Článek : Co je to kříž pračky se sušičkou?

Křížová hlava. je náhradní díl pračky, který spojuje oba prvky. nádrž a buben. Je vyroben z měkkého kovu, takže se může časem opotřebovat a poškodit. Mnoho lidí se ptá, co je příčinou poruchy a jak odstranit závadu pračky? V tomto článku naleznete odpovědi na všechny otázky týkající se řešení problémů s ložisky praček.

O výměně ložisek

Nejjednodušší práce se stroji se svislým zatížením. V tomto případě není nutné nádrž vyjmout, což celý proces značně usnadňuje. Výměna však vyžaduje demontáž plastových třmenů, ve kterých jsou ložiska zatavena.

Někteří lidé pouze vymění ložisko a třmeny ignorují. Tento přístup však nemůže zaručit, že minimální záruční doba bude překročena. Životnost celého spotřebiče prodlouží pouze nová řemenice.

Jak by měla být provedena posloupnost prací?

 • Nejprve odstraňte stěny pračky a sušičky spolu s hnacím řemenem. Kladka se odšroubuje samostatně. Uvnitř třmenu jsou ložiska umístěna na obou stranách nádrže. Obě části se vyměňují postupně, ale v co nejkratším čase.
 • Spojky nebo náboje lze demontovat různými způsoby v závislosti na modelu. V některých případech je nutné použít dva pákové šroubováky. V ostatních případech je nezbytný elektrický šroubovák.
 • Olejové těsnění musí být odstraněno, pokud je po předchozích fázích stále na svém místě.
 • Posuvná plocha je pečlivě vyčištěna od všech druhů nečistot.
 • Nové díly jsou ošetřeny speciální směsí pro maximální ochranu. Ložiska v drážce upěchovací skříně musí být mazána.
 • Nový náboj se smontuje spolu s ložiskem a druhá část se musí provést stejným způsobem.
 • Sestavte stroj v opačném pořadí.

Při horizontálním nakládání, se skládací nádrží

To je nejčastější varianta, se kterou se při výměně ložisek setkáváme. Většina strojů je vybavena pouze horizontálním vykládáním. Aby bylo možné provést požadované práce, je nutné násypku demontovat samostatně. V dolní části se používají dva tlumiče a v horní části dvě nebo čtyři pružiny.

Před zahájením prací musí být stroj zcela rozebrán. Postup je individuální, závisí na modelu nebo osobních preferencích majitele nebo mistra.

Při demontáži je třeba vyjmout následující díly:

 • Přední lišta, je-li namontována.
 • Přední obložení s poklopem.
 • Spodní část, kde jsou umístěny odvodňovací filtry. Šrouby, které drží přední stěnu s dveřmi, se často nacházejí pod nimi.
 • Rty.
 • Šumový filtr.
 • Tlumiče nárazů.
 • Odvodňovací přípojky.
 • Protizávaží.
 • Motorová jednotka.
 • Řemenice.
 • Hnací řemen.
 • Zadní stěna.
 • Ventil pro přívod kapaliny.
 • Vstupní hrdla.
 • Zásobníky na odkapávací misky.
 • Pressostaty.
 • Přístrojová deska nahoře, doplněná o desku plošných spojů.
 • Vypouštěcí vana.
 • Víka kapot.

Kde koupit a kolik stojí nový díl?

Odtokové trubky jsou vyrobeny z lehkých, ale pevných materiálů (obvykle z hliníku nebo nerezové oceli). V závislosti na modelu pračky se může křížové rameno lišit délkou hřídele, vzdáleností mezi ložisky atd.

Abyste se při výběru nového dílu nespletli, je velmi důležité znát přesný model vaší pračky LG (jedná se o písmena a čísla, která vidíte na bočním panelu nebo poklopu). Pokud na krytu nenajdete informace, které hledáte, můžete je získat z datového listu spotřebiče.

Průměrná cena kříže pračky LG je 3 000 Kč Nákup na oficiálních stránkách výrobce spotřebičů LG minimalizuje riziko padělání. Před nákupem je vhodné vyžádat si od prodejce certifikát kvality vybraného výrobku.

Jak vybrat a vyměnit křížové rameno pračky

Pračka je složitý mechanismus. U mnoha lidí se může během používání z různých důvodů porouchat. I když se jedná o nepodstatné části, může dojít ke zničení celého spotřebiče a jeho správnému fungování. Tyto situace vyžadují opravy.

Křížová hlava

Pračka se skládá z mnoha různých částí. Jedním z nich je buben. Nezáleží na značce zařízení, má ho každý, ať už je to Samsung, Bosch, LG, Indesit, Candy. Každý uživatel tohoto zařízení ho viděl a ví, k jakému účelu je instalováno. Z hlediska různých složek je však pro mnoho lidí složitějším problémem.

Kříž bubnu pračky je zodpovědný za upevnění bubnu, ve kterém probíhá nejdůležitější proces. praní. Když se opotřebuje nebo porouchá, způsobí úplné selhání bubnu. Pračka tak nebude plnit svou přímou funkci.

Pravidla pro výběr správného dílu

Pro výběr potřebného dílu je nutné se obrátit na servisní středisko nebo specializovanou prodejnu. Je třeba dodržet jedno důležité pravidlo: díl musí být stejné značky jako samotná pračka. Jako výrobce domácích spotřebičů Samsung, Bosch, LG, Indesit, Candy mají své specifické vlastnosti, které jsou velmi důležité.

Jak ukazuje praxe, existují případy, kdy je možné provést nikoli výměnu, ale opravu kříže praček Bosch a dalších. Jedná se pouze o poškození ložisek. Je nutné zajistit, aby byly originální a kvalitní. Jinak se zničí a nelze se vyhnout druhé opravě v krátké době. Prodloužení životnosti pračky lze dosáhnout pouze tak, že je přizpůsobíte značce pračky Samsung, Bosch, LG, Indesit.

Proces výměny poškozeného dílu

Dnes jsou nejběžnějšími značkami praček Samsung, Bosch, LG, Indesit a další. Osvědčily se jako vysoce kvalitní domácí spotřebiče, a proto jsou u ruských výrobců poměrně oblíbené. Tito výrobci nabízejí různé modely svých výrobků. Liší se kapacitou, cenou a dalšími vlastnostmi. Každý si tedy může vybrat variantu, která vyhovuje jeho požadavkům a finančním možnostem.

I přes záruku kvality a stabilního provozu, kterou poskytuje výrobce, není vyloučeno křížové rozbití bubnu. Dalšími díly, které je třeba vyměnit, jsou olejové těsnění a ložiska.

READ  Jak se zbavit plísňových pachů v pračce

Jak vypadá kříž na pračce Samsung, můžete vidět na fotografii. Téměř stejné u jiných značek. Existují některé zásadní rozdíly.

Křížek na pračce LG a dalších se mění podle tohoto schématu:

 • Stará, rozbitá ložiska, která jsou na hřídeli, se odstraní;
 • Staré žlázy se odstraní;
 • jsou namontována nová olejová těsnění;
 • lisování nových, originálních ložisek.

proces se může zdát na první pohled jednoduchý, ale v praxi se zákazník setkává s dalšími problémy: ložiska přinýtovaná k hřídeli a další. Pro jejich odstranění je nutné použít sílu, ale není možné použít kladivo, protože můžete poškodit nádrž a buben. To se provádí velmi pečlivě. Lze použít úhlovou brusku nebo dláto, kterým se do rozbitých ložisek zařízne a srazí se dlátem.

Vřeteno pračky. oprava vlastníma rukama

Není normální, aby díl selhal náhle a neočekávaně. opotřebení ložisek znamená další hluk a hučení během provozu. Ložiska se opotřebovávají jako první a pak se postupně zhoršují.

Jaké jsou další možné příčiny těchto poruch??

Problémy nejčastěji vznikají proto, že se ložiska začnou opotřebovávat, ale nejsou včas vyměněna. Celý bubnový kříž je zničen.

Pokud jsou ložiskové podložky, resp. jejich kuličky silně poškozeny, způsobí při provozu jednotky silné poškrábání hřídele. Výsledkem je snížení opotřebení ložisek. Na stejnou hřídel již není možné namontovat nové ložisko. Obě části je třeba vyměnit.

Vady jsou vzácné. Některé italské značky jsou výjimkou. Existují různé příčiny:

 • Slitina s nízkou kvalitou.
 • Nedostatečná kontrola výroby.
 • Neúplné sestavy nejsou vyrobeny v souladu s pokyny výrobce. Materiál každého modelu lze snadno dohledat na přiloženém datovém listu.

Trvalé působení tvrdé vody může způsobit poškození pavouků, a to i u výrobků nejvyšší kvality. Tato situace způsobuje potíže při pohybu bubnu. Způsobuje poškození ložisek. Výsledkem je poškozený kelímek.

V případě neúspěšné opravy je vše jasné. Mnoho lidí používá příliš velkou sílu, což způsobuje, že se díly stávají nepoužitelnými.

Křížové výztuhy pro pračky LG

Kříž na pračce je měkký kovový díl, který upevňuje buben k dříku pračky. Bez ní byste ji nemohli používat.

Zvláštnosti konstrukce a principu fungování pračky LG cross.

Kříž bubnu LG je středem pračky a zajišťuje fungování všech pohyblivých částí. Pomocí lopatek a kování zajišťuje potřebný krouticí moment.

Hlavní funkcí kříže je připevnit k němu buben pračky a otáčet jím pomocí ložisek a těsnění. Díl je trvale vystaven vysokému namáhání, které ho může časem deformovat nebo dokonce zlomit. V takovém případě je nutné pračku opravit.

Dobrý a provozuschopný kříž bubnu je nezbytný pro hladký chod a bezporuchový provoz nádrže, ložisek a olejových těsnění.

Časté příčiny křížových závad praček LG.

Všechny poruchy této části jsou způsobeny především neopatrností a nedbalostí uživatelů, kteří nejsou vždy schopni své spotřebiče včas poslechnout a opravit.

Výměna ložiska v pračce lg

Například křížové klouby velmi často selhávají až po ložiskách. jejich selhání je velmi snadné odhalit. Pokud totiž stroj pracuje s poškozeným ložiskem, vydává hlasitý zvuk. Pokud je takový problém včas odstraněn, nevede to k výměně pavouka.

výměna, kříže, pračce

Samotný kříž drží celý buben se všemi věcmi. Největší zatížení je při otáčkách 1000 ot/min.

Pokud je díl vadný, okamžitě se ozve hlasitý zvuk, vibrace a nestabilita bubnu.

Nejčastější příčiny selhání ložisek jsou následující:

Dokonce i u nejmodernější pračky LG, která je v provozu, se může křížové těleso kvůli neustálému působení tvrdé vody zlomit. Na kovu se hromadí nejrůznější sloučeniny, které vedou ke vzniku vodního kamene a usazenin.

Ať už je příčina poruchy jakákoli, je třeba kříž v pračce vyměnit.

Skvělá volba v obchodě Master-plus.

V internetovém obchodě Master Plus je obrovský katalog náhradních dílů pro pračky, respektive výběr křížového těla je velmi široký.

Výměna ložiska u pračky LG

Mnozí z nás si opravdu váží svého domova a svého doupěte). A jak je příjemné, když všechny její spotřebiče fungují bez závad. A k tomu je třeba se o svůj domácí spotřebič starat, pečovat o něj a udržovat ho. Aby vás těšila po mnoho dalších let a vnesla do vašeho domova a rodiny řád, pořádek a klid.

Je dobré mít v chalupě trochu pohodlí. Není to? Pokud ano, chceme, abyste věděli, že služba Washer Service má zájem pomoci i vám.

Samozřejmě, že jakoukoli opravu lze provést vlastníma rukama, ale pouze pokud jste v tomto oboru zběhlí a přesně víte, co je špatně. Jsou lidé, kteří říkají, že mají „zlaté ruce“. Ano, jsou Ale nejsou to ti se zlatýma rukama, ale ti s mozkem? Ti, kteří nevědí, jak opravit ten či onen domácí spotřebič, i když mají zlaté ruce? Potřebujete pomoc někoho, kdo má v této oblasti zkušenosti.

Výměna ložiska pračky LG

Jaká služba „Myčka“ vám s tím může a chce pomoci. Oprava praček a dalších spotřebičů tedy není na první pohled tak snadná. A ve skutečnosti je to časově náročný proces, který probíhá krok za krokem. Provádí se přímo a většinou u klienta doma. Ložiska pračky LG můžete namontovat také na adresu zákazníka (tj. vašeho domova). Pokud je nádržka pračky se sušičkou skládací. Pokud není pračka se sušičkou demontovatelná, oprava se provádí v naší dílně „Pračka“. Existují však varianty, kdy lidé přinesou do naší dílny konkrétní spotřebič. Záleží na jeho uvážení.

Jak vyměnit ložiska u pračky LG? Vezměme si příklad takové opravy, jako je výměna ložisek v pračce LG (s bočním plněním): Zanecháte požadavek (na webu, prostřednictvím sociálních sítí). Viber, Telegram nebo telefonicky. Poté se obrátíte na našeho odborníka, který vám poskytne další informace. Zeptá se vás: 1. Model stroje. 2. Jak je starý. 3. Jaké je zatížení stroje (kg) 4. Jak se stroj (nebo jiný domácí spotřebič) chová, abyste pochopili závadu. Pokud jsou v tomto případě ložiska v pračce poškozená, zvuk pračky se bude podobat vzlétajícímu vrtulníku. 5. Vaše přesná adresa, kde se nacházíte. Pokud potřebujete odhad, můžeme vám poskytnout nabídnutou cenu. Pokud je problém technikovi skutečně jasný. Domluvíme se s vámi na příjezdu v čase, který vám vyhovuje. Technik k vám přijede s nářadím a díly. Pračka je rozebrána a diagnostikována. Poté se určí skutečné rozdělení a oznámí se přesnější cena práce. Pokud jste s cenou spokojeni, mistr se pustí do práce. Pokud ne, zaplatíte za diagnostiku a hovor, který je obvykle součástí diagnostiky. Pro vzdálenější místa Charkova je účtována vyšší cena, protože se jedná o velké časové a finanční náklady. Jak jsme již psali výše, pokud jste spokojeni a s opravou souhlasíte, technik pokračuje v práci. Při výměně ložisek v pračce se pračka téměř celá rozebere. Šrouby jsou vyšroubované. V závislosti na typu pračky sejměte horní kryt, zadní kryt, přístupový kryt nebo přední kryt. Řemen je sejmut a motor stroje je vyjmut z nádrže. Předtím odpojte všechna připojení k motoru, elektrickému topnému tělesu a uzemnění. Posuňte hadici opatrně do strany, aby byla snadno přístupná. Vyjměte závaží z nádrže. Odpojte tlumiče od bubnu. Odstraňte upínací kroužek z těsnění šachty a těsnění. Vypusťte zbytkovou vodu z jímky. Trubky jsou odpojeny. Odpojte trubku vstupní komory snímače (pressostat). Samotnou nádrž, ve které je buben instalován, lze vyjmout přímo z pružin. Upevňuje se křížem na hřídeli a hřídelí do ložisek. Nádrž je třeba opatrně oddělit od všech okolních částí. Buben má značnou hmotnost, přestože byla odstraněna závaží. Vyjměte řemenici bubnu. Povolte šrouby, které upevňují buben ze dvou polovin. Demontáž bubnu. Ložiska jsou vyražená nebo vylisovaná. Zkontrolujte pouzdro hřídele a uložení hřídele. A také namontujte ložiska. Na vycpávce je zabaleno mazivo. A vyměňte ložiska. Výměna ložiska v domácích podmínkách trvá přibližně 2-3 hodiny. Výměna ložisek a vývodek. Ložiska a těsnění dáváme zpravidla originální. Existují dva typy ložisek pro pračky LG. Nádrž pračky se sušičkou se pak znovu sestaví a smontuje. Znovu připojte vše ostatní v opačném pořadí. Všechny demontované díly jsou znovu sestaveny a smontovány (tlumiče, svorky, dráty, límec střešního okna atd.).д.). Vraťte řemen na místo. Připojte všechny svorky. Výměna ložisek, montáž stroje. Robot zkontrolujeme mechanicky, otáčením bubnu rukou. Měl by se otáčet a běžet tiše a bez hluku, otáčet se trochu ztuha. Poté zapněte spotřebič na minimální a poté na vysoké otáčky a zkontrolujte jej tímto způsobem a zkontrolujte také, zda jsou těsnění a ložiska řádně utěsněna. Užijte si tichou a kvalitní práci pračky.

READ  Proč potřebujete v pračce přepěťovou ochranu?

Rád bych také řekl. Při výměně ložisek v pračce s bočním plněním se neobejdete bez úplné demontáže nádrže. Jedno z ložisek a těsnění se nachází uvnitř nádrže. A abyste mohli vyměnit všechny součásti, musíte vyjmout hřídel z ložisek, a proto musíte demontovat celou nádrž pračky, to je, pokud mluvíme o pračce s bočním plněním. A pokud má stroj vertikální nakladač, můžete ložiska vyměnit bez demontáže nádrže, ale bude to méně práce, ale stále budete muset pracovat tvrdě. Existují případy, kdy se spolu s ložisky u vertikálních psacích strojů porouchají také podpěry bubnu, v tomto případě je nutné buben také zcela demontovat. A tady je další věc. Při demontáži se nádrž zbaví vodního kamene a nečistot nahromaděných během používání, a to nejen z nádrže, ale ze všech součástí, které tvoří stroj. Mistři to obvykle nedělají, ale my ano. Odborníci na servis praček se snaží dělat vše profesionálně. Poskytujeme záruku, takže nemáme zájem věci sami předělávat. Po výměně ložisek našimi odborníky bude vaše pračka fungovat jako nová. Mnoho lidí říká, že když je nový, tak nefunguje. Záruka na výměnu ložisek je 1 rok. Životnost pračky je 3 až 6 let v závislosti na tom, jak často ji používáte. Takto vypadají náhradní ložiska u pračky s bočním plněním LG nebo jiné značky, která má skládací nádržku. A pokud není nádrž demontovatelná? Pokud není nádrž demontována, odveze ji technik do dílny. Tam se odřízne. Stejným způsobem vyměňujeme ložiska a těsnění. Poté se nádrž slepí a sešroubuje. V jednom kuse. To by mělo být provedeno v co nejkratší době. Poté je nádrž přivezena k vám domů a namontována zpět do pračky. V obou případech je životnost pračky stejná. Takto v podstatě provádíme všechny drobné opravy ve vaší domácnosti.

Výměna ložisek! A vaše pračka funguje dál a dělá vám radost, stejně jako vám dělala radost, když jste si ji koupili. Postup výměny ložisek v pračce LG s bočním plněním.

Těšíme se na vaše odpovědi! Ať se vaše spotřebiče nikdy nepokazí. A pokud ano, jsme tu, abychom vám pomohli! S úctou k vašemu servisu praček.

Chyba tE pračky LG. co znamená a jak ji opravit?

Pračka LG normálně napustila vodu, začala otáčet bubnem, ale po chvíli se praní zastavilo a na obrazovce se objevila chyba tE. Pokud se poklopu v tomto okamžiku dotknete, zjistíte, že je studený, i když jste zvolili režim praní ve velmi horké vodě. Chyba tE, v překladu z češtiny chyba teploty, znamená, že došlo k poruše ohřevu vody. Pokud pračka LG nemá displej, je chyba signalizována tím, že všechna teplotní čidla neustále nebo současně blikají.

Příčinou chyby může být porucha některé z vnitřních součástí:

Upozorňujeme, že chyba tE neuvádí konkrétní detail poruchy, pro odstranění problému a provedení opravy je nutné důsledně zkontrolovat všechny prvky topného řetězce. Pro diagnostiku a opravu je lepší se obrátit na servisní středisko LG, protože je zapotřebí speciální vybavení a částečná demontáž pračky.

Než zavoláte servisního technika, vyloučte chvilkové selhání softwaru, které by mohlo být způsobeno přepětím. Za tímto účelem vypněte pračku LG a odpojte ji na 15-20 minut od napájení. Poté jej zapněte a znovu spusťte praní. Pokud se na displeji opět zobrazí chyba tE, jedná se o vadnou vnitřní součástku.

Chcete-li získat přístup k topnému okruhu, jednoduše sejměte zadní víko ostřikovače. Než však začnete stroj rozebírat, musíte vypustit zbytkovou vodu pomocí nouzové vypouštěcí hadice. Pokud dojde k chybě tE, můžete vodu vypustit spuštěním pračky a výběrem režimu praní ve studené vodě. Zvažte podrobněji příčiny chyby.

Pokud se objeví chyba tE, je nejčastěji nutné vyměnit topné těleso. V tomto případě pračka LG není schopna ohřát vodu na nastavenou teplotu. Topné těleso se může porouchat, pokud je voda v domě tvrdá a má vysoký obsah vápníku. V tomto případě nehrozí, že by se na topném tělese vytvořil vodní kámen. Topné těleso se začne trvale přehřívat a v důsledku toho přestane úplně topit. Abyste se vyhnuli podobné situaci s topným tělesem, je nutné pračku LG pravidelně čistit od vodního kamene. Pokud je topné těleso vadné, vymění se za nové.

READ  Jak prát přikrývku v pračce

Další příčinou chyby tE může být poškozený elektrický kabel mezi topným tělesem a řídicím modulem. V takovém případě zkontrolujte, zda není poškozena elektroinstalace v celé oblasti. Pokud je někde kabel roztřepený, je připájen a izolován.

Pokud došlo k poruše termistoru nebo teplotního čidla, které měří teplotu vody, zobrazí se také chyba. V tomto případě pračka se sušičkou nedokáže rozpoznat, zda je voda ohřívána na požadovanou úroveň, a k ohřevu nedochází. Snímač teploty vody nebo pressostat je umístěn buď na topném tělese, nebo přímo v nádrži.

Dalším důvodem, proč se chyba objevuje, je porucha řídicího modulu. Řídicí jednotka pračky se sušičkou může být vadná z důvodu kolísání napětí, vlhkosti nebo mechanického poškození. Někdy je třeba řídicí desku přeflashovat, jindy přeprogramovat nebo desku zcela vyměnit. Přesnou příčinu může určit a opravit pouze odborník, proto zavolejte do servisního střediska LG.

Příčiny hniloby kříže na pračce

Co je galvanická koroze? Pokud si všimnete koroze na kovových částech pračky, které se nacházejí v oblasti pod boxem na prášek. Jste tedy obětí galvanické koroze. Vaše tělo ostřikovače je silně zkorodované, a proto musíte předpokládat, že koroze působí i uvnitř ostřikovače. Vědecký termín galvanická koroze, popisuje typ koroze, A například anody, instalované v kotli, jsou navrženy tak, aby absorbovaly projevy těchto negativních procesů. Tato koroze je často způsobena kombinací různých kovů vedle sebe ve slané vodě. Například příčné nosníky některých praček jsou obzvláště vystaveny korozi. častý jev u polských a tureckých modelů Bosch.

Galvanická koroze je elektromechanický děj, který podporuje rozpad kovových částí. Tento destruktivní proces je způsoben elektrolýzou, elektrickým proudem tekoucím v pračce, například v důsledku vadného topného tělesa. v nádrži pračky nebo bojleru, a to díky vzájemnému působení kovových částí a např. slané vody jako elektrolytu. Řekněte mi, odkud pochází sůl? Jděte si zaplavat? samozřejmě, protože žijeme blízko moře. Efekt tohoto procesu je podobný jako u baterie do svítilny. vzniká elektrický proud, který je přítomen, dokud se jeden z kovů zcela nespotřebuje, a pak baterie přestane produkovat proud a je vyřazena. Stejným příkladem je baterie v našich androidech.

Zajímavé je, že auto můžete chránit pasivní ochranou, ale pro železo je to jeden druh ochrany a pro slitinu AMG, ze které je vyrobena příčná nástavba, je potřeba úplně jiný druh ochrany, a v tom je velký problém. Mnoho lidí vytváří zemní spojení. Pračka je napojena na vodovodní potrubí, které může být zdrojem elektřiny kvůli krádeži elektřiny sousedem. Příčinou úniku proudu je také topné těleso s proraženou izolací pláště, které je třeba okamžitě vyměnit. Porucha topného odporu může způsobit úraz elektrickým proudem nebo může praní trvat dlouho, což je pro prací cyklus neobvyklé. Pouze vaše citlivost a péče o spotřebič může zabránit fatální poruše pračky a prodloužit její bezporuchový provoz. Včasná oprava a diagnostika vás zachrání před předčasnou likvidací.

Příčná lišta je vyrobena z nerezové oceli

Že elektrolytická koroze? Pokud se na kovových částech pračky, často pod zásobníkem, objeví zrychlená koroze. Stali jste se obětí elektrolytické koroze. Vědecký termín elektrolytická koroze označuje zrychlený typ koroze, ke kterému dochází, když se do vody přidá elektrický proud, například při mytí. Tato koroze je obvykle způsobena poškozením elektrických rozvodů, například motoru, což umožňuje interakci elektrického proudu s vodou. Tato koroze v kombinaci s galvanickou korozí a elektromechanickým působením způsobuje zrychlený rozklad kovových částí, a to velmi rychle. Tento destruktivní proces způsobuje také elektrolýza, což je elektrický proud nastavený mezi kovovými částmi kombinace různých kovů, přičemž elektrolytem je slaná voda, což vše může být ve velmi krátké době mnohem destruktivnější.

Ochrana kovových částí, zejména křížů, před korozivními účinky elektrolytické reakce je velmi reálným a nezbytným úkolem. Použití aktivní slitiny, jako je anoda, pomůže. Anody odvádějí korozní působení na sebe a od drahých kovových částí. Anody jsou naštěstí relativně levné a snadno dostupné. Faktory, jako je vysoká teplota vody, znečištěná voda a bludné proudy, mohou způsobit zrychlené vyčerpání anod, proto je vhodné je pravidelně kontrolovat, alespoň jednou ročně.

Pračky a sušičky

Toto je druhá část videa, kde jsem musel vyměnit ložiska a pavouka v pračce LG. První část zde:

Odkazy na slíbený obsah: Naše webové stránky s náhradními díly: Odkaz na výběr náhradních dílů:

SKF 305 ložisko SKF 306 vývodka 37769/12 Křížová hlava

Opravy svépomocí. Pračka zanussi zwo1101 neodstřeďuje buben. Tím se vylévá a odvádí voda.

Došlo k neštěstí, pračka začala vytékat. Najděte a odstraňte příčinu! Mám pračku Siemens se systémem Aquastop, Čtěte více

Díly pro pračky Bosch: Oprava praček Bosch na principu sifonu: Byl bych vděčný za pomoc kanálu a to Čtěte více

Nejčastější poruchou, která způsobuje nedostatečný ohřev vody v pračce, je porucha samotného topného tělesa. Přečíst si více

| Denial of responsibility | Contacts |RSS