Praní péřové bundy

Jak prát péřovou bundu? Lze jej prát v pračce?

Udělal jsem, tenisové míčky jsou doporučeny, dal jsem nějaké skákací míčky), prát s tekutým pracím prostředkem pro jemné tkaniny, dvakrát opláchnout (můžete udělat tři), obecně, jak se očekávalo, dostal to ven. Puch byl hrudkovitý, myslela jsem, že ho budu muset vyhodit, rozdělila jsem ho, jak nejlépe jsem uměla, pak jsem ho usušila. a už jsem ho vyčistila v čistírně. je v pořádku, ale druhá péřová bunda. Je to celé z jedné strany, není to prošívané, takže jsem to neprala. Nechala jsem je vyčistit v čistírně. Takže pokud máte bílý (může zežloutnout, jak jsem četla, pokud je tam peří) nebo velmi zřídka prošívaný. Vyčistěte ji v čistírně.

Podle státní normy lze péřové bundy čistit pouze chemicky. Na štítku na mé péřové bundě bylo uvedeno a vyobrazeno, že ji lze prát v pračce. Vyprané. Měl jsem stejný výsledek. Obdržel v CCI závěr, že štítky nejsou v souladu s GOST a vrátil věc do obchodu.

Také jsem v pračce vyprala bílý péřový kabát s tenisovými míčky. Kuličky byly zřejmě čínské a zabarvily bílé peří citronově žlutými skvrnami, navíc peří také zežloutlo. A puch je strašně pomačkaný. Když pak uschla, narovnala se, ale ztratila své mrazuvzdorné vlastnosti. Občas ho nosím na chalupě.

Pokud je péřová bunda vyrobena z moderních materiálů (membrána), měla by se prát pouze spets. Často peru v pračce.к. Může ztratit své vlastnosti. A pokud je to peří, peru v pračce, ale pak se peří musí třít. Bílou jsem už prala osmkrát a je v pořádku, nezažloutla.

Krém si peru velmi často, ale poslední praní se mi asi stalo osudným. už není tak teplý jako dřív((((

Nedávno jsem musel prát v ruce, protože pračka byla rozbitá (( už mě nebavilo ji ždímat a třikrát oplachovat)! (( Ale výsledek je uspokojivý. Peří není zmačkané a zdá se, že neztratilo své tepelné vlastnosti!

Kupte si syntetické péřové bundy. a bez problémů

Vyprala jsem synovu péřovou bundu (drahou francouzskou) v pračce. Všechny. Můžete ji vyhodit. Všechno jsem udělal správně. Tekutý prací prostředek, šetrné praní, speciální kuličky. Peří bylo celé zmuchlané, ve švech byly žluté šmouhy a páchlo jako zatuchlý polštář. Půdu se nepodařilo rozpadnout. Hodil jsem ho do spíže

vyprání, péřové, bundy, pračce

koupit syntetické péřové bundy. a nebude problém

Přesně tak. Jen to nejsou péřové bundy, ale jednoduché bundy

Vypral jsem péřovou bundu Adidas.Více než jednou.Žádné koule, Laska nebo Vorsinka prášek. Samozřejmě, že puch se lepí na vodu, ale šustit rukama, hníst a v pořádku.Samozřejmě, že vzhled po mytí není stejný, ale není dost špatný na to, aby se vyhodil, šel do této bundy 4 sezóny. Stále žije.

READ  Chyba 7 v pračce gorenje

1, jemné mytí, šampon na peří (zeptejte se, kde si koupíte mycí prostředek.prášek, dávkování je uvedeno na obalu)

3, suché horizontálně rozložené, když jsou více či méně suché, netopýr mírně vlhký. Trochu načechrejte a obecně při sušení pravidelně načechrávejte

Lze péřovou bundu prát??

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože záleží na náplni. Například bundy s tinsulitovou, holovláknitou nebo jinou syntetickou výplní lze prát doma za dodržení několika pravidel. Svrchní oděvy z velbloudí srsti by se nikdy neměly posílat do pračky nebo prát v ruce. Takové kabáty a bundy byste měli čistit pouze v čistírně, jinak se nenávratně poškodí.

Chcete-li zjistit, zda můžete péřovou bundu prát sami, podívejte se pozorně na štítek. Na štítku jsou obvykle uvedeny tyto informace a další rady týkající se péče a praní, které můžete potřebovat.

Jaký režim praní mám použít, když peru péřovou bundu v pračce?

Dalším důležitým faktorem je volba mycího programu. Přednost by měly mít prací prostředky určené pro jemné tkaniny, jako je vlna nebo syntetika, a „ruční praní“.

Pokud prací cyklus umožňuje pouze jedno máchání, přidejte další cyklus. Můžete také zvolit rychlé praní bez přidání pracích gelů na konci procesu. Pomáhá odstranit stopy pracího prostředku z péřové bundy.

Je nutné věc roztočit, ale nevybírejte intenzivní režimy, stačí 600-800 otáček. V opačném případě vám vznikne hromada chuchvalců.

Jak prát péřovou bundu v pračce

Snadné praní bund doma pomocí automatické pračky. Tímto způsobem se snadno zbavíte nečistot uvnitř i vně peří, osvěžíte peří a dodáte mu příjemnou péřovou vůni. Je však třeba předem znát pokyny pro praní v pračce. Všechno se počítá. Chcete-li vyprat péřovou bundu v pračce beze šmouh, musíte ji správně připravit, najít správný prací prostředek a zvolit správný režim. Stejně důležitá je pro vzhled péřové bundy i správná sušička.

Příprava péřové bundy na praní

To je důležitý krok, na který nesmíte zapomenout:

  • Vyjměte všechny předměty z kapes. vnějších, vnitřních a rukávových (u některých modelů).
  • Rozepněte kožešinové části péřové bundy, pásek, kapuci a ozdobné doplňky.
  • Aby nedošlo k poškození kování, můžete je omotat páskou nebo potravinářskou fólií.
  • Nejvíce znečištěná místa je třeba předem ošetřit čisticím prostředkem (nebo mýdlem na praní) s použitím měkkého kartáče a nechat působit 15-20 minut.
  • Peří by se mělo prát v pračce tak, že se zapne knoflíky vzhůru nohama a obrátí naruby. To pomůže zachovat celistvost tkaniny.

Tím se zajistí, že je peří chráněno před poškozením a praní je účinnější.

Chcete-li vyprat péřovou bundu, vložte ji do pračky „samostatně“ a nemíchejte ji s jinými předměty. Zlepší praní, máchání a odstřeďování.

Jak prát péřovou bundu

Péřová bunda je choulostivá věc, vyžaduje šetrné praní. Snadno, ale péřovou bundu lze prát v pračce, aniž by se shrnula. Je třeba zvolit správný program. Některé modely praček mají speciální program pro praní péřových bund. Pokud takový program neexistuje, měli byste zvolit nejšetrnější způsob, např. „Vlna“, „Hedvábí“, „Jemné praní“.

  • Teplota vody v pračce při praní by neměla překročit 30-40 stupňů.
  • Žínku vyždímejte minimálním počtem otáček.
  • Přidejte ke standardnímu mycímu cyklu 1 nebo 2 máchání navíc (nebo použijte program „Super máchání“).
READ  Lze kuklu prát v pračce?

Pokud perete péřové bundy nebo bundy plněné prachovým peřím, je třeba dodržovat tyto pokyny. Tkanina se tak nevytahuje ani nedeformuje a výrobek si zachovává svůj původní vzhled.

Použití korálků

Aby se zabránilo shlukování prachového peří, doporučujeme přidat do bubnu pračky 2-4 speciální prací kuličky. Mohou to být tenisové míčky nebo gumové či silikonové míčky (k dostání v železářství). Do každé boční kapsy péřové bundy vložte jednu nebo dvě kuličky a před praním je spolu s bundou vhoďte do bubnu pračky. Ty vyvinou na výrobek dodatečný tlak a rozbijí případné hrudky.

Nepoužívejte tvrdé plastové kuličky v pračce. Mohou poškodit tkaninu peří a dokonce ji roztrhnout.

Speciální mycí koule.

Jak prát bez kuliček

Praxe ukazuje, že není zásadní rozdíl v praní péřové bundy s kuličkami nebo bez nich. „Slepování“ prachového peří je do značné míry určeno složením náplně, množstvím a kvalitou pracího prostředku a režimem praní v pračce.

Takže při dodržení všech ostatních pravidel, dole v pračce lze bezpečně umýt bez koulí. Pokud se peří shlukuje, lze ho načechrat jinými způsoby.

Mohu odstřeďovat v pračce??

Odstřeďování péřové bundy v pračce je možné a nezbytné. Důvod je jednoduchý. péřovou bundu je téměř nemožné vyždímat ručně, a pokud ji pověsíte, bude trvat velmi dlouho, než voda odteče. Narušuje tkaninu a dodává peří nepříjemný zápach. Strojové ždímání urychluje proces sušení a zabraňuje vzniku skvrn a vlhkosti.

Jedinou podmínkou je zvolit minimální rychlost otáčení. Obvyklá rychlost odstřeďování je přibližně 400 otáček za minutu. To je důležité jak pro stroj, tak pro péřovou bundu, protože je těžká a musí se s ní zacházet opatrně. Otáčení vysokou rychlostí ničí strukturu prachového peří a láme peří. Je docela možné, že po takovém zatížení nebude možné výplň obnovit.

Jak sušit péřovou bundu

Rozepněte všechny knoflíky, otočte výrobek rubovou stranou k líci, odstraňte kapsy.

Pověste péřovou bundu na věšák. Pokud perete v ruce, položte ji na chvíli nad vanu, aby voda odtekla. Chcete-li proces urychlit, můžete občas části pláště lehce vyžehlit ručně.

Zavěste ji v suché místnosti mimo dosah přímého slunečního světla a topných těles.

Nikdy bundu nepokládejte na radiátor a nesušte ji fénem, zejména pokud je výplň přírodní.

vyprání, péřové, bundy, pračce

Vysoké teploty narušují strukturu prachového peří, které se stává křehkým a ztrácí své izolační vlastnosti.

Nechte spodní vrstvu zcela zaschnout. Pravidelně náplň načechrejte a rovnoměrně ji rukou rozdělte, aby se nemačkala.

Opláchnutí a vyždímání peří

Aby se zabránilo vzniku šmouh na tkanině, je důležité peří dobře vymáchat. Použijte prací program s extra mácháním nebo opakujte praní s tenisovým míčkem, ale bez pracího prostředku. Posledním krokem při praní péřové bundy je odstředění v sušičce. Intenzivní odstřeďování bundu nijak nepoškodí, ale výrazně urychlí proces sušení. Při ždímání nevyjímejte kuličky z bubnu, protože pomáhají rozdělit zbloudilý puch po celém plášti. Optimální nastavení odstřeďování. 400-600 otáček za minutu. Vyšší rychlost odstřeďování může způsobit, že se peří shrne nebo vyleze skrz švy.

Podívejte se do uživatelské příručky k pračce: může obsahovat konkrétní prací, odstřeďovací a sušící cyklus.

READ  Jak vyjmout topné těleso v pračce

Obecná pravidla pro přípravu a praní péřové bundy

Nejdříve zavřete všechny zipy a knoflíky, aby nedošlo k jejich deformaci, která by později velmi ztížila jejich použití. Pokud nejsou knoflíky zapnuté, dochází k deformaci šicích ploch, což rovněž způsobuje znehodnocení materiálu.

Před praním vždy obraťte péřovou bundu naruby. Zkontrolujte kapsy, zda v nich nic není. Rozepněte kožešinu a kapuci.

Pokud má péřová bunda viditelné skvrny, je nejlepší je před praním jednotlivě vyprat speciálními odstraňovači skvrn nebo pracím mýdlem.

Péřové bundy by se měly prát odděleně s ostatními předměty a péřovými bundami. necpěte do pračky několik předmětů, nevyperou se a navíc se mohou znehodnotit.

Péřová bunda se ručně odstřeďuje velmi obtížně, proto je nejlepší nastavit pračku na nízké otáčky s tenisovým míčkem. Aby se peřina neshrnula. Peří lze sušit v pračce nebo v blízkosti zdroje tepla. Nezapomeňte s výrobkem pravidelně třepat v různých směrech, pohyb by měl připomínat třepání polštářem, aby se peří neshrnovalo.

Opláchněte alespoň dvakrát, zejména při prvním mytí. V prachovém peří je také prach, takže klíčem k čisté péřové bundě beze šmouh je důkladné a opakované oplachování.

Pokud má vaše péřová bunda rozpárané švy a spoustu vyčuhujícího peří, další praní ji pravděpodobně nezlepší, ale může ji dokonce zničit, takže zvažte ruční praní.

Praní doma beze šmouh ručně i v pračce

Jak správně vyprat péřovou bundu, aby se neshrnovala

Nezřídka se stává, že po vyprání v pračce skončíte s hrudkovitou větrovkou místo pěkné teplé bundy. I když víte, co dělat, když se peří ve vaší péřové bundě po vyprání srazí, nikdo by nebyl rád, kdyby se tato nepříjemná situace opakovala. Několik jednoduchých pokynů, které vám pomohou se tomu vyhnout.

Tip: Pokud máte kvalitní kabát, který vám vydrží déle než jednu sezónu, je rozumné se v místním sportovním obchodě zásobit tenisovými míčky. Stačí 3 nebo 4.

Abyste zabránili vylučování, namočte před použitím předměty do horké vody s bělidlem. Místo tenisových míčků použijte turmalínové kuličky. V takovém případě není potřeba žádný prášek.

Je důležité používat správný produkt. V nabídce jsou speciální gely na praní vlněných tkanin.

Před naložením péřové bundy do bubnu zkontrolujte kapsy a zapněte všechny zipy a knoflíky. Odstraňte kapuci, pokud je odnímatelná, a vhoďte ji do pračky spolu s bundou. Odstraňte všechny odnímatelné kožešiny, pokud je vaše oblečení má. Podšívku je nejlepší prát v ruce. Tkaninu otočte naruby.

Vždy byste se měli podívat do návodu k obsluze pračky. Může mít speciální režim pro down. Pokud ji nemáte, zvolte šetrné praní na 30-40 °C.

Tip: Vyplňte buben ručníkem, abyste zabránili přílišnému nafouknutí kuličkami.

Tyto tipy vám pomohou, pokud se vám po praní uvolní peří. pokud víte, co dělat, můžete bundě vrátit její původní vzhled doma, aniž byste ji museli posílat do čistírny. Video vás podrobně seznámí s procesem praní.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS