Kouř od sousedů z přízemí

Tento problém pronásleduje můj život, pokud v létě můžete větrat, pak od podzimu, když kouříte dole se zavřenými okny, vše proniká do mého pokoje, zápach je nesnesitelný, když jdete z ulice, zdá se, že kouřil v mém domě(((( Dům je deset let, pak byla jediná oprava, pak tam byly žádné praskliny si všiml. Nemohu přemýšlet o tom, co může prosakovat (větrání v místnosti není, a kouř je zde, velmi silný, pravděpodobně kuřák není sám, zápach zkažených levných kouřů). Vezměte prosím na vědomí, že když přijdou kuřáci a kouří na mém balkoně nebo otevřeném okně, není to žádný problém( Plánujeme malou rekonstrukci. Jak tyto mezery zjistíte a kde mohou být, je možné je odstranit?? Nebo se prostě nastěhovat. bytu by pomohlo?((

vaše kapota pravděpodobně funguje dobře. přestěhování do samostatného domu by pomohlo, protože v novém bytě není zaručeno, že vaši sousedé budou nekuřáci.

Měli jsme podobný problém: sousedé kuřáci byli otravní (jsme v nejvyšším patře, takže všechen zápach cigaret úspěšně stoupal až k nám). Problém jsme vyřešili netradičně: pokaždé, když jsme ucítili kouř, zapnuli jsme hudbu a začali skákat. Vážně. Jsme dva dospělí, takže to bylo citlivé. Sousedé k nám chodili rozhořčeně, na což jsme je zdvořile žádali, aby si zavřeli hrdlo cigaretami (no, když jsou takoví fanoušci kouření). Po nějaké době to přestalo, myslím, že sousedé rozumně poslechli naši radu ohledně krků.

Jsme si jistí, že ten zápach vychází zdola? Možná kouří ve vedlejším bytě a kouř proniká zásuvkami.

Přítelkyně má dole taky tři chlapy.Všichni kouří.Kouření v kuchyni (na zavřeném balkoně je zima)!)Všechno v její kuchyni, Také jsem nemohl pochopit, jak to zasáhne, Mluvil jsem s nimi, ale oni to zastavili.

Jsou si jistí, že to přichází zdola? Možná kouří ve vedlejším bytě a kouř uniká přes zásuvky.

Jsem si jistá, že jsem v podobném domě už bydlela( K prvnímu tipu. kapota to určitě není, už to očichali a zkontrolovali.

Nemyslím si, že by na mou žádost přestali kouřit( Takže se přece jen pokusím problém vyřešit opravou.

Yaah!)) Přesně tak, mateřská škola, kalhoty na ramínkách. Vyděsila je, jo. Hluk v bytě konkrétně obtěžuje i sousedy z boku a nad ním, ale ti nějak mlčí o tom, jak na takové koncerty reagovali? Nevěřím tomu.

Já například vím, co vaří sousedé. Při vaření zapínají digestoř. Chápu všechen ten smrad. Problém vyřešila instalace ventilu zpětného tahu na vzduchové potrubí.

Stejné je to se sousedy, buď máte dobrý průvan ve vzduchovodu, nebo mají sousedé odsávací ventilátor a zapínají ho, když kouří.

Buď máte dobrý průvan v potrubí, nebo mají vaši sousedé digestoř a zapínají ji, když kouří.

Je tu dobrá předloha, ale jen pokud jde o autorův byt. Výše to není. Ventilační otvor je ucpaný.

A hlasuji pro odsavač par. Nemyslím si, že by byl problém v něčem jiném.

Může jít o díry u stojanů topení, zásuvek nebo jen o mezery ve stěně, stropě či podlaze, případně o mezery v místech napojení na podlahu. v bytě nejsou vidět, je tam podlahová krytina, laťování zdánlivě mezery zakryje, ale mezer v betonu se nezbavíte. A proniká stěnami, pokud je dole zakouřeno, zápach se nasaje a jde všude.

Sousedé jsou otravní

Moje koupelna je cítit takovým kouřem, že se z ní kouří. Otočím kapotu a všechno je pryč. Ale je mi líto, ale nemůžu ho pořád pouštět a zapínat, zatímco se soused zhulí. Už mě to tak štve, že přemýšlím, že do šachty strčím hadr a ucpu jím ventilační otvor. Nechte je, ať se sami nadýchají kouře!!

Kouř je cítit i od našich sousedů, ale já sám jsem kuřák, takže je mi to jedno.

V létě se na náš balkon nedá vyjít. Kouření v patře a přízemí

Moje koupelna je cítit takovým kouřem, že je v ní cítit obláček kouře. Zapnu extraktor a vše je pryč. Ale promiňte, nehodlám pořád běhat a zapínat ho, zatímco se soused zhulí. Už mě to tak štve, že přemýšlím, že do šachty dám hadr a zavřu jím ventilaci. Nechte je, ať se sami nadýchají kouře!!

Na záchodě to strašně smrdí, a nejen kouřem, to se stává( Ale co mám dělat? Zkontrolovala jsem odsávání, funguje dobře.

Mohlo by se jednat o díry v blízkosti topných stojanů, zásuvek, nebo jen o dutiny ve stěnách a stropě, podlaze, případně o praskliny na křížení podlah, které nejsou v bytě vidět, podlahová krytina tam lintus jakoby skrývá mezeru, ale z dutin v betonu se nikam nedostane. A všechno prosakuje stěnami, pokud je všechno dole zakouřené, zápach se vstřebává a šíří se všemi směry.

Host 13, děkuji, požádám pána v době opravy, aby utěsnil, pokud je to možné.

Všichni kuřáci by měli být umístěni ve stejné stoupačce, ať se navzájem sjedou

Kuřáci hovoří o svých právech. vy ubohé duše, které potřebují právo. tento zápach škodí zdraví všech kolem vás. A vaše osobní práva končí tam, kde začnete porušovat práva ostatních. Je mi líto, ale alkoholici nebo narkomani mě nezajímají, pokud jejich konkrétní závislost nemá vliv na zdraví mého dítěte. i kdybyste si vykouřili rakovinu plic, je mi to jedno, ale ujistěte se, že vaše hovna nečichají děti. Myslíte na jejich volbu, na jejich právo dýchat vzduch a ne váš cigaretový kouř.

Kuřáci hovoří o svých právech. Chudáci, vy potřebujete právo. tento zápach je špatný pro všechny kolem vás. a vaše osobní práva končí tam, kde začnete porušovat práva ostatních. Omlouvám se, že se nestarám o opilce nebo narkomany, pokud jejich konkrétní závislost nemá vliv na zdraví mého dítěte. Kouřte, dokud nedostanete rakovinu plic, je mi to jedno, ale nechci, aby to cítily vaše děti. mysleli jste na jejich volbu, na jejich právo dýchat vzduch a ne váš cigaretový kouř?

Naprosto s tebou souhlasím, ostatní musí dýchat tvůj kouř a do mého bytu jde kouř někoho jiného a nepiš, že kdo chce, ať si to dělá ve svém bytě, když si chci v koupelně postavit bazén, sousedům utečou zdi a ať trpí taky? Stejné je to s kouřem

Přemýšlej o tom, nejsi příliš mladý, všechno ti bylo vysvětleno

To je ale kapuce, chytráku!? Pokud je to z kapoty stejně daleko jako z Číny Praskliny ve stropech, někde špatně utěsněné, někde popraskané spáry. Ve sklepě nám prasklo potrubí s teplou vodou, z podlahy šla pára, mysleli si, že ve sklepě hoří. Teď to tu smrdí kouřem, tak se o to jdu taky postarat.

Máme opačný problém. Můj manžel kouří na záchodě, sousedé jsou hysteričtí z toho, že se jim kouří dovnitř. navrhování. Nasaďte ventilátor se zpětnou klapkou nebo nucenou ventilaci. Kategoricky to odmítají, svádějí to na to, že se při rekonstrukci něco neudělalo a málem se udělala díra ve ventilaci a ta nejde utěsnit. Nabízíme zavolat odborníky ze stavební inspekce, co vidět, co se dá dělat, jako tam, zřejmě, bez malé opravy v koupelně a WC nemůže dělat. odmítají! Dobře, zavolali jsme si mistry, řemeslníci řekli, že z naší strany vše v pořádku a poradil dát nucené větrání, což jsme udělali (zejména proto, že sousedé jednou nebo dvakrát týdně začne smrdět strašný. Mají kočku, která se sotva čistí, zápach je po celém přistání a v koupelně nebylo co dýchat, ale po instalaci nucené ventilace je problém vyřešen). Nakonec se soused přes ventilaci dostal k našemu ventilátoru a rozbil ho (i v koupelně)! proč tam byl obecně není jasné), a ještě přišel s zúčtování, že měl náš hluk ventilátoru (jsme si koupili nejtišší, je téměř neslyšitelné). Správce budovy nám řekl. stěžujte si na policii a vyzvěte ho, aby zavřel svůj výklenek na záchodě, protože budete smrdět, ať uděláme cokoli. takže na kuřáky kašlete. Mnozí lidé prostě nechtějí problém řešit a dostávají z toho kopanec. A jen tak mimochodem, ten samý soused pravidelně kouří na svém balkoně a kouř pravidelně proniká okny do našeho pokoje. žádné větrání okny), ale myslí si, že je to normální)

Můj soused v patře kouří a nasává vzduch do mého bytu přes ventilační systém

Známky špatně fungujícího nebo nefunkčního větrání

Podle platných stavebních předpisů musí být každá obytná místnost vybavena větracím systémem, aby se ze vzduchu odstranily nečistoty.

V bytových domech. Větrací šachta je svislá šachta, kterou je vzduch z místností (kuchyně, koupelna, WC) odsáván a odváděn na střechu. V případě ucpaného nebo zaneseného kanálu. ventilace nefunguje!

Příznaky nefunkčnosti ventilačního systému:

 • Můžete cítit nepříjemné pachy od sousedů nebo ze šachty
 • zápach zůstává dlouho na toaletě nebo po vaření
 • Prádlo se nesuší
 • stálý vydýchaný vzduch
 • Tvorba plísní a hniloby
 • zamlžují se okenní skla
READ  Jak vyfoukat vlasy do kudrlinek

Snadné způsoby, jak zjistit, zda ventilace funguje

Vezměte si kousek toaletního papíru (10 cm). x 10 cm.). Otevřete okno v místnosti a umístěte papír pod větrací mřížku v koupelně, kuchyni nebo na toaletě. pokud je papír přitahován. ventilace funguje. Pokud se papírek na mřížce neudrží a odpadne, ventilace nefunguje. Pokud se papírek nepřitahuje k větrací mřížce, ale odklání se od ní, máte zpětný tah a vdechujete cizí pachy, což znamená, že ventilace nefunguje.

Správné fungování ventilace můžete také zkontrolovat přiložením plamene svíčky k mřížce.

Větrání lze měřit pomocí speciálního přístroje, anemometru, který ukazuje, jak rychle proudí vzduch ve větracím potrubí. Pokud máte k dispozici výpočtovou tabulku, můžete sečíst hodnoty anemometru a průřez větrací mřížky a získat údaj, který vám řekne, kolik metrů krychlových vzduchu za hodinu (m3/h) projde větrací mřížkou.

Do našeho bytu pronikají pachy od sousedů

Nedávno jsme se přestěhovali do nového bytu a měli jsme problém. Koupelna je cítit jako sousedovo jídlo. Můžu vám přesně říct, co budou mít dnes k večeři. Kuře, palačinky nebo pilaf. V koupelně máme dva ventilační otvory, dům je poměrně starý, byl postaven v 50. letech. Chci to zjistit. jde o stavební závadu nebo sousedé možná změnili větrací šachtu?

Dejte na větrací otvory závěsy, to je vše

Na ventilaci dejte závěsy, to je vše

O tom jsem ještě neslyšel.) a větrat byt okny?

Pravděpodobně je větrací šachta ucpaná nebo ji někdo ucpal domácí přestavbou.

Moji přátelé v podobném případě přivázali na lano závaží a shodili ho do větrací šachty na střeše. O dvě patra výše prorazilo závaží ledničku, kterou „chytří“ spojovatelé umístili do provizorního výklenku. Sousedé si stěžovali. a dostala vysokou pokutu za nepovolenou sanaci a přestavbu šachet na vlastní náklady.

Pokud nejste tak rozhodnuti, obraťte se na správcovskou společnost

Pravděpodobně je ucpaná větrací šachta nebo ji někdo zablokoval improvizovanou rekonstrukcí.

Jeden můj kamarád přivázal na lano závaží a spustil ho do větrací šachty na střeše. O dvě patra výš prošla váha lednicí, kterou „chytří“ spojovatelé umístili do provizorního výklenku. Sousedé vznesli nároky. Dostali vysokou pokutu za nepovolenou sanaci a šachty museli na vlastní náklady opravit.

Pokud nejste tak rozhodnuti, obraťte se na správce budovy

o tom jsem neslyšel) a větrat byt okny?

žaluzie jsou nainstalovány na elektrickém ventilátoru, který se vloží do otvoru ve ventilačním systému, ventilátor se zapne pomocí tlačítka ve vypínači světla, větrá se, vypne se tlačítko, žaluzie se zavřou, takže je lepší přes okno, nebojte se)

možná mi poradíte, máme kapsu 3 bytů a v jednom z nich je stará paní se synem po padesátce a celá kapsa je plná stařičkých rybiček, otevřete dveře a všechno v bytě, fuj

Možná osvěžovač nebo něco podobného?

Pravděpodobně je ucpaná vzduchová šachta nebo ji někdo zablokoval provizorní přestavbou. Moji přátelé ve stejné situaci přivázali na lano závaží a umístili ho na střechu své větrací šachty. O dvě patra výš narazilo závaží na ledničku, kterou chytří lidé umístili do provizorního výklenku. Sousedé si stěžují. Narazili jsme na vysoké pokuty za nepovolené sanace a obnovu šachet na vlastní náklady. Pokud nejste tak odhodlaní. obraťte se na správcovskou společnost

odsavače, vychází, zápach, sousedů

Mimochodem, velmi časté v domech řady 121 (Čeljabinsk). Zde je kuchyň o délce 7,5 metru a její část zabírá tento ventrál )mimochodem, obrovský průřez). A tak lidé, kteří nechtějí dát ledničku do místnosti nebo do chodby, vyříznou tento ventkanál a zašije horní a spodní část těchto otvorů, kdo co. Pak na toto místo umístěte ledničku (prostě se tam krásně hodí)

S největší pravděpodobností je větrací šachta ucpaná nebo ji někdo zablokoval improvizovanou úpravou.

Moji známí ve stejném případě přivázali na lano závaží a na střeše ve své větrací šachtě sebrali. O dvě patra výše prorazila váha ledničku, kterou „chytří“ spojovači umístili do podomácku vyrobeného výklenku. Sousedé si stěžovali. Dostanou však vysokou pokutu za nepovolenou sanaci a obnovu šachet na vlastní náklady.

Pokud nejste tak rozhodnuti. obraťte se na správcovskou společnost

Podívejte se na to! a pokud je to nejvyšší patro, tak to funguje také? nebo jen z patra nad ním může zapáchat? Bydlela jsem v posledním patře v devítipatrovém domě, smrdělo to stabilně ve 22-23 v noci s jídlem, ale myslím, že to bylo jen v létě (už si to nepamatuju, je to dávno), myslela jsem si, že okna jsou otevřená. A teď jsem zpátky v Moskvě, ale bydlím ve 12. patře (celkem 14) a je to stejné!! Jenže do léta je ještě daleko a ze vzduchovodu, který vede ze záchodu do kuchyně, je cítit výrazný zápach. Teď ale rekonstruujeme. Ještě není hotová. Ale nechce se mi věřit, že ten zápach po rekonstrukci zmizí 🙁

dát kus hovna a umístit ventilátor tak, aby vyfukoval toto aroma do ventilace. rádi ji sami utěsní nebo vyčistí

Větrací potrubí se obvykle nachází ve stěně v sousedství kuchyně a koupelny. A zdaleka ne vždy je všechny používal. Má smysl prozkoumat, zda existují nevyužité kanály, a pokud ano, využít je. Za tímto účelem bude nutné vyříznout ve zdi nové zásuvky a staré zazdít.

Oblohu můžete pozorovat skrze normální, nezatížené potrubí tak, že do větracího potrubí umístíte zrcadlo.

tak „nepřehledný“? vlastně díra směrem ven? není zima? Přes ventilaci nevidím na oblohu 🙂 ale je to mnohem jednodušší na kontrolu. Přiložte k otvoru zapálenou sirku nebo cigaretu a sledujte, jak se do kanálků valí kouř. Т.е. Kouř dobře saje, ale zápach stále odněkud přichází

Je možné prodat byt, pokud jsou sousedé nevyhovující??

sousedé to nesou s nelibostí

od ventilátorů s výkonem 300 kPa s přepínačem. Spotřebovávají se jako žárovka a bez problémů.

Jo, takhle se kontroluje trakce. A máte pravdu: je to díra, ale ne do ulice, ale do střechy. větrací potrubí začíná ve sklepě a končí na střeše.

Velmi často se zápach do bytu nedostává přes ventilaci, ale přes venkovní stěnu,

protože kuchyně v domě jsou na stejné svislé ose.

Zdá se, že někdo odřízl ventilaci shora a pachy ze všech bytů se šíří ventilací a pronikají do bytů. Někdy je k dispozici silný odsavač par, který jede na plný výkon. a pachy se šíří všude, přirozené větrání je narušeno. utrhněte kousek toaletního papíru, přiložte ho na ventilační otvor a sledujte, zda se „přisaje“ nebo je proudem vzduchu vytlačen. cigaretu můžete podržet a vidět, odkud kouř vychází, ale papír je lepší. Pozorujte, jaký bude průvan a zda bude, když budou a když nebudou pachy. pokud není výfuk vůbec nebo je tah obrácený (tj.е. fouká směrem k vám), napište stížnost správcovské společnosti nebo bytovému družstvu (ať už je to cokoli), jsou povinni větrání opravit. Ve skutečnosti musí před každou zimou zkontrolovat větrání.

Jsem ráda, že je to jen záchod, který smrdí po jídle sousedů ) Jdu na záchod a jsou tam cítit brambory nebo pirožky. Mm. Je to hezké )))) Tak ať to voní, dveře na záchod jsou zavřené.

Příběh o váze je velmi starý (více než 20 let). Myslím, že by vás mohlo zachránit nucené větrání v koupelně a na záchodě a dobrá digestoř.

Příběh o hmotnosti je velmi starý (více než 20 let). Myslím, že nucené větrání v koupelně a kuchyni bude stačit.

Pouze pokud jsou mechanické induktory v provozu nepřetržitě.

A proč by měl být extraktor studený?? Je to místo, kde je teplý vzduch odsáván z místnosti. Pokud ovšem nedojde k převratnému průvanu. Pokud je vyhřívaný, bude z přívodu vzduchu studený.

Pouze v případě, že mechanická indukční zařízení běží nepřetržitě.

Dimychu, je lepší žít odděleně, ve svém vlastním domě. že ano?? )))

Dimo, je lepší žít odděleně ve vlastním domě. nemyslíte?? )))

Střechu musíte neustále opravovat. O opilých medvědech, nedostatku škol a léků atd. O tom vůbec nemluvím! 🙂

Střechu je třeba neustále opravovat. O opilých medvědech, nedostatku škol a léků a dalších věcech. O tom ani nechci mluvit! 🙂

A v zimě odklízení sněhu z pozemku. Ve správném větru je cítit šašlik :).

A v zimě odklízení sněhu z pozemku. Ale kebabem to voní, jen když fouká správný vítr.

Nyní nám občané řeknou, že vy a já. knižní teoretici 🙂 Přečtěte si v knize o tom, jak je to. bydlet ve vlastním domě. A pojďme fantazírovat s chytrým výrazem ve tváři) Vždyť dům vždycky smrdí, jako když sousedé pálí odpadky a To nevím, ale něco jiného musí být cítit 🙂

Myslela jsem, že jsem jediná, kdo pozná, když sousedovic babička dělá boršč nebo dusí zelí, ale děje se to pořád 🙂

Teď nám občanům řeknou, že ty a já knižní teoretici 🙂 # they read in a book about how it is # (četli v knize o tom, jak je to). žít ve vlastním domě. A fantazírujme o tom s chytráckým přístupem 🙂 Dům je vždycky cítit odpadky spálenými sousedy a. Nevím, ale něco jiného musí být cítit odporně 🙂

Myslím, že sousedé v mém domě jsou mnohem nenávistnější než v mém bytě. Vizuálně je vidíte častěji a pravděpodobně existuje více kontaktních míst.) Každopádně jsou stejně nechutné jako v bytě 🙂

Jaký člověk?

Důsledky vztahu se spolupracovníkem

Myslím, že sousedé jsou mnohem nenávistnější ve vlastním domě než v bytě. Vídáte se s nimi častěji a pravděpodobně máte více kontaktních míst.) Každopádně jsou stejně hnusní jako v bytě:)

READ  Špatný zápach z bubnu pračky

Osobně mám se všemi sousedy dobré vztahy. Pravidelně s nimi komunikujeme, občas se navštěvujeme. A v Moskvě jsem ani nevěděl, komu zavolat. Věděl jsem jen, že ten a ten. tridváry nesnáším, t.к. ruší můj spánek. Žádní sousedé mě neobtěžují. Jsou dobré pouze k jedné věci.

Jaký to má smysl?? Psali jsme, kontrolovali jsme. vypnutí. Pronajímatel nás nechtěl pustit do svého bytu, takže prý nemohli nic dělat, nebyl žádný důkaz. Museli jsme instalovat odsávací ventilátor.

Dalším krokem je podat žádost na bytový inspektorát a meziresortní komisi (máme ji v Petrohradě), co vy, nevím? mají právo to zkontrolovat a zavázat je k nápravě. pokud jsou odmítnuti, dělají to prostřednictvím soudních vykonavatelů

Příběh o váze je velmi starý (určitě více než 20 let). Myslím, že by vás mohlo zachránit nucené větrání v koupelně a na toaletě a dobrá digestoř v kuchyni.

Toto NENÍ příběh. Nevím o 20 letech, ale v Čeljabinsku je to běžný rutinní postup pro čištění ventilace. Dělá to pouze pracovník údržby budovy. Ano, závaží nebo ocelová koule na lanku, které je o něco delší než celková délka větracího potrubí vzhledem k uzávěru na střeše a vývodu v suterénu domu. Nad hmotností na laně připojen něco jako „ruff“ kovu nebo tuhé syntetické vlákno (jako z nichž buldozery, čištění sněhu v zimě, z „koště“ válcového hřbetu). což bude dělat v bytové společnosti, záleží. A na střeše se z konce větracího potrubí odstraní „hřib“, po kterém se spustí šňůra. Nechali jsme ji vyčistit, když přestala vypouštět vodu. Dole podle zaměstnance nebyl nic než prach, doslova srolovaný do plsti, a dokonce i mrtvá krysa, celkově hora harampádí (z 10 pater). Je to docela reálné, známe takové případy ve městě, většinou ve 121. řadě domů. Jde o to, že závaží (nebo kulička) v kanálu se neuvolňuje pomalu tahem za šňůru, ale jednoduše se hodí, aby se setrvačností nahromadila a vyčistila nečistoty. A ve výchozím nastavení není v kanálu NIC, žádné přepážky. Ten, kdo je vyrobil a ucpal kanály, má vlastní problém

Zvláštní zápach způsobený nedostatečným průvanem ve ventilaci

Někdy je větrání v pořádku, ale přesto je cítit zápach. Příčinou je špatný přívod vzduchu. V minulosti měly domy dřevěná okna a dveře, které propouštěly vzduch a nezpůsobovaly takové problémy. Plasty a kovy jsou pro něj prakticky nepropustné. Důvodem, proč nemůžete mít doma dostatek vzduchu, je pravidelné větrání místnosti, a to i v zimě. Pokud tak nemůžete učinit, je třeba nainstalovat speciální systém přívodu vzduchu. Nachází se v kuchyni nebo koupelně.

Kde“ si stěžovat

Oprávněnými orgány, které mohou ukládat pokuty a regulovat sousedské vztahy týkající se kouření, jsou oddělení sousedské hlídky a Státní bytová inspekce.

Těmto orgánům je třeba podat písemnou stížnost ve volné formě, kterou lze doručit poštou nebo osobně.

Postup při vyřizování stížností v této situaci upravuje federální zákon „O policii“ a federální zákon „O postupu při vyřizování žádostí občanů“.

Důvodem, proč do vašeho bytu mohou pronikat pachy od sousedů, může být:

 • Částečná destrukce větracího potrubí. časté „bolavé místo“ v bytových domech v podkroví a technických podlažích.
 • Vadná těsnění. nezřídka v důsledku chybných výpočtů nebo nedbalosti stavitele.
 • Nesprávná renovace nebo zvětšení plochy sousedního bytu v důsledku zničení větracího potrubí.
 • Běžná ventilace ve starších bytových domech. proto je běžný tabákový kouř, zápach moči v koupelně a na toaletě.
 • Žádný přívod čerstvého vzduchu zvenčí. může pomoci instalace nucené ventilace čerstvého vzduchu; neexistuje jiný způsob, jak odstranit zápach kouření z koupelny. K účinnějšímu odstranění pachů je třeba do sání vzduchu instalovat uhlíkové filtry.
 • Tlaková nerovnováha. tlak v bytě je nižší než ve větrací šachtě. Vzniká v důsledku zvýšení tlaku venkovního vzduchu nebo v důsledku instalace výkonného odsávacího ventilátoru sousedem. Je nepravděpodobné, že by sousedé souhlasili s odstraněním takového „dodatečného vybavení“, takže jediným řešením je instalace digestoře s nuceným odtahem.

Pokud zápach uniká přes větrací mřížku, může být řešením zpětná klapka s okvětními lístky. Umožňuje, aby do potrubí proudil vzduch i při sebemenším průvanu.

odsavače, vychází, zápach, sousedů

Tyto příčiny mohou odstranit specializované firmy, které čistí a renovují větrací kanály.

Proč zpětná klapka??

Tento dodatečný detail je nutný, aby se do kuchyně nedostal studený, špinavý nebo vlhký vzduch, nepříjemné pachy, hmyz, plísně a další „nepříjemnosti“. Zpětný ventil musí být instalován v místě připojení odsavače k potrubí. Zařízení umožňuje běžný provoz v režimu odtahu: otevírá se při zapnutí ventilátoru a zavírá se při vypnutí odsavače. Vadný zpětný ventil nebo jeho absence u levných modelů jsou častou příčinou pronikání zápachu do místnosti od sousedů.

Správný odsavač par aneb jak se zbavit zápachu ze sousedství

Nedávno jsem přemýšlel o instalaci digestoře v kuchyni (všichni jsme si zvykli na jiný název. „digestoř“) a to je situace, které jsem čelil Poté, co jsem se obrátil na radu na prodejce, jsem dostal odpověď, že je nutné zvolit odsavač v kuchyňském prostoru, a navinout vzduchové potrubí z něj (bylo doporučeno v jiném obchodě) údajně v kuchyňském ventilaci. Po vyslechnutí názorů „odborníků“ jsem si dal na čas a rozhodl se poradit s pracovníky komunálních služeb.

Odsavač par není rovnocenný přirozenému větrání!

První otázka, která mě napadla, byla, zda lze odsávací ventilátor skutečně považovat za ekvivalent kuchyňské ventilace? A jak se ukázalo, je to mylná představa!

Odsavač par není vůbec určen k odvětrávání kuchyně. Na rozdíl od přirozeného větrání, kdy vzduch prochází okny, dveřmi a výdechy, může odsavač odvádět pouze malé množství vzduchu v bezprostřední blízkosti odsavače. Vzduch je nasáván ve vzdálenosti nepřesahující průměr sacího otvoru. Proto je pro odsavač par nemožné vypořádat se se znečištěným vzduchem u stropu.

Proto není logické hovořit o kapacitě odsávání ve vztahu k velikosti kuchyně. Parametry kuchyně nemají nic společného s výkonem a výkonem vrchlíku obecně. Při porovnání různých výkonů stříšky (200 cbh/hod, 600 cbh/hod, 1000 cbh) je výsledkem, že do větracího potrubí bude odvedeno stejné množství vzduchu a zbytek se ztratí v procesu odsávání.

Jak správně připevnit odsavač par?

Druhá otázka se týkala správné instalace odsavače par. Jak řekl prodavač, který mi radil v obchodě, „není nic jednoduššího, než nainstalovat kuchyňský odsavač par“. Podle jeho názoru je to jako věšet kuchyňskou skříňku. To je další mylná představa!

Odsavač par pracující v režimu odtahu vzduchu nesmí být nikdy připojen k ventilačnímu potrubí. Pokud tak učiníte, přerušíte přirozené větrání, větrací kanál je blokován větracím kanálem odsávacího ventilátoru. V bytě se hromadí vzduch, včetně znečištěného. Situace se nezlepší ani po nasazení kapoty. Proud vzduchu z odsavače par může blokovat přirozené větrání v ostatních bytech. Ukazuje se tedy, že veškerá vůně vařeného kuřete nebo ryby jde k sousedům, a vy byste měli souhlasit, že nechtějí trpět následky vašich kulinářských mistrovských děl.

odsavače, vychází, zápach, sousedů

Nezapomeňte, že ve většině bytů není větrací potrubí navrženo tak, aby bylo napojeno na odtahové potrubí! Pro digestoř je nutný samostatný vchod, který musí být proražen. Novější, moderní bytové domy jsou nyní stavěny pro takové vchody. Ve starších bytech je třeba vyříznout otvor a odvádět jím vzduch. K instalaci přívodního kanálu je však nutné získat povolení stavebního úřadu a místního úřadu. Schvalovací proces může trvat měsíce.

Chytrým řešením při instalaci odsavače par je připojení odtahového potrubí k otvoru jímky pomocí T-kusu. Kanál je umístěn na vodorovné části odtahového větracího potrubí, přičemž potrubí vede do otvoru jímky. Připevněte zpětný ventil pro přirozené větrání na stranu T-kusu.

Asi nejjednodušším řešením pro starší byty je instalace recirkulační větrací digestoře. V tomto případě postačí, když stříšku dokonale umístíte nad sporák a zajistíte správnou vzdálenost od varné desky. Přirozené větrací potrubí zůstává nedotčeno. veškerý vzduch zachycený pod stropem přirozeně uniká z bytu, aniž by ovlivnil cirkulaci v domě.

Podstatou recirkulační metody je, že znečištěný vzduch nahromaděný nad varnou deskou prochází čisticím systémem digestoře (uhlíkové a tukové filtry) a vychází vyčištěný. Filtry je třeba měnit každých šest měsíců podle pokynů.

Trpí zápachem z kuchyně sousedů?

Nyní k nejproblematičtější otázce. jak se vypořádat se zápachem od sousedů v kuchyni? Řešením je instalace zpětné klapky do přirozeného větracího potrubí. Zpětný ventil díky speciální přepážce zabraňuje úniku vzduchu z jímky. Výsledek je viditelný. okamžitě se vám bude lépe dýchat.

V praxi se někdy stává, že zápach je způsoben poruchami přirozeného větrání celého stoupacího potrubí domu. Musíte se obrátit na servisní firmu, aby zkontrolovala a vyčistila větrací šachtu. Jak zkontrolovat ventilaci a co dělat, když nefunguje, jsme vám řekli už dříve.

Pokud se ve vašem bytě nedá dobře kouřit, aniž by sousedé měli digestoř, můžete si stěžovat u údržbářské firmy nebo u jiných místních úřadů. Případ může jít k soudu, a pokud prokážete skutečné porušení předpisů ze strany sousedů, může soud požadovat uvedení všeho do původního stavu (odstranění kapoty).

Sousedé kouří a všechen kouř proniká dovnitř přes kapotu

Kurva, už mám svých sousedů z přízemí plné zuby. Žije zde 6 lidí, všichni jsou kuřáci. Kouří na záchodě a v kuchyni, všechen kouř se vrací k nám, zápach cigaret je odporný. Jsou tak daleko, mají nucené ventilace a všechno se nám vrací. Pořád kouří, doma jsou vždy 2 nebo 3 lidé. V létě se také kouří oknem a opět k nám doléhá všechen zápach. Máme děti, nejmladší má astma a nejstarší je také alergik. Snažili jsme se je upozornit, aby šli kouřit ven, ale oni na to kašlali, nadávali a říkali, že bydlíme v paneláku a že nás, naše děti, budou chránit. Naše problémy, a pokud nejsme s něčím spokojeni, pojďme do soukromého domu a dýchat čerstvý vzduch, zatímco oni jsou v pořádku s tím stejně. Jak je mohu ovlivnit? Nejsou to lidé, jsou to prasata. Nemáme kam jít, bydlíme u tchánovců v třípokojovém bytě, oni se kategoricky odmítají přestěhovat do jiného, odmítají i prodat, protože byt je jen jeden, a kromě mého manžela mají ještě syna a dceru, kteří se sem mohou kdykoli vrátit.

READ  Jak rychle vyčistit mřížku odsavače par

Zavřete kapotu. Nemůžeme s tím nic dělat. V okolí je jich spousta. Kuřáci a narkomani.

Kouří ve svém vlastním bytě, s tím nic nenadělají, mají na to právo.

Moji sousedé kouří v okně nebo na balkoně, nejsem si jistá. Není vidět kdo, ale všechen kouř jde do bytu, nelze otevřít ventilaci. Chci ty parchanty zabít, nesnáším zápach tabáku

Copak to neradi dýchají a všechno to tak smrdí? Ale ano, je to jejich osobní prostor, jediné, co zbývá zakrýt, je digestoř.

Moji sousedé kouří v okně nebo na balkoně, nevím. Není vidět, kdo to je, ale všechen kouř jde do bytu a vy nemůžete otevřít ventilátor. Chci ty parchanty zabít, nesnáším ten tabákový smrad

Trendy jsou varné desky s integrovaným odsavačem par

Ano, v létě kouří v okně, nedá se vyvětrat, každých 10 minut někdo z nich kouří. I v noci. Nemá smysl se ptát, nechtějí chodit ven pětkrát za hodinu.

obujte si těžké boty a dupejte jako rodina

Nebojte se, autore, buď zemřou s uhlím místo plic, nebo se scvrknou jako sultánky a zemřou bolestí.Musíte zavřít větrací filtr nebo napsat stížnost, že jste otráveni cigaretovým kouřem.

obujte si těžké boty a dupejte jako rodina

Nic je nezajímá, včetně hluku. Už měli skandál s ostatními sousedy, když 2 měsíce od rána do večera renovovali a vrtali. Odpověď pro všechny byla stejná: Je to bytový dům, nelíbí se vám. Přestěhujte se do soukromého domu a žijte v tichu, nebo si dejte špunty do uší. Je jim všechno jedno, a tak si myslí, že je to jedno i ostatním.

Možná budete chtít zavřít kapotu nebo ji zalepit páskou, koupit klimatizaci, abyste nemuseli otevírat okna.

Nic je nezajímá, včetně hluku. Už měli skandál s ostatními sousedy, když rekonstruovali a vrtali 2 měsíce od rána do večera. Odpověď pro všechny byla stejná: Je to bytový dům, nelíbí se mi to. Přestěhovat se do soukromého domu a žít v tichu, nebo jsi říkal, že si dáváš špunty do uší? Je jim všechno jedno, a tak si myslí, že ostatním je všechno jedno.

Sundejte z podlahy všechny koberce, obujte děti do bot a nechte je běhat a pištět, jak jen to jde.Máte výhodu, jste nahoře.

klimatizace a sousedé kuřáci

A nemáte dost rozumu na to, abyste do kapoty dali ventilátor za 1200 rublů?

Sundejte z podlahy všechny koberce, obujte děti do bot a nechte je běhat a pištět, jak jen to jde.Máš výhodu, jsi nahoře.

Jiruch, jaké koberce v tugoserně?? Je to námořnický styl, že?!

Nemáte dost rozumu na to, abyste do kapoty dali ventilátor za 1200 rublů?

Zbavte se koberců, obujte děti do bot a nechte je běhat a pištět, jak jen to jde.Máte výhodu, jste na vrcholu.

Kouř se tím nezmenší. Autor musí vypnout ventilaci nebo se odstěhovat

Z vás všech se stali gentlemani. V Sovětském svazu se kouřilo ve vlacích, letadlech, autobusech i v kancelářích v práci, natož ve vlastním bytě nebo domě. A tady lidé kouří doma, nikoho neobtěžují. a z kouře je vám špatně. Kouření je zakázáno všude, takže je to tak lepší, souhlasím. Ale autor, mají nějaké svědomí, jsou doma a mohou kouřit, kolik chtějí

Nemůžete kouřit na dvoře, nemůžete kouřit z okna, nemůžete kouřit na balkoně, nemůžete kouřit ve vlastním domě, ale kde můžete kouřit??

Dobře. Nikdo nebude rodit vůbec, byty nejsou levné (a to je mírně řečeno). Ne každý si to může dovolit.A co se týče cigaret, tady je to, co získal google: Všechny byty mají přirozené větrání s větracími otvory v kuchyni, na toaletě a v koupelně. Vzduch je vysáván z místností a házen na střechu. Pokud je větrací potrubí ucpané nečistotami, částečně zničené nebo provedené v rozporu se stavebními předpisy, větrání nebude fungovat. Zápach cigaret se line od sousedů a je nejsilnější v kuchyni a koupelně.

Měli byste opravit větrací potrubí. A vy nemáte právo klást podmínky cizincům.

A ve skutečnosti za to nemohou sousedé, ale stavitelé (kteří něco udělali špatně). nebo ten, kdo má opravovat ventilaci. To oni mají všechny otázky. Je to problém starých domů, jako jsou chrusty a stalinky. Ani v devítipodlažní budově postavené v roce 85 to nebylo dodrženo.

Nebojte se, autore, s jejich uhlím místo plic buď zemřou, nebo se scvrknou jako sultánky a zemřou na nemoc.Dejte do ventilace filtr nebo napište stížnost na otravu cigaretovým kouřem.

Ano, jsem stále více přesvědčen, že všechny nemoci pocházejí z nervů, a ne ze špatných návyků. V rodině jsou dvě ženy, 35 a 40 let, kouří jako lokomotiva, ale vypadají na 20 let a mají bezchybnou pleť. I muži vypadají jako chlapci. Asi je to jejich lhostejností ke všemu, nenervuje je všechno. To nemůžeme. Kde zavřete kapotu?? V HEC?

Ano, jsem stále více přesvědčen, že všechny nemoci pocházejí z nervů, a ne ze špatných návyků. V té rodině jsou dvě ženy, 35 a 40 let, kouří jako vlak, ale vypadají na dvacet, dokonalá pleť. I muži vypadají jako chlapci. Asi je to jejich lhostejností ke všemu, nenervuje je všechno. To nemůžeme. Kde mám zavřít ventilační otvor?? K HEC?

To nemůžete.Obrovské stádo se dvěma vrhy, které žije v cizím bytě.

Spawn. jste to vy a vaše děti. Kdybyste vy a vám podobní uschli na tatínkových kalhotách, svět by byl lepší, bez všeho toho dobytka.

No. Nikdo se nechystá rodit vůbec, byty nejsou levné (mírně řečeno). Ne každý si to může dovolit.A co se týče cigaret, tady je to, co Google získal: Všechny byty mají přirozené větrání s průduchy v kuchyni, na toaletě a v koupelně. Vzduch je nasáván z místností a vyfukován na střechu. Pokud je větrací potrubí ucpané odpadky, částečně zničené nebo provedené v rozporu se stavebními předpisy, větrání nebude fungovat. Zápach z cigaret se bude šířit od sousedů a bude nejsilnější v kuchyni a koupelně.

Postarejte se o větrací kanály. Nemáte právo klást ostatním lidem podmínky.

Koupili jsme byt, ale je ve výstavbě. Ale musíte zde žít dalších 1-1,5 roku. Kdybychom neměli děti s astmatem a alergiemi, přežili bychom to v pohodě, ale teď už ten zápach nemůžeme vystát. Pokusme se vyřešit extraktory.

Jak se všichni stali choulostivými. V Sovětském svazu se kouřilo ve vlacích a letadlech, v autobusech a kancelářích v práci, o vlastním bytě nebo domě ani nemluvím. A tady lidé kouří doma, nikoho neobtěžují. a z kouře se vám dělá špatně. Zakázali kouření všude, kde to jde, je to tak lepší, souhlasím. Ale autor, mají nějaké svědomí, jsou doma a mohou kouřit, kolik chtějí

A naši sousedé si s námi začali potichu a skrytě zahrávat. Moc nekouřím. 10 cigaret denně a pouze na balkoně nebo v kuchyni. Začal jsem si všímat, že jakmile vyjdu na balkon, otevře se křídlo a ozve se bublavý zvuk. V ústech mám hořký nebo nepříjemný zápach. Přesunul jsem se do bytu. Začali stříkat do ventilace a nuceně odsávat vzduch. Uvědomil jsem si, že to dělají schválně. Začal schválně kouřit cigarety a nechával je vedle ventilace. Pak nás postříkali pepřovým sprejem. Naše podlaha a předsíň. Šel jsem za sousedy z horního i dolního patra, nikdo se k tomu nepřiznal. Na otázku, zda jim vadí tabákový kouř, odpověděli, že ne. Poté, co jsem odešel, jsme v noci škvírami ve stropě vypouštěli do místnosti pepřový plyn. Poté jsem zašel do lékárny, koupil jsem několik lahviček se čpavkem a postříkal sousední balkony. Scénář pokračoval nepředstavitelným způsobem. Válka nabírala na obrátkách. Ta propracovanost byla těžko představitelná. Začali používat Freeze-Aerosol minus 45 stupňů. Nastříkejte ho do škvír v radiátorech, vodovodních trubek v kuchyni, ventilátorů atd.д. Mám popáleniny na plicích a v krku. Jedná se o trestní věc. Bylo to ještě horší. Soused z horního patra ucpal všechny vzduchovody, soused z dolního patra vyvrtal díry po obvodu bytu, přivezl lahve na nabíjení klimatizace a připravuje nám mrazicí komoru. někdy se mísí s pepřovým sprejem. Oba sousedé mají malé děti a oba jsou běloši. Spodní soused nepracuje, celý den křičí z plných plic, bouchá do stěn, do postelí a vůbec se chová neadekvátně. Ale my jsme tomu nevěnovali pozornost. Nikdo mu nikdy nic neřekl. Stejně jako si u nás nikdo nestěžoval na kouření. To je situace, která se stává. Pokud je člověk nedostatečný a nemá přes den co dělat! A byt jde do háje. Nevím, co mám dělat.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS