Hlavní závady a řešení pro kávovary Delonghi

Existuje také několik dalších chyb při instalaci kávovaru Delonghi Magnifica a Esam 2600, které se týkají konvice a výtoku vody. Po vyčištění zkontrolujte, zda jsou všechny odnímatelné části na svém místě. Západky nemusí zapadnout do drážek. Pokud k tomu dojde, přístroj vydá chybové hlášení. vyjměte a znovu vložte jednotku.

Porucha mlýnku

Existují závady, při kterých vaše Delongi nemele zrna. Poruchy mlýnků můžete začít řešit sami. Někdy stačí provést důkladné vyčištění, abyste odstranili veškeré usazeniny oleje nebo kávového prachu uvnitř, které ucpávají mechanismus a brání jeho funkci.

Pokud zjistíte, že motor má potíže s taháním zátěže a mlýnek Delonghi nyní nefunguje, je možné, že motor vyhořel a budete jej muset odvézt do servisu.

Jak zjistit, zda mlýnek nefunguje správně:

  • Hlučnost je vyšší nebo je bruska tišší než obvykle.
kávovaru, delonghi, přívodu, vody
  • Brusky pracují pomaleji.
  • Chuť a síla kávy se mění k horšímu.

Automatické modely Delongi nemohou mlít kávu, pokud v nádržce není voda. Bez vody se proces nespustí. Před demontáží mlýnku zkontrolujte, zda je vše na svém místě. voda i zrna.

Oprava běžné chyby „jemného broušení“

Co dělat, když vaše Delongi nemele kávu nebo ji mele špatně: Při posledním mletí kávy mohou být zrna příliš mokrá nebo příliš mastná. Vyčistěte nádobu od zbytků po mletí a naplňte ji kvalitními zrny. Přístroj se po mletí sám vyčistí.

Porucha mlýnku může být způsobena poruchou mlýnků. Pokud je stroj v provozu delší dobu, je třeba je přebrousit nebo vyměnit. Mlýnský kámen lze brousit maximálně pětkrát. pak je nutné jej vyměnit.

Deska plošných spojů elektronického spotřebiče je zodpovědná za funkci. Pokud není spotřebič uzemněn nebo pokud v domě dochází k častým přepětím, může dojít k jeho poškození. nechat tuto závadu opravit u nezkušeného elektrikáře nebo elektrotechnika.

Pokud váš přístroj Delongi Magnifica nevydává kávu, může být chyba v nastavení mletí. Pokud jsou kávová zrna příliš jemná, voda ve spařovací jednotce stagnuje a neprojde do šálku. Úroveň mletí lze měnit za chodu mlýnku. Doporučuje se pohybovat přepínačem po jednom kliknutí.

Otázka o spotřebičích DeLonghi

Pokud váš DeLonghi zobrazuje chybové hlášení na přívodu vody, zkontrolujte hadičku, která spojuje vodu s přístrojem. Musel vyskočit, to není nic neobvyklého. Odsuňte stroj, přívod vody je v zadní části stroje. Průhledná trubička musí být vložena do kulatého otvoru označeného „voda“. Chyba může být způsobena také tím, že v nádrži vytéká voda. V takovém případě vyměňte prázdnou nádržku na vodu za plnou a znovu spusťte stroj.

READ  Je litinové nádobí vhodné pro vaši sklokeramickou varnou desku?

Dobrý den, pokud se vám na displeji zobrazí tato chyba, nemůžete ji vždy opravit sami, ale stojí za to zkusit, můžete vzít plechovku s vodou a stisknout trubičku, která tam vede, a zjistit, zda voda přichází do sporáku, pokud ne, pak potřebujete odbornou pomoc. Nebo to může být jen tím, že trubka vyskočila, pak odpojte přístroj, otevřete zadní víko a zatlačte ventil až do otvoru, kde je voda.

Kávovar Delongi hlásí, že hydraulický systém je prázdný

Návod DELONGHI ECAM 25.462 B pro kávovar má stránky v ruštině.

Můžete si stáhnout soubor pdf této příručky: Stáhnout PDF

Níže jsou uvedeny některé možné závady. Pokud se problém nepodaří vyřešit tímto způsobem, obraťte se na středisko technické pomoci.

Zahřejte šálky pod tekoucí horkou vodou (PRIM.: lze použít funkci horké vody). Zapněte ohřívač šálků a nechte šálky alespoň 20 minut ohřívat.

Spařovací jednotka vychladla, protože od poslední přípravy kávy uplynuly více než 2/3 minuty.

Před přípravou kávy předehřejte spařovací jednotku stisknutím tlačítka

Nastavení vysoké teploty kávy v nabídce.

Označuje, že je třeba spotřebič odvápnit.

Program odstraňování vodního kamene popsaný v odstavci „Odstraňování vodního kamene“ (str. 16) by měl být zahájen co nejdříve. 154)

Zvolte lehčí chuť nebo snižte množství mleté kávy.

Vyprázdněte plnicí trychtýř pomocí kartáče, jak je popsáno v kapitole „Čištění plnicího trychtýře“. „Čištění plnicího trychtýře na kávu“.

Po vyčištění nebyla infuzní jednotka znovu vložena.

Vložte infuzní jednotku podle popisu v odstavci „Čištění infuzní jednotky“ (strana „Čištění infuzní jednotky“). 153)

Spotřebič pečlivě vyčistěte podle popisu v části „Čištění“. „Čištění“ (str. 152) Pokud se po vyčištění stále zobrazuje hlášení, obraťte se na středisko technické pomoci.

Vyměňte nebo vyjměte filtr podle pokynů v části „Filtr pro změkčování vody“ (strana 156).155)

Možné prostředky nápravy

Pokud máte doma správné nářadí a vyznáte se v elektronice, můžete problém identifikovat, přístroj rozebrat a opravit jej výše popsaným způsobem.

V některých městech nejsou servisní střediska Delongi, takže nezbývá než najít pomoc na webových stránkách nebo na některém z fór.

Pokud je nádržka na vodu v pořádku, stroj nevydává bzučivý zvuk, jako by v něm byl tlak, ale nevychází z něj pára, můžete odšroubovat zadní panel a zkontrolovat, zda do sebe díly zapadají. Doporučujeme nechat kávovar v záruce opravit. máte šanci získat potřebné díly zdarma.

Chybové kódy DeLonghi ECAM 550.75 MS PrimaDonna Class

Chybové kódy DeLonghi ECAM 550 umožňují jednoduché řešení problémů.75 MS PrimaDonna Class bez volání servisního střediska.

READ  Vodní vyhřívaný věšák na ručníky 30 cm s bočním připojením
V nádrži na vodu není dostatek vody (A16). Naplňte nádobu vodou a správně ji umístěte tak, že stisknete dno nádoby, dokud nezapadne na své místo.
Nádržka na vodu (A16) není správně zasunuta. Nádobu správně zasuňte tak, že ji zatlačíte až na doraz.
Nádoba na kávovou sedlinu (A10) je plná. Vyprázdněte nádobu na kávovou sedlinu, odkapávací misku, vyčistěte ji a znovu vložte. Důležité: Při vyjímání odkapávací misky vždy vyprázdněte nádobu na kávovou sedlinu, i když je téměř prázdná. Pokud tuto operaci neprovedete, může při příští přípravě kávy dojít k přetečení zásobníku na kávovou sedlinu a ucpání kávovaru.
Nádoba na odpad (A10) nebyla po čištění vložena. Vyjměte odkapávací misku (A14) a nasaďte nádobu na moučku.

Pokud je nainstalován filtr na změkčování vody (C4), může dojít k zablokování přívodu vody vzduchovou bublinou

Zopakujte dodávku kávy a otočte knoflíkem pro nastavení mletí (A5. obr. 10) jedno cvaknutí ve směru hodinových ručiček směrem k číslu 7, když je bruska v provozu. Pokud je průtok po 2 šálcích stále příliš nízký, zopakujte nastavení otočením knoflíku o jedno kliknutí (viz „Nastavení nádržky na vodu (A16)“). Pára. „7.5 Nastavení brusky“). Pokud problém přetrvává, zkontrolujte, zda je nádržka na vodu (A16) zasunuta až na doraz.

Požadavky na vodu a filtry

Voda z kohoutku se pro přípravu kávy vůbec nedoporučuje, protože má velmi špatnou chuť a znečišťuje její složky.

Kávovary jsou vybaveny filtry, které je třeba pravidelně měnit. Pokud jsou póry již zaneseny vodním kamenem nebo jinými stopovými prvky, mohou blokovat průchod vody.

Každý filtr má stanovenou provozní dobu, zjistěte, o který se jedná, a vyměňte jej sami nebo v servisu. K demontáži přístroje Dolce Gusto může být zapotřebí speciální nářadí.

Pro plnění nádrže je nejvhodnější balená voda s několika stupni čištění. Pokud po výměně filtru nevytéká z přístroje Dolce Gusto žádná voda, není to filtrem. Znovu se vyjme a vnitřní části se zcela odvápní. Po posledním propláchnutí je možné filtr znovu nainstalovat.

Co dělat, když se kávovar rozbije

Kávovar můžete odnést na zákaznické místo na ulici Bolshoi Sukharevsky pereulok. 15, str. 1, kde naši technici provedou kompletní diagnostiku a okamžitě přistoupí k opravě. V době od 14:00 do 17:00 máme tzv. „happy hours“; v tomto období můžete očekávat 10% slevu.

Při vlastní přepravě kávovaru je třeba dbát zvýšené opatrnosti: nesprávná přeprava může způsobit mechanické poškození. Servisní technik může poskytovat servisní služby také doma nebo na místě. Naši profesionální technici se dostaví v předem domluvený čas, a to i v den podání žádosti. Minimální čas na opravu a záruku. je mnohem atraktivnější než opožděná oprava svépomocí bez záruky kvality.

Chyby uživatelů

Uživatelé se snaží ušetřit na náhradních dílech a kupují náhradní díly z druhé ruky, které nemají dlouhou životnost. Spotřebič již nelze opravit v rámci záruky, protože byly porušeny provozní podmínky.

READ  Jak zapnout ventilátor na klimatizaci dantex

Ne všechny díly jsou vhodné pro tento typ kávovaru. lze je získat pouze přímo z výroby. Experimentování s drahým zařízením může vést k trvalému poškození a ztrátě záruky.

Doporučujeme, abyste se okamžitě smířili s tím, že se o kávovar budete muset starat a utrácet za něj peníze, jinak nebude správně fungovat.

Článek se líbil? :

Nedávná vydání

Kávovary a kávovary DeLonghi ESAM 2600 Caffe Corso

Problém je v tom, že když zapnu vodu, musí se propláchnout varná jednotka, po které ji mohu použít, voda neteče z trysky, ale kape jako březová míza a slyším, že čerpadlo nemůže stisknout, jako by něco zasahovalo do vaření kávy, stejně jako předtím, jednou dokonce dostal chybu, že není voda. Celou varnou jednotku jsem rozebral a propláchl, ale nemělo to žádný účinek. Z přístroje na cappuccino dobře vytéká voda. V čem by mohl být problém?? Čerpadlo je nefunkční nebo je systém zablokovaný? Předtím jsem čistil čističem na kávovary a zlepšovalo se to, ale zase se to zhoršilo.

Globální služby pr.Budennovsky / Socialist 06.08.2018 03:08

Connecting a Pierro Coffee Machine to mains water or a Portable water tank

Problém je v kapučinátoru (nedávno jsem nechal opravit stroj s touto závadou)

Impulsní služba v Krasnodaru 06.08.2018 01:54

Pro začátek je třeba vyčistit jej kompletní demontáží stroje a speciálními přípravky. Jen nechoďte do servisů s bezplatnou diagnostikou a hlavně ji nedávejte bezplatným kurýrům. ve městě jsou podvodníci.

Služba KIT na adrese 71 Bolshaya Nizhny Novgorodskaya 05.08.2018 12:12

Lepší je provést kompletní čištění s demontáží. Pokud to nepomůže, je pravděpodobné, že čerpadlo.

Jak často by se měl vyměňovat

Zjistil jsem, že uživatelé jednoduše zapomínají měnit filtr a ten zůstává v nádrži na vodu po celé roky. To vede k nulovému průtoku kapaliny. V podstatě přestane čerpat vodu a nic nečistí.

Navíc existují papírové filtry. Usazeniny se nakonec odloupnou a dostanou se do kávy. To je nepříjemné nejen z chuťových důvodů. zbytky papíru mohou ucpat hydraulický systém stroje.

Doporučení ohledně četnosti výměny filtrů uvádí každý výrobce a je vyjádřeno počtem šálků nebo počtem dnů používání. Doporučuji však včas odvápnit. Tento postup se při maximálně nastaveném tužidle opakuje pro každých 30 litrů, které prošly strojem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS