Těsnění pračky: funkce, návod na výměnu a opravu

Podezření, že je porušeno těsnění pračky, vzniká při úniku vody zpod dvířek běžící pračky. Pokud je příčinou netěsnosti skutečně porušení celistvosti pryžového těsnění, nebuďte příliš rozrušeni. Pokud chcete, můžete si těsnění v nádrži opravit sami.

Zde se dozvíte, jak odborně vyměnit toto důležité těsnění nádržky naplněné vodou během pracího cyklu. V tomto článku popisujeme demontáž a montáž nového těsnění rtu krok za krokem. Naše tipy vám pomohou dosáhnout dokonalého výsledku.

Co je to těsnicí okraj a k čemu slouží?

Tato část pračky zajišťuje spolehlivé utěsnění mezi nádrží a krytem a těsné uzavření dvířek poklopu.

Límec víka zavazadlového prostoru je prvek vyrobený z tepelně odolné silikonové pryže, která je vysoce odolná vůči vodě.

Montáž nového těsnění rtu

Tímto způsobem bude postup výměny manžety pračky proveden správně a pračka vydrží velmi dlouho.

Co byste měli vědět před výměnou gumy v pračce

Musíte si vybrat gumu odpovídající modelu vaší pračky. Pokud máte spotřebič s předním plněním, musíte si koupit kulaté výrobky. Pro vertikální spotřebič budete potřebovat obdélníkový kus. Zajišťuje těsnění mezi nádrží a horním krytem.

výměna, těsnicí, gumy, pračce

Starší stroje měly gumové těsnění. Nyní je k dispozici nový materiál. silikon. Je odolnější než guma, protože neztrácí svou pružnost, když je vystavena vlhkosti a teplu.

Při výběru těchto výrobků je třeba věnovat pozornost také rozměrům výrobku. Ty se u jednotlivých modelů liší. Pro stroje s dalšími funkcemi jsou k dispozici také těsnění s dalšími otvory. Tyto otvory se používají pro vodní postřik nebo sušení. V každém případě kupujte pouze náhradní díly určené pro váš model. Nepoužívejte podobné výrobky, i když mají stejnou velikost. Těsnění pro jiné stroje nemusí být pro vás vhodná.

READ  Výměna elektromotoru v pračce indesit

Příčiny poškození

Výměna těsnění je nejčastěji způsobena trhlinami nebo prasklinami v těsnění, které při mytí propouští vodu. V důsledku takového poškození uvidí majitel stroje úniky vody pod dvířky a při prohlídce samotné manžety zjistí praskliny nebo trhliny, které mohou být různé velikosti. To může být způsobeno následujícími faktory:

  • Přirozené opotřebení těsnicí hmoty. Manžeta je během provozu spotřebiče vystavena neustálému tření mezi bubnem a prádlem. Během mytí se zahřívá a poté se ochlazuje. Působí na něj také detergenty. To vede ke křehkosti a lámavosti pryže v průběhu let.
  • Nekvalitní prací prostředek. Pryž manžety se při působení levných pracích prostředků a čisticích prostředků pochybné kvality začne poškozovat, a proto může být výměna těsnění dražší, pokud šetříte na pracích prostředcích.
  • Nadměrné používání čisticích prostředků. Při použití příliš velkého množství čisticího prostředku nebo kapaliny může dojít k poškození struktury těsnicí gumy, což znamená, že manžetu bude nutné vyměnit.
  • Oblečení, které by mohlo poškodit těsnicí rtěnku. Může se jednat o kovové nebo plastové kování. Kromě toho mohou být do stroje nasáty šrouby, hřebíky a jiné předměty z kapes oblečení a způsobit roztržení manžety.

Pokud není těsnicí manžeta čištěna, může na ní časem vzniknout plíseň. Proto je třeba pračku pravidelně čistit. Jak to udělat, se dozvíte v následujícím videu.

Patchwork přehoz: patchwork foto, patchwork styl dětské přehozy, Plaid prošívané, džíny mistrovská třída pro postel, tango, háčkování, video

Kde začít

Nejdříve je třeba zajít do obchodu s náhradními díly pro automatické pračky. Musíte najít těsnění, které přesně odpovídá značce stroje. Manžeta musí být identická s původní, jinak nebude správně sedět nebo nebude sedět vůbec.

Než začnete, zkontrolujte, zda je spotřebič zcela odpojen od napájení.

READ  Mohu v pračce používat prací mýdlo?

Nezapomeňte: veškeré opravy, včetně výměny manžety dvířek pračky, se provádějí pouze při vypnutém spotřebiči!

Proč dochází k opotřebení?

Opravy praček jsou nákladné, a proto je dobré s nimi zacházet opatrně. Neustálé zanedbávání vede k nešťastnému výsledku, že gumová těsnění praskají jako první. Jeho úloha je zásadní. zajišťuje vzduchotěsnost mezi bubnem a elektrickými součástmi. Opotřebení gumy může být způsobeno několika faktory:

Většina opotřebení je však způsobena přirozenými příčinami: třením o prádlo a buben se guma opotřebovává. Kovové části v upevnění těsnění (svorky) také způsobují otvory. Pokud je pás poškozen v oblasti oblouků, nelze jej opravit. Pokud tomu tak není, lze se pokusit opotřebované místo opravit.

výměna, těsnicí, gumy, pračce

Důležité! Použití levného prášku má rovněž negativní vliv na pryž. Úspora peněz na čisticích prostředcích může vést k nákladným opravám. To se týká zejména starých modelů, pro které již nejsou k dispozici nová těsnění.

Jak vyměnit řemen?

Pro výměnu těsnění u různých modelů praček existuje specifický algoritmus. Pro vložení nového prvku se provádí následující práce:

  • Odpojení pračky se sušičkou od elektrické sítě, přívodu vody a kanalizace.
  • Demontáž vnější svorky. Může být připevněn ke skříni pomocí klipů nebo šroubů.
  • Demontáž vnitřní šňůry. Za tímto účelem sejměte horní kryt a nejprve vyšroubujte šrouby. Pokud je přístup shora znemožněn, odšroubujte přední panel stroje.
  • Odstranění opotřebované pryže. Omytí nečistot z dosedacích ploch a jejich výměna: prvek se pevně dotáhne na dosedací plochy. Je třeba zkontrolovat těsnost, jinak by mohla voda vytékat ze dveří.
  • Nainstalujte vnitřní svorku a poté vnější svorku.
  • Pračka se sestavuje v opačném pořadí.

Po opravě se zkontroluje funkčnost spotřebiče. K tomu je třeba spustit proces praní bez jakéhokoli prádla. Zkontrolujte, zda nedochází k úniku vody. Pokud je vše v pořádku, oprava proběhla úspěšně.

READ  Jak prát přikrývku v pračce

O opravu pračky můžete požádat telefonicky nebo prostřednictvím formuláře na této webové stránce. Garantujeme příznivé ceny a perfektní kvalitu práce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS