako vodní nebo elektrické. Ty jsou připojeny k přívodu teplé vody. Je výhodné, že není nutné je zapínat a vypínat. Vodní zařízení také na rozdíl od elektrického nepotřebuje izolaci a je bezpečnější. Připojení systémů může být boční nebo podlahové. Držáky ručníků se nejčastěji připojují k teplovodnímu potrubí pomocí bočního připojení.

Způsoby připojení vodního držáku ručníků

Spodní připojení 1: Nejoptimálnější, resp. ideální připojení vodního sušáku ručníků LESENKA k systému TUV. je to spodní vodorovná část. S tímto typem připojení v ručníkovém radiátoru cirkuluje horká voda i při nízkém tlaku na 100 % a všechny tyče, dokonce i ve velkých ručníkových radiátorech, jsou horké.

Diagonální připojení 2: Žebřík lze připojit i diagonálně. tato metoda funguje bez problémů i u všech velikostí sušiček ručníků.

Laterální (vertikální) spojení 3, 4: Existují nuance. Nedoporučujeme připojovat větší ohřívače ručníků než 100 cm. na výšku s bočním připojením. jedna nebo dvě nižší příčky mohou zůstat studené. Pokud je požadován věšák na ručníky větší než 100 cm. z hlediska výšky je správnější zvolit schodiště s univerzálním připojením a připojit je bočně; více o variantách bočního připojení.

Schémata pro správné připojení ručníkových radiátorů

Správná schémata připojení ručníkových radiátorů TERMOKIT Správná schémata připojení ručníkových radiátorů

V současné době se lze často setkat s negativními situacemi způsobenými nekvalifikovanými zásahy do provozu komunálních instalací, včetně instalace ručníkových ohřívačů vody (designových radiátorů) napojených na stoupačky TUV.

V tomto článku jsme se pokusili uvést základní podmínky a schémata správné instalace designových radiátorů.

Boční a diagonální spojovací diagramy s neomezeným a nezkresleným obchvatem.

Tato schémata jsou nejefektivnějším typem zapojení sušičů ručníků, protože zajišťují přívod teplonosné látky v horní části a „návrat“ v dolní části. Stojí za zmínku, že tato schémata se doporučují pro klasické konstrukce designových radiátorů s přirozenou cirkulací v podobě schodiště.

Je třeba poznamenat, že tyto systémy jsou z hlediska účinnosti rovnocenné a nemají oproti sobě žádnou výhodu. Z toho vyplývá i univerzálnost těchto variant, protože mohou stabilně fungovat v obou směrech proudění pracovní kapaliny, jsou zcela nezávislé na rychlosti cirkulace chladicí kapaliny, nemusí se odvzdušňovat při vypnutí vody a vzdálenost od stoupacího potrubí může být libovolná.

Přesto mají tato schémata několik předpokladů pro stabilní fungování radiátorů.

Výstup stoupacího potrubí musí být nad místem připojení radiátoru a zpětné potrubí musí být pod místem připojení.

Je třeba dodržet sklon připojovaných trubek (jak je znázorněno na obrázcích výše). Například při průhybu na metr může být rozdíl 3 až 30 mm. Je třeba si také uvědomit, že větší sklon neohrozí funkci těchto obvodů.

Je třeba se vyhnout nežádoucím ohybům (hrbům) v potrubí, protože se v nich může hromadit vzduch a bránit normální cirkulaci chladicí kapaliny.

V případě spodního přívodu mezi vývody není povoleno žádné zúžení, protože by to rovněž bránilo správné funkci chladiče a mohlo by vést k tomu, že by chladič vůbec nefungoval.

Průměr přívodního potrubí musí být minimálně DN 20 (3/4″ u ocelových trubek a 25 mm u polypropylenových trubek), aby byla umožněna správná cirkulace. Kulové kohouty musí být minimálně 3/4″.

Zvláště důležité je provedení tepelné izolace přívodních obvodů, protože poskytuje mechanickou ochranu a výrazně snižuje tepelné ztráty, což má následně pozitivní vliv na provoz ručníkového radiátoru.

Instalace uzavíracího ventilu v obtoku nebo je obtok zablokován či omezen. To může vést ke zpomalení cirkulace ve společném stoupacím potrubí, poklesu teploty TUV v místě odběru a výraznému poklesu průtoku.

Přípustné možnosti bočního připojení.

Boční připojení, správná varianta, radiátor je plně umístěn mezi vývody, funkce není narušena.

Boční připojení, správná varianta, vyžaduje odvzdušnění po vypnutí přívodu vody.

Nižší schémata připojení jsou méně účinná, ale nabízejí řadu výhod.

Schodišťové připojení ručníkového radiátoru, které zabraňuje ucpání nebo posunutí obtoku (přirozená cirkulace).

Schéma spodního připojení žebříkového ručníkového radiátoru s obtokem (kombinace přirozeného a nuceného oběhu).

Schéma spodního připojení ručníkového radiátoru ve tvaru žebříku se zúžením obtoku (kombinace přirozeného a nuceného oběhu).

vodorovný, vodní, držák, ručníků

Vlastnosti spodních schémat připojení.

Lze provozovat v jakémkoli směru proudění ve stoupacím potrubí.

možnost skrytého uložení potrubí (bez prostupů stěnou).

Je třeba odvzdušnit pomocí Mayevského kohoutů.

Méně efektivní, na rozdíl od bočního nebo diagonálního spojení.

Horní přípojka ze stoupacího potrubí s odsazeným nebo kuželovým obtokem musí být umístěna pod místem připojení k ručníkovému radiátoru. (zaručuje stabilní provoz v obou směrech napájení)

Spodní okruh musí být ve všech schématech základního zapojení vždy umístěn pod podlahovým topným tělesem.

Další přípustné nižší možnosti připojení.

Spodní připojení, všechny obvody pod ručníkovým radiátorem, nejsou porušeny žádné podmínky instalace.

Spodní připojení, pro horní přívod topného média (horní vývod je umístěn nad ručníkovým radiátorem), při spodním přívodu pracovní kapaliny není tato možnost možná.

Boční a diagonální varianty s posunutým nebo sníženým obtokem.

Boční připojení žebříkového radiátoru se zúženým obtokem (kombinace nuceného a přirozeného proudění)

Boční připojovací žebřík otopného tělesa, s ofsetovým obtokem (kombinace nuceného a přirozeného pohybu topného média)

Diagonální připojení mřížkového chladiče se zúženým obtokem (kombinace nucené a přirozené cirkulace)

Připojení chladiče s diagonálními štěrbinami, s posunutým obtokem (kombinace nuceného a přirozeného oběhu)

Vlastnosti schémat bočního a diagonálního spojení s odsazeným nebo zúženým obtokem.

Tato schémata jsou vhodná pouze pro horní tok (jinak je stabilní provoz nemožný)

Po uzavření přívodu vody není třeba odvzdušňovat.

Lze použít v libovolné vzdálenosti od stoupacího potrubí.

Stejně jako u jiných instalací je třeba dodržet sklon přívodu (rozdíl 3 až 30 mm)

instalace uzavíracích ventilů na obtoku a uzavření a zúžení obtoku. To může vést ke zpomalení cirkulace ve společném stoupacím potrubí, poklesu teploty TUV v místech odběru vody a výraznému poklesu výšky vody.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS