Zamrazení kanalizace na zimu

Pokud přemýšlíte o tom, jak si doma zamrazit švestky, nezbývá vám nic jiného než ovoce zmrazit na půlky a udělat z něj pyré. Z odkapaných půlek lze připravovat nápoje, péct nebo dusit s nimi téměř jakékoli maso, zejména tučné, přidávat je do zeleninových omáček. Švestkové pyré je ideální jako přísada do ranní kaše, pro kojeneckou výživu, k přípravě čaje, jitrnic, limonád apod.д. Uvědomte si však, že sytě vínová barva ovocného pyré vzniká až v důsledku tepelné úpravy, takže čerstvě nakrájené švestkové pyré bude trochu narůžovělé.

Vzhledem k tomu, že veškeré mražené ovoce a bobuloviny ztrácejí 20 % své sladkosti, je lepší připravit maďarské švestky, nikoliv alču, protože jinak by byly kyselejší!

Kupte si zralé švestky nebo je natrhejte a začněte vařit!

Vložte švestky do mísy a opláchněte je ve vodě, abyste z nich smyli prach a nečistoty.

Každou švestku opatrně rozkrojte nožem podél kloubů a rozdělte na dvě poloviny. Odstraňte semínka. Očistěte a rozpulte všechno takto omyté ovoce.

Třetinu půlek švestek vložte do drtiče nebo do mísy kuchyňského robotu.

Pyré mixujte jemným pulsem asi 2 až 3 minuty.

Půlky švestek vložte do sáčku na mrazení a švestkové pyré do sáčku na mrazení. do malých nádob nebo plastových kontejnerů. Důkladně je uzavřete a zmrazte v mrazničce po dobu nejméně 40 minut, maximálně však 1,5 roku.

Nezapomeňte na povrch dílu napsat, co se v něm nachází. Pokud ji skladujete déle než rok, uveďte také datum.

Jak zmrazit švestky doma

Recepty na zmrazení švestek jsou jednoduché. Není jich mnoho, zahrnují různé možnosti skladování ovoce: bez pecky, s peckou, v cukru nebo sirupu. Mražené ovoce lze balit do plastových vaniček, speciálních sáčků do mrazničky nebo obvyklých potravinářských náplní. Je dobré mít po ruce samolepky a fix, abyste mohli kusy podepsat a uvést datum výroby a suroviny.

S osivem

Toto je nejjednodušší způsob. Hlavní část času zabere příprava potravin ke zmrazení. V dalším kroku naplňte tác nebo podnos čerstvými sušenými švestkami. Při skládání na sebe dbejte na to, aby se vzájemně nedotýkaly.

Naplňte nádoby a vložte je do komory. V mrazničce vydrží nejméně 4 hodiny, poté se vyjmou a zmrazené ovoce se opatrně nasype do připravených sáčků a nádob, označí se a vloží do přihrádky se zeleninou a ovocem.

S důlky

Ostrým nožem rozkrojte švestky napůl a odstraňte pecky. Mrazicí misku je nejlepší zabalit do potravinářské fólie, aby se zmrazené plody daly lépe oddělit. Připravené půlky naskládejte do jedné vrstvy řeznou stranou nahoru.

Není třeba spěchat, je lepší všechny plody úhledně poskládat, aby se neslepily a vypadaly prodejně. Půlky zmrazte na 4 hodiny. Před vyjmutím tácu si připravte sáčky, abyste do nich mohli rychle vložit bobule. Zmrazené půlky použijte jako náplň do sladkých koláčů.

Plátky

Snadněji se zmrazují švestky nakrájené na plátky. Ovoce by mělo mít pevnou dužinu, aby se nedalo snadno krájet. Některé hospodyňky švestky raději loupou. Na spodní straně plodu udělejte křížový řez. Ovoce nejprve ponořte do nádoby s vroucí vodou a poté do studené vody.

Recepty na přípravu borůvek na zimu. zamrazte v mrazáku nebo nastrouhejte s cukrem a zachovejte všechny vitamíny

READ  Můžete dát horké jídlo do mrazáku?

Kůže se odloupne během několika sekund. Ovoce se rozřízne uprostřed, odstraní se pecka a obě poloviny se rozkrojí. Okamžitě se položí na tác. Jednoduše je pokládejte po vrstvách. Tác se švestkami vložte na 3 hodiny do komory, pak jej vyjměte, ovoce rozsypte do sáčků a pošlete do správné přihrádky.

Namočené v cukru

Švestky zmrazené v cukru jsou hotovým dezertem, ale hostitelky z nich nejčastěji připravují kompot. Je lahodná a mírně sladká. Švestky se omyjí, osuší, rozkrojí na poloviny a odstraní se z nich pecky.

Zmrazení v plastové vaně. Dno posypte cukrem a pak na něj naskládejte půlky švestek dnem vzhůru. Posypte je cukrem. Stejně tak tolik vrstev, kolik jich nádoba pojme. Každou vrstvu posypeme cukrem.

V sirupu

Budete potřebovat nádobu. Vloží se do něj správně připravené švestky. Ovoce omyjte, osušte, rozkrojte napůl a odstraňte semínka. Nikdy nenaplňujte sklenici až po vrch, protože zmrazení způsobí zvětšení objemu kapaliny. Sirup připravíte tak, že svaříte vodu a přidáte cukr.

Před nalitím sirupu do nádoby se švestkami je třeba sirup zchladit.

Ve vakuu

Mražené ovoce si ve vakuových obalech déle uchovává své zdravé vlastnosti. Jsou vyrobeny ze speciální fólie (koextrudované). Ovoce bez pecky a nakrájené na kousky lze balit.

Měly by být naskládány v jedné vrstvě. K odsávání vzduchu použijte vhodné zařízení. Naplněný sáček vložte do mrazničky a po 3 hodinách jej vložte do mrazicího oddílu, kde je uloženo ovoce.

Лучший способ заготовить овощи фрукты ягоды и зелень на зиму в сушилке Мастерица! Фруктовая пастила.

Jak zmrazit švestky na zimu v mrazáku: Všechny metody zmrazování

Existuje mnoho způsobů, jak švestky uchovat na zimu. existují různé druhy konzervace, sušení v dehydrátoru a samozřejmě stále oblíbenější zmrazování. V tomto článku se dozvíte o různých možnostech zmrazení švestek na zimu v mrazáku.

Příprava bobulí na zmrazení

Před zmrazením je třeba provést dva základní kroky: bobule umýt a důkladně osušit.

Myjí se pod kohoutkem nebo ve velkém umyvadle, ale obvykle jsou téměř bez nečistot, takže dlouhé namáčení není nutné.

Očištěné švestky utřete ručníkem, dokud nejsou suché.

Mražené švestky se semínky

Pokud plánujete ovoce použít na kompot, zmrazte je celé i s jádry.

Čisté a suché švestky se vloží do plastových sáčků, pevně uzavřou a vloží do mrazničky. Hlavně nezapomeňte podepsat zmrazení pomocí pipů.

Jak zmrazit švestky bez pecek

Ze sušených švestek je třeba odstranit jádro. To se provádí nožem, který rozřízne bobuli na polovinu.

Švestky bez pecek můžete zmrazit rozpůlené nebo rozčtvrcené. Můžete zmrazit i celé švestky, pokud je při odstraňování pecek naříznete pouze na jedné straně.

Aby se plody po zmrazení neslepily do hrudky, je třeba oloupané a nakrájené ovoce rozložit na prkénko nebo paletu vyloženou potravinovou fólií. Tímto způsobem se švestka uloží do mrazáku na nejméně 4 hodiny.

Po uplynutí této doby můžete zmrazené ovoce vložit do sáčků do mrazničky. Touto metodou získáte zmrazené ovoce vhodné k pečení.

Pokud máte v plánu mrazit bobuloviny po částech a na drobivosti výsledného produktu vám nezáleží, pak vás bude zajímat video od Lubova Kriuka. Moje metoda mražení bobulovin a ovoce.

Švestky obalené v cukru

Bobule připravte ke zmrazení stejným způsobem jako v předchozím receptu: odstraňte pecky a nakrájejte je oblíbeným způsobem.

Poté nasypte cukr do nádoby s ovocem a vše důkladně promíchejte. Množství cukru závisí na sladkosti původního výrobku, ale zkušené hostesky doporučují používat poměr 1:5.

Výrobek se ukládá do nádob a skladuje v mrazničce.

Švestky v mrazicím sáčku ihned posypte cukrem. Více informací o této metodě najdete ve videu z kanálu Blossoming Garden Channel!“Švestky. Zmrazení na zimu.

Jak zmrazit švestky v sirupu

Tato metoda je časově nejnáročnější, ale konečným výsledkem je velmi chutný produkt.

Sirupem můžete přelít švestky rozkrojené na půlky nebo čtvrtky. Můžete je nejprve oloupat, ale není to povinné. Takto lze zmrazit i celé švestky, ale vždy je třeba je na několika místech propíchnout dřevěnou špejlí.

READ  Mohu dát sýr do mrazáku?

Slupku odstraníte tak, že na spodní straně stopky uděláte křížový řez a švestku ponoříte na 30 sekund do vroucí vody. Po uvaření lze slupky snadno sloupnout. Poté vyjměte semínka.

Připravte sirup z 500 g cukru na litr vody. Vařte vodu a cukr, dokud se cukr nerozpustí. Zmrazení.

Švestky vložte do nádob a zalijte je sirupem. Sirup je vhodné zchladit v chladničce na teplotu 6 až 10 °C.

Švestka ve vakuu

Další zajímavý způsob zmrazení švestek na zimu. ve vakuu. Tato metoda však není příliš rozšířená, protože vyžaduje použití speciálního vysavače a určitého druhu sáčku.

Jak rozmrazit švestky

Mražené ovoce na kompot vložíme do vroucí vody, aniž bychom ho rozmrazovali. Do náplně se používají také mražené bobule.

Při rozmrazování odtoků se nikdy nesmí používat mikrovlnná trouba. Nejlépe postupně, nejprve v hlavním prostoru chladničky a poté při pokojové teplotě.

Jak zmrazit švestky doma

Recepty na zmrazení švestek jsou jednoduché. Není jich mnoho. dají se skladovat různými způsoby: bez pecky, s peckou, v cukru nebo v sirupu. Švestky lze balit do nádob z plastu pro domácnost, speciálních sáčků do mrazničky nebo běžných potravinářských sáčků. Je dobré mít po ruce nálepky a fix, abyste mohli kusy podepsat a uvést datum výroby a surovinu.

S kostí

Toto je nejjednodušší způsob. Většinu času zabere příprava produktu ke zmrazení. V dalším kroku naplňte plech nebo pekáč čerstvými sušenými švestkami. Dbejte na to, aby se při vkládání do sáčku vzájemně nedotýkaly.

Naplněnou nádobu přeneste do varného prostoru. V mrazáku stojí nejméně 4 hodiny, poté se vyndá, zmrazené ovoce se opatrně přendá do připravených sáčků, nádob, podepíše se, vloží do přihrádky se zeleninou a ovocem.

S důlky

Ostrým nožem rozkrojte švestky napůl a odstraňte pecky. Mrazicí misku je lepší zabalit do potravinářské fólie, aby se zmrazené plody daly lépe oddělit. Připravené půlky by měly být uspořádány v jedné vrstvě řeznou stranou nahoru.

Není třeba spěchat. Je lepší všechny plody pečlivě naaranžovat, aby se neslepily a vypadaly prodejně. Půlky zmrazte na 4 hodiny. Před vyjmutím podnosu si připravte sáčky, abyste do nich mohli rychle vložit bobule. Zmrazené půlky použijte jako náplň do sladkých koláčů.

Slice

Velké odrůdy švestek je snazší zmrazit v plátcích. Plody by měly mít tuhou dužinu, aby se nedaly snadno krájet. Některé hospodyňky švestky raději loupou. Za tímto účelem udělejte na dně řez ve tvaru kříže. Ovoce nejprve ponořte do mísy s vroucí vodou a poté do studené vody.

Jak zmrazit a uchovat dýni na zimu doma v mrazáku

Po těchto zákrocích se kůže odloupne během několika sekund. Ovoce rozřízněte uprostřed, odstraňte pecku a obě poloviny nakrájejte na klínky. Okamžitě je položte na tác. Položte je do jedné vrstvy. Tác se švestkami vložte na 3 hodiny do varného prostoru, poté jej vyjměte a ovoce zabalte do sáčků a vložte je do požadovaného oddílu.

V cukru

Švestky zmrazené v cukru jsou hotovým dezertem, ale hospodyňky z nich často připravují kompot. Je velmi chutná a mírně sladká. Švestky se omyjí, osuší, rozkrojí na poloviny a odstraní se z nich pecky.

Nejlépe je zmrazit v plastové nádobě. Dno nádoby posypte cukrem a pak na něj naskládejte půlky švestek dnem vzhůru. Posypte je krystalovým cukrem. Stejně tak tolik vrstev, kolik jich nádoba pojme. Každá vrstva je posypána cukrem.

V sirupu

Je zapotřebí kontejner. Vloží se do něj správně připravené švestky. Ovoce se omyje, osuší, rozkrojí na poloviny a zbaví semen. Nikdy nenaplňujte sklenice až po okraj, protože zmrazením tekutin se zvětší jejich objem. Sirup připravíte tak, že svaříte vodu a přidáte cukr.

Před nalitím sirupu do nádoby se švestkami jej nechte vychladnout.

Ve vakuu

Mražené ovoce zůstává ve vakuových obalech déle zmrazené. Jsou vyrobeny ze speciální fólie (koextruze). Ovoce bez pecky i nakrájené na kousky lze balit.

Měly by být naskládány v jedné vrstvě. K odstranění vzduchu použijte speciální zařízení. Naplněný sáček vložte do mrazničky a po 3 hodinách jej vložte do mrazicího oddílu, kde je uloženo ovoce.

READ  Proč zmrzlina v mrazáku nezmrzne?

Jak zmrazit švestky na zimu v mrazáku a co z nich lze připravit

Vychutnejte si chuť šťavnatých letních plodů v zimě a doplňte své tělo vitamíny a minerály v chladném počasí díky jednomu ze skvělých způsobů, jak si připravit švestky. To lze realizovat, pokud letní ovoce zmrazíte v chladu. Začátečníci si stále častěji kladou otázku: je možné zmrazit švestky neprofesionálně sami doma?? Ano, můžete a měli byste. Tato možnost zmrazení ovoce na zimu je u hostesek stále oblíbenější. Navíc se snadno používá a je méně časově náročný. V tomto případě se ve švestce, pokud je na zimu zmrazená, zachová maximum užitečných stopových prvků, chuti a vůně.

Švestky zmrazené v sirupu

Jeden z chutných způsobů, jak zmrazit švestky na zimu, trvá déle než ostatní, ale výsledek stojí za námahu.

  • Švestky se připravují standardním způsobem.
  • Umístěte do kontejnerů. Není nutné je v míse pevně namačkat, půlky by měly ležet volně, kromě toho se sirup během tuhnutí rozpíná. Nejlépe je ponechat na horní straně mezeru 2 až 3 cm.
  • Na sirup potřebujete 200 g cukru, 300 ml vody a špetku kyseliny citronové. Vařte na mírném ohni za stálého míchání, aby se cukr nepřichytil. Když se zrnka písku zcela rozpustí a sirup získá nažloutlou barvu, odstavte ho z ohně a nalijte do něj švestky, které jste předtím usadili do misek na mražení.
  • Nádobu dejte na 2-3 hodiny vychladit, uzavřete ji víčkem a dejte do mrazáku.

Tip! Nelijte sirup až po okraj nádoby. švestky by stékaly a tekutina by se přelévala.

Jak zmrazit slivovici: Správné způsoby zmrazení švestek na zimu v mrazáku

Jak zmrazit švestky na zimu? Dnes děláme švestkovou zavařeninu na zimu. Chcete-li doma uchovat úrodu švestek, můžete je zmrazit. Mražené švestky si zachovávají všechny užitečné vitamíny a stopové prvky obsažené v ovoci.

Mražené švestky lze použít na pečení koláčů, buchet, sušenek, koktejlů, kompotů, pusinek, kousků, omáček nebo na výrobu švestkového džemu. A švestky dušené s máslem a cukrem jsou skvělým doplňkem palačinek a lívanců.

Výhody a škody domácích švestek

Všechny odrůdy domácích švestek mají přibližně stejné užitné vlastnosti. Pomáhají normalizovat trávení a zmírnit zácpu, snižují hladinu cholesterolu a odstraňují cholesterolové plaky z cév.

Tmavé švestky obsahují velké množství přírodních barviv. antokyanů. Tyto látky působí v těle jako antioxidanty a pomáhají bojovat proti volným radikálům. Tmavé švestky pomáhají v prevenci zhoubných nádorů, zejména v žaludku, tenkém a tlustém střevě.

Domácí švestky bez ohledu na barvu zlepšují hormonální pozadí, musí být v jídelníčku žen během menopauzy. Kromě toho lze švestkovou dužinu použít zevně v kosmetických maskách, které vypínají a čistí pleť.

Cukry a další látky pomáhají při tvorbě hormonu štěstí, který zlepšuje náladu a zklidňuje nervový systém. Mírně sladké odrůdy domácích švestek mohou být v čerstvé podobě přítomny ve stravě diabetiků a lidí s obezitou: stimulují trávení, čistí cévy a odstraňují odpad a přebytečnou tekutinu.

V množství 3-4 kusů denně švestky tělu nijak výrazně neškodí. Měli bychom se jich vzdát v případě exacerbace kolitidy, individuální intolerance a průjmu.

Jak zmrazit švestky na zimu bez semen, v cukru, sirupu, celé, kaše: recepty, výhody a základní pravidla zmrazování. Které švestky lze zmrazit?? Příprava švestek na zmrazení

„Zima všechno zvedne“. říkají zkušené hostesky. V chladném období, kdy ovoce na pultech obchodů připomíná spíše pěkné talíře než voňavé a zdravé potraviny, je totiž tak příjemné podávat jejich zavařeniny. Z ovoce se vyrábějí kompoty, džemy, jsou dobré jako sušené ovoce, ale jedním z nejjednodušších způsobů, jak zachovat maximum vitamínů a chuti, je zmrazení. Takový přípravek se pak může použít k přípravě nápojů, náplní do pečiva a v zimě se může jednoduše jíst čerstvý. Existuje několik způsobů, jak švestky na zimu zamrazit v mrazáku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS