Nelze připojit robotický vysavač Xiaomi Mi Roborock Sweep One S50 k domácí síti Wi-Fi

Prosím, pomozte s následující otázkou. Robotický vysavač Xiaomi Mi Roborock Sweep One S50 International se nemůže připojit k aplikaci MiHom. Aplikace stažená na iPadu, domácí internet přes router Asus RT-N11P. V aplikaci MiHom není odvlhčovač automaticky viditelný, ruční připojení je možné, ale ve fázi připojení Wi-Fi píše „5G Wi-Fi není podporováno“.

Aplikace MiHom má v seznamu Rusko i další regiony. Domácí televizory, tablety a další zařízení již dlouho bez problémů spolupracují s Wi-Fi. Děkuji!

Synchronizace s telefonem

Na otázku, jak připojit vysavač Xiaomi k telefonu, máme snadnou odpověď. bez komplikací. Je to pár kroků. Nejprve si musíte stáhnout a nainstalovat aplikaci Mi home pomocí obchodu s aplikacemi nebo obchodu Play. Robotický vysavač by měl být před synchronizací zapnutý a nabitý. V mobilním telefonu musí být povolena mobilní data nebo Wi-Fi. Také Bluetooth a GPS.

V části „přidat zařízení“ v aplikaci najděte ikonu „spotřebiče“ a stiskněte ji. Takto se spustí proces synchronizace. Pokud při připojování dojde k chybě nebo jiným potížím, resetujte vysavač stisknutím a podržením dvou předních tlačítek na zařízení.

Pokud se existující model nezobrazí mezi ostatními spotřebiči ani po resetování vysavače. umístěte objekt sami, ručně. Když se připojení uskuteční, zadejte do nového pole název sítě Wi-Fi a heslo. Na konci domovské stránky by se měla objevit ikona s požadovaným modelem. To nám dá vědět, že synchronizace proběhla úspěšně.

Jak připojit vysavač Xiaomi k telefonu (Mi Home)

Gratulujeme vám k nákupu robotického vysavače Xiaomi. Níže se dozvíte, jak připojit robotický vysavač Xiaomi k Wi-Fi prostřednictvím aplikace v systému Android nebo iPhone. A na konci stránky najdete následující odkazy ke stažení: Synchronizace vysavače s aplikací a pokyny pro robotický vysavač (kliknutím na odkaz vyberte svůj model).

Připojení

Pro připojení vysavače Xiaomi k iPhonu nebo Androidu potřebujete aplikaci Mi Home. Pomocí něj můžete chytrý vysavač ovládat z chytrého telefonu prostřednictvím sítě Wi-Fi. Odkazy ke stažení z oficiálních zdrojů (otevře se v nové záložce):

Apple, iOS 9.0 nebo novější verze. Android verze 4.3 a více
Odkaz na App Store, ~467 megabajtů Google Play, ~ 88 MB

Doporučujeme stahovat přes Wi-Fi, soubory váží hodně, zejména pro iPhone a iPad.

Připojte smartphone k síti Wi-Fi na 2.4 GHz. Přejděte do aplikace Mi Home, přihlaste se nebo zaregistrujte (pokud to děláte poprvé). Klikněte na znaménko plus v pravém horním rohu „“.

Před připojením robotického vysavače Xiaomi Mi Home k aplikaci se ujistěte, že je nabitý, tj.к. Při prvním zapnutí se může aktualizovat.

Nyní zapněte Bluetooth a vyhledejte zařízení v okolí. Pokud se zařízení z nějakého důvodu nenajde automaticky, můžete to udělat ručně. V části „Spotřebiče“ vyberte svůj model. Pokud není v seznamu, změňte oblast na „China“.

vysavač, xiaomi, telefonu

Dalším krokem je žádost o resetování stisknutím 2 ze 2 nebo 2 krajních ze 3 tlačítek v závislosti na modelu; vyčkejte na hlasový signál v čínštině nebo angličtině. To je vše, nastavení Wi-Fi je resetováno.

Na další kartě vyberte síť Wi-Fi, v pořádku. Dále se synchronizuje a aktualizuje inteligentní vysavač. A pak nastavení podle vašich představ.

Funkčnost

Na hlavní obrazovce aplikace se uprostřed zobrazí mapa místnosti vytvořená robotickým vysavačem a jeho aktuální poloha. V horní části stránky se zobrazí název vysavače a aktuální režim čištění.

Informace o ujeté vzdálenosti, časovém rozsahu čištění a stavu nabití baterie ve spodní části obrazovky.Tam můžete vysávání spustit nebo zastavit.

 • Tlačítko Jump. vyšle robota na určité místo pro neplánovaný úklid.
 • Dokovací tlačítko. odesílá do dokovací stanice pro nabíjení.
 • Tlačítko „Clean“ spustí postupné čištění.
 • Tlačítko „Zoned Cleaner“. Vyberte konkrétní oblast místnosti, kterou chcete vyčistit.
READ  Co dělat s parním generátorem bez páry

V pravém horním rohu jsou tři tečky, které otevírají další nastavení.

Další nastavení

 • „Časovač“. nastavíte časový interval, ve kterém můžete automaticky čistit.
 • „Hlas a hlasitost“. změna hlasových balíčků a hlasitosti hlasových oznámení.
 • „Clean Mode“. vyberte si intenzitu v místnosti: tichý, turbo, vyvážený a turbo režim.
 • „Historie čištění“. záznam informací o čištění. Čistitelná plocha, začátek a konec doby čištění.
 • „Dálkové ovládání“. v případě potřeby ruční ovládání nebo zábava.
 • Přidání virtuálních stěn v režimu „Uložit mapu“.
 • „Režim koberce“. speciálně pro lepší čištění koberců.
 • „Režim DND (Nerušit)“ během vámi zvolené doby nebude vysavač uklízet a vydávat hlasová upozornění.

Nyní víte, jak připojit vysavač Xiaomi a všechny jeho funkce.

Dobré vědět

 • Lze ovládat hlasovým asistentem Alice.
 • Pokud nemůžete připojit vysavač Xiaomi k Wi-Fi. v níže uvedeném dokumentu jsou popsány tipy, jak tento problém vyřešit.

Možné potíže s připojením

Připojení robotického vysavače Xiaomi by nemělo činit velké potíže, obecně je celý proces intuitivně jednoduchý. V praxi se však uživatelé mohou někdy setkat s různými obtížemi. Podívejme se, jak v těchto situacích postupovat.

Problémy s Wi-Fi

Chcete-li připojit robotický vysavač, když není k dispozici síť Wi-Fi, můžete zkusit změnit adresu DNS. K tomu je zapotřebí:

 • přejděte do nastavení sítě;
 • Otevřete aktivní připojení a přejděte do části „Vlastnosti sítě“;
 • Přejděte na „Změnit síť“. „Pokročilé“. „Vlastní“ a na otevřené stránce změňte adresu DNS z jedné 114.114.114.114.

Staré adresy DNS se ale nezbavujte, je lepší si ji zapsat na kus papíru a po úspěšném připojení Xiaomi k Wi-Fi zadat adresu zpět.

Problémy s aplikací

V některých případech není připojení robotického vysavače k síti Wi-Fi možné, protože se zařízení Mi Home nepřihlásí k účtu. To může být způsobeno servery, které z nějakého důvodu nepřijímají odchozí přenosy. Zkuste tedy „zamaskovat“ odchozí přenosy jako přenosy z jiné země prostřednictvím sítě VPN:

 • Nainstalujte program VPN Master;
 • spusťte tento program a klikněte na ikonu extreme v pravém horním rohu obrazovky;
 • Zvolte název jiné země, odkud údajně přichází provoz (doporučuje se Německo nebo Singapur);
 • Opětovné zadání údajů pro předání autorizace.

Po dokončení aplikace Xiaomi VPN Master ji odpojte klepnutím na tlačítko „Odpojit“.

Mohou se také vyskytnout potíže s nesprávným zadáním uživatelského jména a hesla, nesprávným výběrem regionu, odmítnutím instalace navrhovaných aktualizací a poruchami nabíjecí základny Xiaomi. Tyto body můžete snadno opravit sami a poté se vám jistě podaří úspěšně připojit robotický vysavač Xiaomi k telefonu.

Na závěr doporučujeme shlédnout video s přehledem kroků při připojování robota k síti Wi-Fi:

Připojení robotického vysavače Xiaomi k Wi-Fi

Uveďme si příklad připojení robotického vysavače Xiaomi Roborock S50 ke smartphonu Apple. Tento návod je vhodný pro většinu modelů robotických vysavačů čínského výrobce.

Poté si musíte stáhnout aplikaci Mi Home (kompatibilní s iOS 9).0 / Android 4.3 a novější verze). Další:

spusťte aplikaci a vyberte oblast. Mi Home automaticky zjistí vaši polohu, ale abyste se vyhnuli problémům se spárováním, doporučujeme:

 • pokud máte globální verzi zařízení. můžete opustit aktuální region (čínská verze zpravidla podporuje pouze čínštinu, globální verze může „mluvit“ anglicky nebo rusky);
 • V opačném případě je lepší zvolit Singapur nebo Čínu (jinak váš model nemusí být uveden);
 • Chcete-li změnit region, otevřete aplikaci Mi Home, stiskněte tlačítko „Profil“ → „Nastavení“ → „Region“ → „Pevninská Čína“. Po změně oblasti ukončete aplikaci a znovu se přihlaste.

Přihlaste se k existujícímu účtu nebo si vytvořte nový.

Na obrazovce „Zařízení“ vyberte možnost „Přidat spotřebič“ → aplikace automaticky vyhledá spotřebiče ve vašem okolí. Pokud aplikace z nějakého důvodu vysavač Xiaomi nenajde:

 • Zkontrolujte, zda je modul Bluetooth povolen;
 • Přidejte robota ručně a najděte svůj model v nabídnutém seznamu nebo zadejte název ručně. Název modelu najdete na nálepce na spodní straně vysavače. Pokud váš spotřebič není na seznamu, změňte oblast na Čínu.
vysavač, xiaomi, telefonu

Pokud se automatické připojení nezdaří, je třeba zařízení připojit ručně. přejděte na položku „Robotický vysavač“ a v otevřeném seznamu vyberte potřebný model.

Poté je třeba resetovat nastavení Wi-Fi na robotickém vysavači → současně stiskněte 2 mechanická tlačítka (pokud máte model se 3 tlačítky, pak 2 krajní jako na obrázku níže), dokud neuslyšíte hlasový signál v angličtině nebo čínštině. Toto je jediná věc, kterou na robotovi děláte, zbytek děláte na svém smartphonu.

READ  Robotický vysavač Xiaomi Mi, který si vybrat

Pro dokončení procesu připojení je třeba zadat název sítě Wi-Fi, heslo, název robotického vysavače a jeho hlavní umístění (např. „Obývací pokoj“, kde bude dokovací stanice nainstalována).

Během synchronizace se doporučuje přiblížit smartphone ke zdroji wi-fi a ujistit se, že máte dobrý signál sítě. Vysavač musí být v blízkosti.

Po dokončení těchto kroků by se na domovské obrazovce aplikace Mi Home měla objevit ikona robota Xiaomi.

Po přidání robotického vysavače do aplikace se na stránce zařízení zobrazí úroveň nabití baterie, uklízená oblast a doba trvání úklidu.

Connecting the MI Home App To the Xiaomi Robot Vacuum (Updated)

Připojení robotického vysavače Xiaomi

Před nastavením připojení Wi-Fi pro Xiaomi byste měli nejprve zapnout robotický vysavač. Stiskněte velké tlačítko na předním panelu. Zkontrolujte také, zda je aktivován bezdrátový modul. nejnovější modely Xiaomi mají pro tento účel speciální indikátor na předním krytu.

Pro telefony se systémem Android a iOS

Bez ohledu na operační systém telefonu si pro synchronizaci s vysavačem musíte stáhnout mobilní aplikaci Mi Home: pro iOS je k dispozici v AppStore, pro Android v Play-marketu.

vysavač, xiaomi, telefonu

Poté postupujte v následujícím pořadí:

 • Otevřete aplikaci a povolte přístup ke všem požadovaným možnostem.
 • Zaregistrujte se nebo se přihlaste ke stávajícímu účtu.
 • V závislosti na zemi, pro kterou je vysavač vyroben, vyberte oblast připojení. Určení cílové země je poměrně jednoduché. stačí se podívat na text na políčku: pokud je text v hieroglyfech, vyberte Čínu, pokud je v angličtině, vyberte jakoukoli evropskou zemi, pokud je v ruštině. Rusko. Pokud vybraná oblast není pro dané zařízení vhodná, většina (nebo všechny) možností ovládání nebude aktivní a software vás vyzve ke změně parametrů.
 • Na hlavní kartě aplikace stiskněte tlačítko se znakem “ “ nebo nápis: „Přidat zařízení“ a poté najděte robotický vysavač v seznamu dostupných zařízení (do dokončení synchronizace robot vydává Wi-Fi jako router). Pokud se nepodařilo najít dostupný model Xiaomi v seznamu, je třeba jeho název zadat do vyhledávacího řádku ručně.
 • Klikněte na požadované zařízení v seznamu, počkejte, až se otevře nová karta, a poté resetujte robotický vysavač na nastavení bezdrátové sítě. K tomu je třeba stisknout na několik sekund současně dvě tlačítka na předním panelu: „start“ a „home“ (v závislosti na modelu jsou možné různé kombinace tlačítek).
 • Otevřete další kartu v aplikaci („Další“) a v seznamu dostupných sítí Wi-Fi vyberte svou domácí síť a zadejte heslo.
 • Návrat do mobilní aplikace.

Ikona zařízení je nyní viditelná na domovské obrazovce a můžete s ní spustit podrobnou konfiguraci robotického vysavače: přepínat režimy, nastavit plán úklidu, upravit množství vody použité k vytření podlahy mokrým hadrem a pracovat s interaktivní mapou místnosti.

Funkce

Při připojení k iPhonu může nastat situace, kdy telefon tvrdošíjně nevidí robotické zařízení, přestože opakovaně restartuje síťové připojení. V tomto případě bude možná nutné změnit nastavenou oblast na Indii nebo Čínu. Nastavení můžete změnit na adrese: Profil/Nastavení/Region.

Další zvláštností služby Mi Home je, že servery, přes které se připojuje, jsou často nedostupné. Pokud ano, měli byste se zkusit připojit po několika hodinách nebo následující den.

Chyby připojení

Pokud jsou servery Xiaomi 12-24 hodin po prvním pokusu stále nedostupné a aplikace vám neumožňuje přihlásit se k registrovanému účtu, můžete se zkusit připojit k serveru přes VPN. Algoritmus připojení je následující:

 • Stáhněte si do telefonu aplikaci VPN Master, Express VPN nebo Nord VPN;
 • povolte nainstalovanou aplikaci a vyberte zemi, ze které se chcete připojit (nejlépe Německo nebo Singapur);
 • Otevřete aplikaci Mi Home a zkuste se znovu přihlásit nebo přihlásit ke svému účtu.

Po úspěšném přihlášení do služby Mi Home můžete deaktivovat software VPN a vrátit se k obvyklému připojení.

Další častou technickou chybou je, že se robotický vysavač nemůže připojit k existující síti Wi-Fi. Řešením je změna nastavení DNS. Chcete-li to provést, otevřete „Vlastnosti sítě“ a na zobrazené kartě přejděte na: „Změnit síť/Pokročilé/Uživatel“. Zkopírujte čísla z pole DNS do poznámkového bloku, což se může hodit v případě, že robot-asistent později najde vaši domácí síť. Poté vymažte všechny číslice v poli DNS a na jejich místo napište nové: 114.114.114.114. Poté se robotický vysavač ohromně snadno připojí k síti Wi-Fi.

READ  Lze kovovou pec obložit cihlami?

Je mi 29 let, posledních 8 let pracuji jako prodejce technologií ve velkém maloobchodním řetězci mvideo. Velké zkušenosti s výběrem produktů a poradenstvím zákazníkům. Před dvěma lety jsem narazil na robotické vysavače a tento trend se mi opravdu líbil. Jednoho dne jsem si uvědomil, že chci vytvořit osobní stránku, kde bych mohl čtenářům pomoci s výběrem z řady robotických vysavačů. Je to můj koníček. Veškerý materiál na těchto stránkách jsem napsal já osobně. Pro rady se podívejte na mou stránku

Jak ovládat vysavač z telefonu

Po synchronizaci obou zařízení, mobilního zařízení a vysavače, lze aktivovat režim hlasových příkazů:

 • Model bude fungovat na platformě Smart Home, přičemž další nastavení budou k dispozici v domácí verzi Mi.
 • Předepsat všechny pracovní scénáře pro hlasové příkazy.
 • Vyberte si několik klíčových frází, zpočátku bude seznam dostupných frází omezen na dvě. start a cíl úklidu.
 • Můžete připojit Alici, která vám pomůže správně rozpoznat příkazy a získat širší rozsah funkcí.
 • Začněte s úklidem:
 • Otevřete aplikaci a klikněte na „Spustit čištění“;
 • vyberte režim z nabídky. automatické, cik-cak, čištění okrajů nebo bodové čištění;
 • Zadejte sací výkon.

Samotný ovládací mechanismus je jednoduchý a nabídka je srozumitelná.

Časté dotazy majitelů robotických vysavačů

U robota Mi Robot se mohou vyskytnout různé věci, které vás někdy zmatou. Většina těchto situací má ve skutečnosti jednoduché řešení, pokud víte, jak postupovat.

Co dělat, když se robotický vysavač přestal v aplikaci zobrazovat??

K tomu dochází, když se spojení mezi smartphonem a robotem ztratí, a to z různých důvodů: změnila se domácí síť, aktualizovala se konfigurace směrovače atd. Poté je třeba stisknout současně tlačítko napájení a tlačítko domů a podržet je, dokud se neozve hlasová výzva k obnovení Wi-Fi. Pokud kontrolka začne pomalu blikat, resetování komunikace proběhlo úspěšně a vy můžete Mi Robot znovu přidat do aplikace.

Pogumovaná kolečka zajišťují dobrou přilnavost i na kluzkých podlahách. Foto: china-gadgets.com

Je třeba aktualizovat firmware a jak??

Doporučuje se aktualizace firmwaru, protože při ní výrobce provede určité úpravy zařízení a opraví zjištěné chyby. Verzi firmwaru můžete aktualizovat prostřednictvím aplikace. Nejdůležitější je připojit vysavač ke stanici a ujistit se, že úroveň nabití je vyšší než 20 %.

Co dělat, když robot přestane reagovat na tlačítka a nechce se vypnout??

Pokud se Mi Robot zasekne a přestane reagovat na ovládací prvky, zkuste zařízení resetovat stisknutím klávesy Reset. Systém se automaticky restartuje. Tím se obnoví všechna dříve nainstalovaná nastavení.

Jak obnovit tovární nastavení, pokud se obnovení nezdaří?

Stiskněte současně tlačítka Domů a Obnovit a podržte je, dokud se neozve hlasová výzva k zahájení obnovy nastavení. Počkejte na dokončení operace a pak můžete pokračovat v novém nastavení.

Proč Mi Robot přestal fungovat??

Co dělat, když se robot přestane nabíjet??

Kromě zjevných příčin, jako je nezapojení dokovací stanice, existuje ještě jedna častá příčina. Základní konektory mohou být natolik zanesené (např. chlupy domácích zvířat), že ztratí kontakt. Vyčistěte je a bude to fungovat.

Co dělat, když vysavač velmi špatně čistí??

Důvody, proč po úklidu zůstávají drobky a další nečistoty, spočívají v nedostatečné péči o robota. Vyčistěte koš, filtry a centrální kartáč. Pokud je vše v pořádku a stroj stále nefunguje správně, zavolejte servisní středisko.

I poté, co se naučili používat robotický vysavač Xiaomi, zůstávají někteří lidé s výsledkem nespokojeni. Abyste nebyli při koupi tohoto chytrého spotřebiče zklamáni, nezapomeňte, že není určen k velkému čištění, ale pouze pomáhá udržovat věci v čistotě. Robot vás ušetří neustálého vysávání podlahy kvůli drobkům, chlupům domácích mazlíčků a dalším nepodstatným odpadkům.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS