Jak správně používat epilátor: tipy pro začátečníky

Většina lidí se při pomyšlení na epilaci zdráhá, ale zbavit se nežádoucích chloupků je v mysli téměř každé ženy. Voskování, pokud se provádí správně, není příliš nepříjemné. Než se však pustíte do domácí epilace, je důležité si zapamatovat několik pravidel, která vás zbaví strachu z tohoto procesu.

Epilátor je elektrické zařízení, které mechanicky odstraňuje chloupky vytrháváním u kořínků. Epilátor se přesně zaměřuje na každý jednotlivý chloupek, včetně kořínku, a zbavuje se jich na dlouhou dobu. Mnozí z nás si také pletou epilační a depilační přípravky. Rozdíl mezi nimi spočívá v mechanismu odstraňování chloupků.

Depilátor je zařízení nebo nástroj k odstranění chloupků, které jsou viditelné na povrchu, aniž by se dotýkaly kořínků. Depilace se provádí běžným holicím strojkem nebo elektrickým holicím strojkem a depilačními krémy. Proces depilace je velmi snadný a bezbolestný, ale na rozdíl od epilace epilátorem je účinek krátkodobý. Rozdíly mezi epilací a depilací podrobněji vysvětlujeme v našem samostatném článku.

Výhody a nevýhody

Epilátor se snadno používá a je účinný, ale každá metoda má své výhody a nevýhody.

 • Levné;
 • nevyžaduje žádné další nástroje;
 • snadné použití;
 • kompaktní (lze vzít s sebou na cesty);
 • Dlouhotrvající (při pečlivém používání dlouhotrvající);
 • Žádný růst vlasů po dobu 3-4 týdnů.
 • Bolestivé pocity během zákroku;
 • může dojít k podráždění kůže;
 • Některé chloupky se mohou odlomit, místo aby se vytrhly u kořene;
 • způsobuje zarůstání chloupků pod kůži;
 • hlučný provoz.

I přes jeho nevýhody dávají tisíce žen přednost epilátoru a považují ho za nejpraktičtější a nejúčinnější zařízení.

Jaké další produkty mohou být pro epilaci potřeba

Pokud je vaše pokožka citlivá, odborníci doporučují před epilací nanést na danou oblast znecitlivující krém: tím se eliminuje nepříjemný pocit a proces je co nejpohodlnější.

Pokud plánujete epilaci intimních partií a podpaží, je vhodné si na pokožku dát dětský pudr, aby byla zcela odmaštěná a dosáhla dokonalých výsledků. Po epilaci potřebuje suchá a šupinatá pokožka výživné a zklidňující tělové mléko.

Bezbolestná epilace, návod k použití

Po přípravě nohou na depilaci a výběru vhodného anestetika můžete začít. Je lepší provádět ji vsedě ve vaně (bez vody), aby se zabránilo znečištění podlahy uvolněnými vlasy.

Návod na depilaci nohou krok za krokem:

 • Držte epilátor v ruce a druhou rukou lehce táhněte za kůži.
 • Začněte tím, že lehce přitlačíte hlavici přístroje na kůži (nechcete ji tlačit silou). Doporučuje se postupovat postupně odspodu nahoru.
 • Pohybujte se lehce, rychle a trhaně. Často stačí několikrát pinzetovat na stejném místě, abyste odstranili všechny chloupky.
READ  Vliv laserové epilace na plodnost

Pro začátek uvádíme několik základních tipů pro správné holení nohou epilátorem. Již po několika cyklech depilace budete pracovat automaticky. Vlasy se postupně stávají jemnějšími a slabšími a bolest se výrazně snižuje. Většina žen, které pravidelně provádějí mechanickou depilaci, nepoužívá žádné léky proti bolesti.

způsob, domácí, epilace

Příslušenství pro epilátor

Mnoho modelů epilátorů se dodává s různými nástavci. Po experimentování s nimi určitě najdete ten, se kterým se budete epilovat pravidelně. Existují však další užitečné triky, které vám to usnadní a ulehčí.

Kartáče na vlasy. Obvykle jsou připojeny k samotnému epilátoru a pohybují se vpředu. Nadzvedne a vyhladí každý vlas, takže se kleštěm lépe uchopí.

Masážní nástavec. Během používání poskytuje pokožce jemnou masáž. Snižuje pocit bolesti. Pokud ho nemáte, můžete si ho před odstraněním chloupků namasírovat sami.

K dispozici jsou speciální druhy epilátorů s masážními kotouči. Vyvíjejí tlak na kůži v místě vytrhávání chloupků, čímž výrazně snižují nepříjemné pocity.

Ledový obklad. Snížení citlivosti zmrazením je známo již dlouho. Pokud je váš epilátor vybaven takovýmto zásobníkem, naplňte jej vodou a vložte na několik hodin do mrazáku. Pak si ji vložte a jděte, bude to méně bolestivé.

Tak seberte odvahu. a vyrazte na cestu za hladkou pletí! Utěšujte se tím, že pokaždé, když to uděláte, bude bolest menší a menší. Pokud to uděláte správně, výsledky se vám budou líbit.

Několik jednoduchých kroků, které vám zajistí pohodlné ošetření

Chcete-li dosáhnout co nejklidnějších a nejúčinnějších výsledků epilace, musíte dodržovat několik pravidel.

Začněte epilaci v oblastech s nejmenším množstvím chloupků, aby první sezení nebylo příliš bolestivé.Chloupky je dobré odstraňovat v několika fázích s mnoha přestávkami.Vlasy kratší než čtyři milimetry by neměly být stříhány. Pro dosažení nejlepších výsledků musí čepele epilátoru zcela zachytit chloupky, což se při této délce nepodaří. Počkejte několik dní a poté přístroj použijte k odstranění chloupků.Začněte epilovat při nízké rychlosti řezání. Zvýšení rychlosti poté, co si kůže na přístroj zvykne.Horká voda zvětšuje póry pokožky, což má pozitivní vliv na účinnost odstraňování nečistot.Rozptýlení: hudba. Užijte si příjemnou hudbu bez očekávání bolesti a emocionální horské dráhy.Vzpomínky na příjemné chvíle života. Pozitivní zážitky z minulosti ovlivňují „hormon radosti“.Fantazírování, snění: představa vytouženého okamžiku jako již splněného pozitivně ovlivňuje emoce.

Zvolte individuální trysku pro konkrétní ošetřovanou oblast. Pečlivě se seznamte s návodem k použití. Pro obzvláště bolestivé oblasti (bikiny, podpaží) je k dispozici speciální příslušenství s plovoucí hlavicí.Chlupy odstraňujte pouze pod svislým úhlem pomocí trysky. V oblasti třísel a podpaží krouživými pohyby.Chcete-li zmírnit příznaky bolesti, táhněte pokožku mírně v opačném směru, než je hlava epilátoru.Některé modifikátory mají systém dmychadel. Při ošetřování oblastí s hustým porostem zapněte termostat.Proceduru provádějte hodinu a půl před spaním. Známky zarudnutí a podráždění mizí během spánku.Po odstranění chloupků použijte hydratační kosmetiku.

Jak se připravit na léčbu

Nejprve připravte pokožku, tj. důkladně ji odmastěte. Jak to přesně udělat? Den před a den po by se neměly používat žádné výživné, mastné krémy nebo pleťové vody. Absence mastného nebo krémového filmu je jedním z nejdůležitějších přípravků pro epilaci.

READ  Přizpůsobte si velikost mísy multicookeru podle svého výběru

Někteří odborníci doporučují před ošetřením vetřít do kůže alkohol.

Dva dny před zákrokem si pokožku důkladně vydrhněte peelingem, peelingem nebo tvrdou lufou. Výrobce vám v návodu vždy sdělí, jak dlouhé mohou být vaše vlasy. Je zřejmé, že příliš krátké chloupky strojek nezachytí, ale příliš dlouhé chloupky také ztěžují dosažení požadovaného efektu. To je důležité zejména při depilaci intimních míst.к. Chlupy jsou velmi tuhé.

Pokud zvolený model není vhodný pro depilaci za mokra, ošetřovaná oblast by měla být dobře vysušená. Před ošetřením vždy pokožku napařte a poté ji osušte ručníkem.

Jak správně používat epilátor, aby to nebolelo

Není možné používat přístroj, aniž byste se cítili jakkoli nepříjemně, ale existují způsoby, jak bolest snížit. Při epilaci je dobré

 • Před ošetřením tělo důkladně namočte. pokud se póry dobře otevřou, snáze se vytáhnou chloupky i s kořínky;
 • Před depilací si nohy nebo ruce poplácejte po zádech. prokrvíte tak pokožku a připravíte ji na odstranění chloupků;
 • Používejte masážní hlavice. mechanické působení také zvyšuje krevní oběh a tlumí bolest;
 • Aplikujte speciální gel na bázi lidokainu s chladivými a anestetickými účinky.

Před epilací je vhodné vytrhat chloupky pinzetou. To vám pomůže zvyknout si na nepohodlí, takže jeho používání nebude tak bolestivé jako dříve.

Hlavu vzhůru! Doporučujeme nejprve epilovat celé tělo a začít nejcitlivějšími místy.

Příprava na epilaci

Než začnete epilátor používat, ujistěte se, že jste si připravili následující přípravky. Skládá se z několika kroků:

 • Měli byste si pečlivě prohlédnout oblast svého těla, kde má být vegetace odstraněna, a ujistit se, že je skutečně bezpečné přístroj používat. Epilovat byste měli pouze čistou a zdravou pokožku. Nepoužívejte, pokud máte bradavice, vystouplé žilky nebo pavoučí žilky.
 • Pokud jsou vlasy příliš krátké, léčba by se měla odložit, dokud nedorostou na 3-4 mm. V opačném případě epilátor přeskakuje jednotlivé štětinky a budete ho muset použít na stejné místo několikrát.
 • Příliš dlouhé vlasy je dobré předem zastřihnout pomocí strunové sekačky. Čím silněji strniště narostlo, tím bolestivější bude jeho vytrhávání. Epilátory také často pouze ohýbají dlouhé chloupky, aniž by je vytrhly u kořene.
 • Hodinu před ošetřením si dejte vanu nebo horkou sprchu, přejděte po těle houbou a použijte peeling. Tím se póry rozšíří a chloupky se snadněji odstraní.

Aby se štětiny lépe uvolnily, použijte před začátkem trochu dětského pudru. Chloupky mírně zesílíte, aby je zařízení lépe uchopilo.

Před použitím epilátoru na podpaží nebo bikiny otřete pokožku antiseptickým nebo alkoholovým roztokem

Nejlepší způsob, jak poprvé použít epilátor

Chcete-li jej poprvé úspěšně použít, musíte postupovat podle standardních pokynů k epilátoru. Krátce před zákrokem si dejte horkou sprchu, abyste se zapařili, a zkraťte si vlasy na 3-4 mm, pokud jsou příliš dlouhé.

Nejlepší čas na epilaci je, když nepotřebujete jít ven kvůli nějaké události. Pokud se ukáže, že zařízení způsobuje podráždění, zarudnutí a svědění, alespoň vedlejší účinky nezničí žádné důležité plány.

způsob, domácí, epilace

Většina epilátorů podporuje 2 až 3 rychlosti. Při prvním použití doporučujeme použít nejpomalejší režim. Bude to trvat déle, ale bude to méně nepříjemné a nezůstanou po tom žádné chloupky. Spusťte přístroj na maximální rychlost až po 5-7 epilacích.

READ  Nejzdravější způsob sušení vlasů

Jak správně epilovat podpaží epilátorem

Pro správné použití epilátoru podpaží doporučujeme následující standardní vzor. Je třeba vzít v úvahu citlivou pokožku.

Chcete-li zmírnit bolestivý pocit, můžete na pokožku aplikovat chladivou mast nebo ji rychle ošetřit obyčejnou kostkou ledu. Nejprve nůžkami zastřihněte výrazně narostlé chloupky tak, aby všechny chloupky byly přibližně stejně dlouhé. Napínání pokožky pomáhá snižovat bolestivost.

Tip:! Pokud je epilace podpaží příliš nepříjemná, můžete si je oholit extrakční hlavicí.

Jak si správně oholit nohy epilátorem

Bezbolestná epilace epilátorem se nejlépe provádí na nohou. Kůže je méně citlivá, s výjimkou šlach a kotníků.

 • Den nebo několik hodin před použitím epilátoru použijte peeling na nohy.
 • Bezprostředně před ošetřením pokožku napařte.
 • Zapněte stroj a pomalu pohybujte jemnými tahy nahoru a dolů po nohou.
 • Při ošetřování kotníků a šlach napněte kůži, abyste snížili bolestivost.

Na začátku zákroku mohou být nepříjemné pocity poměrně silné. Po 5-10 minutách však bolest ustoupí a bude zanedbatelná.

způsob, domácí, epilace

Některé epilátory lze používat i s pěnou na holení, ale pouze u modelů odolných proti vlhkosti

Jak správně odstranit chloupky v oblasti bikin epilátorem

Oblast bikin je nejobtížněji odstranitelnou oblastí pomocí epilátoru. Ne všechny ženy se mohou zbavit chloupků pomocí elektrického přístroje a někdy je pro ně nepohodlí příliš velké.

Epilace bikin se provádí výhradně pomocí anestetických krémů. Musíte také použít masážní nástavec, který snižuje citlivost přímo během procedury.

Pokud další opatření nepomohou snížit bolest na přijatelnou úroveň, je lepší se vzdát tahání za vlasy. V takovém případě použijte běžný strojek nebo strunovou sekačku na trávu, pouze zastřihujte vegetaci.

Pokožka po epilaci epilátorem

Tipy pro péči o pokožku po epilaci epilátorem:

 • Pokožka po epilaci je zranitelná a vyžaduje zvláštní péči. Druhý den po epilaci se nedotýkejte pokožky pudry a kosmetickými přípravky;
 • Aplikujte několikrát během dne na pokožku, abyste zpomalili a zjemnili růst chloupků;
 • Nejméně dva dny po epilaci vyloučit dlouhodobý kontakt pokožky s ultrafialovým zářením, je přísně zakázáno opalování;
 • Po epilaci je vhodné odložit návštěvu masážních salónů, lázní a sauny o tři dny. Zakázány jsou také horké koupele;
 • Chcete-li se vyhnout suché a šupinaté pokožce, používejte pravidelně hydratační a zvláčňující přípravky. masti a spreje na bázi panthenolu, které podporují regeneraci tkání. Vhodné a jednoduché dětské krémy a výrobky, které obsahují aloe;
 • Nakonec potřebuje vaše pleť peeling. Pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky a výrazně snižuje riziko zarůstání chloupků. Exfoliace by se měla provádět maximálně jednou týdně.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS