Depilační pásky s voskem a bez vosku

Voskování je druh bioepilace, při kterém se kromě vosku používají i další přírodní složky. Je běžnou metodou odstraňování nežádoucího ochlupení. Používají je ženy i muži.

jsou, vyrobeny, depilační, pásky
 • 1. Proč proužky bez vosku?
 • 2. Co jsou voskové pásky pro epilaci?
 • 3. Jak používat voskové pásky?
 • 4. Použití čistých proužků
 • 5. Techniky depilace voskem v různých oblastech
 • 6. Výrobci depilačních pásek
 • 6.1. Výhody
 • 6.2. Nevýhody

Existují tři různé typy depilace. studená, teplá a horká. Voskové pásky se používají na různé části těla.

Nevýhody, jako jsou:

Depilační pásky mohou být prázdné a voskované, které se podle struktury dělí na papírové a látkové. Papírové jsou obecně levnou variantou. Jsou na jedno použití. Součástí balení jsou utěrky na čištění vosku z pokožky. Velkou výhodou tkáňových proužků je jejich opakované použití. Stojí však více než papírové ubrousky a musí se kupovat zvlášť. Je třeba zmínit, že jejich schopnost odstraňovat chloupky se s každou další depilací snižuje.

Kontraindikace

Voskování má stejně jako jiné metody odstraňování chloupků svá omezení. Neměla by být prováděna při následujících abnormalitách:

 • křečové žíly (při použití horkého vosku musíte být obzvláště opatrní);
 • diabetes mellitus;
 • Zhoršení jakýchkoli chronických onemocnění;
 • onemocnění krve;
 • mateřská znaménka, bradavice, papilomy atd., které jsou viditelné na voskované části těla
 • zánět kůže;
 • alergie na složky směsi vosků.

Těhotné ženy by se měly před zákrokem poradit se svým lékařem.

Čím nahradit voskové pásky

Musí být dostatečně silná, aby se neprotrhla, a neměla by příliš táhnout, jinak hrozí, že se procedura stane mučením. Takový voskovací papír je potřeba, pokud používáte horký vosk, který se odstraňuje čistými proužky, nebo k odstranění cukrové pasty z pokožky (při shugaringu). Tento postup je velmi snadný na provedení doma, zabere málo času a nevyžaduje žádné dovednosti. Zkuste nahradit papírové proužky silnou látkou nebo tenkým papírem do tiskárny.

Můžete používat jeden depilační pásek, dokud se na něm chloupky nezachytí. Příliš silný papír nebude dobře přiléhat k tělu a příliš tenký papír se může roztrhnout. Proto výrobci těchto produktů přišli s pohodlnější a rychlejší variantou. voskovými pásky pro depilaci, které se velmi snadno používají.

Pro normální pleť. Proužky a depilační papír jsou k dostání v každém kosmetickém obchodě za rozumnou cenu, takže si tento typ depilace může dovolit každá žena. Snažte se také neaplikovat proužek na stejnou oblast obličeje více než dvakrát, jinak může dojít k podráždění.

Veet Suprem’Essence. Voskové pásky Veet Veet je jednou z nejoblíbenějších společností vyrábějících produkty pro odstraňování chloupků. Tkáňové pásky fungují na stejném principu, ale jsou nepohodlnější než papírové a jsou dražší. Chcete-li si proceduru zpříjemnit, kupte si v lékárně anestetický krém nebo sprej a hodinu a půl před depilací jej naneste na pokožku. Například proužky na obličej budou mnohem menší než proužky na nohy. Proužky můžete nahradit podomácku vyrobeným papírovým proužkem, ale budete muset experimentovat.

Abyste se vyhnuli zarůstání chloupků, používejte každý den hydratační krémy. Sloučenina uchopí chloupky a vytrhne je proti růstu vlasů. Péče o pokožku po depilaci voskovými pásky Po použití voskových pásků je třeba pokožku nechat odpočinout.

Doufáme, že vám tento článek přiblížil, jak správně používat voskové pásky v domácnosti. Tyto proužky obsahují esenciální oleje, které hydratují pokožku a dodávají jí jemnost a hebkost. Veet Naturals. Nesnažte se vosk smýt vodou nebo pleťovým mlékem. pouze se více rozetře po pokožce.

^ Odstraňování chloupků v oblasti bikin pomocí voskových pásků Oblast bikin je velmi choulostivá a je třeba s ní zacházet opatrně. Několikrát týdně také drhněte voskované části těla a omývejte je tuhým flanelovým hadříkem. Potřebujete o něco menší proužky než obvykle. Odstraňování chloupků pomocí voskových pásků doma (pokyny)?

Pokyny jsou jednoduché: Očistěte pokožku na správném místě (raději se osprchujte), otřete ji do sucha a naneste mastek nebo dětský pudr, abyste zabránili pocení; Vezměte proužek a opatrně jej zahřejte v dlaních, oddělte jednu polovinu a přilepte ji na pokožku a silou uhlaďte podél růstu chloupků; Vyčkejte 15-20 sekund a rychlým, ostrým pohybem proti růstu strhněte proužek, přičemž druhou rukou přidržujte kůži, abyste zabránili vzniku modřin; postup opakujte na celé ploše kůže a poté vezměte naolejovaný hadřík, který je obvykle součástí sady na depilaci, a otřete kůži, abyste z ní odstranili zbytky vosku. Obsahuje mandlový olej a vitamin E, které chrání pokožku před podrážděním a dodávají jí jemnost a hebkost. Vyberte si depilační papírové proužky pro suchou, citlivou, mastnou nebo normální pokožku a pro různé oblasti těla. Tento článek pojednává o tom, jaké druhy pásků jsou k dispozici, jak je správně používat, které části těla používat, čím je v případě potřeby nahradit a jaké tipy a triky byste měli znát, než se vydáte do svého domova. Proužky z obchodu lze nahradit kousky látky, například chintzovou látkou. Všechny tyto produkty nelze použít na obličej, hrudník nebo hlubokou oblast bikin.

READ  Ovládací panel elektrické horkovzdušné trouby Ariston

Místo mastného hadříku lze použít vatový tampon namočený v jakémkoli oleji. Nezapomeňte, že zarudnutí může na obličeji zůstat několik hodin po ošetření. Pro suchou pokožku. Hloubková depilace bikin voskovými pásky se nedoporučuje. je nepravděpodobné, že ji provedete dokonale.к. Směr růstu chloupků není vidět.

Protože chloupky v oblasti bikin bývají silnější a pevnější než na nohou, může být depilace voskem velmi bolestivá. Obsahuje výtažek z aloe vera, který zabraňuje vysušování pokožky voskem. Depilační přípravky jiné než Veet jsou k dostání u společností Oriflame, Faberlic, Avon, Byly, Shary a dalších.д. Několik hodin nepoužívejte žádné kosmetické přípravky ani produkty. Depilační pásky, které si můžete vybrat, jsou: Veet pro citlivou pokožku.

Při depilaci obličeje nezapomeňte, že se stejně jako oblast bikin jedná o velmi citlivou oblast, proto si před použitím pásků udělejte alergický test. Hlubší oblasti bikin je lepší přenechat profesionálům; „pruhované“ linie kalhotek se můžete zbavit doma. voskové pásky si s tím poradí. S těmito proužky zapomenete na svědění a nepříjemnou suchost po zákroku. Před samotnou procedurou odstraňte fólii, odstraňte zbytky přípravku, otřete pokožku a můžete začít! Voskové pásky. Armagedon pro nežádoucí ochlupení Které voskové pásky jsou nejlepší pro depilaci?

Záleží jen na vašich osobních preferencích. Jste-li alergičtí na vosk, přestaňte pásky používat a nahraďte je jiným přípravkem, například holicím strojkem nebo žiletkou. Tato řada produktů s bambuckým máslem je vhodná k odstranění chloupků na nohou. Pro tyto oblasti existují speciální malé proužky určené pro velmi citlivé a choulostivé oblasti.

jsou, vyrobeny, depilační, pásky

Nuance používání depilačních pásek Pokud vám při používání horkého vosku dojde depilační papír a nemáte čas běžet do obchodu, můžete si doma vymyslet alternativu. Samozřejmě je lepší používat produkty od osvědčených výrobců, se kterými jste již pracovali. Vyzkoušejte různé firmy, papírové nebo látkové proužky. Zjistěte, které zastavují růst chloupků déle, které způsobují alergie a které ne. V prodeji jsou také čisté proužky (bez vosku). Tyto proužky s bambuckým máslem jsou vhodné pro většinu žen s normálním typem pleti.

Mezi nevýhody depilace voskem s depilačními pásky patří:

Jak používat voskové pásky pro depilaci, otázka, kterou velmi často pokládá něžné pohlaví. Aplikace je jednoduchá, účinná a dlouhotrvající, pokud dodržíte návod k použití. Před zákrokem je vždy nutné pokožku napařit, což později pomůže chloupky mnohem snadněji odstranit. Chloupky nesmí být delší než 5 mm, jinak bude zákrok velmi bolestivý a na místě zůstanou pahýly.

K depilaci voskem budete potřebovat: voskové pásky, mastek, dezinfekční prostředek a krém po depilaci.

 • Před depilací voskem by měla být pokožka ošetřena odmašťovacím tonikem a dezinfikována chlorhexidinem.
 • Po epilaci napudrujte voskovanou oblast speciálním mastkem, aby se chloupky co nejvíce přichytily k lepicí hmotě.
 • Používejte nejlepší voskové pásky pro depilaci voskem. Předehřejte jej tak, že voskový pásek vložíte mezi dlaně a třete jej, dokud se nezahřeje (nebo na něj fénem foukejte horký vzduch)
 • Poté odstraňte ochrannou vrstvu pásky a nalepte proužek na kůži podél linie vlasů. Přitiskněte pásek rukama na kůži.
 • Držte proužek pod kůží a silným pohybem jedné ruky jej vytrhněte proti směru růstu chloupků. V případě potřeby postup opakujte.
 • Zbylý vosk pak můžete z těla odstranit profesionálním krémem, který je pro tento účel speciálně vyvinut. Pokud je však nemáte k dispozici, bude třeba použít vatový tampon nebo hadřík namočený v rostlinném oleji.
 • Po skončení procedury zvlhčete oblast kosmetickým přípravkem, který bude obsahovat tea tree olej, který může pokožku nejen sametově zklidnit, ale také ji zklidnit a dezinfikovat.
 • Správné používání domácích depilačních pásek vám zajistí dlouhotrvající hladkou a hedvábnou pokožku až po dobu jednoho měsíce. S každým dalším zákrokem se vegetace ztenčuje a slábne.
READ  Jak si upravit vlasy bez fénu

Doporučení! Bezprostředně po depilaci se snažte vyhnout těsnému oblečení, abyste předešli podráždění epilované oblasti.

Několik tipů pro použití

Chcete-li výsledek depilace vás potěší a materiály a peníze nebyly vynaloženy zbytečně, měli byste znát jemnosti, jak vytvořit proužky pro odstranění chloupků doma, stejně jako některé nuance jejich použití:

 • Délka chloupků před depilací. Musí být minimálně 5 mm, jinak budou výsledky minimální.
 • Zahrňte všechny kontraindikace v průběhu zákroku. Předcházejte kožním onemocněním a poraněním. Dbejte na to, aby vaše tělesná teplota nepřesáhla 36 stupňů. 6 stupňů.
 • Depilace během menstruace a první týden po ní se nedoporučuje.
 • Léčbu zahajte, až když máte dobrou náladu. Jen tak budou proužky dobře přiléhat a chloupky půjdou snadněji vytáhnout.
 • Na materiálu nešetřete. Při nákupu hotového papíru dávejte přednost oblíbeným značkám. Pokud si proužky stříháte sami, nešetřete přebytečným materiálem. zkraťte je na požadovanou délku. Jak bylo uvedeno výše, lze k tomu použít jakoukoli silnou tkaninu, kromě syntetické. ta se lepí na vosk, velmi špatně se odtrhává, vyvolává podráždění, puchýře a zarudnutí.
 • Přiložte papír s malým okrajem. Volný okraj o délce alespoň 1 hrany je nezbytně nutný. 5 cm. Díky tomu ji můžete pohodlně uchopit a zcela odstranit chloupky. Krátké proužky se špatně odtrhávají, příliš dlouhé se mačkají a kroutí.
 • Při nanášení materiálu nespěchejte. Pokud nanesete vosk volně, se záhyby a vzduchovými bublinami, chloupky zůstanou na kůži v dané oblasti. Proto je velmi důležité vosk na povrchu pomalu vyhlazovat.
 • Odtrhněte ji správným způsobem. Příliš pomalý pohyb nevytrhá vlasy. Hadřík nebo papír po nich jednoduše klouže, aniž by odstranil folikuly. Velmi prudké. traumatizuje povrch kůže a zanechává nevzhledné modřiny a podlitiny. Proto musí být pohyby vždy plynulé, ale jisté. Kůži můžete napnout prsty, aby se lépe oddělila. Méně nepohodlí a důkladnější odstranění chloupků.

Jak vybrat voskové pásky?

Otázka, zda zvolit depilační pásek nebo jednoduchý proužek, závisí na tom, zda se používá studený nebo teplý vosk. První vyžaduje voskové proužky, druhý vyžaduje čisté.

Nejde však jen o způsob aplikace. Různé styly vás nutí přemýšlet, které depilační pásky jsou pro vaši pokožku nejlepší?

Při depilaci studenou metodou jsou tedy vhodné mimořádně dlouhé proužky na rukou a nohou. Zatímco oba typy voskových pásek lze použít pro stejnou metodu na oblast bikin. Na obličej jsou vhodné pouze krátké verze. Doporučení, které z nejlepších depilačních pásek pro depilaci zvolit, může dát pouze dohlížející lékařka-kosmetička, která vybere nejvhodnější variantu na základě vlastností pokožky a chloupků dámy.

Teplá metoda předpokládá použití čistých proužků. Forma skladování a typ materiálu, který je pro dámu nebo voskujícího mistra nejvhodnější, se volí empiricky. Pro domácí depilaci však doporučujeme pro první pokusy použít proužky látky vystřižené podle standardního vzoru.

Oblasti depilace

Voskové pásky jsou k dispozici na obličej, paže, nohy, obočí a oblast bikin. Stuhy pro konkrétní zóny se liší velikostí s ohledem na strukturu a růst chloupků na konkrétních částech těla.

 • Obličej. Pro obličej použijte úzké proužky. Chlupy na obličeji se odstraňují většinou nad horním rtem a ve spánkové oblasti. Ošetřovaná oblast se odlíčí. Kůže ošetřená antiseptikem. Předtím si můžete obličej napařit, aby se chloupky snáze odstranily. Vosk strhávejte rychlým pohybem a kůže musí být napnutá;
 • Podpaží. Oblast podpaží je citlivá, což způsobuje bolestivou depilaci. Vosková páska musí být dobře přilepená. Chloupky v podpaží se kvůli nerovnému povrchu samy odstraňují obtížně;
 • Nohy. Kůže na nohou je nejméně citlivá. Pokud to děláte poprvé, je nejlepší začít na nohou. Nohy by měly být předem ošetřeny mastkem nebo rýžovým práškem. Páska se přiloží na podpaží a prudce se stáhne;
 • Oblast bikin. Depilace v oblasti bikin má svá specifika kvůli nerovnoměrnému růstu chloupků. Odstranění nežádoucích chloupků v oblasti bikin je nejlepší svěřit odborníkům. Odstraňování chloupků v intimní oblasti je poměrně bolestivé, proto si před začátkem můžete na kůži aplikovat anestetikum, pokud neexistují žádné kontraindikace;
 • Ruce. Pro tento postup jsou vhodné papírové proužky. Jediné, co je třeba udělat, je vybrat si správný vosk pro svůj typ pleti. Tímto způsobem bude proces odstraňování chloupků co nejméně bolestivý a traumatizující.
READ  Jaké jsou přepravní šrouby v pračce?

Pomocí voskových pásků můžete odstranit chloupky na kterékoli části těla. Při výběru produktu byste se měli řídit nejen oblastí, kterou chcete, ale také typem pleti (suchá, mastná, normální, smíšená).

Pro vaši informaci také. Můžete si koupit univerzální proužky, ale pro lepší výsledky je nutné vybrat proužky podle typu pleti a účelu.

Jaké obvazy jsou k dispozici

Moderní kosmetologie nabízí několik možností tohoto produktu, z nichž každá má své výhody i nevýhody:

 • Papír. Nejjednodušší a nejběžnější typ obvazu. Jeho hlavní výhodou je nízká cena. Takové proužky pro depilaci shugaringom lze použít v kombinaci s továrně vyrobené pasty nebo domácí směsi, připravené sami. Nevýhodou této varianty je, že tyto pásky jsou vyrobeny z nestabilního materiálu, takže jsou vhodné pouze pro jeden postup.
 • Tkáňové proužky pro shugaring. Pruhy jsou vyrobeny z bavlny. Obvazy jsou vysoce odolné proti roztržení, takže vydrží i působení vody. Díky tomu lze proužky použít vícekrát. Kromě toho vlastnosti materiálu umožňují lepší přilnavost obvazu, který prakticky nezůstává na kůži.
 • Polymerní obvaz pro shugaring. Tento typ obvazu je relativně nový. Navrženo pro více aplikací. Na rozdíl od předchozích typů není schopen absorbovat pastu, takže můžete použít stejnou cukrovou vrstvu vícekrát. Zde je několik dalších výhod tohoto typu obvazu:
 • Nemění tvar při opakovaném použití.
 • Má průhlednou strukturu, která umožňuje vidět, kde pasta nepřiléhá správně k pokožce.
 • Tenký, pružný polymer se dokáže přizpůsobit tvaru těla a zajišťuje dokonalou přilnavost k ošetřované oblasti.

Nevýhodou polymerního obvazu je jeho vysoká cena.

Kromě výše uvedených druhů se rozlišují také profesionální a poloprofesionální obvazy. Kritériem pro rozdělení na typy v tomto případě není složení materiálu a tvar pásů:

jsou, vyrobeny, depilační, pásky
 • Profesionální. prodává se na roli. Pro shugaring postup je odříznuta část obvazu požadované velikosti.
 • Poloprofesionální pásky jsou k dispozici v pevných délkách a šířkách (nejčastější velikosti jsou 17 cm na 7 cm nebo 7 cm na 4 cm).

Co lze použít místo obvazu při shugaringu

Zjistili jsme tedy, že profesionální pásky jsou levným spotřebním materiálem. Snažit se je nahradit něčím jiným je zbytečné a nehygienické. Na internetu se však objevují podivné rady, co můžete použít místo obvazu na šugaring. Podívejme se na ně podrobněji.

Jednoduchá bavlněná tkanina. Některé dívky provádějí depilaci doma a doporučují v případě potřeby nahradit obvaz nastříhaný na kousky čistého prostěradla nebo jiné bavlněné látky. V odborné praxi by to samozřejmě nebylo přijatelné. I když však shugaring provádíte v domácnosti, není považován za vhodný. Není zaručeno, že spojení mezi látkou a pastou bude dostatečné. Nemůžete si být jisti trvanlivostí materiálu a jeho schopností držet tvar, protože se může vlivem dlouhodobého používání ztenčovat. Ani prostěradel není nikdy dost.)

Kancelářský papír. To je zcela nevhodné. I proužky ze speciálního papíru se mohou roztrhnout. Pokud jde o obvyklé listy, které nejsou určeny k depilaci, je šance na úspěšný zákrok při jejich použití velmi malá.

Pozor! Nikdy se nepokoušejte o shugaring s novinovým papírem nebo stránkami sešitů. Nejen, že nenahradí obvaz na holení, ale barva při dopadu na kůži může způsobit silné podráždění a dokonce i alergickou reakci. Pro tyto účely se také kategoricky nehodí syntetická tkanina.

Tak, spekulovat, že můžete použít místo obvazu při shugaring, to nemá smysl. Pokud si chcete metodu jen vyzkoušet, požádejte kolegu o profesionální proužky (pokud pracujete v salonu) nebo si kupte malé balení jednorázového spotřebního materiálu. Pokud máte v plánu pravidelně provádět takové postupy, neřešte, čím můžete nahradit obvaz pro shugaring, a prostě si kupte roli netkaného materiálu a pracujte s jistotou dobrého výsledku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS