Jak správně provádět voskování kazet

Mnoho žen upouští od návštěvy drahých salónů a dává přednost domácí péči o tělo. Při voskování aktivně používají voskové kazety a tvrdí, že tato metoda má mnoho výhod.

Voskové depilační kazety se na kosmetickém trhu objevily relativně nedávno. Jsou účinným prostředkem k odstranění chloupků na různých částech těla, včetně

Kazety vypadají jako nádobka se speciálním prvkem, který zajišťuje rovnoměrné nanesení vosku na povrch pokožky. Existují skupiny vosků podle bodu tání.

Horké. musí být zahřáté na 55-65 stupňů.

Teplý. pracovní teplota v rozmezí 37-45 stupňů.Chlad. materiál je vhodný pro použití při teplotě lidského těla.

Kazety se prodávají jako součást sady na odstraňování chloupků nebo samostatně.

Kvalitní vosky na kazety obsahují organické složky bez konzervačních látek, barviv a jiných škodlivých látek. Základem konzistence je včelí vosk, bohatý na vitamíny A a B, které hydratují a vyživují pokožku.

Tento cenný produkt navíc obsahuje:

 • Minerály rostlinného původu, které dodávají pokožce živiny.
 • Esenciální oleje, které zklidňují podráždění pokožky po depilaci voskem.
 • chlorofyl, který má léčivé účinky.
 • Extrakt z čajovníku s antiseptickými účinky.
 • Řasy.

Předehřátí vosku před aplikací zajišťuje hluboké proniknutí živin do pokožky, což vede k vitamínově bohaté, pružné a přitažlivé pleti. Další metoda eliminuje možnost zarudnutí díky jemné konzistenci ošetření.

Různé nástavce pomáhají zastřihovat větší oblasti, jako jsou stehna, nohy a stehýnka, a také těžko přístupné nebo špatně viditelné oblasti, včetně oblasti bikin. Zahřívání vosku netrvá déle než 15 minut, takže přípravná fáze je rychlá.

Speciální dávkovač v kartuši spotřebovává látku střídmě a zabraňuje zbytečnému kapání. Popáleniny a jiná zranění jsou při dodržení pravidel aplikace minimální.

Výčet výhod voskových kazet je rozsáhlý a zahrnuje například

 • Snadná aplikace vosku a mírná konzistence.
 • Bezpečné díky příjemné teplotě ohřevu.
 • Široká škála voskových směsí podle typu pokožky nebo vlasů.
 • Mnoho různých trysek, které umožňují práci na velkých nebo malých plochách pokožky.
 • Sterilita a čistota během zákroku.
 • Žádné silné bolestivé pocity v důsledku předběžného změkčení kůže.
 • Nízké náklady na sadu.

Voskové kazety jsou v mnoha ohledech lepší než klasické metody depilace.к. Nemá prakticky žádné vady.

Bioepilace. Krok za krokem.

Bioepilace, tj. odstraňování chloupků voskem. Depilace, o kterou je v našich salonech největší zájem, a to nejen na jaře a v létě. Klienti dávají přednost této metodě odstraňování chloupků, protože je účinná, spolehlivá, rychlá a nejúspornější.

Princip depilace je jednoduchý: na pokožku se nanese zahřátý vosk, který odstraní chloupky.

Odumřelá vrstva kůže se jemně odstraní a pokožka zůstane jemná a hladká. Další depilace voskem nejdříve za 3-4 týdny.

Teplý (nebo nízkoteplotní) vosk se po nanesení na pokožku okamžitě ochladí na tělesnou teplotu, aniž by vytvářel výrazný tepelný efekt. Teplý vosk se nanáší na pokožku v tenké vrstvě, dobře přilne i k malým chloupkům a lze jej odstranit pouze pomocí speciálního papíru.

Teplý vosk se používá hlavně k depilaci rukou, nohou a zad, ale je možné provádět také depilaci obličeje, depilaci podpaží a mělkou depilaci bikin.

Vosk v kazetovém ohřívači aplikátoru se zahřívá 15-20 minut, dokud není tekutý (teplota 45-50 °C). Depilační plochu epilujte bez vyjmutí kazety z ohřívače a zároveň odpojte přístroj od elektrické sítě.

DŮLEŽITÉ: Teplý vosk se vždy nanáší podél růstu chloupků a odstraňuje se proti růstu chloupků speciálním papírem. Po sezení se zbytek vosku odstraní speciálním olejem.

Vosk na kazety ItalWax (kazeta). Svědectví

Dlouho jsem se snažila odstranit chloupky sama doma. Zpočátku to byla jen jednoduchá příprava pasty na shugaring, používala jsem ji dost dlouho, první sklenici pasty jsem koupila v obchodě, pak jsem si ji uvařila sama. Ale pro mě tento postup není příliš vhodný. Pro mě to bylo ideální s filmovým voskem, ale pro velkou plochu jeho třeba hodně, je to drahé, takže pro nohy se rozhodl koupit vosk kazetu, aby aplikace byla pohodlná a vše, co.

Od ItalWax mám filmový vosk, bez otázek ohledně kvality, a kazetu stejné značky. Také pro tyto kazety se prodávají taviče vosku, ale koupil jsem si první kazetu, abych zjistil, jestli se mi to líbí, takže tavič vosku ještě není. Také vám řeknu, jak vosk zahřát, pokud nemáte po ruce tavič vosku.

Mám variantu aloe, nevím, jaký je v tom rozdíl. Prodavač dívce řekl, že čím tmavší vosk, tím lépe odstraňuje tvrdé chloupky. Vybíral jsem náhodně.

Kazeta byla původně ve filmu, ale na válci není víko, což je nevýhoda, protože je potřeba nějak uzavřít výtok pro skladování.

Plast je dostatečně těsný, ale je přes něj vidět množství výrobku a v zásadě i jeho struktura. Snadno poznáte, kdy je vosk připraven k použití.

Výlevka je na jedné straně mírně zúžená, takže se lépe nanáší. Mezera mezi válečkem a výlevkou se na obou stranách liší, na straně určené k voskování je samozřejmě širší.

Pokud je vosk velmi dobře zahřátý a již tekutý a držíte ho vzhůru nohama, může z mezery vytékat.

Jak se připravit na domácí depilaci a co k tomu potřebujete?

Před odstraněním chloupků je dobré místa, která budete odstraňovat, exfoliovat. Nemělo by se vyskytovat žádné podráždění nebo zánět. Před voskováním je třeba pokožku odmastit. Musíte také použít něco podobného jako mastek, já mastek nemám, tak používám pálený hliník, účinek je stejný. Pomáhá pokožce zůstat suchá a je pro ni méně traumatizující. Dříve jsem tento bod zanedbával a musel jsem po dlouhé době voskovat. Mastek lépe odstraňuje chloupky.

Pokud se chystáte voskovat oblast, o které víte, že bude bolet, zkuste něco, co minimalizuje bolest. Cenově nejvýhodnější varianta. Je to menovazin, prodává se v lékárně. Chladí pokožku a výborně tlumí bolest, a to i v oblasti bikin.

Potřebujete také ohřívač vosku, ale já ho nemám. Proto jsem jako první použil možnost vodní lázně. Ohřejte vodu, pak kazetu zabalte do sáčku a vložte ji do něj. Jako možnost je to v pořádku, ale narazil jsem na několik problémů. Sáček se roztrhne a kazeta se namočí, ale to nevadí. Může být nerovnoměrně zahřátá a je třeba zahřát celou kazetu, zejména válec. Rychle se ochladí a pak dlouho trvá, než se znovu zahřeje. Obecně to není moc pohodlné, trvalo mi to dlouho.

Pak jsem se rozhodl ohřát náplň v mikrovlnné troubě. Bál jsem se, že tato možnost nebude fungovat, že něco vybuchne nebo tak něco. Ale nic se nestalo. Samotný plast se nepřehřívá, ale vosk se zahřívá rychle a hlavně rovnoměrně. Můžete ji ohřát na cestách, netrvá to dlouho. Lze použít ihned po vyjmutí z mikrovlnné trouby.

READ  Jaké nádobí používat na sklokeramické varné desce

Je také dobré mít k dispozici přípravek, který odstraňuje zbytky vosku. Myslel jsem, že to prostě sundám s jakýmkoli olejem, ale nic takového. Normální olej po kůži jen klouže, je cítit, že je vše smyto, a jakmile kůže zaschne, je na ní vidět vosk. Tady jsem zpanikařil, ale našel jsem nějaké voskovací ubrousky a použil je. Svou práci zvládli. Obecně existují speciální produkty pro tento účel a je nejlepší si je koupit, existují také rozpočtové možnosti.

A k zákroku potřebujete voskové pásky. Mám jednu od Kapouše, je tlustá, netrhá se, když ji odtrhnete, je skvělá. Nedoporučuji používat jen nastříhaný papír, to jsem nedělal, ale teoreticky předpokládám, že se vosk vsákne do papíru a ani ho neodtrhnete. Látku můžete nastříhat, ale není to ekonomické, potřebujete jí hodně, navíc je měkká a může se nerovnoměrně odtrhávat od kůže.

Po ošetření byste měli použít přípravek proti dorůstání vlasů. Mnoho lidí používá peeling. Pokud je však vaše pokožka již traumatizovaná z tohoto zákroku, nechcete to ještě zhoršit, proto doporučuji zakoupit speciální přípravek. Může to být jakýkoli sprej nebo krém s kyselinami. Mám AHA sprej. Aplikuji ho po ošetření a pak několikrát. Žádné zarůstající chloupky.

Vosk by se neměl přehřívat, jinak se spálí. Teplota tání se pohybuje kolem 40°, takže hlavní je, že. nepřehřívejte. Držte váleček v ruce pod úhlem a druhý váleček voskujte pod úhlem k pokožce. Vosk musí být dobře zahřátý, jinak se kůže stáhne. Pokud vosk ztvrdne, je lepší ho ihned zahřát.

Zvláštností tohoto typu vosku je, že byste jej měli nanášet podél růstu chloupků a odstraňovat proužek proti němu. S filmovým voskem je všechno jinak. Pásek se netahá nahoru ani do stran, ale rovnoběžně s kůží. Nejlepší je držet si kůži rukou, aby to nebylo tak bolestivé a kůže byla méně traumatizovaná. Pokud to opravdu bolí, po odstranění proužku si na místo přiložte ruku, rychleji to pokožku zklidní.

Nejcitlivější částí chodidel je zadní strana, proto bych nedoporučoval nanášet rozehřátý vosk ihned na bok nebo do jeho blízkosti, ale spíše začít nahoře.

Koupila jsem si kazetu, kterou používám pouze na nohy. Chloupky na nohou jsou řídké, byly testovacími objekty pro všechny mé experimenty, takže už aktivně nerostou. Jsou tmavé, odstranění chloupků na nohou nebolí. Naopak, je to nejpohodlnější prostor pro to, abych to udělal sám.

Vosk v kazetě RO.IAL. vosk PRO voskování. recenze

po přečtení vašich smutných recenzí o voskování se rozhodl zveřejnit nějaké užitečné tipy a faq na toto téma.

ale z ideologických důvodů byl podrobný a detailní přehled vyškrtnut. I když to může být spiknutí ošklivých a chlupatých vs. krásných a hedvábných?

samotný vosk vosk. protože mluvím pouze o studené metodě, nejlepší vosk na kazety. italština. stačí mi věřit na slovo. Ty, které se prodávají v obchodech pod názvem voskové pásky, se mi vůbec nehodí. kvalitu ani cenu zákroku. Existují různé druhy vosku. pro citlivou pokožku, pro mužské chloupky (ano, muži mohou voskovat a přežít také), pro dorůstající pahýly (pokud si vzpomínám. délka od půl milimetru již zachycuje).

téměř všechny stejné vosky jsou k dispozici také ve sklenicích. je třeba s ním zacházet trochu jiným způsobem. zahřívá se v jiné tavičce vosku (pod bankou), nanáší se dřevěnou špachtlí (někde mám darovanou ergonomickou superšpachtli s tepelným detektorem z veety), pak se jako obvykle. papír, vosk, gel. Problém je, že ne vždy se podaří nanést správnou tloušťku vosku a že ho nemohu nanést na stejné místo vícekrát.

pokud mírně zahřátý vosk voní více po květinách/moři/louce než po kalafuně (aha, je jí tam hodně), tento vosk vás pravděpodobně nepotěší. všechny tyto vosky jsou testovány a nezáleží na tom, co se v nich dočtete, jak jsou děsivé nebo škodlivé. všechny v normálních mezích!

je logické zmínit papírové proužky. Jejich hustota musí být 100. Je dobré, když je jich v balení také 100. Protože nakupuji vše na stejném místě, odebírám papír od stejného výrobce.

vše ostatní. na tento úkol nestačí. a tečka! velké a mastné. proužky různých barev, s vůněmi, krajkovými okraji. O nic nejde a nemá to s tím nic společného.

Pokud jste připraveni pokračovat, začněte tím, že na ochlupenou oblast nanesete přípravek a otřete ji do sucha. mezitím se vosk v tavicí pistoli zahřívá. upevnění kůže trochu na začátku cesty, ve směru růstu vlasů a aplikujeme ji. Vaše pohyby by měly být jisté a uvolněné. voskovač se musí držet rukama, které se netřesou, a vždy kolmo k pokožce! neměňte rychlost ani neotáčejte. vaše voskové pruhy by se neměly překrývat, to znamená, že pokud se budou překrývat o půl centimetru. Není to problém, ale vosk leží ve více vrstvách. nepřijatelné! Snažte se sundat voskovač z kazety, až když proženete zastřihovací šňůru na požadovanou délku (pokud začínáte, šňůry by měly být od kolena ke kotníku, aniž by se přetrhly) Pokud teprve začínáte, můžete použít polovinu šňůry (pravou nebo levou), nikoli celou přední nebo zadní část. také ve směru růstu chloupků,papírový proužek přiložíme velmi pevně a silně. na straně, za kterou budete tahat, by měl zůstat asi centimetr volného papíru, abyste se cítili pohodlně. s mírným napětím na kůži na stejné straně papír prudce odtrhnete téměř vodorovně k povrchu. jak se často ukazuje, je to nejobtížnější pochopit, a pokud mladá dáma začíná s neúspěšným pokusem, pak se kůže podráždí, signál bolesti jde do mozku, začne produkce stresogenních hormonů, paniky, a to je vše. krása začíná vyžadovat oběti,a navíc nálada jde k čertu.

Pohyb tedy musí být stejně jistý, plynulý a rychlý, pak uvidíte jen lysý kousek kůže, stejné barvy jako zbytek těla!

Poté, co se pokocháte tím, jak je to snadné, si vezmete tento OLEJ. a poté. tento GEL.

vosk, kazetách, depilaci, používat

Zde máme 2 kazety s mým oblíbeným olejem. Je žlutá a napůl promočená. s alebantovým olejem. vhodný pro citlivou pokožku, zmírňuje záněty a podráždění a zabraňuje jim. a arganový olej. skvělé poprvé (když je to spíše děsivé než bolestivé). a citlivé oblasti. podpaží a bikiny. a také. tento vosk může při nesprávném skladování vytéct. na obrázku je vidět, že při vodorovném uložení se poměrně rychle rozprostře po kazetě.

alternativně. depilační krém. metoda, která se mi nelíbí.

to je způsob voskování, při kterém se vosk zahřátý v tavicí peci na určitou teplotu řádově /. 40 stupňů považuje za studený, někdy. teplá metoda.

za tepla se považuje metoda voskování, kdy se do speciální misky na tavení nalije směs granulí několika vosků různé kvality (obvykle 3). Vosk se nejprve zahřeje na teplotu přibližně 100 stupňů a voskař jej nanese na požadovanou část těla, když se ochladí a dosáhne teploty, která je pro klienta vhodná. metoda vyžaduje nejen všeobecnou čistotu, ale také profesionalitu a určité voskařské dovednosti.

READ  Jaké nádobí lze používat na sklokeramické varné desce?

všechny ostatní vosky nemají nic společného s profesionálním použitím, neposkytují kvalitní voskování, nejsou pohodlné při používání, takže mě nezajímají.

milí přátelé, protože je možné zanechat pouze odůvodněný komentář, snažím se ze všech sil zabránit tomu, abyste udělali špatný krok. Nezřídka se totiž stává, že komentáře staví své autoresistenty do velmi nelichotivého světla. Alespoň co se týče hloubky myšlení, gramotnosti nebo schopnosti konstruktivně diskutovat. A nezapomeňte, Popelky. TICHO. GOLD!

Výhody voskových kazet

Voskové kazety jsou u žen oblíbené kvůli svým výhodám oproti jiným možnostem.

 • Rychle a efektivně. Vosk se nanáší rovnoměrně a jemně, a to i na obtížně přístupná místa, a zachytí i ty nejmenší chloupky
 • Bezpečné (nízký bod tání)
 • Snadná aplikace na velké i malé plochy
 • Přiměřené náklady, hospodárné výdaje
 • Velký výběr vosků pro všechny typy pleti a chloupků
 • Lze ohřívat nejen v taviči vosku, ale také v mikrovlnné troubě nebo v horké vodě.
 • Zákrok, který zvládnete sami a zabere méně času.

Bod tání

Studené, teplé a horké vosky podle bodu tání.

Studený vosk je cenově nejdostupnější a nejpohodlnější způsob odstranění chloupků, nevyžaduje žádné příslušenství a je ideální pro vlastní ošetření. K dostání častěji v pásech, které před použitím stačí ručně zahřát. Voskové pásky jsou nepostradatelné na dovolené nebo na cestách, nebo když si nemůžete vyhradit čas na návštěvu salonu. Tato metoda je bezpečnější než použití horkého materiálu, protože nehrozí riziko opaření, ale je považována za bolestivější a může podráždit citlivou pokožku. Voskové pásky znesnadňují odstranění příliš krátkých chloupků a nesprávná depilace může vést k zarůstání chloupků.

Teplý vosk je nejčastěji k dostání v kazetách s válečkem, někdy ve sklenicích, a před ošetřením vyžaduje zahřátí. K přípravě pasty se používá speciální ohřívač nebo vodní lázeň. Hmota se při teplotě 37-38 °C roztaví na viskózní med, nanese se na kůži válečkem nebo špachtlí a poté se odstraní papírovým nebo netkaným proužkem. Tyto voskové pasty mohou obsahovat různé přísady, které mají na pokožku zklidňující a zvláčňující účinek.

Horký vosk, kterému dávají přednost mistři v salonech, se vyrábí z přírodní pryskyřice s přísadami včelího vosku, parafínu, přírodních olejů a rostlinných výtažků. Obvykle se dodává ve sklenicích, kuličkách, deskách, granulích a granulích. Horký vosk je vhodný k odstranění chloupků na choulostivých místech, zachytí i ty nejkratší a nejjemnější chloupky.

Při práci s horkou voskovou pastou se pokožka v epilační oblasti zahřívá, póry se otevírají, což snižuje bolest a omezuje trauma na minimum. Musíte však dávat pozor, abyste se nespálili, protože bod tání hmoty dosahuje 50-55 stupňů v závislosti na složkách ve složení.

Po zahřátí na vhodnou konzistenci ve voskovce, mikrovlnné troubě nebo vodní lázni se pasta nanáší na pokožku špachtlí nebo stěrkou. Vytvrzuje na kůži a vytváří silný film, který lze odstranit bez použití pásků.

V poslední době si získává oblibu filmový vosk, který kromě obvyklých složek horkého vosku obsahuje pryžové a vinylové polymery. Tím je dosaženo větší plasticity. takový materiál při aplikaci opakuje topografii pokožky, takže je schopen lépe odstranit nežádoucí chloupky. K dispozici v granulích a ve sklenicích. Teplota voskové fólie připravené k použití je 39 stupňů, což zabraňuje popálení.

Odborné poradenství

Pro úspěšnou domácí depilaci voskem a snížení nepříjemných pocitů během procedury i po ní doporučují kosmetičky dodržovat určitá doporučení.

Co je třeba udělat před léčbou

Účinnost depilace voskem závisí především na správné přípravě pokožky. Přibližně den předem si pokožku vydrhněte, abyste uvolnili odumřelé částečky kůže a usnadnili odstranění chloupků. Předchozí použití peelingového prostředku zabraňuje opětovnému růstu chloupků, protože pomůže rostoucímu folikulu prorazit slabší epidermis.

Těsně před zákrokem si dejte horkou sprchu nebo vanu, abyste epilované místo zapařili, někdy stačí použít mokrý horký ručník. Napařování otevírá póry a usnadňuje vytrhávání chloupků.

Chcete-li minimalizovat možnost poranění o roztržené proužky, můžete na tělo nanést trochu dětského pudru, který navíc poskytuje ochranu před náhlým popálením.

Ošetření po depilaci

Několik dní po ošetření se doporučuje pravidelný peeling, aby se zabránilo zarůstání chloupků. Dvakrát týdně se ujistěte, že si chloupky drhnete, a použijte k tomu prostředek proti zarůstání chloupků.

Voskování traumatizuje kůži, mechanické působení zanechává mnoho mikroskopických ranek, které se mohou za určitých podmínek infikovat. Po dobu 2-3 dnů se vyhněte bazénu, sauně nebo posilovně, abyste předešli riziku infekce.

Vybírejte přírodní tkaniny, protože syntetická vlákna brání proudění vzduchu a zvyšují pocení. Pot je známý jako živná půda pro škodlivé mikroorganismy. Pokud je to možné, noste volné oblečení, aby rostoucí folikul nezměnil svou polohu a nezarůstal do epidermis.

Další tajemství odstraňování chloupků na nohou pomocí voskové kazety se dozvíte v následujícím videu. Doporučuje se zejména začátečníkům, aby první ošetření proběhlo s co nejmenším nepohodlím.

Jak používat voskové kazety doma

Vakcinace kazetami se příliš neliší od jiných metod odstraňování chloupků. Projděme si jednotlivé fáze depilace voskem podrobněji.

Jak zahřát vosk v kazetě

Vosk v kazetě můžete zahřát pomocí speciálního stroje nebo ručně. Podívejme se na jednotlivé techniky ohřívání.

Použití ohřívače a návod k použití. tavicí vosk na kazety pro epilaci

Tento přístroj umožňuje velmi rychlé roztavení vosku v kartuši na pracovní teplotu. Pro práci s kazetami se používají dva typy voskových tavenin:

 • S podstavcem. Základna se nazývá stanice, kterou lze během procedury vložit do kazety, a kromě rozmrazování vosku se stejný ohřívač používá pro cukrovou pastu.
 • Bez základny.

Voskovače jsou vybaveny speciálním regulátorem teploty, některé z nich jsou vybaveny také teplotními čidly.

Vosk se postupně začne rozpouštět. To může trvat 15 až 30 minut v závislosti na kapacitě voskovacího zařízení. A co se týče filmového vosku, to se dozvíte zde.

Použití mikrovlnné trouby. jak ohřívat vosk

Pokud nemáte voskovač, můžete ho rozpustit v mikrovlnné troubě. Jedná se o jednu z nejrychlejších a nejjednodušších metod. Pokyny pro ohřev kazety v mikrovlnné troubě:

 • Odlepte kazetu z obalu.
 • Vraťte ji zpět do mikrovlnné trouby.
 • Zapněte standardní vytápění. Pokud je mikrovlnná trouba výkonná, stačí 1 minuta. Pokud se trouba dobře nezahřívá, přidejte 3 minuty. Rychlost ohřevu je také ovlivněna tloušťkou stěn kazety a množstvím materiálu v kazetě.
 • Po dokončení zahřívání voskovou kazetu opatrně vyjměte. Může být velmi horké.

Až obal trochu vychladne, můžete začít voskovat. Dávejte pozor, abyste se nespálili.

vosk, kazetách, depilaci, používat

Použití vodní lázně

Může se také rozpouštět ve vodní lázni. Pokyny:

 • Připravte si vodní lázeň.
 • Vložte kazetu do misky. Naplňte stejný hrnec do jedné třetiny horkou vodou.
 • Vezměte velký hrnec a nalijte do něj vodu. Vložte do ní také misku, ve které je uložena vosková kazeta.
 • Dejte konstrukci na plyn. Když se voda ve velkém hrnci vaří, bude se pomalu ohřívat v menším hrnci. Vosk v kazetě se tak rovnoměrně rozpustí.
READ  aresa ar 2302 jak používat

Když má výrobek strukturu tekoucího medu, je připraven k použití. Před zahájením vždy zkontrolujte teplotu vosku na pokožce.

Správný způsob depilace vlasů

Voskování se obvykle skládá ze tří kroků: příprava, přímé odstranění chloupků a konečná úprava.

Chloupky by v době epilace neměly být kratší než 3 mm a delší než 7 mm. Pokud jsou příliš krátké, vosk se s nimi jednoduše nespojí. Pokud jsou příliš dlouhé, je zákrok bolestivý.

Kvalitní příprava je velmi důležitá. Zahrnuje několik opatření:

 • Exfoliace. Přibližně jeden den před ošetřením proveďte chemický nebo fyzikální peeling. Použijte peeling nebo chemický (enzymový) peeling. Můžete také použít váleček. Díky tomu bude proces méně bolestivý.
 • Ošetření párou. To by mělo být provedeno bezprostředně před voskováním. Horká voda napaří póry a usnadní odstranění chloupků.

Před voskováním použijte antiseptický přípravek bez alkoholu (například Miramistin, Chlorhexidin nebo podobný přípravek). Poté je nutné použít speciální mastek s malými granulemi. Udržuje vlhkost uvnitř pokožky a zvyšuje přilnavost chloupků k vosku.

Pokud jste začátečník a ještě jste si nenechali odstranit nežádoucí chloupky tímto přípravkem, měl by vaše první ošetření provést profesionál. Můžete se podívat, co dělá, a přesně pochopit, jak se odstraňování chloupků provádí.

Návod k použití kazety

Jakmile jste připraveni, můžete začít sezení. Dělá se to takto:

 • Vezměte vyhřívanou kazetu, přiložte ji k pokožce a pohybujte s ní podél linie vlasů. Na kůži by měl zůstat pruh chloupků dlouhý až 10 cm a široký 2-3 cm.
 • Na proužek položte látku nebo papírový proužek a dobře jej uhlaďte ve směru růstu chloupků. Nezapomeňte pod ním nechat malý důlek, abyste se mohli zachytit při odstraňování pásku.
 • Vosk nechte mírně ztuhnout. Měli byste cítit mírné napětí.
 • Jedním pohybem rychle odstraňte pásek proti růstu chloupků.

Projděte všechna místa s nežádoucím ochlupením.

Po dokončení očistěte pokožku kapesníkem nebo vodou. Použijte zklidňující olej nebo pleťovou vodu. Lze použít také uvolňovač vlasů.

Jedním z důsledků zarůstání chloupků. Prevence je poměrně snadná: několikrát týdně si pleť exfoliujte peelingem nebo tuhým kartáčem.

Použití vosku v různých formátech

Všestrannost výrobku je tak velká, že již bylo vynalezeno mnoho různých aplikací. Traumatizující zákroky jsou nahrazeny pohodlnějšími a bezpečnějšími. Existuje několik typů voskových pásek. Liší se nejen typem aplikace, ale také účinností. Některé typy výrobků nejsou vhodné pro použití na citlivých místech. Stručný přehled nejoblíbenějších a nejúčinnějších produktů naleznete v níže uvedených informacích.

Voskové pásky

Pravděpodobně nejznámější metodou depilace jsou speciální proužky s vrstvou vosku mezi nimi. Vosk se v ruce snadno oddělí a nanese na požadovanou oblast.

Poté rychlým pohybem odtrhněte proužek proti růstu vlasů. Výhodou této metody je, že je jednoduchá a přímočará. To však ztěžuje kontrolu aplikačních limitů. Ne všechny chloupky opustí svá místa, proto je třeba postup několikrát opakovat.

V granulích

Poměrně neobvyklá forma uvolnění, tento vosk se nejčastěji používá v profesionálních salonech. Na rozdíl od plechovek se pelety lépe aplikují a potřebné množství vosku se mnohem lépe odměřuje.

Proto se tento druh vosku nejčastěji používá na malé plochy: korekce obočí, depilace obličeje, podpaží nebo oblast bikin.

V některých případech je vhodné nežádoucí chloupky neodstraňovat, ale jednoduše je vybělit. Přečtěte si více o odbarvování vlasů skořicovým olejem.

Ve sklenici

Tento formát je obecně k dispozici pro profesionální produkty. Horký vosk je třeba předehřát pomocí speciálního zařízení.

Použití horkého vosku se pro domácí použití nedoporučuje. Kromě toho, že musíte sami kontrolovat teplo, existuje vysoké riziko tepelných popálenin kůže.

Před použitím vosk zahřejte na teplotu 40 až 45 stupňů pro nízkoteplotní vosk a až 50 stupňů pro horký vosk. Vosk po aplikaci rychle tuhne, aniž by měl škodlivé účinky na pokožku. Nejlepší je použít látkové proužky, ale i papírové jsou vhodné, pokud jsou dostatečně pevné. Proužky mírně přitlačte, aby lépe přilnuly, a silným tahem je odlepte proti růstu vlasů. Jeden proužek obvykle stačí pro několik aplikací.

Ze všech výrobků v sortimentu je nejznámější společnost Veet. Teplý vosk od této společnosti je vysoce účinný. Pro snadnou aplikaci a zamezení rizika popálení pokožky je součástí balení speciální špachtle, jejíž tvar je dokonale přizpůsoben pro aplikaci přípravku na různé části těla. Péče o tělo zahrnuje používání různých typů sprejů na pokožku. Provedli jsme recenzi tělového spreje Avon a shromáždili zpětnou vazbu uživatelů na oblíbené vůně.

V kazetách

Teplý vosk v kazetě je mimořádně pohodlný při používání. Vosk se roztaví na určitou teplotu, což eliminuje možnost popálení. Tekutá směs se poté rozetře po povrchu kůže speciálním válečkem.

Jednoduše na něj nalepte papírový nebo látkový proužek a rychlým pohybem ho vytrhněte proti linii vlasů. Spotřeba vosku je v tomto případě velmi úsporná a v případě potřeby lze natržený pásek použít několikrát. Špatná přilnavost je signálem k vyzvednutí nového.

Obvykle se používá na velké plochy těla. Aplikace do podpaží, oblasti bikin a na obličej nebude příliš vhodná, a proto není tak populární.

Vosková kazeta se prodává také jako sada se silnými papírovými proužky a všemi komponenty samostatně. K dispozici jsou různé šířky pásů. Po určité praxi můžete pruhy úspěšně přizpůsobit svému pohodlí a velikosti.

Mezi nevýhody této metody patří nutnost počáteční investice. Optimální je nejprve vyzkoušet takový postup v salonu, aby v případě negativní reakce nebylo možné si lámat hlavu nad tím, kam zakoupené zařízení umístit.

Oblast bikin

Nejzajímavější částí a nejzodpovědnějším momentem je odstranění chloupků v této velmi citlivé oblasti. Aby byl postup méně bolestivý, je lepší dodržovat základní pravidla domácí depilace.

Zkušená kosmetička v salonu vám pomůže vybrat nejvhodnější metodu pro váš typ pleti a tloušťku „vlasů“.

Nuance domácí depilace oblasti bikin:

 • Před použitím nového výrobku si nezapomeňte otestovat jeho citlivost.
 • Kůži je třeba mírně napařit, aby se snížila její bolestivost. Ke stejnému účelu se často doporučuje mírné lokální anestetikum.
 • Nejlepší volbou pro odstranění chloupků v oblasti bikin je teplý nebo studený vosk. Přestože je použití horkého vosku méně bolestivé, může doma snadno způsobit popáleniny.
 • Pokožka musí být suchá, jinak vosk správně nepřilne.
 • Po odstranění chloupků je třeba z pokožky odstranit zbytky vosku. Použijte jakýkoli přírodní olej, který se nanáší na vatový tampon.
 • Během jednoho dne po depilaci se nelze opalovat, stejně jako navštěvovat saunu. Přibližně hodinu po depilaci byste neměla nosit těsné nebo krajkové spodní prádlo.
 • Dva až tři dny po depilaci byste měli vždy použít jemný peeling, který zabrání zarůstání chloupků.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS