Výhody depilace voskem

Voskování v oblasti bikin je účinný a cenově dostupný způsob odstranění nežádoucích chloupků. Vosk si můžete koupit v každé lékárně nebo kosmetickém salonu. Nízké náklady, a to i ve specializovaném salonu.

Depilace bikin trvá velmi krátce, je snadná a zvládnete ji sami, pokud máte správné dovednosti.

Ženy oceňují variabilitu metody. Chloupky lze odstranit voskem při různých teplotách, takže si můžete vybrat studenou, teplou nebo horkou depilaci. Ta je nejúčinnější, ale je lepší, aby zákrok provedl odborník.

Dlouhodobý účinek je důležitým aspektem ve prospěch depilace voskem. Chloupky odstraněné během depilace jsou u kořínků, takže trvá asi měsíc, než znovu vyrostou. Procedura se opakuje každé 3-4 týdny (po použití horkého vosku ještě méně často). Pravidelná depilace tenčích a jemnějších chloupků v průběhu času zpomaluje jejich růst, zjemňuje je a činí je méně bolestivými.

Vosk je přírodní produkt, takže jeho složky nedráždí pokožku a postup se nazývá bioepilace. Vosk mohou používat všichni, kteří nejsou alergičtí na včelí produkty.

Má peelingový účinek (odstraňuje odumřelé kožní buňky), takže při pravidelném používání je pokožka jemná a sametová. Po depilaci voskem zarůstají chloupky jen velmi zřídka.

Co ještě je třeba zvážit při výběru

Představujeme hodnocení depilačního vosku pro rok 2020. 12 nejlepších produktů vybraných našimi odborníky na základě hodnocení a uživatelských recenzí.

Hodnocení (2020) Cena, ₽ Země
Nejlepší teplé vosky pro depilaci
1. Přírodní žlutá vosková kazeta Od 140₽ Španělsko
2. Kapous Professional Čokoládový vosk v kazetě Od 120₽ Rusko
3. Veet Teplý vosk s esenciálními oleji od 320₽ Francie
4. Vosková kazeta ItalWax White Chocolate Warm od 110₽ Itálie
Nejlepší horké vosky na depilaci
1. Kapous Professional Hot Wax „Pink“ v nápoji od 560₽ Španělsko
2. Beauty Image Standardní přírodní horký vosk v discích od 1 200₽ Španělsko
3. Starpil Hot Wax „Cotton“ v korálcích od 950₽ Španělsko
4. Kapous Professional žlutý přírodní horký vosk v kotoučích od 730₽ Rusko
Nejlepší fóliové vosky na depilaci
1. WHITE LINE Bílá čokoláda Italwax fóliový vosk v granulích od 350₽ Itálie
2. Depileve Vosková fólie na intimní partie v nádobce od 900₽ Španělsko
3. Cristaline Moscoet Rose Oil Filmový vosk v granulích od 1000₽ USA
4. Depilflax Blue Foil Wax v granulích od 350₽ Španělsko
READ  Voskové pásky pro hloubkovou depilaci

Styly voskování

Technologie depilace a její výsledek závisí mimo jiné na vlastnostech použitého vosku. Podle tohoto kritéria se dělí na několik typů:

  Depilace studeným voskem. Nejjednodušší metoda. K dispozici s voskovanými proužky, které není třeba zahřívat speciálním zařízením. Doporučujeme ji pouze krátce podržet v rukou, aby se zahřála, a poté ji přiložit na požadované místo. Pásek pevně přitiskněte ke kůži, důkladně jej vyrovnejte a pak jej prudkým pohybem odtrhněte. Předpokládá se, že po něm zůstanou všechny vlasy.

Voskové pásky jsou k dispozici pro různé části těla a typy pokožky

Pro oblast bikin je nejúčinnější depilace horkým voskem s vysokým bodem tání

Vosk pro teplou depilaci se prodává v kazetě, což usnadňuje jeho použití

Vosk pro depilaci je nejčastěji ve formě granulí

Kontraindikace a omezení

Odstranění nežádoucího ochlupení v intimní oblasti bohužel není vhodné pro každou ženu. Pro tuto léčbu existuje řada omezení:

 • Nové výrůstky na kůži v oblasti, která má být depilována.
 • Diabetici.
 • Některá gynekologická onemocnění.
 • Poškození kůže v oblasti, která má být depilována.
 • Alergie na včelí produkty nebo vosk.
 • Krátké vlasy (do 5 mm).
 • Nemoci s horečkou.
 • Opalování v oblasti bikin.
 • Těhotenství a kojení.

Nikdy neberte v úvahu kontraindikace, protože to může vést k nepříjemným následkům a vyvolat některé komplikace.

Co ještě potřebujete k domácí depilaci?

Pro domácí depilaci potřebujete nejen připravit voskovou hmotu, ale také řadu dalších doplňků. Co potřebujete k odstranění chloupků? Budete potřebovat:

 • proužky jakéhokoli netkaného materiálu (v průměru 12 až 15);
 • rukavice;
 • mastek nebo dětský pudr;
 • špachtlí, aby se přípravek mohl nanášet na tělo;
 • Pinzeta k odstranění zbývajících chloupků z pokožky;
 • tkáně k odstranění zbytků vosku;
 • pleťové mléko nebo mléko pro péči o pokožku po zákroku.

Zvažte také, v jaké nádobě chcete vosk rozpustit. Pokud nemáte k dispozici tavič vosku, připravte si jiný vhodný ohřívač. např. vodní lázeň.

Jak správně depilovat oblast bikin

Před depilací voskem by měla být pokožka připravena. Během depilace voskem je nejlepší chladit pokožku kostkou ledu nebo použít anestetický krém. Poté epilovanou oblast namažte speciálním antibakteriálním krémem. Nechte pokožku oschnout. (foto) Je třeba poznamenat, že optimální délka chloupků pro depilaci je mm.

Teplý vosk předehřátý ve vodní lázni nebo ve speciálním ohřívacím přístroji naneste pomocí špachtle nebo špachtle na voskovanou plochu (stydké pysky, rty, mezihrudní záhyby), poté na vosk položte kousek kapesníku nebo voskové pásky, rozemněte je v rukou a přiložte na požadovanou oblast pokožky; silným a pevným tahem odstraňte kapesník nebo pásku z pokožky spolu s nežádoucími chloupky. Pro dosažení nejlepších výsledků ji přitáhněte k linii vlasů. Přidržujte si rty prsty druhé ruky, abyste ochránili celistvost pokožky. (foto, video)

READ  Jak dlouho potřebujete na depilaci chloupky?

Zbytky vosku odstraňte speciálním čisticím prostředkem. (foto)

Opětovně ošetřete pokožku antiseptickým přípravkem a krémem (např. Bepanten). (foto)

Mezi depilacemi v oblasti bikin byste měli používat peeling a provádět exfoliaci. Tím se vyřeší problém se zarůstajícími chloupky. (foto)

A několik tipů pro ty, kteří si stále troufají na domácí depilaci. U žen se pro snížení bolesti doporučuje vosk v prvních dnech po tomto období práh bolesti klesá. A pokud se velmi bojíte bolesti, nezapomeňte použít anestetický krém.

Správný způsob voskování pokožky

Jak si depilovat chloupky: průvodce v 8 krocích.

Depilace voskem je podle mého názoru jedním z nejjednodušších, nejlevnějších, a proto i nejoblíbenějších způsobů odstranění nežádoucích chloupků. Soudě podle recenzí, klienti salonů, voskování je přitahuje nejen svou nízkou cenou, ale také tím, že je velmi účinné. Vosk na kůži můžete používat až několik týdnů. Tento postup samozřejmě není bezbolestný, ale hladká pokožka za to stojí!

Vosk na pleť si můžete aplikovat jak v kosmetickém salonu, tak doma. Pokud jste nikdy neudělali samostatně vaksing, má smysl přece jen jít na kliniku k profesionálnímu umělci (v Moskvě je to víc než dost) a uvidíte, jak bude postupovat. Pokud však z nějakého důvodu nechcete navštívit studio, v zásadě vám bude stačit zhlédnout několik fotonávodů nebo videonávodů a přečíst si několik pokynů k depilaci voskem. Třeba tento:)

Dnes vám chci říct, jak hladce a správně depilovat pokožku.

 • Studená. vhodná pro jemnou pokožku, pomáhá odstranit tenké a krátké chloupky, ale tento postup je poměrně bolestivý;
 • Horká. samotná procedura je mnohem méně bolestivá než depilace studeným voskem, ale při nesprávné teplotě hrozí riziko popálení;
 • Teplý vosk je podle mého názoru nejlepší volbou. Tento vosk je vhodný pro všechny ženy. je hygienický, méně bolestivý než studený nebo horký vosk a snadno se používá. Teplý vosk se prodává ve sklenicích nebo ve speciálních válečcích. Cena je o něco vyšší než u horkých a studených vosků. Ale doporučuji ji používat pro domácí depilaci.
 • Nejprve je třeba připravit pokožku na zákrok. Chloupky musí být dlouhé asi 5 mm. Kůže by měla být důkladně omyta a osušena. Kosmetika by se neměla používat.
 • Vosk se zahřeje ve vodní lázni na teplotu přibližně 40 stupňů.
 • Musí se nanášet na pokožku pomocí speciální špachtle. Je důležité si uvědomit, že vosk se musí nanášet ve směru růstu chloupků.
 • Na vrchní část vosku položte kus látky nebo kapesník a pevně jej přitlačte.
 • Po ztuhnutí vosku je třeba hadřík odstranit prudkým pohybem proti růstu chloupků. Kůži v místě „odtržení“ je v tuto chvíli nutné držet druhou rukou.
 • Poté je třeba zbytek vosku odstranit olejem. Stačí jakýkoli kosmetický nebo rostlinný olej
 • Pro zklidnění podrážděné pokožky je třeba použít speciální zklidňující krém, který snadno seženete v každém kosmetickém obchodě.
 • Jeden až dva dny po depilaci nesmíte chodit do sauny, saunovat se, používat kosmetiku ani se opalovat.
vosk, domácí, depilaci, bikin

Při zhoršení chronických onemocnění, cukrovce, alergii na složky voskové směsi, křečových žilách a při porušení integrity kůže v předpokládané epilační zóně.

READ  Vinylové dlaždice Quartz pro podlahové vytápění

Dbejte na tato pravidla a kontraindikace. Krása si jistě vybírá daň, ale nic není důležitější než vaše zdraví!

Ve videu. pravidla depilace bikin:

 • Voskování je vhodné pro odstranění chloupků v intimní oblasti. Výsledek trvá až měsíc, nízká pravděpodobnost vedlejších účinků.
 • V salonu se používá teplý, horký nebo studený vosk. Každá metoda má své výhody a nevýhody a je nutné odborné poradenství.
 • Příprava před zahájením. Je důležité zkrátit délku vlasů, provést peeling a odstranit přebytečnou vlhkost.
 • Pro domácí depilaci si můžete koupit proužky, disky, kazety nebo brikety.
 • Po depilaci je třeba odstranit zbytky vosku, přiložit ledový obklad a nanést zklidňující krém. Také s Nicholsem shugaring pasty v tomto.

Podívejte se na naše denní výběry nejlepších kosmetických produktů

Přehled nejlepších produktů pro depilaci voskem a cen

Dobrý vosk poskytuje maximální účinek a žádné nepohodlí. Kromě přímého účelu. odstranění chloupků. by vosk měl mít i pečující vlastnosti. Kromě kosmetických salonů lze tyto produkty snadno zakoupit ve specializovaných internetových obchodech, které prodávají přípravky pro péči o vlasy.

Tam si také můžete přečíst podrobné vlastnosti produktu a doporučení, jak používat jednotlivé složení. Depiflax, Italwax a Depileve patří již několik let mezi nejoblíbenější značky. Tabulka umožňuje porovnat vlastnosti a ceny některých nejoblíbenějších vosků.

Vhodné pro citlivou pleť a osoby se světlou pletí.

Noví voskaři mohou získat sadu se vším, co potřebují. Například sada pro voskování na kazety Italwax obsahuje dva druhy vosku: Azulen a Bílá čokoláda, tavič vosku a proužky k odstranění složení. stojí přibližně 900

Depilaci voskem provádějí miliony dívek a žen, které chtějí mít hladkou pokožku a bezchybný vzhled.

vosk, domácí, depilaci, bikin

Je tak snadné osvojit si potřebné dovednosti, abyste to zvládli sami. a to doma, zapomeňte na drahé salony.

vosk, domácí, depilaci, bikin
| Denial of responsibility | Contacts |RSS