Co dělat, když perete USB disk v pračce

V našem uspěchaném životě často zapomínáme zabezpečit důležité drobné předměty. S rozvojem pokroku se zařízení zmenšují, například flash disky s velkým množstvím důležitých informací se ztrácejí jako jehla v kupce sena.

Je škoda ji ztratit, a ještě horší je, když byla vyprána v kapse džínů. Tady je, ve vašich rukou, a co dělat? Pojďme tomu přijít na kloub.

Jakmile ji zjistíte, máte několik možností dalšího postupu:

 • oživit sami, musíte zvážit všechny způsoby, které můžete;
 • Obraťte se na službu, mistři nabízejí širokou škálu služeb, mezi nimiž je i obnova dat;
 • jejich vyhazování je triviální a nepříjemný způsob. Použijte až poté, co zjistíte, co se stane, když první dva selžou.

Co dělat s poškozenou kartou?

Pokud vaše karta nefunguje nebo funguje špatně, musíte si ji nechat vyměnit na pobočce, kde jste ji obdrželi. Pokud má karta poškozený magnetický proužek, nelze ji opravit. musíte ji vydat znovu.

Chcete-li od banky VTB obdržet novou kartu dříve, musíte:

 • Přijďte do banky s pasem a sepište žádost o předčasné vydání karty, ve které uvedete důvod výměny karty;
 • Předejte žádost bankovnímu úředníkovi;
 • Zablokujte starou kartu;
 • Do 5-10 pracovních dnů byste měli obdržet novou kartu.

Pro vaši informaci! Pokud chcete, aby vaše nová karta měla nové údaje (číslo a účet), měli byste to v žádosti uvést zvlášť. V opačném případě zůstanou údaje stejné, s výjimkou kódu PIN.

Schéma pro získání nové karty v jiných bankách je v podstatě stejné. Poplatek za vydání karty se však u jednotlivých bank liší a pohybuje se v rozmezí od 50 do 1 500 EUR. Například výměna obyčejné karty VTB stojí 150, ale statusová karta 1500. Výměna kreditní karty u Sberbank bude zdarma.

Poplatek za poškozenou kartu tedy nemusí být malý, proto buďte před praním oblečení v pračce opatrní. V opačném případě vás vaše nepozornost bude stát peníze a čas.

Obnovení jednotky flash po umytí

Co dělat, aby karta opět plnila své funkce a obnovila všechna data?? Nejprve je třeba vyjmout flash disk z bubnu pračky. Čím dříve se tak stane, tím větší je šance na úspěch.

Poté si připravte vše potřebné:

 • Rozeberte tělo tyče (pokud to model umožňuje). Celek zůstává v původní podobě.
 • Otřete všechny prvky hadříkem nebo kartáčem namočeným v alkoholovém roztoku. Zvláště pečlivě, ale šetrně by měly být ošetřeny kontakty. Někteří praktikují namáčení USB klíče do alkoholového roztoku a následné čištění důležitých částí zubním kartáčkem. Tímto postupem odstraníte z karty zbytky čisticího prostředku. Není třeba se obávat následné oxidace. Při čištění dávejte velký pozor, abyste nepoškodili kontakty.
 • Vezměte normální fén a vysušte každou část. Nepoužívejte spotřebič při optimálním výkonu. Doporučuje se postavit nerozebraný model dodatečně na radiátor nebo na slunné místo na 1-2 dny, aby se voda úplně odpařila. Pokud tak neučiníte, nevyhnutelně dojde k oxidaci kontaktů.
READ  Co znamená odstřeďování na pračce

Jakmile je zařízení USB zcela vyschlé, můžete jej připojit k počítači nebo notebooku. Pokud během pracího cyklu nedošlo k žádnému narušení a sušení proběhlo úspěšně, soubory se otevřou.

Někdy stačí pouhé vysušení. ošetření alkoholem lze vynechat, pokud se do paměťové karty nedostal žádný prášek.

flash, disk, pračce, dělat

Obnovení flash disku po umytí

Co dělat, aby paměťová karta opět fungovala a abyste získali zpět svá data?? Nejprve vyjměte USB disk z bubnu pračky. Čím dříve se tak stane, tím větší je šance na úspěch.

 • Rozeberte kryt tyče (pokud to model umožňuje). Celé díly zůstávají v původním stavu.
 • Otřete všechny prvky hadříkem nebo kartáčem namočeným v alkoholovém roztoku. Zvláště pečlivě, ale šetrně vyčistěte kontakty. Někteří praktikují namáčení flash disku do alkoholového roztoku a následné čištění důležitých částí zubním kartáčkem. Tím se z karty odstraní zbytky čisticího prostředku. Není třeba se obávat následné oxidace. Dávejte velký pozor, abyste nezničili žádný z kontaktů.
 • Vezměte normální fén a vysušte každou část. Nezapínejte zařízení na optimální výkon. Doporučuje se postavit nerozebraný model dodatečně na radiátor nebo na slunné místo na 1-2 dny, aby se voda zcela odpařila. V opačném případě může dojít ke kontaktní oxidaci.

Jakmile je flash disk zcela suchý, můžete jej vložit do počítače nebo notebooku. Pokud během mytí nebylo nic narušeno a sušení proběhlo úspěšně, soubory se otevřou.

Někdy stačí pouhé vysušení. pokud se do flash disku nedostal žádný prášek, můžete ošetření alkoholem vynechat.

Co dělat pro obnovení jednotky flash

Nejprve byste se měli pokusit obnovit USB disk doma. Existuje mnoho způsobů, jak to udělat, ale můžete jich použít několik a bude to opět fungovat:

 • Ponořte ji do alkoholu. ten se za 15-20 minut odpaří a zanechá povrch bez přebytečné vlhkosti.
 • Otřete papírovými ručníky.
 • Otřete kontakty měkkým zubním kartáčkem.
 • Nechte několik hodin schnout na přímém slunci.
 • Pokud má flash disk odnímatelné pouzdro, vyplatí se vysušit každou část zvlášť.

I když informace naznačují naléhavost, je nejlepší vložit vyprané médium do počítače nebo notebooku až 24 hodin po incidentu.

Pokud je výkon nulový a potřebujete přístup k souborům, obraťte se na servisní středisko. pomůže vám obnovit data nebo vám poskytne nové díly flash disku.

I když ji jednou umyjete, kontakt s vodou bude mít nenapravitelné následky. Musíte si uvědomit, že po několika měsících se výkon stejně sníží. Příčinou je oxidace kontaktů a čipů, která může způsobit poruchu spotřebiče v nejnevhodnějším okamžiku.

Internet je jedním z nejlepších způsobů ukládání informací. Veškeré důležité dokumenty a mediální soubory by měly být pokud možno zálohovány v cloudovém úložišti. Co se s nimi děje? Zůstanou s vámi po každém mytí i v případě nouze.

Někdy se to stane. vytáhnete USB disk z pračky a s hrůzou zjistíte, že ho máte v kapse. Co dělat? Vyhoďte ho rovnou do koše, nebo ho ještě můžete oživit?

Ze zkušenosti víme, že ve většině případů je třeba tyčinku ihned dobře vysušit proudem horkého vzduchu. Rychle zapněte fén a sušte ho alespoň 20 minut. Tato metoda je účinná, pokud je praní prováděno při teplotě vody nepřesahující 40 °C. Horká voda by mohla mít ničivý účinek. Nenechte se však odradit!

READ  Jak vyměnit gumové těsnění na pračce

Co dělat, když karta nefunguje?

Vezměme si případ bankovní karty, která byla poškozena při praní a přestala fungovat. V tomto případě máte jedinou možnost. vyměnit bankovní produkt.

Při návštěvě banky budete muset předložit svůj pas a zničenou kartu (nespěchejte ji vyhodit). Výměna se zpravidla provádí v několika fázích:

 • Obraťte se na svou banku a sdělte jí, co se stalo. Bude vám předložen formulář žádosti;
 • O nové vydání karty musíte požádat před uplynutím lhůty. Důvod předčasné výměny musíte uvést písemně a uvést poruchu nebo závadu. V dolní části výpisu je uvedeno datum jeho vyhotovení a váš vlastnoruční podpis;
 • dokument, který jste vypracovali, bude předložen bankovnímu úředníkovi;
 • Poté je nutné starou kartu zablokovat, aby se vyloučilo provádění jakýchkoli operací na vašem účtu;
 • budete informováni o podmínkách provedení bankovního produktu, bude vám sděleno datum, kdy byste se měli dostavit do banky k osobnímu vyzvednutí nového platebního prostředku. Připravte se na to, že banka bude účtovat výrobní poplatek.
flash, disk, pračce, dělat

data se uloží nebo neuloží?

Až 80 % všech flash disků bude fungovat a vaše data zůstanou nedotčena. Někteří nadšenci s tím dokonce experimentovali. Prát spolu s bavlněným povlečením v pračce najednou 10, nechráněné vodotěsným pouzdrem, flash disky. Moc nešetřil, nastavil praní na 90 0 C, dvojité máchání a odstřeďování. Kromě toho se nalije běžná dávka pracího prostředku a přidá se změkčovač tkanin.

Podmínky pro běžnou paměťovou kartu jsou hrozné: vroucí voda, spousta chemikálií, nemluvě o nárazovém zatížení.

Po umytí, nebo spíše vyvaření, byly flash disky vyjmuty, rozebrány, omyty v alkoholu a vydrhnuty zubním kartáčkem. Nakonec jsme ji vysušili fénem. A jaký byl výsledek?? Výsledek byl popravdě řečeno docela překvapivý. 8 z 10 flash disků fungovalo, jako by se nic nestalo. Nelze číst data pouze dvě jednotky, ale ukazuje se, že to není kritické. Pokud chcete, můžete informace obnovit a vše udělat vlastníma rukama.

Co mám dělat, když jsem flash disk vypral v pračce?

Pračka. hlavní přítel a pomocník každé rodiny. Rozbití je možné. pokud dodržíte potřebná opatření. Centrum Helper-C poskytuje celou řadu služeb pro obyvatele Moskvy.

Opravy provádějí odborníci s pětiletou praxí, takže práce jsou prováděny na úrovni. Můžeme odjet ještě týž den nebo kdykoli jindy.

Opravy praček se provádějí se zárukou. zákazník obdrží doklad o provedené práci a ve stanovené lhůtě může požádat o opravu závady. Diagnostika je zdarma.

Časté poruchy

Nejčastěji se na nás zákazníci obracejí s žádostí o řešení problémů souvisejících s tím, že stroj

 • Nevypouští vodu. zastaví se během provozu s plnou nádrží. Problémem je pravděpodobně ucpaný filtr, vadné čerpadlo. Žádný odtok vody po celou dobu nebo jen občas. Filtr je třeba pouze vyčistit nebo vyměnit; čerpadlo se vymění za nové, pokud se používá déle než 5 let.
 • Bzučení/hluk při otáčení. zvuky jako při startu tryskového letadla by vás měly varovat. Příčinou je obvykle opotřebení ložisek, kterému se časem nelze vyhnout. Výměna dílů je žádoucí, pokud to konstrukce pračky umožňuje.
 • Žádná voda. zkontrolujte přívod vody, přítomnost studené vody, zda je kohoutek otevřený, zda jsou dveře zavřené nebo ne. Problém je způsoben vadným topným tělesem, přívodním ventilem.
 • Ohřívač vody neohřívá. častý problém. Položte ruku na dvířka, pokud je sklo po 20 minutách od spuštění teplé, topné těleso funguje, pokud ne, zkontrolujte ho. Přístroj může zobrazovat chybový kód.
 • Blikání světel. problém s řídicím modulem. Způsobené náhlým kolísáním napětí v síti. Pokud se pračka během praní zastavuje, pere příliš dlouho, neodstřeďuje, vypíná dávkovač (RCD), zkontrolujte řídicí modul. Obvykle pomáhá při složitých opravách. pájení čipů, přeflashování.
 • Buben se netočí. problém s přetížením nebo hnacím řemenem. Nejslabšími modely v tomto ohledu jsou Samsung, Indesit.
flash, disk, pračce, dělat

Pračka se nezapne, teče, silně vibruje, vůbec nepere nebo se neotevřou dvířka? Potřebujete komplexní diagnózu a řádnou opravu. Chcete-li zařízení opravit doma, zavolejte mistra.

READ  Mohu koberec prát v pračce?

Volání mistra

Technik může být přivolán k diagnostice, opravě na základě předchozího požadavku. Je možné zavolat na telefonní číslo 8 (495) 772-76-52 nebo prostřednictvím formuláře pro zpětnou vazbu na webu. Tyto informace sdělte vedoucímu servisu:

 • Značka, model pračky (viz štítek značky na krytu).
 • Co se stalo, kdy, po čem, hlavní příznaky poruchy (nezbytné pro výběr nástrojů, příslušenství před návštěvou).
 • Optimální doba pro opravu.
 • Kontaktní údaje.

Proč k závadě došlo a co dělat, sdělí mistr až po návštěvě a kontrole pračky. Většina poruch je opravena do 1-2 hodin, vyřazení techniky v našem servisu není nutné.

Jakmile bude oprava dokončena, bude vaše pračka připravena k použití. Ve výjimečných případech může oprava vyžadovat více času, opakovanou návštěvu mistra.

ochota objednat jakékoli příslušenství a provádět složité opravy programů, což však často vede k delším lhůtám pro vyřízení.

Náklady

Přesné náklady na opravu pračky závisí na jejím modelu, typu, příčině závady. V sekci „Cena“ naleznete přibližné finanční podmínky spolupráce, přesný mistr se ozve po kontrole. Diagnostika nemusí být objednána u nás, ale v tomto případě bude zpoplatněna.

“ Pračka Indesit nevypouští vodu | Příčina nezapnutí pračky Ariston „

Co se děje s pračkou?

Pokud se do pračky dostane plenka, nepoškodí se tím nejvíce tkanina, ale samotný spotřebič. Gel v plence snadno ucpe odtokový filtr a ztěžuje odtok odpadní vody do kanalizace. Želatinová náplň může ucpat zásuvku, v horším případě oběžné kolo vypouštěcího čerpadla, poté nebude pračka schopna odčerpat kapalinu ze systému.

Co udělat jako první? Odstraňte odpad z povrchu bubnu. To lze provést hadříkem navlhčeným v mýdlovém roztoku. Dalším krokem je vyčištění plenkového filtru od obsahu plenky. Vyjměte filtrační vložku a omyjte ji pod tekoucí vodou. Poté se podívejte do otvoru vypouštěcího filtru a vyčistěte případné gelové kuličky.

Pro jistotu zkuste do čerpadla sáhnout a zkontrolovat, zda se v něm nenachází nějaké částice. Normálně se tam odpadky z jednorázových kalhotek nedostanou, ale je lepší se ujistit, že se tam nedostanou.

Po dokončení mytí některých vnitřních částí zapněte myčku a spusťte nejdelší mycí program bez vložení prádla a přidání mycího prostředku. Je také vhodné zvolit funkci dvojitého máchání. V případě potřeby opakujte cyklus volnoběhu. Po úplném „propláchnutí“ vnitřních částí systému lze spotřebič nadále provozovat obvyklým způsobem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS